Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Po chřipce a viróze je třeba tělo očistit

Očista organismu po chřipce a viróze je stejně důležitá jako jeho léčba. Infekční onemocnění, především virové, může napáchat značné škody. Způsobit může poruchu nebo i úplné selhání jater. Lékaři proto radí si tento orgán "hýčkat".

Vedle kvalitní stravy, dostatku vitamínů a přiměřené relaxace je vhodné tělo posílit látkami podporujícími metabolismus, trávení a vylučování. Pomoci mohou potravinové doplňky nebo i léky, jež obsahují ostropestřec, řekla ČTK lékařka z interního oddělení kladenské nemocnice Lucie Hoffmanová.

Zdůraznila, že následky na játrech zanechají i léky, které pacienti v době infekčního onemocnění užívají. "Každý lék může poškodit játra. Po jeho užívání je důležité dodržovat zdravý životní styl, jíst kvalitní stravu a vyvarovat se alkoholických nápojů. Pomoci pak mohou i tradiční bylinky našich babiček ve formě čajů, " uvedla.

Léčivé účinky ostropestřece mariánského lidé znají již odpradávna. Současná medicína jej využívá v preparátech, jejichž součástí je silymarin. Na trhu jsou nyní také moderní potravinové doplňky na bázi přírodních složek, jež obsahují vedle ostropestřece také lopuch, řešetlák, smetánku, jetel a česnek.

Na očistu organismu by lidé měli myslet právě v tomto chladném období. Zatímco v poslední době se šíří obavy z ptačí chřipky, nebezpečí jarní virózy se zanedbává. Ta však může být důsledkem nedoléčeného zimního virového onemocnění.

"Důležité je chřipku i virózu dostatečně dlouho vyležet a nevracet se do aktivního života ihned. Organismus je třeba zatěžovat postupně. Spousta lidí dělá tu chybu, že jakmile přestane mít teploty, vyskočí z postele a hned letí do práce. To není vhodné. Je třeba nejprve podnikat kratší procházky a praktikovat menší zátěž," uvedla Hoffmanová.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele Bohumil
  Bohumil (anonym)

  Znám produkt na regeneraci jater.Pokud chcete vědět více, kontaktujte mne na:bjaeger"tiscali.cz

  Kvě 27, 2008
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Bohumil ajta, to jsi zase ty? kde tě všude najdu?

  Kvě 27, 2008
 • Obrázek uživatele Veronika
  Veronika (anonym)

  Zajímavé postřehy o ochraně jater a produktech Silymarin najdete v odborných článcích a tomto webu: http://www.mj-krasazdravi.cz/mj-krasazdravi/2-ODBORNE-CLANKY/26-POTRAVINOVE-DOPLNKY#silymarin

  Říj 12, 2009
 • Obrázek uživatele Soames
  Soames (anonym)

  Boban nedá pokoj, a nedá...:)))

  Říj 12, 2009
 • Obrázek uživatele milan
  milan (anonym)

  A já doporučuji pravou trnkovou a ta zacvičí i se slonem.Ne tak s chřipkou.

  Pro 11, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama