Chmury a černé myšlenky mohou způsobit nemoc

Negativní myšlení je opravdu nebezpečné, protože může u člověka způsobit i vážnou fyzickou chorobu. Vše spočívá v oslabeném imunitním systému, který začne selhávat právě v důsledku černých myšlenek a zbytečného babrání se v nepříliš šťastných fázích našeho života. V oblasti mozku a vyšší nervové soustavy je totiž během depresí a negativního myšlení vyšší aktivita.

"Emoce hrají velmi důležitou roli ve změnách jednotlivých tělesných soustav, které ovlivňují naše zdraví. My jsme se zaměřili na mozek, abychom pochopili mechanismus, na jehož základě je tělo ovlivňováno stavem mysli," uvedl doktor Richard Davidson z Univerzity ve Wisconsinu.

Jeho tým vyšetřoval padesát dva pacienty ve věku mezi padesáti sedmi a šedesáti roky. Každý dobrovolník byl vyzván, aby si vzpomněl na dvě události svého života, které ho učinily nejšťastnějším a naopak nejsmutnějším.

Během jedné minuty zkoumané osoby intenzivně myslely buď na smutné nebo veselé události a odborníci měřili aktivitu mozkových částí, zodpovědných za vyhodnocování citově zabarvených vzpomínek. Posléze museli dobrovolníci pět minut psát na papír o svých šťastných nebo nešťastných zážitcích. Potom jim byla injekcí podána vakcína chřipky. Odborníci následně během šesti měsíců odebrali tři vzorky krve a měřili v nich množství protilátek.

"Studie, která jako první svého druhu poukazuje na propojení mezi mozkem a imunitním systémem, prokázala, že negativně smýšlející dobrovolníci vykazovali vyšší aktivitu v čelní části pravé hemisféry oproti druhé skupině myslící pozitivně. Také imunitní reakce byla u první negativně smýšlející skupiny mnohem slabší," konstatoval doktor Davidson.

Zdroj: PLUS

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (7)

 • Obrázek uživatele kuko
  kuko (anonym)

  Vzdy jsem vedel, ze komancove si z nas delaji srandu, kdyz rikaji: "v zdravem tele zdravy duch". Funguje spis obracene: "na zdravem duchu zdrave telo" Hezky den vsem

  Zář 24, 2003
 • Obrázek uživatele Michael
  Michael (anonym)

  a černé myšlenky. - A co u léváků ?!

  Zář 24, 2003
 • Obrázek uživatele Veronika
  Veronika (anonym)

  Musím sa pousmiať nad týmto článkom, sčasti preto že som rada že sa to dokázalo aj pokusmi, na druhej strane je mi do plaču ako veµmi sa človek vzdialil sám od seba, keď nedokáže dôverovať vlastnému telu. "Kuchyňa plná vody a perfektných vysušovacích zariadení - to je klasická medicína. Zastaviť tečúci kohútik - to je medicína alternatívna."

  Zář 26, 2003
 • Obrázek uživatele Já
  Já (anonym)

  Trpým představou že někoho musím zabít.prosím jak se toho zbavit??mám to jen někdy jakože mě to napadne.poradte co zabere meditace???

  Pro 25, 2006
 • Obrázek uživatele ty
  ty (anonym)

  odpověď máš ve vlastní otázce. n a p a d n e - napadnout, napadení, být napaden atd., v tomto příp. napadení občasné, nežádoucí a člověk se s myšlenkou neztotožňuje. Ať je toto ovlivnění způsobeno kýmkoliv, je umožněno narušeným energ. obalem, příčin bývá mnoho.Medituj po poradě s někým zkušeným.

  Pro 25, 2006
 • Obrázek uživatele Kotlánová Milena
  Kotlánová Milena (anonym)

  Na tyto stránky jsem zavítala z důvodu,že mne lékařka odesílá na imunologii.Vůbec jsem netušila,že tyto problémy můžou být způsobeny i psychikou.V současné době se nacházím ve fázi stresu a opakovaných úzkostí a pravděpodobně můj imunotní systém reaguje tak,že jse neustále unavená,mám alergické potíže a celkově se cítím špatně.Může mi odpovědět někdo,kdom trpí podobnými příznaky?nespavost,bušení srdce,pálení očí, alergické rýmy?Děkuji předem za odpověd·Milena

  Kvě 15, 2008
 • Obrázek uživatele harmadixem
  harmadixem (anonym)

  Uvedomujem si, ze za to, ze moj imunitny system je slabsi, mozem ja sama (kto iny?)... ublizujem si sama sebe negativnymi myslienkami, respektive s (egoistickymi) myslienkami, ktore maju nizke vibracie.a kedze som si toho vedoma, uz sa to aj zlepsuje...Ja som zodpovedna za svoje zdravie!

  Lis 25, 2011

Přidat komentář

Reklama

Reklama