Chlorella Green Ways a její deodorační působení

Deodorační působení řasy Chlorelly Green Ways je jedním z mnoha dalších pozitivních účinků tohoto produktu na náš organismus. K tomu, abychom pochopili, co deodorační působení vlastně je, bychom si měli osvojit několik pojmů. Každý ví, že deodoranty používáme proto, abychom potlačili nepříjemný zápach, který se objevuje velmi často v souvislosti s pocením. Pocení je aktivním projevem naší kůže.

Víte, že jeden centimetr čtvereční kůže obsahuje 15 mazových žláz, 100 potních žláz, 3 000 nervových zakončení, 1 metr cév a 3 000 000 buněk?

V naší historii se setkáváme s nejrůznějšími postupy, jak nadměrné pocení omezovat. Používaly se koupele v podbělu, třezalce, yzopu nebo měsíčku. Obdobně působí také lipový květ a rozmarýn. Maceška a fenykl pak pokožku navíc i změkčují. Pocení snižuje též kukuřičný škrob ve formě pudru. Vnitřně se užívá šalvějový čaj, zevně lze použít kamenec.

Moderní doba doporučuje používání deodorantů a antiperspirantů. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Deodoranty obecně zabraňují tvorbě pachu a působí dezinfekčně. Moderní deodoranty obsahují přísadu pohlcující nepříjemné pachové látky vznikající mikrobiálním rozkladem potu, látku s protiplísňovým působením a bylinné přísady s hojivým účinkem a omezující tvorbu potu.

Antiperspiranty s potem nebojují, ale rovnou zabraňují jeho vzniku. Zajímavým poznatkem je skutečnost, že antiperspiranty mohou zabránit vzniku puchýřů na nohou. Jsou to ovšem speciální antiperspiranty používající se výhradně na nohy.

Proč se vůbec potíme?

Jsou dva důvody k pocení. Tělo ze dvou druhů žláz - apokrinních a ekrinních - produkuje dva různé druhy potu.

Apokrinní žlázy se aktivují v průběhu dospívání a jsou proto považovány za jednu z pohlavních charakteristik. Reagují nikoliv na teplo, nýbrž na stavy vznikající v důsledku strachu, vzteku, sexuální touhy či jiných silných emocí. Reagují okamžitě, přičemž vylučují malé množství kalné tekutiny, která je na povrch vytlačována prostřednictvím vlasové pochvy. Podobně jako mazové žlázy vedou totiž i žlázy potní do vlasového folikulu, a tak může jejich produkt pronikat na povrch kůže touto cestou. Apokrinní čili pachové žlázy jsou rozmístěny pouze v podpaží, ušních kanálcích a v okolí prsních bradavek a pohlavních orgánů. Jde pravděpodobně o zbytky kdysi mnohem významnějšího pachového systému. Ten hrál důležitou roli ve společenském chování a jeho produkty sloužily k pohlavní stimulaci a k vyznačování vlastního území.

Ekrinní čili pravé potní žlázy jsou rozmístěny po celém těle. Je jich něco mezi 2 - 3 miliony a vylučují větší množství potu než žlázy apokrinní. V horkém počasí může jejich výkon přesáhnout až 11 litrů denně. Systém těchto potních žláz funguje také jako termoregulátor, když na základě podnětů z hypothalamu zvlhčuje podle potřeby pokožku. Pot tvořený téměř výlučně vodou se odpařuje, odvádí z těla přebytečné teplo, čímž pomáhá udržovat stálou vnitřní teplotu. Některé ekrinní žlázy reagují také na další podněty. Např. ty umístěné na čele, v podpaží a na dlaních a chodidlech se bez jakékoli závislosti na okolní teplotě nebo svalové zátěži aktivují v době psychického stresu.

Deodorační působení Chlorelly Green Ways je dáno jejím vysokým obsahem chlorofylu, který má nejen schopnost potlačovat pachy, ale působí dále silně dezinfekčně a podporuje hojivé procesy. Vzhledem k tomu, že mnoho lidí dnes trpí nejrůznějšími záněty a podráždění kůže, není pro ně lokální aplikace deodorantů příliš vhodná. O to cennější je možnost využití deodoračního účinku sladkovodní řasy, která se podává vnitřně. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že v podstatě je pach pro každého osobitý a charakteristický. U mnoha živočišných druhů hraje rozhodující roli při vyhledávání partnera či partnerky. Též u lidí tento rudiment hraje stále významnou roli. Ta je však silně potlačována různými umělými vůněmi, které produkuje kosmetický a chemický průmysl. Nepřeberné množství parfémů, toaletních vod, mýdel, sprchových gelů, pěn do koupele, ale i pracích prášků a aviváží, znamená pro náš již tak postižený čich vyvolání naprostého zmatku. Nemůžeme se pak divit, když tolik lidí při vybírání toho správného partnera, který by nám měl "vonět", šlápne vedle. Vždyť jsme dezorientováni nejen různými kamuflážemi (mejkap, plastické operace, ale hlavně metoda: když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají), ale též v oblasti přirozeného pachu, kde se vlastně dosud uplatňuje i naše podvědomí a instinkt.

Chlorella nám v tomto ohledu jistě mnoho nepomůže. Naopak, potlačováním intenzívního přirozeného pachu, může být pro některé z nás překvapením, až si jednou zapomeneme vzít. A ejhle, kolem nás se náhle rozlehne nepříjemný zápach. Při pátraní, odkud se line, bude jeho zdroj nejspíš rychle objeven. Pokud si nestihneme včas opět vzít chlorellu, abychom zase "splynuli s pozadím".

Je to jistě trošku přehnané, protože pokud máme někoho rádi, tak jsme nejen slepí a hluší, ale také ztrácíme čich, paměť a orientaci v čase i místě. Prostě emoce v tu chvíli mají navrch a cvičí s námi podle libosti, obvykle k obveselení ostatních, na problému citově nezúčastněných, ale nám jinak blízkých, osob. Deodorační účinek Chlorelly Green Ways je skutečně velmi dobrý, protože obsah chlorofylu v ní je opravdu vysoký. A protože se podává vnitřně, deodorační účinek postihuje příčinu zápachu a tak přímo brání jeho vzniku než by vzniklý zápach pouze potlačovala. Deodorační účinek se dostavuje během několika dnů po zahájení užívání a lze jej v zátěžových obdobích (zvýšené psychické i fyzické zátěže) posílit včasným, krátkodobým zvýšením dávky.
MUDr. Miloslav Lacina

Více informací o zdravotních účincích řasy chlorella od firmy Green Ways se dočtete zde

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (14)

 • Obrázek uživatele Karel
  Karel (anonym)

  Na zácpu dobrá!

  Dub 10, 2003
 • Obrázek uživatele eva
  eva (anonym)

  Ahoj, je jasný, že když se tělo čistí, vylučuje látky, které nejsou našemu čichu moc příjemné. Ale stačí vydržet detoxikaci a pak už je všechno OK. Chlorellu užívám už dlouho a nemůžu si stěžovat. Takže rozhodně doporučuji!

  Dub 03, 2003
 • Obrázek uživatele Šárí
  Šárí (anonym)

  No nevím, moc tomu nevěřte. Pokaždé když dělám chlorellovou kúru, je ta "vůně" spíš ostřejší, patrně proto, že se tělo čistí. Ale možná je každý člověk jiný. Jinak chlorella mi dělá fakt dobře.

  Dub 01, 2003
 • Obrázek uživatele Irena
  Irena (anonym)

  Dík, žes to napsala(napsal)...Člověk po přečtení takto agitujícího článku má sklony naletět...

  Dub 01, 2003
 • Obrázek uživatele hh
  hh (anonym)

  Poraďte jak často užívat na chronickou zácpu, opravdu to funguje?

  Zář 12, 2006
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  3x denně asi 6 tablet, dávkování tam je napsané

  Zář 12, 2006
 • Obrázek uživatele hh
  hh (anonym)

  Jani prosím tě a poradíš nějakou značku a tobě to pomáhá, pokud trpíš na ty problémy? Děkuji.

  Zář 13, 2006
 • Obrázek uživatele hh
  hh (anonym)

  Jani prosím tě a poradíš nějakou značku a tobě to pomáhá, pokud trpíš na ty problémy? Děkuji.

  Zář 13, 2006
 • Obrázek uživatele Sonia
  Sonia (anonym)

  Se zacpou mame problemy v nasi rodine temer vsechny holky, diky chlorellce muzeme na zachod i nekolikrat denne, krome toho je bezvadna na afty, behem dvou dnu je po bolesti.

  Zář 18, 2006
 • Obrázek uživatele hh
  hh (anonym)

  Sonio ani nevíš jak jsi mě povzbudila, já trpím přímo šílenou zácpou, lékaři mi nic neporadili a ani nepomohli. Prosím tě je jednou jakou chlorellu budu užívat, jakou berete vy ve vaší rodince a vjakém dávkování? Moc děkuji :-)))))

  Zář 18, 2006
 • Obrázek uživatele kata
  kata (anonym)

  na co je ještě dobrá chlerella?

  Zář 19, 2006
 • Obrázek uživatele calvin
  calvin (anonym)

  Mohu se zeptat.. jestli nema nejake vedlejsi negativni ucinky.. traba i pri dlouhodobem uzivani.. a kde se to da sehnat a v jake podobe?

  Led 25, 2007
 • Obrázek uživatele calypo
  calypo (anonym)

  pokud mate zajem o chlorellu nebo mlady jecmen od green ways ,tak napiste na calypo74@seznam.cz cena 950kc

  Črv 22, 2011
 • Obrázek uživatele evička
  evička (anonym)

  beru ale ne na hubnutí, nýbrž na zlepšení imunity, je o tom dost psané i tady http://mojechlorella.eu/

  Říj 28, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama