Reklama

Léčit bolesti hlavy a pro energii si jezdí Poláci do Myší věže

Léčit bolesti hlavy si Poláci jezdí nejen k oblíbenému Baltskému moři, kde se prý lze zbavit všech zdravotních problémů, ale také do Myší věže v městečku Kruszwica ve středním Polsku. Podle senzibilů totiž toto místo oplývá energetickou mocí, a to díky magickému kameni, který má blahodárný vliv na čakry živých organismů.

Čakry jsou podle indické mystiky energetická centra v lidském těle, která mají vliv na celkovou fyzickou i psychickou kondici. Podle některých názorů je lze "dobíjet" obdobnými centry na Zemi. Čaker je podle této věrouky sedm a jsou spojeny s tělesnými body od kostrče až po temeno hlavy.


Jedno z těchto center se údajně nachází také na zámku Wawel v jihopolském Krakově. "U nás je takové pomocné centrum. Podle luštitelů záhad jsou různé hypotézy, kde se energetický kámen pod Myší věží vzal, podle jedné pochází z Asie, podle jiné (přesněji) z Indie, každopádně zvěst o pozitivní moci se rychle rozšířila a budí obrovský zájem mezi turisty, kteří k nám přijíždějí, aby se na vlastní kůži přesvědčili, jaké magické kouzlo lokalita má," vysvětlil ČTK průvodce Jacek.


Návštěvníci Myší věže, kteří se chtějí dobít energií, se dotýkají stěn. "Procedura se rozrostla do takových rozměrů, že jsme museli několik stěn zahradit. Podle senzibilů ale stačí chvilku stát u zdi a v klidu meditovat," popsal průvodce.


Mnoho lidí tvrdí, že jim po návštěvě Myší věže ustoupily bolesti hlavy. Skeptici však míní, že to je spíše tím, že lidé, kteří vystoupají po 109 schodech na vrchol dvaatřicetimetrové věže, z níž je kouzelný výhled na jezero Goplo a celé okolí, přestanou myslet na jakoukoli bolest a pouze se kochají.


Gotická věž je pozůstatkem někdejšího zámku. Kromě turistů, kteří se na ni vydávají pro energii, jsou jejími častými návštěvníky rodiče s dětmi. S místem se totiž pojí Polákům známá legenda o zlém a lakomém vládci, kterého snědly myši. Odtud také údajně pochází její název.


Radka Fialová - ČTK

Reklama
Reklama

Komentáře

Reklama