Reklama

Autosedačky pro děti, které neposkytují dostatečnou ochranu

Některé dětské autosedačky prodávané na českém trhu dostatečně nechrání dítě při bočním a čelním nárazu. Toto riziko podle spotřebitelského časopisu dTest hrozí zejména u nafukovací autosedačky českého výrobce Gumotex. Po stránce bezpečnosti v aktuálním testu 29 autosedaček neuspělo celkem pět výrobků.

Nafukovací autosedačka Gumotex Bedi je určena dětem od 15 do 36 kilogramů a časopis dTest před ní varoval už před třemi lety, kdy se začala prodávat. “Výsledky zkoušek, které probíhají při rychlosti 50 kilometrů za hodinu, naše tehdejší obavy potvrdily,“ uvedl redaktor dTestu Václav Beneš.  Podle něj se při čelním nárazu figuríně zastupující tříleté dítě zařízl bezpečnostní pás do krku, figuríně velikosti desetiletého dítěte se pás zařízl do břicha. Při bočním nárazu je v ohrožení jak hlava, tak i ramena dítěte. U sedačky je téměř nemožné zajistit správné vedení bezpečnostních pásů, uvedl časopis

    Rovněž varoval před autosedačkami, u kterých lze podle návodu oddělit zádovou opěrku a děti lze vozit jen na podsedáku. “Při takové přepravě existuje velmi vysoké riziko vážného zranění hlavy dítěte při nárazu na spodní hranu okénka dveří,“ uvedl časopis. Z testovaných se to podle něj týká například výrobků Graco Junior Maxi a Graco Logico L.

 
    Podle dTestu nezaručí bezpečnost dítěti ani sedačky Kiddy Guardianfix Pro a Peg Pérego Viaggio convertible, která je pro děti do 18 měsíců.

    Na druhou stranu časopis ocenil, že v testovaných výrobcích nezjistil vysoké obsahy škodlivých chemických látek.

Reklama

Zdroj: ČTK

Reklama

Komentáře

walero (So, 29. 6. 2013 - 09:06)
Mě osobně zaujaly pro dítě autosedačky od http://www.kojenecke-obleceni.eu/zbozi/3/cestovani/82/autosedacky/ kde mají zajímavý výběr a i další potřeby pro dítě.
Marta (St, 12. 1. 2022 - 18:01)
Pořízení auta kvůli malé na kterou jsem sama už mám za sebou. Dokonce i autosedačku mám koupenou. Teď se chci však ještě zeptat, kde máte sjednané povinné ručení? Přijde mi, že platím nějak zbytečně moc za auto
Adriana (Čt, 13. 1. 2022 - 22:01)
Nedívala jste se ještě náhodou na srovnávač pojištění? Můžete tam najít rozhodně výhodné nabídky a navíc si můžete pojištění rovnou online přes srovnávač sjednat.
Marta (Pá, 14. 1. 2022 - 20:01)
To jsem se nedívala, protože by mne nenapadlo, že se tam dá najít výhodnější nabídka. Se kterým srovnávačem máte dobrou zkušenost?
Adriana (Po, 17. 1. 2022 - 22:01)
Tak pak se určitě podívejte. Já mohu doporučit z vlastní zkušenosti srovnávač Klik.cz, kde si najdete porovnání pojištění během pár kliknutí. Když vás zaujme některá z nabídek, tak si můžete pojištění rovnou i online sjednat. Nabízí také možnost porovnání i sjednání po telefonu.
Reklama