Reklama

Co je to Candida albicans?

Candida albicans je kvasinka, která žije v našem těle od okamžiku, kdy se narodíme. Za normálního stavu je organismus schopen množství kvasinek kontrolovat. Avšak za určitých okolností, například když je oslabena tělesná soustava, při alergii, užívání antibiotik, steroidů a hormonů, se mohou kvasinky přemnožit. Jakmile k tomu dojde, věci se vymknou kontrole. Toto nadbytečné množství kandidy potom může vyvolávat nejrůznější fyziologické stavy a příznaky.

Váš imunitní systém vytváří protilátky, které proti kvasinkovým buňkám, vnímaným jako vetřelci, bojují. Je-li imunitní systém již oslaben, například alergiemi nebo viry, jeho protilátky se vyčerpají a může se pak u vás projevit zvýšená citlivost na pyl, potraviny, tabákový kouř, parfémy nebo chemické látky. Kvasinky žijí většinou na sliznici v ústech, dutinách, žaludku, poševní dutině nebo střevech, mohou však také postihovat klouby a svaly formou bolestivosti a tuhnutí a dále kůži jako vyrážky nebo dermatofytóza nohou.

Mrtvé kvasinkové buňky jsou stejně nebezpečné: vytvářejí toxiny, na něž vaše tělo reaguje různými způsoby. Může nastat porucha funkce jater. Buňky mohou přestat navzájem komunikovat. Může u vás dojít ke ztrátě paměti, případně ke zmatenosti.

Přemnožením kandidy může být postiženo celé tělo, proto je třeba, abyste zvážili všechny příznaky. Uvědomte si, že v průběhu léčby se některé příznaky nemusejí zlepšovat, neboť s kvasinkami nesouvisejí. Pokud takové obtíže přetrvávají, je nezbytné, abyste se svým lékařem pohovořili o jiných možných příčinách.

Užíváte-li současně antimykotické léky nebo přípravky, je možné, že na začátku léčebné diety dojde ke zhoršení vašeho zdravotního stavu. Když kvasinkové buňky hynou, vytvářejí toxické látky, které mohou způsobovat bolesti hlavy, bolesti kloubů, nevolnost a únavu. Období "vymírání" kvasinek vyvolané antimykotickou léčbou trvá někdy čtyři, jindy až třicet dní, podle toho, je-li vaše léčba v průběhu tohoto období intenzívnější.
Zdroj: H. Gustafsonová a M. O´ Sheaová: Candida - základní kniha a kuchařka

Reklama

Reklama

Komentáře

Faustus (Po, 9. 7. 2001 - 21:07)
Aby si někdo mohl volit, musí mít dobré informace. Aby je měl, musí mít znalosti. To znamená, že ten, který nestuduje určitý obor je odkázán na zprostředkované informace. Homeopati a jim podobní jednají pro zisk. Pokud má někdo pocit, že si koupí zázrak, ať platí, platí, platí. Za blbost se vždycky platí. Někdy zdravím.
Svoboda (Po, 9. 7. 2001 - 22:07)
Ze se oficielni medicine zdaleka nedari problemy zdravi resit vyplyva jednoznacne ze skutecnosti, ze znacna cast populace vyhledava pomoc jinde . Povolit monopol znamena neopravnene si prisvojit pravo na manipulaci osobni svobody mysleni . Ze to jde ruku v ruce je patrno z vysledku a zkusenosti jak u nas , tak i ve svete . Souhlasim plne se zduraznenim odpovednosti na obou stranach . Rozumna opozice a jiny nazor na problem jiste nemuze skodit .Cistemu vse ciste . Ze sve nemale zkusenosti vim , ze pro nekoho je povolani zivotnim poslanim , pro jineho pritezi a jen byznysem . Prace s lidmi by mela byt poslanim .Pri reseni stylem porucime vetru, desti obycejne neposlochaji zivly .
Oloušek (Po, 9. 7. 2001 - 23:07)
informace? ano... ale kde je chceš vzít??? ano, internet... ale kdo z těch lidiček, co jdou raději k léčiteli, má přístup na net... neřkuli umí dělat s kompíkem... takže spíše než zakázat, tak informovat!!! a nejen o léčitelích, ale i o ostatních bolavých místech... co takhle úspěšnost léčby pacientů v jednotlivých nemocnicích? abychom si svobodně mohli vybrat, kde se budeme nechat operovat... na Západě běžné (nevím, jestli všude...), tady sice nějaká diskuse běží, ale bez valnějších výsledků... a to není všechno...

téhle společnosti schází především INFORMACE o světě okolo... a nemyslím ten, který je prapodivně malovanej médiama...
Karel (Út, 10. 7. 2001 - 09:07)
Cituji vás: "To znamená, že ten, který nestuduje určitý obor je odkázán na zprostředkované informace." Vy jste vystudoval homeopatii, že si dovolujete tvrdit, že je to pouze vytahování peněz nebo jste odkázán na zprostředkované informace??
Tereza (Út, 10. 7. 2001 - 19:07)
Pokud jde o vztah léčitelství a alternativní medicíny, je to trochu problém: moje kamarádka se nedávno vrátila z pobytu v USA (pracovala jako au-pair) a vyprávěla mi, jak byla překvapená, že v tamních nemocnicích normálně působí léčitelé, homeopaté či ayurvédští lékaři. Zdá se, že to spíše my v ČR jsem opět pozadu.
Doktorka (Pá, 13. 7. 2001 - 12:07)
Toto je zcela běžné i v Německu. V sanatoriích, kde se léčí lidé s různými chronickými nemocemi, pracují společně doktoři-internisté, homeopati, odborníci na výživu, léčitelé a psychologové. Většina chronických nemocí jde nejlépe léčit právě kombinací klasické a alternativní medicíny. Takže by nemělo jít o boj mezi těmito způsoby léčby, ale o spolupráci. Např. v některých případech je nutno nasadit antibiotika, avšak po odeznění akutní infekce by měl lékař či jiný odborník napravit nežádoucí účinky antibiotik - upravit střevní mikroflóru, posílit imunitu... a to jde již prostředky přírodní medicíny.
Uroboros (Po, 25. 4. 2005 - 10:04)
Marně se pokouším dopídit ke zdrojové knize Vašeho článku, odkaz se jeví jako nefunkční. Prosím o opravu či jakékoliv jiné informace. Děkuji Uroboros
krajta (Po, 9. 5. 2005 - 17:05)
muzete si ji objednat na www.knihy.cz nebo www.mercurius.cz
petr (Ne, 14. 5. 2006 - 16:05)
Záněty prostaty u mužů a vůbec dolních cest močových jak mužů tak žen a většina lékařů ví, že to vždy nemusí být způsobeno bakteriemi. Ale neví, že se stále více ukazuje, že mimo jiných to jsou kvasinky/candidy, které se ještě v době nedávné zcela přehlížely.Přitom v dnešní době stále ve větší míře přibývá chirurg.zásahů, orál. sexu atd. a kvasinky přitom jsou přirozenou součástí našich střev,úst,pokožky, jako bakterie. Nemají ale také jako bakterie, co dělat v moč.cestách a prostatě! Samozřejmě dobrá diagnostika není lehká, ale u které nemoci je? V případě kvasinek je ale léčení antibiotiky, samozřejmě
L (Čt, 19. 10. 2006 - 10:10)
no nastesti je tu take dalsi z prirodnich leku jako treba kokosovy olej nebo Greposept. Zrovna jsem ho zacala brat. Pri pocitovani zdravotnich problemu po pocatecnich strevnich potizich a mykozach v pochve jsem zacala patrat sama po internetu, protoze se mi zdali lekari, jako vzdycky nemozni. Me chovani organismu nasvedcoval Candide, ale jen ve velmi male mire, protoze se stravuji jiz par let zdrave, i kdyz na /zdrave-sladke,tj tr. bio horke cokolady s repnym cukrem/ jsem ulitla vzdycky. Nicmene jsem po radach z webu o candide zacla uzivat prave Greposept, radeji nez od lekaru predepsane lehkomyslne leky, jen aby to necim zaplacli.
Takze se snad brzy uzdravim. Hodne stesti i vam.
Ella (Čt, 19. 10. 2006 - 11:10)
Ani doktor a zadnej sarlatan my nepomoh!!Vzdy se problem vrati. Zasadne resim vse sama a se 100%uspechem.Saci zacit se zdravou vyzivou atd.ale to se cte na kazdym ...a ten kdo ma smysl pro prirodni lecbu a ne chemickou..tak ma casem vyhrano!!
Elsa (So, 30. 12. 2006 - 20:12)
Tuto nemoc měla babička,mamka,mám ji i já-dědí se.V dnešní době-je mi 50-jsem jinak skoro perfektně zdravá-mě toto roky trápí strašným nadýmáním a kručením ve střevech-střevní forma a sním li sladké,objeví se kolem konečníku ekzém.Záněty močového měchýře,boláky ve vlasech,v obočí,dále-candida albicans-prokázána laboratoří-v ústech,v pochvě,na nohách a v podpaží,asi 4 roky už mě nepředstavitelně mordí po 4-6 týdnech hrozná únava spojená s otokem prstů a svědivým vodovým výpotkem z drobných kloubů na rukách,(vyš.na revma neg.)tyto klouby jsou stále velmi bolestivé a zůstávají zbytnělé,hodně bolestivě v nich praská, někdy otečou celé prsty-strašně bolí a jsou jako gumové-to už konečně nemohl zatutlat ani doktor,který se přes zmíněná prokázaná vyšetření na mne roky tvářil jako na hypochondra a nemínil se v nejmenším se mnou zabývat,a pak odkázal mne tedy na kožní.Tam mi napsali prášky prášky za slušné peníze,protože mám prý málo vlasů-dík neléčené střevní formě a tím pádem celoživotnímu boji s otřesným deficitem vitamínů a minerálních látek jistě není divu,dali mi na nohy miniaturní kelímek mastičky,a přestože před laboratorním vyšetřením horovali jak se musí potažený jazyk a puchýřky v ústní dutině léčit prášky,nakonec mi místo prášků bylo řečeno ať jím jen kyselá jablka a nejím sladké-víc mi nemohou pomoct.Toť veškerá lékařská pomoc v naší zemi během 30 let problémů,kromě vždy krátkodobé(1-15 dní)gynekologické léčby,dvěma,max.třemi druhy léků stále dokola se opakujících.I mým psům udělá při problémech veterinář řádné vyšetření a sejde li se kdy s candidou,řekne mi-pes má vážný problém.A udělá též vyšetření na citlivost.Myslím si že to mám i v plicích-svědivá voda dráždící ke kašli,i v očích-ale tam je úleva odplavování slzami.Každého varuji před propagovanou dietou bez léčby,pokud má problém v tlustém střevě-v nevědomosti jsem to pro zlepšení svého stavu udělala před 4 roky.Kvasinky jsem nevyhladověla,naopak se rozlezly do kloubů,plic,očí,krve?Žiji dále s přísnou dietou-Kyselejší ovoce,libové maso,vejce,jogurty,ořechy,všechna nenadýmavá zelenina.Úlevu ale jistě ne vyléčení přinesl actimel-poznala jsem to na podstatném zlepšení vlasů.Bez léčby a v těchto letech již ztrácím síly.Přitom jsem se dopátrala léku-je to nystatin,je v masti Fungicidin,bez které bych byla vyřízená a který mi předepisuje gynekologie,býval i Fungicidin který byl per os,a který mi jedinkrát a pouze jedno balení předepsal zastupující gynekolog v době,kdy mi bylo asi 23 let.Změnila jsem doktora-opět podstupuji opět stejná zbytečná vyšetření-ultrazvuky,hadice-samozřejmě zbytečně a přestože dopředu říkám-mám pouze jeden problém,je to candida,Je li v ústech,je i ve střevech.Lék nystatin je u nás zakletý,a nedostupný.Jsem odhodlaná vytrvat,a třeba se ještě dočkám,než mě to zabije úplně,držte mi palce prosím.....
Mira (So, 6. 1. 2007 - 01:01)
I mne potkal tento problém velmi nepříjemný.Zápolím s tím též celý život a co vím vždy bylo toto téma tabu.Nápor nemoci v mládí se zvládá lehce, ale s věkem je čím dál hůř.Candida se nedědí,ale je zřejmě přenosná pokud je dítě náchylné,i já vím že byla v rodině.Též jsem změnila lékaře a důsledná paní doktorka žádá nějaká vyšetření,která postupně projdu, a pak doufám, že mi pomůže.Pohyb,strava-dieta,pomocné léky,laktobacillus, stav mírně vylepší,ale samy o sobě-bez dlouhodobé léčby- rozhodně nepomohou,pohybu venku mám víc než dost,to co je k sehnání užívám,když jsem paní doktorce řekla jak se roky asketicky stravuji tak nevěřila.Tak hodně štěstí všem.
Mariana (So, 27. 1. 2007 - 00:01)
Ahojky Ello,
mohla by ses prosím více rozepsat o průběhu své samoléčby, o úspěších i nezdarech? jaké přípravky používáš (přírodní i chemické), jaká je Tvá dieta atd? jsem ráda, že konečně slyším o někom, kdo se s toho dostal, nebo aspoň s candidou zápolí úspěšně. Díky díky předem. Mariana
Adriana (So, 27. 1. 2007 - 10:01)
Presne jako Ella ,vse jsem musela vyresit sama od Dr.:-( Konecme skoro 2roky jsme bez problemu mou zasluhou.
elsa (Pá, 16. 2. 2007 - 13:02)
Skus toto:
Casto kupuj kokosovu muku, alebo jedly kokosovy olej, a uzivaj 1 polievkovu lizicu 2x denne. Pi hodne tekutin tvoj stav sa moze prechodne zhorsit. Casto navstevuj saunu (aj denne) a pi mocopudne caje (je to velmi dolezite).Dalej denne pi zakysane a kefyrove mlieka (aj liter denne) Jedz hodne cesnaku (denne). Nejedz nic sladene. V priebehu 2-3 mesiacov by mala vacsina priznakov vymyznut.
emilka (Po, 5. 3. 2007 - 17:03)
http://www.chlamydie.info/
mohou to být i tyto potíže, a protože lékaři neradi připouští léčbu chlamydií, i když se potvrdí jejich výskyt, trpí mnoho lidí zbytečně....
protože existuje způsob léčby
žádej testy a vyšetření
jajajajajaja (Po, 5. 3. 2007 - 17:03)
candida albicans-je houba ..jde o kvasinku
jajajajajaja (Po, 5. 3. 2007 - 17:03)
candida albicans-je houba ..jde o kvasinku
Jana (Út, 10. 7. 2007 - 02:07)
Candida albicans je sice kvasinka, leč pokud se ve střevech přemnoží, začne se chovat jako houba, vytváří cosi podobného podhoubí, a to pak krevním řečištěm posílá do celého těla, do dalších orgánů... Co to pak dělá s imunitním systémem není třeba dodávat. A přemnožená kvasinka jako gynekoligický problém, o tom by mnoho žen mohlo doslova psát romány, je to nekonečná léčba, ale většinou pouze lokální, což nic neřeší, řešením je dostat ji pod kontrolu ve střevech, kam sice patří, ale jen v určité míře...
Dobře na to pomáhá Nutra Bona symba.
Hana (St, 29. 8. 2007 - 13:08)
Jak lze zjistit, že sídlí ve střevech? Jaké metody vyšetřování mám podstoupit?
Návštěvník (Čt, 30. 8. 2007 - 09:08)
poradí někdo, dík.
Libuše (Po, 12. 11. 2007 - 21:11)
Mám stejný dotaz jako Hanka - jak lsze zjistit,že se jedná o napadené střevo - kvasinkou Candida albicans.Interním lékařem mi bylo vyšetřeno tlusté střevo-diagnostikována dg.dráždivé střevo na základě vyplněného dotazníku a léky Duspatalin retard 2x denně,Hylak podle potíží.Gynekologické potíže t.č.nemám,ale opakovaně jsem jimi trpěla-kvasinková nákaza.Také se léčím na alergologii - alergie na prach,parfémy a různé drog.výrobky.Všechny uvedené potíže dráždivého střeva mě sužují nejvíce při psych.vypětí.Také na doporučení užívám NovoPasit.Prosím tedy o radu a jsem předem vděčna všem,kdo mi odpoví.Pracuji jako prodavačka a tato nemoc je pro mne více než život komplikující problém.Ještě jednou děkuji.
Terinka (Po, 12. 11. 2007 - 22:11)
Zkus EAV,taky jedna z metod jak ji vytestovat. Jinak se doporučuje hydrocolonterapie na výplach střev a následné osazení probiotiky, které jsou dostání v lékárně. Je to jedna z cest,ale stojí to nějaké prachy. Dej si to do vyhledávače a najdi si nějaké bližší informace.Ahoj!
Libuše (St, 21. 11. 2007 - 21:11)
zdravím Terinku,že jsem ji stála za odpověď a radu.Prosím tě Terinko,nevím co je to za metodu EAV.Prosím tě,můžeš to nějak konkrétně napsat?Vysadila jsem mléko,zlepšení je a začala jsem užívat GREP in,tabletky z grapefruitu a inulinu.Děkuji předem Terinko za odpověď a přeji Ti všechno dobré.Srdečně zdraví s díky Libuška
miri (Čt, 22. 11. 2007 - 22:11)
Prosim poradte,mám 4letou dceru a má CANDIDU ALBICANC.Co mám dělat
Marie (Út, 11. 12. 2007 - 21:12)
Vyplachovat střeva je drastické - vysaďte mléko - maximum možných prášků - změnte jídelníček na zdravější - a hlavně vyzkoušejte česnek - nejlépe konzervovaný v alkoholu. Syrový je těžký a člověk po něm smrdí a střeva a žaludek si s ním ani neporadí. V tinktuře je maximum látek a vstřebává se na sliznici ústní. Maximální možný účinek pro organismus. Mě osobně perfektně zabral česnekový přípravek Allivictus - na vyčištení a obnovu flory střev, mám potlačenou alergickou přecitlivělost a celkově se cítím skvěle. Zbavil mne i "ženských" problémů a kvasinek. Čtu si leták - je od 3 LET VĚKU - ZKUSTE TO DÁT DCEŘI!
Andre (Út, 15. 4. 2008 - 20:04)
Jestli mate zajem, prodam Nystatin - jeden z nejlepsich antimykotik (hlavne proti Candidoze) - exp. 01/2011
Andre - oprava (Út, 15. 4. 2008 - 20:04)
Jestli mate zajem, prodam Nystatin - jeden z nejlepsich antimykotik (hlavne proti Candidoze) - exp. 01/2011 kontakt - selahadine zavinac hotmail.com
Andre (Út, 15. 4. 2008 - 20:04)
Prodam Nystatin - jeden z nejlepsich antimykotik (hlavne proti Candidoze) - exp. 01/2011 kontakt - selahadine zavinac hotmail.com
SARKA BREZINOVA (Ne, 27. 4. 2008 - 19:04)
MELA BYCH ZAJEM O NYSTATIN.KONTAKTUJTE ME PROSIM NA MEIL SAARKA70"SEZNAM.CZ DEKUJI
Bohumil (Út, 27. 5. 2008 - 17:05)
Vím o účinném a osvědčeném produktu při potížích s kvasinkami,mykózami, plísněmi.
Pokud Vás to zaujalo, kontaktujte mne na :bjaeger"tiscali.cz
AK a EK (Út, 27. 5. 2008 - 17:05)
Pokud mate zajem o jakoukoliv radu, konzultaci Vaseho zdravotniho stavu, ci nasazeni 100% prirodnich a ucinnych preparatu podivejte se na www.energy-nature.blog.cz nebo napiste na eva.jm"seznam.cz
katka (Čt, 10. 7. 2008 - 10:07)
Prosím napište mi jak poznám zda mám Candidózu? Momentálně mám za sebou: květen- angína, červen- potrat v 13 týdnu, červenec- zánět pochvy, a teď mám opět angínu,ale virovou.Jinak celý život trpím výtoky, alergiemi, rýmami.Jím hodně cukru.
ahoj (St, 3. 9. 2008 - 22:09)
Candidóza se může projevovat spoustou příznaků. Já měla výtoky, záněty moč.měchýře, lupy apod. Pomohla mi kys. kaprylová (mimo diety bez cukru), jedna mi zbyla, jestli někdo chcete, prodám ji za čtyři stovky. V lékarně stojí skoro devět. Mail mám: kamilka118"seznam.cz
pavlína (St, 5. 11. 2008 - 12:11)
prodám kyselinu kaprylovou,cena dohodou
info na e-mail garfield330"seznam.cz
z balení 100 tablet chybí pouze 3 tablety.
Původní cena 900,-, prodám dohodou.
pavlína (St, 5. 11. 2008 - 12:11)
prodám kyselinu kaprylovou,cena dohodou
info na e-mail garfield330"seznam.cz
z balení 100 tablet chybí pouze 3 tablety.
Původní cena 900,-, prodám dohodou.
jan (Pá, 12. 12. 2008 - 23:12)
mam zajem adr. voprsalekk"seznam.cz
Šárka (Út, 6. 1. 2009 - 12:01)
Já jsem též zjistila, že mám candidu. Moc prosím o nějaké recepty, jsem s jídelníčkem na začátku a nechci dělat chyby. Moc děkuju
Pavel (Po, 12. 1. 2009 - 00:01)
Na candidu albicans doporučuji osvědčený nystatin tabletky 100 ks. Je volně prodejný v Německu od třech firem.
Návštěvník (Po, 12. 1. 2009 - 13:01)
Prosím Pavle,napiš mi kolik stojí a pod jakým názvem si ho v německé lékárně kupuješ.Nebo stačí říct nystatin?
Pavel (Po, 19. 1. 2009 - 04:01)
Já jsem koupil před vánocemi Nystatin Holsten Ft Filmtabletten (100 Stück) asi za cca 45 EUR. Ještě existuje Nystatin Lederle Filmtabletten a Nystatin STADA TablettenUeberzogen. Všechny se dělají v balení po 20, 50 a 100 ks. Cenově na 1 tbl. pochopitelně vychází balení 100ks. Pokud se jedná o léčení ženy je vhodné ještě přikoupit vaginální tablety (též volně prodejné).
Bara (So, 24. 7. 2010 - 12:07)
Prodam kyselinu kaprylovou od SOLGARU, chybi par tablet. Cena dohodou. email bontee"seznam.cz
jirka (St, 15. 9. 2010 - 20:09)
prodam 2 baleni nystatinu od firmy Valeant (2x50 tablet) poslu na dobirku. [email protected]
Katka (Út, 21. 9. 2010 - 08:09)
Aby si někdo mohl volit,...Připojím se se svou zkušeností.Záleží na každém jakou cestu zvolí. Opakovanými kvasinkami,svěděním apod. jsem trpěla bezmála 20 let,bylrrok kdy jsem byla každý měsíc na gynekologii,dokonce mi pan dktor nechal udělat autovakcínu - bez úspěchu,řekl mi,že tak se prostě mám pořád azat,ale ono už nebylo ani čím,na všechno si ty mršky vytvořily rezistenci.Po vybrání kúry Wobenzym za cca 2.500,-Kč se mi ihned objevila kvasinka znovu.Prostě kdo tím trpí zná to. Jako poslední možnost jsem zkusila homeopatii. Homeoptaika užívám cca 3 měsíce a za tu dobu jsem bez potíží a ani 1x jsem se nemusela natírat mastí. Prostě kdybych to nezažila na vlastní kůži,tak omu ani neuvěřím. Léčba mě dosud stála cca 1.500,-Kč a jsem ochotná v ní pokračovat dokud bude třeba. Chce to ovšem zkušeného homeopata,na www homeopatie jistě někoho v okolí najdete. Držím všem palce v boji!
Lenka (Po, 29. 11. 2010 - 13:11)
Připojím se se svou...Katko po jaké době braní homeopatik začaly potíže ustupovat? Já jsem teprve na začátku,ale jsem netrpělivá :)
Prodám Nystati… (Ne, 9. 1. 2011 - 18:01)
Prodám Nystatin nakoupený v Německu. Jedná se o Nystatin STADA 100 tablet. Expirace do 03/2012, mám 3 balení. V případě zájmu se ozvěte na email [email protected].
Cena je 890 Kč + cena za dobírku (cca 40 Kč).
Ala (Pá, 1. 3. 2013 - 14:03)
Dobý den,
má snoubenka trpí opakovanými záněty pochvy, dělohy, bolí ji v podbřišku, bolí ji oči, svědí konečník, trpí nadýmáním, je to cca 7 měsíců a záněty se vracejí, trpí výtoky, až tvarohovitými.Napřed pan doktor dával asi 4 různá antibiotika v rozmězí cca 4 měsíců a teď byla na testech na mikrobiologii, kde našli Candida albicans.Přítelkyně zahájila dietu a vyrábí se autovakcína, pan doktor řekl, aby to nebylo od mého zubu, nějakého zánětu, byl jsem u zubaře a vše mám v pořádku.Nicméně k dotazu:

Pan doktor nám zakázal orální sex, kvůli přenosu, ale povoli nám normální pohlavní styk, já jsem asi před třemi dny měl na penisu červené tečky, tedy asi jsem se nakazil, léčím se cnestenem a již je to skoro pryč, nenakazím však při dalším styku přítelkyni zase já, nebo je doba léčby tak dlouhá, že to nyní nevadí, čemu tedy vadí orální sex, když k přenosu dojde klasickým stykem.Moc děkuji za radu.
Petr (Pá, 1. 3. 2013 - 19:03)
Něco podobného jsme také zažili a museli jsme užívat perorální antimykotika oba. Jinak prý při infekci hrozí tzv. ping-pong efekt. Infekce je značně houževnatá a trvalo to velmi dlouho.
Božka (Út, 12. 3. 2013 - 10:03)
Trpěla jsem tímto problémem pár let. Začalo to v těhotenství a pak ještě pár let. Lékařka mi dávala čípky, masti, nic nepomáhalo.Až jsem toho měla dost, sama jsem hledala v bylinných herbářích. Marie Treben radí na všechny ženské problémy řebříček-roste všude.Denně jsem dělala 2 sedací koupele v odvaru-20 min.,také vnitřně vypila 3 hrnky. Přestala jsem jíst bílé pečivo a veškeré sladkosti. Skoro 3 měsíce se nic moc nedělo, ale potom během pár dnů se stav rapidně zlepšoval až vše zmizelo.Je ale vhodné změnit natrvalo strav. návyky.Já piju jen vodu, bylinkové čaje,občas citronovou vodu,čaj z hořce,hřebíčku ap.Je dobré jíst často zakysanou smetanu, bílý jogurt,ale český, ne ten přislazovaný. Pokud je u žen poševní kandida, nemá se používat při koupání na int. partie mýdlo ani sprchový gel, pouze čistá voda, nebo si koupit přír. věci na int. hyg. např. od HadkaVýborné jsou i celkové koupele v mořské soli, nebo v sodě na odkyselení těla přes pokožku.Mámuž 20 let pokoj. Párkrát se mi stalo,že přišlo slabé zhoršení, ale vždy je to po sladkém. Pak to chce hned udělat nápravu.Myslím si, že to žádná chemie nevyřeší. Je to o našem přístupu k vlastnímu tělu, odpustit si všechny ty sladkosti a pochutiny plné éček a vrátit se trochu víc k příroděVýborné jsou na chleba-pažitka, bílá i červená ředkev, cibule ap.Přeji všem uzdravení.
Reklama