Reklama

Vilcacora léčí nejen rakovinu.

Vilcacora (Uncaria tomentosa) je jednou z nejznámějších léčivých rostlin pocházejících z jihoamerického kontinentu konkrétně z Peruánských And.. Ve známost vešla díky úsilí polského misionáře pátera Edmunda Szeligy, který před šedesáti lety vycestoval na misii do amazonské džungle. Od jeho prvního setkání s léčivou liánou Vilcacorou se toho událo opravdu hodně.

Vilcacora pod mikroskopem

Díky pečlivému výzkumu je známo velmi podrobně její chemické složení, biologické vlastností, toxikologie, bezpečnost podávání a v neposlední řadě díky klinickým studiím byly objektivizovány její účinky na lidský organizmus. Hlavní léčivou složkou Vilcacory jsou skupiny alkaloidů (indolové, oxindolové), sloučenin, které zaujímají hlavní místo mezi léčebnými substancemi rostlinného původu, dále látky zvané steroly, aminoglykosidy, terpeny, taniny, flavonoidy atd. Takové množství různorodých skupin účinných látek dává Vilcacoře samozřejmě patřičný potenciál.

Mezi hlavní účinky na lidský organizmus můžeme počítat účinek protirakovinný, protizánětlivý, antivirový, antiepileptický, imunomodulační a imunostimulační, antioxidační a detoxikační, snižuje hladinu krevního tlaku, působí též jako antiarytmikum.

 

Reklama

Výsledky výzkumu ukázaly, že extrakty z Vilacory vyvolávají apoptozu a silně brzdí růst rakovinných buněk rakoviny plic, vaječníků, kůže, nádorů mozku, střeva, žaludku u melanomů i leukémie a lymfomů typu B, blokují specifická vazebná místa receptorů ženských pohlavních orgánů, stimulují fagocyty k produkci cytokinů, to jsou látky, které významně regulují imunitní systém, navíc působí cytoprotektivně na epiteliální buňky vystavené škodlivým faktorům, tzn. že chrání epiteliální buňky před změnami vedoucími k nádorovému bujení, u sliznice zažívacího ústrojí zabraňují vzniku vředové choroby.

Užívání extraktu z Vilcacory po dobu 15ti dnů u kuřáků způsobilo výrazné snížení mutagenní aktivity (aktivita která vede k buněčným změnám opět ve smyslu nádorového zvratu) jejich moče. Studium bezpečnosti podávání Vilcacory ukázalo, že není v běžných léčebných dávkách toxická pro člověka.

Vilcacora a její praktické léčebné využití

Konkrétní nemoci, na které se Vilcacora s úspěchem používá jsou zejména a hlavně různé druhy rakoviny od ledvin a močových cest, přes rakovinu prostaty, plic a dýchacích cest, zažívacího traktu, ženských pohlavních orgánů, rakovinu prsní žlázy včetně předrakovinné prevence.

Další velmi širokou indikací jsou zánětlivá onemocnění různých lokalizací od zánětu kloubů, ledvin, plic, průdušek, slinivky, močového měchýře, žaludku, atd. v jejich akutní i chronické podobě.

Další dobré zkušenosti přinesla kombinace v léčbě artrózy, bolestí různého původu, u lupenky a jiných kožních onemocnění, v menopauze, při vředovém onemocnění žaludku, vysokého krevního tlaku, špatné funkci jater např. po žloutence, dokonce i při onemocněních jako je deprese , stavy úzkosti, menstruační poruchy, hučení v uších, hemeroidy, křečové žíly, astma, cukrovka atd.

Preventivní podávání Vilcacory je samozřejmostí. Můžeme podstoupit např. omlazující kůru, kůru proti padání vlasů, revitalizující kůru, redukovat nadměrnou či nedostatečnou hmotnost nebo obecnou protirakovinnou prevenci.

Autor: MUDr. Pavel Špatenka - MEDALTERA - Centrum regenerační medicíny

Vilcacoru můžete zakoupit zde

Reklama

Komentáře

Lenka (Čt, 2. 3. 2006 - 19:03)
Dneska jsem koupila tuto bylinu poprvé a uvařila z ní čaj, chutnal dobře. Budu ji užívat jako prevenci. Po čase sdělím výsledky.
Jirka (Út, 19. 9. 2006 - 09:09)
Moje mama trpela nekolik mesicu bolestmi zazivaciho traktu, nalez negativni, nemohla nic snist, po 7 dnech uzivani Vicacory je bez potizi !!!
Dráťák (Čt, 30. 11. 2006 - 23:11)
Tento preparát - Vilcacoru jsem si koupil loni na podzim (ve formě tablet).Asi po pěti měsících pravidelného užívání(tři tablety denně) u mne zcela vymizela těžká senná rýma, kterou jsem trpěl patnáct let.
matej žerotín (Út, 20. 2. 2007 - 22:02)
Ahoj, nevím jestli mi tady nekdo na tohle muze odpovedet ale mam tezkou alergii na atropin a lapacho, vilcacora obsahuji hlavne alkaliody..nevite nekdo presne jake obsahuji alkaloidy?nejlepe nekde potvrzene, nebo nekde kde bych si to mohl precist(po trech dnech kdy sem o sobe nevedel jsem v tomhle paranoidni)
dekuju za odpoved :-)
Robert (Út, 6. 3. 2007 - 10:03)
Ahoj, zkuste se podívat na http://www.prozdravi.cz/vilcacora-uncaria-tomentosa.html - je tam napsáno i to co to obsahuje - snad pomůže
Helena (Út, 10. 4. 2007 - 09:04)
chtěla bych něco napsat k Vilcacoře. Víte mám psa, který má již 8 rok rakovinu mléčných žláz. S menšími přetržkami jej léčíme tak, že zaléváme psí granule odvarem vilcacory. Před 8 léty byla prvně na operaci, kde jí byla odstraněna jedna mléčná žláza. Před rokem se to nějak rozbujelo a byly jí odstraněny zbylé, ale... je to pes i pro člověka je 8 let s rakovinou hodně. Byla zařazena do klinického výzkumu a po operaci je čilá jak veverka. Je jí 16 let a rozhodně nevypadá, že by tu neměla být nejméně do 20 let. Myslím, že přírodní preparáty jsou skvělé, rovněž vyšší dávky Imunoglukanů (hlíva ústřičná) je účinná. Držím palce.
Noni (Út, 10. 4. 2007 - 18:04)
ja ji beru vic jak dva roky ,je opravdu skvela a nedam na ni dopustit Jeste se prodava pod nazvem kocici drap a una de gato je to totez Latinsky nazev ma Uncaria Tomentosa ,ale caj je odporny
Tom (Čt, 28. 6. 2007 - 11:06)
Moje teta trpí těžkou rakovinou doktoři jí dávají 3 roky může jí Vilacacora nijak pomoct
Marie (St, 25. 7. 2007 - 11:07)
Mám dvě sestry, obě měly rakovinu. Jedné zprvu pomohla chemoterapie, ale časem se to opět vrátilo. Dozvěděla se o vilcacoře a tak ji začala užívat. Dnes je to již 8 let a zdá se v pořádku. Druhá měla rakovinu děložního čípku (3.stupeň). Okamžitě měla nastoupit na operaci, ale dvakrát po sobě dostala angínu, takže se na operaci dostala až po jednom měsíci. Ale celý měsíc na radu sestry užívala vilcacoru. Když si šla pro histologický výsledek operace, bylo jí řečeno, že nevědí, jak je to možné, ale že to nebyl již ani 1. stupeň.
A způsob, kterým ji obě užívaly? Jedno balení čaje (5 dkg) nasypaly do 1/2 litru slivovice a tuto sklenici nechaly stát na okně asi 3 týdny. Poté ji zcedily a kapky užívaly v množtví: při rakovině půl hodiny před jídlem až 40 kapek a to 3x denně. Při jiných neduzích 20 kapek a při prevenci 10 kapek stačí jen jednou denně. Upozornění! Asi první týden jsou potíže - průjmový stav, ale to se pročišťuje tělo, poté to ustoupí.Užívat maximálně půl roku, alespoň 3 měsíce přestávka a může se užívat znovu.
Renata (Pá, 26. 10. 2007 - 17:10)
Otec má po operaci nádoru ve střevě, byl zapouzdřený, nemusí být chemoterapie, ani ozařování, ve svým věkuu 73let ani nechce nic takového podstupovat. Má ale problémy se stolicí - průjem, častá stolice.Je možné mu pommocí Vilcacury pomoci, užívat lépe jako čaj (píšete odporný) nebo jako kapky ve slivovici jak píšete v komentáři, ale kolik kapek, nebo existují tablety? Prosím o radu co by bylo dobré. Zároveň mám příbuznou, která podstoupila silnou chemoterapii z důvodu rakoviny uzlin, asi zabrala, ale celkový organismus selhal,chodí na dialýzu ledvin a má velké problémy s krvinkami.Poradíte prosím jak Vilcacuru používat, zda čaj...??Děkuji mnohokrát.
eva (Út, 6. 11. 2007 - 06:11)
Nechápu, co je na čaji odporného, mně chutná. Chuť nemá určitě odpornou, to musíte vyzkoušet.Vařím ho, jak mi bylo doporučeno. Spíš si to nedovedu představit s tou slivovicí. Ale zkusím to.
Jana (Út, 6. 11. 2007 - 08:11)
Chtěla bych vilkakoru vyzkoušet na alergii a na pleť. Poraďte prosím, kde tuto bylinu koupím. Děkuji předem.
Milka (St, 7. 11. 2007 - 08:11)
Jano bez problemu ji koupis v lekarne ,ja ji pouzivam skoro 3roky. Koupis ji i pod nazvem Uncaria Tomentosa,ale to je caj a docela nechutnej. Pozor na predavkovani provokuje prujem.
Jana (Čt, 8. 11. 2007 - 08:11)
Díky za odpověď, co nejdříve si ji zakoupím a vyzkouším.
Marie (So, 10. 11. 2007 - 18:11)
Prosim o informaci, jestli tento caj obsahuje estrogen. Dekuji.
Marie (So, 10. 11. 2007 - 18:11)
Prosim o informaci, jestli tento caj obsahuje estrogen. Dekuji.
Jarek (Ne, 25. 11. 2007 - 13:11)
Jestli caj obsahuje estrogen - to mozna nikdo neví, lidskej estrogen tam asi nebude, ale může tam být hafo látek, který jako estrogen v lidským těle fungujou (třeba nějakej zatím neidentifikovanej fytoestrogen). Tak asi tak. Prý se ho nedoporučuje pít při hormonální "léčbě". No třeba třezalka snižuje účinek hormonální antikoncepce, tak možná je problém tohodle čaje podobnej. Když ho budeš pít na hormonální prášky, tak možná se ti jako nežádoucí účinek nestane, že bys umřel,či onemocněl, ale jen otěhotníš.... To ale nevím,jen kecám a vymejšlím si :)
otěhotnění (Ne, 25. 11. 2007 - 18:11)
Já četla, že vilcacora působí proti otěhotnění.Je to jako antikoncepce.
Eva
Věra (So, 29. 12. 2007 - 17:12)
Kde si mohu Vilcacoru koupit? Může mi někdo poradit? děkuji Věra
Linda (So, 29. 12. 2007 - 17:12)
Věro, výrobců je víc, stačí kliknout taday na Doktorce na záložku obchod a dá se to tam najít. Výrobce je Solgar, což je docela kvalitní značka. Calivita to zase prodává pod názvem Immunaid. Chce to porovnat množství obsahové látky a cenu. A taky jestli to má atest. Může to být taky podvod. Ale je to jako se vším.
Návštěvník (Ne, 13. 1. 2008 - 13:01)
Evoí, vilcacora není žádná antikoncepce, ale silně stimuluje imunitu. Proto se pro těhotné nedoporučuje, že by tělo mohlo plod matky považovat za cizí složku a mohlo by dojít k potratu. Z téhož důvodu se nedoporučuje její užívání u lidí před nebo po tkáňové transplantaci. Netýká se to umělých kloubů.
Jestliže se někdo chce dovědět o výsledcích výzkumů, ať si otevře stránky na www.oroverde.cz, tam se postupně dostane k výsledkům, které jsou fakt zajímavé. Mně vilcacora a jiné andské byliny pomohly vyléčit rakovinu (při recidivě) už bez chemických léků, včetně gastritidy způsobené chemií. Kdybych o nich věděla dříve, vůbec bych nepodstoupila chemoterapii. Ta neléčí, ale jenom ničí, a to nejen to nemocné - zhoubné, ale i to zdravé, takže nutně brzy dochází k recidivě. Už několik mých známých se vyléčilo z rakoviny jen při použití těchto bylin.
Návštěvník (Ne, 13. 1. 2008 - 19:01)
Anonyme, napiš prosím na sebe kontakt meil, potřebovala bych poradit, jsem po chemo . Děkuji.Maja.
Rebra (Čt, 31. 1. 2008 - 12:01)
Čtu příspěvky do komentáře a sděluji své poznatky a zkušenosti. Je mi 57 let a jsem měsíc po 50 denním!půstu dle Rudolfa BREUSSE dle jeho knihy : "Rakovina,leukémie a jiné, zdánlivě nevyléčitelné nemoci". Prováděl jsem přesně podle návodu v knize, spojeno s výplachy tlustého střeva každý 3.den. Začal jsem 11.11.07 a skončil 31.12.07. První sousto - kašička z vloček s nastrouhaným jablkem jsem pozřel 1.1.2008. Začal jsem opět dle knihy od MUDr.Lütznera - "Stravování po půstu". Pozor - náběh na stravu musí být po lžičkách ! a po hodině sníst 2 lžičky a pod !! Je to velmi důležité ! Najíst se naplno - je životu nebezpečné !!!! K tomu Stále hodně pít přemrazenou vodu z kohoutku - nejlepší, co mohu doporučit !! K tomu samozřejmě čaje. Vilcacoru kupuji v bylinářství u p.Rotta v Chomutově - tel.474620843. Je to součást mého téměř každodenního nápoje. Dám do 1,5L vařící vody pol.lžíci Vilcacory - a vařím 20 min. je to důležité, aby se uvolnily všechny látky v ní obsažené. Po 20 min. přidám 2 pol.lžíce šalvěje a vařím min. 3 min. (vyprchají éterické oleje). Pak odstavím, pridám po 1 pol. lžíci - máty peprné,meduňky a třezalky ( někdy jitrocel a vřes). To vše nechám vyluhovat 10 min., scedím a mám úžasný čaj! Nikdy nesladím - ani medem ! Ráno si dám 2 šálky teplého čaje po doušcích a zbytek po zchladnutí přeliji do PET lahve (tmavé) a vozím s sebou v autě a.t.d. K tomu kombinuji s přemrazenou vodou. Jsem naprosto v pohodě, zbavil jsem se všech neduhů, ubral jsem 30 kg, s cholesterolem jsem pod hranici a jsem jak znovu narozen ! Již asi nastálo si budu provádět ob 14 dnů výplach tl.střeva - klistýr - bylinným nálevem - 1,5 L horké vody a do toho na 10 min. vyluhovat po čaj.lžičce - šalvěje,heřmánku,řepíku lékařského a dubové kůry. Je to úžasný pocit a útroby si velmi uleví !! Zapomněl jsem sdělit, že po půstu jsem využíval lahvičku přípravku z lékárny - HYLAK FORTE,2ml- 3x denně, kterým jsem si osídlil tlusté střevo těmi hodnými bakteriemi, co tam mají bydlet a odvádět svoji důležitou práci. 11.11.07 jsem taky přestal jíst veškeré léky, co jsem měl naordinované jako stálé . Zajména na vysoký krevní tlak a na asmatické problémy (konzultoval jsem to se svým lékařem). Jsem v naprosté pohodě, nejím a nekonzumuji : mléko, banány, pomeranče,ananas a ostatní jižní ovoce (množství chemie !). Dále pistácie, dovezené mandle a bílé pečivo. (alergeny). Naopak - jím : zakysané výrobky,ryby, zeleninu (pokud možno zdejší z ČR), naše jablka, kapustu,zelí, kyselé zelí a jeho šťávu, brokolici, karotku. Fazole mungo, adzuki a cizrnu (jím naklíčené).Všechny parametry v krvi mám naprosto v pohodě, tlak ukázkový a moje souč. váha je ze 135 kg na 115kg. (Přibral jsem po půstu 10 kg). Máte-li problém, vřele doporučuji !!!!
Jana (Čt, 31. 1. 2008 - 16:01)
dotaz na Rebru ..50dní půstu to není žádná legrace jak se to dá vydržet člověk po 1 dnu má hlad natož tolik dní nejíst a když chodí člověk do práce nehrozí nějaký kolaps napiš ve zkratce něco málo děkuji Jana
Fero (Ne, 17. 2. 2008 - 13:02)
Moze sa kombinovat uzivanie Avemaru s Vilcacorou? Dakujem!
Marcela (So, 22. 3. 2008 - 01:03)
Muze mi,prosim odpovedet nekdo se zkusenostmi s
lecbou rakoviny jicnu? a zda se da lecba vilcacorou kombinovat s klasickou lecbou rakoviny jako je chemoterapie,radioterapie.
Dekuji.
Mischa (Pá, 6. 2. 2009 - 11:02)
Dobrý den chtěla jsem se zeptat, zda může mít tento čaj nějakým způsobem vliv na hormonální antikoncepci, tj. snižovat její účinek. Ať už se jedná o čaje vilcacora nebo hannasaki. Děkuji
lentilka (So, 7. 2. 2009 - 01:02)
Vilcacora - U
lentilka (So, 7. 2. 2009 - 01:02)
Mischo domnívám se, že hormonální antikoncepce působí jinak - zabraňuje ovulaci. kdežto čaje zabraňují uhnízdění vajíčka - ale jistě ne 100%. podle mně není kombinace škodlivá, ale raději se poptej zda nedochízí k jiné nežádoucí interakci
Pavla (Ne, 15. 2. 2009 - 22:02)
Může vyvolat vilcacora nejaké nežádoucí účinky při absolvování chemoterapií?Jak se může užívat,aby k něčemu takovému nedošlo?
Petra (Ne, 24. 5. 2009 - 16:05)
chtěla jsem se zeptat zda je tato rostlinka vilacora účinná pro lidi nemocné roztroušenou sklerozou . Slyšela jsem že je nevhodná až škodlivá
Návštěvník (Ne, 24. 5. 2009 - 18:05)
Varování pro pacienty s RS
Pokud vezmeme vážně, že vilkakora má imunostimulační účinky, pak tak jako jiná imunostimulancia představuje pro pacienty s RS a jinými autoimunitními chorobami reálné nebezpečí aktivizace choroby. Autoimunitní onemocnění je onemocnění, kde je imunitní systém nadměrně aktivní v rozpoznání a ničení některých struktur vlastního těla. Naproti tomu rakovinné bujení znamená selhání imunitního systému rozpoznat, že se v organizmu děje něco, co má být zlikvidováno
. (St, 2. 12. 2009 - 20:12)
Po pár dnech mi vyléčila dlouholeté bradavice. Jsou virového původu, takže když se vylepšila imunita, zmizely.
Crayon (Čt, 3. 12. 2009 - 20:12)
A jak se liší Vilcacora v tabletách a ta na způsob čaje? Co je lepší? Nemá stejný účinek? Děkuji.
Verca (Po, 28. 12. 2009 - 15:12)
muze se pit vilcacora,kdyz mam revmatoidni artritidu?
xxx (Po, 28. 12. 2009 - 18:12)
revmatoidni artritida je také autoimunitní onemocnění
? (Po, 28. 12. 2009 - 18:12)
Kdyby to bylo tak jednoduché, už by se toho dávno chytly farmaceutické firmy a nenechávaly by si ujít zisk.
xxx (Po, 28. 12. 2009 - 19:12)
Protože RA je autoimunitní onemocnění, je blbost konzumovat něco na zvýšení imunity..moderní léky tj. bioléky naopak imunitu potlačují..jo a famaceutické firmy z toho mají ten zisk, což je velmi dobře neboť mohou zaplatit vývoj dalších léků..
pro xxx (Po, 28. 12. 2009 - 19:12)
Připadá mně naivní, že by farmaceutické firmy používaly zisk na vývoj dalších léků.
xxx (Po, 28. 12. 2009 - 19:12)
aha a kdo tedy třeba hodně financuje ÚOCHAB tj. Holého? od koho asi mají peníze? A kdo zaplatil vývoj Remicade? Humiru? zkoušky? Testy? Na to mají pouze a jenom farmaceutické firmy...stačí se občas podívat, kolik to stojí..někdo to vymyslí, ale testy jsou neskutečně drahé..proto také Zentiva nic moc...nového...
xxx (Po, 28. 12. 2009 - 19:12)
aha a kdo tedy třeba hodně financuje ÚOCHAB tj. Holého? od koho asi mají peníze? A kdo zaplatil vývoj Remicade? Humiru? zkoušky? Testy? Na to mají pouze a jenom farmaceutické firmy...stačí se občas podívat, kolik to stojí..někdo to vymyslí, ale testy jsou neskutečně drahé..proto také Zentiva nic moc...nového...
zzz (Po, 28. 12. 2009 - 21:12)
Rád bych se mýlil, ale myslím, že na výzkum prof Holého přispívá i stát.
xxx (Po, 28. 12. 2009 - 21:12)
Na základní výzkum jistě, ale na převedení do praxe? Testování, atd.? Dá se to najít kolik je od státu a kolik od jinud...
bez famaceutických firem by se léky do praxe nedostaly, konec konců je to jejich práce...takže samy mají zájem na nových lécích a nových produktech, to je celkem jasné..
xxx (Po, 28. 12. 2009 - 21:12)
"Americká farmaceutická firma Gilead věnuje Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd jeden milion a sto tisíc dolarů ročně na výzkum nových léků. Částka dvě stě tisíc dolarů je přitom určena výhradně pro profesora Antonína Holého, pro kterého Američané současně zřídili čestnou profesuru v oboru medicinální chemie."
Pro ? (Út, 29. 12. 2009 - 00:12)
K tomu, že kdyby to bylo tak jednoduché, tak už se toho dávno chytly farmaceutické firmy a nenechávaly by si ujít zisk.

Máš pravdu, není to tak jednoduché, protože Vilcacoru si nemohou patentovat, takže se tu o žádný potenciální velký zisk nejedná. Cílem farmaceutických firem bohužel není vyvinout co nejlevnější a nejúčinnější léky bez vedlejších účinků. Cílem těch firem je vydělat co nejvíce peněz, což je logické a nelze to těm firmám vyčítat. Ale potom z toho taky logicky plyne, že tyto firmy nepodporují levnou přírodní léčbu, i kdyby byla 10x lepší než jejich chemie. Nic proti tomu, jen by to měli lidi chápat že to tak je.
...... (Út, 29. 12. 2009 - 10:12)
http://www.projektmedela.org/media/zprava.php?id=18

možná je docela dobré si přečíst, jak vypadá takové přírodné léčení v praxi, kolik je pak sirotků atd...čili že ta levná přírodné léčba asi zdraví nepřinese..
verca (Út, 29. 12. 2009 - 19:12)
no ale tam pisou,ze je to na artritidu a na crohnovu nemoc a to je taky autoimunitni onemocneni..ja sem to spis chtela pit na casty zanety ledvin a na zaludek,unavu a tak..takze to nemam pit?
Granvin (Út, 29. 12. 2009 - 19:12)
xxx
Ano, farmaceutické firmy investují do svého business, stejně jako všichni ostatní podnikatelé. A že darují pár milionů nějaké škole nebo jiný bohulibý ůčel? To dělají také všechny větší firmy.

Verca
u tý autoimunity je to nemoc od nemoci a člověk od člověka.


Ja zajímavý, že mě vilcacora nezabírá proti nemocem vůbec, ale všem mým klientům zabírá skvěle.
verca (Út, 29. 12. 2009 - 21:12)
tak snad mi to nak neublizi,tam ani u toho caje nepisou naky nezadouci ucinky,nebo kdo by to nemel pit.uvidim co to semnou udela,moji mamce je po tom lip
alt1 (Út, 29. 12. 2009 - 23:12)
Verco, ja bych to zkusil. Pise se, ze to je na zanety, to je to, co te zajima. Na wikipedia.org pisi (viz nize), ze se uziva mimo jine na zanety. Zkus a uvidis.

A 2005 review of the scholarly literature on Cat's Claw indicates there is supporting evidence toward its use in treating cancer, inflammation, viral infection and vascular conditions, and for its use as an immunostimulant, antioxidant, antibacterial and CNS-related agent.[6]
Reklama