Reklama

Nejúčinnější stimulant krevní cirkulace - kajenský pepř

Pokud máte špatnou cirkulaci krve, nedostávají se živiny, vitamíny, minerály ani léčivé látky k buňkám. Právě kajenský pepř dokáže rychle odstranit blokády a zlepšit krevní cirkulaci a tím i výživu buněk.

Kajenský pepř je stimulační rostlinná látka vyráběná ze sušených lusků chilli papriček, známá pro svůj štiplavý zápach a chuť. Kajenský pepř je populární koření užívané v rozličných regionálních kuchyních, ale zároveň jde i o populární přírodní léčivo užívané po staletí.

Hlavní účinnou látkou je capsaicin. Capsaicin je tou ingrediencí, která dává pepři ostrost. Obsah capsaicinu v pepři činí od 0-1,5%. Pepř je posuzován podle jednotek ostrosti. Čím  má větší ostrost, tím je více ceněn a má širší užití. Čím vyšší ostrost, tím více capsaicinu pepř obsahuje. Capsaicin též snižuje přilnavost krevních destiček a zmírňuje bolest. Další složkou kajenského pepře je vitamín E, C a betakarotenoidy.

V současnosti je kajenský pepř užíván k léčbě špatné cirkulace, slabého zažívání, srdečních onemocnění, chronických bolestí, bolesti v krku, bolesti hlavy a bolesti zubů.

Ajurvéda též používá kajenský pepř pro léčbu poruch zažívání a plynatosti. Čínská medicína léčí kajenským pepřem trávicí potíže.

Reklama

Pokud je kajenský pepř užíván vnitřně, zklidňuje trávicí trakt a podporuje produkci žaludečních šťáv a slin. Tyto tekutiny obsahují enzymy podporující trávení.

Kajanský pepř poskytuje velkou pomoc cirkulaci. A může být používán pravidelně. Dr. Richard Schultze, medicínský specialista na byliny, říká : „ Pokud chcete získat ve svém životě vědění pouze o jedné bylině, tak ho získejte o kajenském pepři Je mnohem mocnější než jiné byliny.“

Kajenský pepř okamžitě rozproudí krev

Neexistuje jiná bylina, která by vám tak rychle rozproudila krev, jako kajenský pepř. Když se lidé ptali Dr. Schultze, kterých 10 bylinek by měli mít doma, odpověděl: „ Především kajenský pepř, protože pak bude i těch ostatních devět lépe fungovat.“

Kajenský pepř je nejznámější krevní stimulant.  Můžete užívat kolik chcete ostropestřece marijánského, ale pokud máte špatnou cirkulaci krve do vašich jater, tak vám ostropestřec nepomůže. Kajenský pepř zlepší vaši cirkulaci během sekund.

Pokud máte nějakou oblast nemocnou, je často omezena krevní cirkulace do této oblasti. Krev je to, co přináší živiny a léčivé účinky bylin k buňkám. Krev též odvádí odpadní a škodlivé látky. Kajenský pepř je jako TNT. Odstřelí všechny blokády, aby se dostal do postižené oblasti. Bere s sebou  všechny vitamíny a minerály ze stravy, kterou jíte a účinné léčivé látky z bylin, které užíváte.

Lidé, kteří nikdy kajenský pepř neužívali, musí začít velmi pozvolna. Dobrá počáteční dávka je 1/16 čajové lžičky rozmíchaná v nějaké šťávě. Dávky zvyšujte pozvolna. Dejte malé množství do džusu, zamíchejte a vypijte. Vynikající!

Autor: mk Zdroj: healingdaily.com

Reklama

Komentáře

Default User Image
Eva (Ne, 26. 11. 2023 - 22:11)

Dobrý den, prosím chtěla bych se zeptat, opravdu hodně ráda mám pálivá jídla. Chci se zeptat jakou máte zkušenost kořením, které má opravdu říz? Co nejraději používáte do vaření? 

Default User Image
Petra (Út, 28. 11. 2023 - 07:11)

Do různých jídel asi různé druhy koření a přípravků, které dokáží jídlu dodat perfektní pálivou chuť. Já mohu doporučit se podívat na thechillidoctor .cz Tam můžete právě koupit kvalitní pálivé koření, které stojí za to. 

Reklama