Reklama

BUN-SHIN (akustická diagnóza)

Bun-Shin je prastaré umění, které určuje diagnózu člověka podle tónů jeho hlasu. Když jsme měli možnost slyšet mnoho různých druhů tónů hlasů, pak postřehneme, že někteří lidé mají hlas velmi vysoký, pronikavý. U některých je proud řeči přerušován častými pauzami. Jiní zase mají hlas, který působí vodnatě. Jiní mluví nezřetelně, nejasně, zastřeně. Každý z těchto znaků velmi výrazně vypovídá o kondici člověka.

"Vodnatě" působící hlas je například příznakem poruch ve funkcích ledvin. Je-li proud řeči přerušován častými pauzami, pak to prozrazuje srdeční poruchy. Jsou-li hlasové projevy určitého člověka těžkopádné, dochází-li ke stagnacím, nebo jestliže řeč vázne, pak to znamená, že plíce jsou zaneseny vrstvou hlenu. Každá varianta kondice - např. ledvinové kameny, horečka, průjem nebo zácpa se pozná i podle hlasu člověka. Lidé, kteří ovládají tento typ diagnostiky, mohou během půl minuty porozumět a ohodnotit kondici člověka, jehož hlas slyší.

Kondice určitého člověka může být stanovena také podle rukopisu. Každý člověk má svůj vlastni rukopis. Když analyzujeme rozdíly, můžeme určit, jakou chorobou trpí, které z jeho orgánů jsou nejsilnější a které nejslabší. A můžeme učinit i další závěry o jeho kondici.

Zdroj: Makrobiotika a přírodní léčení - Michio Kushi

Reklama
Reklama

Komentáře

kristina (Út, 26. 6. 2007 - 22:06)
všem pozdravení tak mě čeká operace hlasivek je tam polyp a tak čekám jak na chleba,mám z toho špatný pocit.Zda to dopadne dobře dopadne.Tak se vám ozvu ahoj všem
J. (Út, 26. 6. 2007 - 22:06)
Držím pěstičky!!!!!
káča (So, 25. 8. 2007 - 20:08)
držím palečky, aby ta operace dopadla dobře. já jsem byla na operaci se stejným problémem v březnu prý se operace podařila, ale já mluvím ještě hůř než před tím bohužel si s tím nevím rady, kdyby mi někdo poradil co s tím ted· děkuji
Reklama