Boskovická nemocnice má nový přístroj na odstraňování křečových žil

Boskovická nemocnice koupila speciální přístroj na odstraňování křečových žil. Díky nové metodě nemusejí být nyní pacienti hospitalizování a velmi rychle se vracejí do pracovního procesu.

„Naše nemocnice koupila v srpnu moderní přístroj, který umožňuje provádět operační výkony na křečových žilách moderní metodou. Odborně se tato metoda pojmenovává zkratkou EVRF - Endo Venous Radio Frequency,“ popisuje ředitel boskovické nemocnice Rostislav Verner. Jedná se o radiofrekvenční přístroj, který vytváří vysokofrekvenční signál.

„Tento signál se pomocí speciálního katetru, zavedeného do varikozně změněné žíly z malého vpichu, přenáší na stěnu postižené žíly. Zde dochází k tepelné reakci a ta vede ke smrštění a trvalému zneprůchodnění žíly a vymizení varikozity. Varikozita je odborný název pro křečové žíly,“ vysvětluje postup primář chirurgického oddělení Radek Bousek a dodává, že efekt je rychlý, trvalý a především lokální, nedochází při něm k poškození okolních tkání. 

V Boskovicích sledují nové trendy v medicíně

Tato operace je pro pacienta vysoce nadstandardní a šetrná. Díky miniinvazivnímu zásahu nedochází k doprovodným změnám, jako jsou například krevní podlitiny, otoky, zánět, bolest, a nutnost dlouhodobé bandáže. I z kosmetického hlediska je tato nová metoda velmi šetrná.

 Po klasické operaci křečových žil museli pacienti zůstat doma, měli omezenou hybnost a byli v pracovní neschopnosti.  Metoda EVRF se může provádět v ambulantním nebo hospitalizačním režimu, v lokálním umrtvení či celkové anestezii. Záleží na rozsahu a charakteru postižení. 

Nemocnice má nového atestovaného cévního chirurga

S novým přístrojem na operaci křečových žil pracuje v boskovické nemocnici doktor Vladimír Romanov. Ten má s novou metodou osobní zkušenosti z vyššího klinického pracoviště a je atestován v oboru cévní chirurgie.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (8)

 • Obrázek uživatele Martin
  Martin (anonym)

  A kde jsou Bozkovice? :)

  Říj 27, 2011
 • Obrázek uživatele Renata
  Renata (anonym)

  A kde jsou Bozkovice? :)Mám za to ,že se jedná o BOSKOVICE!? Nebo se mýlím? Pojďme zpět do školy !!

  Říj 27, 2011
 • Obrázek uživatele Kokkox
  Kokkox (anonym)

  Proč zrovna v Boskovicích?

  Říj 28, 2011
 • Obrázek uživatele jana
  jana (anonym)

  Nemocnice Boskovice s.r.o Otakara Kubína 179, 680 21 Boskovice

  Říj 29, 2011
 • Obrázek uživatele Honza
  Honza (anonym)

  Asi je to dobře ALE !!! Kolik to asi stojí ??? v rámci pojištění a nad rámec pojištění ?

  Říj 29, 2011
 • Obrázek uživatele Helena
  Helena (anonym)

  Je to nadstandart a nic nato pojištovna nedoplácí a neplatí. Ale na rozdíl od Příbrami, mají ceník mírný..Kopíruji to dolu.. Ceník operace varixů metodou EVRF Rozšířené drobné žilky (pavoučky - metličky) - jedna procedura 500 Kč Koagulace drobných křečových žil 3 000 až 5 000 Kč Operace rozsáhlých varikozit s podvazem a koagulací velké safény 10 000 Kč Konečnou cenu operace varixů určí lékař po vstupním vyšetření pacie

  Říj 29, 2011
 • Obrázek uživatele Čipy
  Čipy (anonym)

  A kde jsou Bozkovice? :)No přece kouzek od Boskovic

  Lis 01, 2011
 • Obrázek uživatele Erika
  Erika (anonym)

  Zajímalo by mě kdo je autorem článku a na co myslel, když psal titulek BoZkovická...

  Lis 08, 2011

Přidat komentář

Reklama

Reklama