Bolesti kloubů a svalů by si lidé měli léčit sami jen dočasně

Přetěžovaní kloubů, šlach a svalů se může projevit zánětem. S následnou bolestí se někdy v životě setká každý člověk a většinou se nejprve snaží nepříjemné bolesti zbavit sám. V lékárnách jsou ve volném prodeji různé masti, gely a také náplasti. Pokud je příčina přímo v bolavém místě, pak tyto přípravky většinou pomohou. Jestliže zlepšení nenastane do tří dnů až týdne, je rozumné vyhledat lékaře. Novinářům to řekl ortoped a traumatolog Pavel Sehnalík.

Upozornil na to, že lokální bolestí svalů se mohou projevit i nádorová onemocnění, a to zejména u dětí. Bolesti v kříži mohou signalizovat onemocnění nějakého orgánu.


Ve sportovní traumatologii představují záněty šlach až pětinu případů. Mezi nejčastější patří "tenisový loket", který se projevuje bolestí na zevní straně lokte nebo bolesti vystřelují do předloktí a do ruky. Tyto bolesti však netrápí jen tenisty, ale například i mechaniky, zedníky a velmi často i uživatele počítačů, takže se začíná mluvit i o "myšovém lokti".Zánětlivé bolesti svalů a kloubů se léčí tabletami, injekcemi, infuzemi a často v případě lokálních bolestí se používá léčba přes kůži. Při artróze lze přes kůži léčit jen klouby, které nejsou uloženy příliš hluboko. Nejčastěji jsou používána nesteroidní antirevmatika, ale jejich dlouhodobé užívání může vyvolat žaludeční vředy.


Klasické masti, gely a spreje umožňují účinné působení v místě aplikace, ale nezaručují postupný a dlouhodobý efekt. Náplasti, které obsahují léčivou látku diclofenacum epolaminum, působí dlouhodobě a léčivá látka se uvolňuje postupně. Dostává se do podkoží i k cévám a léčivý efekt trvá 12 a někdy až 24 hodin.


Jitka Klejnová - ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (8)

 • Obrázek uživatele vld
  vld (anonym)

  BOLESTI KLOUBŮ:Na většinu zde popsaných problémů se nedávno objevily nové,účinnější preparáty.Sám jsem je vyzkoušel.Více soukromě na : aachj1"gmail.com

  Čer 29, 2009
 • Obrázek uživatele Ali
  Ali (anonym)

  Bolesti svalů mě trápí již delší dobu.Trpím krční a bederní páteří.Jednou za čtvr roku můžu si zajít na rehabilitaci,ale stejně mě to moc nepomáhá.Snažím se trochu cvičit,ale potřebovala bych něco poradit,co mě pomůže.Díky

  Kvě 26, 2010
 • Obrázek uživatele mila
  mila (anonym)

  Bolesti svalů mě trápí...zkus plavání a masáže a pochopitelně cvičit.nebo jízdu na koni .s plaváním mám dobré zkušenosti.

  Kvě 27, 2010
 • Obrázek uživatele kuli
  kuli (anonym)

  vyhledejte bolest kloubů a homocystein

  Říj 20, 2012
 • Obrázek uživatele lindo ty kundo
  lindo ty kundo (anonym)

  Já jsem své bolavé klouby...neser !

  Dub 16, 2014
 • Obrázek uživatele Hana
  Hana (anonym)

  Dobrý den, bolest kloubů se mi zmírnila s užíváním přípravku ENZYCOL 40+. Nemůžu říct, že se mi vyléčila to rozhodně ne podle mě to ani nejde, ale zmírnila se o takových 90 %!

  Dub 29, 2014
 • Obrázek uživatele Libuše
  Libuše (anonym)

  Mám skvělé zkušenosti s přípravkem Colafit, dlouho mě trápily bolesti drobných kloubů nyní už je vše v pořádku.

  Dub 29, 2014
 • Obrázek uživatele Sarka
  Sarka (anonym)

  Já jsem své bolavé klouby...Dobry den muzete me poslat foto tohoto pripravku prieessnitz na email.Dekuji sarka.vincenecova@seznam.cz

  Zář 20, 2017

Přidat komentář

Reklama

Reklama