
Světelná energie biolampy, postupně pohlcovaná tkání, kterou proniká až do hloubky 3cm, specificky působí na molekulární uspořádání buněčných menbrán a posiluje buněčný metabolismus. Má protibolestivý, protizánětlivý a biostimulační účinek.
Hlavními obory, ve kterých si léčebné polarizované světlo vydobylo již pevné místo, jsou zejména dermatologie, chirurgie, ortopedie, revmatologie, praktické a dětské lékařství, rehabilitační a sportovní medicína, balneologie a kosmetika. Biolampu Biostimul lze bezpečně použít i v domácím prostředí.
Aplikace biolampy:
1. kosmetika, dermatologie - jako podpůrná léčba kožních obtíží:
afty, akné, alergie, ekzémy, bércové vředy, bradavice, celulitida, hematomy, plísňová onemocnění,jizvy, lupénka, oděrky, otlačeniny,opary, pohmožděniny,popáleniny, spáleniny,strie, vlasy-podpora růstu,vrásky, záněty aj.
2. fyzioterapie, ortopedie, rehabilitace, prevence
jako podpůrná léčba postižení pohybového aparátu aj. nemocí
artróza, bolesti kloubů,páteře, trojklanného nervu, podpora imunity, kašel, jizvy, menstruační potíže, migrény, nachlazení, otoky, revma, záněty aj.
3. v další řadě oborů
chirurgie - léčení ran, stomatologie, gynekologické obtíže aj.
4. umocňuje účinek kosmetických aj. krémů
Další informace:
BIOSTIMUL je poslední novinkou v oblasti světelné terapie, která nabízí oproti dosavadním biolampám tyto výhody:
- originální ergonomická konstrukce přístroje (tvar větší počítačové myši, nikoliv "fén", odolnost proti poškození - nemá mechanické součástky: žárovku, zrcátko, větráček
- vysoká a stabilní polarizace světla - polarizačním filtrem, nikoliv odrazem světla od zrcátka
- efektivnější působení - monochromatická barva světla (červená) - nedochází k protipůsobení barev, které obsahuje polychromatické bílé/žluté světlo např. u halogenové žárovky
- výrazně nižší cena než ceny biolamp fénů
- pracuje ve třech rozdílných režimech řízených mikropočítačem
- má oproti konkurenci až 8x nižší spotřebu
- je dodávána v elegantním plastikovém kufříku s komplexním návodem na použití, popisem všech ověřených a osvědčených indikací, dobou a způsobem aplikace a řadou dalších praktických dárků.
Kožní (dermatologické) obtíže
Kožní lékařství využívá pozitivních účinků lineárně polarizovaného světla poměrně často. Mezi nejžádanější patří ošetření jizev. U čerstvých pooperačních nebo poúrazových jizev se účinek dostaví poměrně brzo, jizevnatá tkáň postupně bledne a změkčuje se. Beznadějná není ani léčba starších jizev, které již ztvrdly (říká se jim keloidní). Doba léčby však bude podstatně delší a je třeba se vybavit značnou dávkou trpělivosti. Nesporný je rovněž jeho efekt při léčbě oparů a při včasném použití je pozorovatelný již po prvních aplikacích. Další mi vhodnými indikacemi pro aplikaci světelné terapie jsou bércové vředy, lupénka, dětské atopické ekzémy, plísňová onemocnění, proleženiny, kožní alergie, pásové opary, píštěle, alopecie nebo zmírnění negativních projevů psoriázy a vitiliga.
V kosmetice využíváme protizánětlivý a biostimulační efekt příjemného polarizovaného světla především k potlačení projevů akné a dermatitid, zneviditelnění jizviček po akné, k prevenci strií a k potlačení nadměrného vypadávání vlasů nebo na stimulaci jejich růstu. Ke vděčným indikacím patří rovněž regenerační působení na pokožku a vliv na omlazení vzhledu stárnoucí pleti nebo pleti, která je vystavována nepříznivým vlivům znečištěného životního prostředí.
Další širokou oblastí je odstraňování mikropopálenin nebo následků podráždění pleti po různých formách kosmetického ošetření, jakými jsou např. hloubkové čištění pleti, peeling, lymfatická drenáž nebo různé formy depilace. V literatuře jsou rovněž popisovány zkušenosti s odstraněním vrásek a zpomalením jejich tvorby při aplikacích na pleť a vrásky kolem očí.
Postižení pohybového aparátu a bolestivé stavy
Při postižení pohybového aparátu využíváme obvykle kombinaci analgetického a biostimulačního účinku polarizovaného světla. Lokální snížení bolesti přináší rychlou úlevu při akutních i chronických bolestivých stavech. Zmenšená citlivost v kombinaci se zvýšeným prokrvením a zlepšeným přísunem účinných látek urychluje obnovu poškozené tkáně a výrazně tak zkracuje dobu rekonvalescence.
Polarizační lampu lze využít i k účinnému uvolnění svalových spasmů před masáží či manipulací. Nejčastěji se světelná terapie využívá při akutních i chronických zánětech šlach a svalů. Lampa pomůže i všem těm, kteří trpí bolestmi v oblasti krční nebo bederní páteře časté u dlouhodobého sedavého zaměstnání nebo u řidičů z povolání. K dalším indikacím patří především artróza a artritida malých i velkých kloubů nebo vymknutí, zhmoždění, natr žení šlach a svalů. Světlo lze aplikovat samostatně nebo v kombinaci s léčivými mastmi či gely. Ty však musíme před aplikací důkladně odstranit. Po ukončení fototerapie je můžeme znovu nanést zpět na postižené místo.
Gynekologické obtíže, těhotenství a porod
V oblasti gynekologie a porodnictví se využívá pozitivních účinků lineárně polarizované ho světla při povrchových poraněních v oblasti genitálu, při léčbě akutních a chronických zánětů zevních rodidel, pro lepší vstřebávání hematomů na prsou, pro usnadnění a urychlení hojení po nástřihu hráze při porodu nebo rány po tzv. císařském řezu, k hojení popraskaných prsních bradavek při kojení, ke snížení rizika zánětu prsu při kojení nebo k prevenci vzniku strií na břiše, hýždích a rostoucích prsech. Při preventivním působení proti vzniku strií je vhodné začít s pravidelnou aplikací biolampy 2-3krát týdně již od třetího měsíce těhotenství.
Z uvedených aplikaci vyplývá, že lampa Biostimul by rozhodně neměla chybět ve výbavě žádné budoucí maminky a protože fototerapie nemá žádný negativní vliv na plod, lze po konzultaci s ošetřujícím lékařem aplikovat biolampu i v období těhotenství!
Stomatologické obtíže, postižení sliznice dutiny ústní a nosní
Terapeutické polarizované světlo nám může výrazně zpříjemnit i období po návštěvě stomatologické ordinace. Jeho analgetický a biostimulační efekt oceníte zejména po vytržení zubu, plnění kořenového kanálku nebo po jakémkoliv operačním zákroku ve vašich ústech. Biolampu však lze využít i k preventivnímu působení proti vzniku otlaků po nové zubní protéze nebo proti aftům a jiným zánětům v ústní dutině.
Chirurgie
V chirurgii využíváme lineárně polarizované světlo biolamp k výraznému zkrácení doby léčení špatně se hojících ran a jizev. Na komplikovanou léčbu druhotně infikovaných a hni sajících ran zase účinně působí kombinace analgetického, biostimulačního a protizánětlivé ho efektu. Světloléčba podstatným způsobem snižuje dobu nutnou k léčení rozsáhlých plošných popálenin, vředů, otoků, proleženin u dlouhodobě hospitalizovaných pacientů, diabetické gangrény a ostatní poruchy trofiky tkání.
Ostatní obtíže
Další možné využití lampy je při léčbě chronických zánětů čelních dutin a nosní sliznice. Před samotnou terapií je ovšem nutná konzultace s lékařem, který zjistí zda nejsou přítomny patogenní organismy. Mezi vděčné aplikace dále patří nachlazení, depresivní stavy, migrény a bolesti hlavy, nespavost a díky červenému zabarvení lineárně polarizovaného světla i poruchy erekce.
Je účinek biolampy Biostimul zaručený?
Popularitu přinesl biolampě poměrně vysoký efekt při léčbě řady potíží. Je nesmysl připisovat tomuto způsobu ošetření nějaké "zázračné" účinky. Neexistuje žádná metoda na světě, která by dokázala stoprocentně u všech osob vyřešit určitý problém. Klinická testování biolampy prokázala, že ošetření polarizovaným světlem patří k metodám s neobyčejně vysokým procentem úspěšnosti.
Komentáře (68)
- odpovědět
Led 16, 2007- odpovědět
Led 16, 2007- odpovědět
Led 16, 2007- odpovědět
Zář 07, 2007- odpovědět
Zář 07, 2007- odpovědět
Zář 07, 2007- odpovědět
Zář 07, 2007- odpovědět
Říj 28, 2007- odpovědět
Říj 28, 2007- odpovědět
Dub 02, 2008- odpovědět
Dub 23, 2008- odpovědět
Črv 09, 2008- odpovědět
Črv 09, 2008- odpovědět
Črv 09, 2008- odpovědět
Srp 29, 2008- odpovědět
Srp 29, 2008- odpovědět
Zář 17, 2008- odpovědět
Feb 13, 2009- odpovědět
Bře 05, 2009- odpovědět
Bře 07, 2009- odpovědět
Bře 15, 2009- odpovědět
Kvě 04, 2009- odpovědět
Kvě 04, 2009- odpovědět
Kvě 12, 2009- odpovědět
Srp 05, 2009- odpovědět
Srp 22, 2009- odpovědět
Srp 26, 2009- odpovědět
Zář 05, 2009- odpovědět
Říj 16, 2009- odpovědět
Říj 29, 2009- odpovědět
Lis 03, 2009- odpovědět
Lis 03, 2009- odpovědět
Lis 14, 2009- odpovědět
Pro 30, 2009- odpovědět
Feb 18, 2010- odpovědět
Kvě 29, 2010- odpovědět
Čer 04, 2010- odpovědět
Čer 11, 2010- odpovědět
Črv 10, 2010- odpovědět
Črv 10, 2010- odpovědět
Lis 02, 2010- odpovědět
Lis 02, 2010- odpovědět
Pro 10, 2010- odpovědět
Pro 11, 2010- odpovědět
Led 11, 2011- odpovědět
Led 11, 2011- odpovědět
Led 25, 2011- odpovědět
Feb 03, 2011- odpovědět
Feb 07, 2011- odpovědět
Feb 07, 2011Stránky
Přidat komentář