Bezbolestné vyšetření tlustého střeva

Fakultní nemocnice Brno jako první zdravotnické zařízení na Moravě nově nabízí bezbolestné vyšetření tlustého střeva, při němž se využívá kapsle s kamerou. Je určeno především pacientům, kteří odmítají nepříjemné, ale velmi důležité vyšetření tlustého střeva takzvanou kolonoskopií - tedy zavedením hadičky s kamerou do konečníku. ČTK to oznámil řekl primář gastroenterologického oddělení nemocnice Jan Lata.

Vyšetření využívající kapsli zatím nabízely v Česku jen tři zdravotnická zařízení - dvě v Praze a jedno v Hradci Králové. Vyšetření plně hradí pacient. Stojí 17.500 korun. Přestože je cena vysoká, zdravotníci předpokládají, že o vyšetření bude zájem. Asi třetina pacientů si stěžuje na to, že vyšetření kolonoskopií je bolestivé. U těchto lidí vyšetření není buď uskutečněno vůbec, nebo jen částečně s neúplnými výsledky.

Od roku 2001 začali zdravotníci v USA jako první na světě využívat k vyšetření tenkého střeva místo nepříjemné hadičky s kamerou speciální kapsle. O rok později byla tato technologie zavedena i v Česku. Vyšetření tenkého střeva pojišťovny hradí.

Pacient při zákroku spolkne kapsli s kamerou, připomínající větší tabletku, která do deseti hodin projde trávicím traktem. Z důležitých míst pořizuje záznam, který je přenášen na zařízení umístěné na těle. Záběry následně lékař vyhodnotí na počítači.

Tlusté střevo navazuje na tenké, tvoří závěrečnou část trávicího traktu, a potřebuje proto speciální kapsli. Na rozdíl od kapsle používané pro prohlídku tenkého střeva je schopna déle pořizovat záznam. Navíc je opatřena dvěma kamerami.

Pro obyvatele Česka je preventivní vyšetření tlustého střeva velmi důležité. Země celosvětově vede co do počtu pacientů s nádorovým onemocněním tlustého střeva. Vzniku karcinomu lze zabránit díky pravidelným vyšetřením. Asi v 80 až 95 procentech případů vzniká z výrůstku na střevě - takzvaného polypu, a to v průběhu deseti až 15 let. Polyp lze při kolonoskopii bez větších potíží odstranit. Zákrok lze podstoupit i při celkové narkóze.

Pro odhalení polypů jsou nutná preventivní vyšetření. Pacienti, kteří mají s kolonoskopií potíže, mohou nově využít právě kapsle s kamerou, která je na jedno použití.
Vladimír Klepáč - ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (126)

 • Obrázek uživatele Anna Kancnýřová
  Anna Kancnýřová (anonym)

  Dobrý den! Píšete, že vyšetření kolonoskopíí může být pod celkovou narkozou, tak by mě zajímalo, proč se to nedělá, nebo to pojišťovna nehradí? Kolik taková narkoza stojí,třeba bych si ji zaplatila.Děkuji.

  Zář 21, 2008
 • Obrázek uživatele La
  La (anonym)

  V nekterych nemocnicich delaji toto vysetreni normalne pod narkozou.Tak je lepsi,poptat se kde a jit tam.

  Zář 21, 2008
 • Obrázek uživatele marie
  marie (anonym)

  mně dělali kolonoskopii v polosedaci, udělali mi to sami, bez toho, že bych si o to musela říci. Byla jsem na kontrole, věděla jsem, jak nepříjemný zážitek mě čeká. Byla jsem v milém šoku, něco mi píchli a nevím nic. Probrala jsem se už oblečená. Neplatila jsem nic. Tomu způsobu se říká polosedace a snad pacient reaguje, ale nepamatuje si to. Když jsem nesla nález praktikovi, tak mě litoval, co jsem musela postoupit, ale fakt nebyla lítost na místě. Když bude třeba, půjdu ihned znovu na vyšetření a nebudu to odkládat. Ještě mě nechali po zákroku asi 2 hodiny poležet na lůžku. Chce to se ptát jak to provádějí. Podle mne by to mělo být automatické, že pacienta takto umrtví, pacient je uvolněný a lékař může V KLIDU pracovat. Držím palce všem co toto vyšetření čeká.

  Zář 21, 2008
 • Obrázek uživatele marie
  marie (anonym)

  ještě jsem zapomněla dodat, že k tomuto vyšetření v polosedaci není třeba přeoperační vyšetření.

  Zář 21, 2008
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Nedávno na semináři nám říkali,že už někde probíhá vyšetř.střev kolonoskopie pomocí tzv.čipů.Člověk vypije tu hnusnou vodu jako dříve aby se vyčistil,potom spolkne takový prášek ( je to čip) a ten mu proběhne celým zažívacím traktem i vlastně žaludkem a konečníkem je vyloučen ven.Vše je v něm zaznamenané,lékaři si to nahrají a posoudí.Je to naprosto nebolestivé,pouze se to ještě moc nepraktikuje,ale to bude nevidět.

  Zář 21, 2008
 • Obrázek uživatele Dáša
  Dáša (anonym)

  S tou kapslí to dělají ve Frýdku-Místku.Ale nehradí to pojišťovna.

  Zář 21, 2008
 • Obrázek uživatele La
  La (anonym)

  Ta kapsle stoji 16000kc.

  Zář 21, 2008
 • Obrázek uživatele La
  La (anonym)

  Ta kapsle stoji 16000kc.

  Zář 21, 2008
 • Obrázek uživatele La
  La (anonym)

  Jeste to delaji ve FN-BRNO-BOHUNICE.

  Zář 21, 2008
 • Obrázek uživatele marie
  marie (anonym)

  a navíc před kapslí musí být kompletně vyčištěný trávicí trakt, aby prohlídla střevo až do konce. lepší je asi kolonoskopie, pokud je tam třeba něco k řešení (polyp, vzorek k dalšímu vyšetření), tak stejně tě kolonoskopie nemine. Když je třeba, tak lékař se sondou vrátí a prohlídne kde je třeba, to kapsle nemůže. A několik dní o hladu taky není žádná slast.

  Zář 21, 2008
 • Obrázek uživatele JaH
  JaH (anonym)

  Mám za sebou koloskopii pod silnější analgosedací, zaplatila jsem 500,-, ale celá ráda. Taky si z toho nic nepamatuji, jen jsem musela mít doprovod. Žádné předoper.vyšetření, vše se odehrálo během necelé půlhodiny. Jistě že jsem musela vypít Fortrans den předem, bez vyčištěného střeva to fakt nejde. Já i lékař jsme si pochvalovali, že z toho nemám žádné negativní a stresující zážitky. Dr. říkal, že v celkové narkoze pacient není schopný spolupracovat, což je na závadu. Takže se nebojte!

  Zář 22, 2008
 • Obrázek uživatele marie pro JaH
  marie pro JaH (anonym)

  doufám, že ti dali potvrzení na těch 500. Já jsem neplatila nic, jsem VZP. Pohlídej si příští rok na výpise, zda neinkasovali 2x. Také podléhám až nezdravé euforii, když jdu z podobného vyšetření, stačí i zubař.

  Zář 22, 2008
 • Obrázek uživatele JaH
  JaH (anonym)

  Ahoj marie, všichni. Tohle vyšetření jsem si vyjednala u soukr. lékaře, který nemá smlouvy s pojišťovnami, takže je to jedno. Chtěla jsem to co nejrychleji, bez čekání a se slušným jednáním. To fakt všechno bylo a teď to už dál neřeším. Jsem ráda za výsledek.

  Zář 23, 2008
 • Obrázek uživatele Ivan
  Ivan (anonym)

  Může někdo prosím konkrétně doporučit, kde se takováto šetrná vyšetření provádí? Případně i pod celkovou anestezí? Díky

  Říj 21, 2008
 • Obrázek uživatele JaH
  JaH (anonym)

  Najdi si Euresis, MUDr. Koláře. Dělá to v Neratovicích. Vše je o dohodě.

  Říj 22, 2008
 • Obrázek uživatele MARIE
  MARIE (anonym)

  JSOU TO TŘI DNY,KDY JSEM TOHLE VYŠETŘENÍ PODSTOUPILA S DVOUDENNÍ HOSPITALIZACÍ V NEMOCNICI,PROSILA O -PŘISPÁNÍ-,NEBYLA JSEM VYSLYŠENA A NA STOLE JSEM JIM BOLESTÍ OMDLELA.STAČILI MI VYŠETŘIT JENOM ČÁST A ODSTRANIT POLYP,KTERÝ BYL HNED NA ZAČÁTKU A DOVYŠETŘENÍ MĚ TEDY JEŠTĚ ČEKÁ NA CT A KDYŽ ANI TAM SE CELÉ STŘEVO NEUKÁŽE,TAK DALŠÍ KOLONOSKOPIE V CELKOVÉ ANESTÉZII.UŽ TEĎ JSEM VYSTRESOVANÁ.TAKŽE MILÉ DÁMY,TOHLE JE MÁ ZKUŠENOST.

  Bře 07, 2009
 • Obrázek uživatele Tom
  Tom (anonym)

  Vřele doporučuji FN Hradec Králové, II. interní kliniku. Dávají tam léky proti bolesti automaticky, dokonce i při gastroskopii, což mě nenabídli ještě nikdy a nikde. Takže pokud to pro vás není až tak daleko, tam je to zaručené.

  Bře 07, 2009
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Tome,prosím napiš jaké léky proti bolesti Ti aplikovali,najdeš to na zprávě hned na začátku.Sama jsem absolvovala kolonoskopii v analgosedaci a stejně to bolelo,HK je pro mě dosažitelný.Díky,Jana

  Bře 08, 2009
 • Obrázek uživatele Tom
  Tom (anonym)

  Jano, bohužel tam tento údaj není uveden. Velmi podrobně jsem to hledal. Jeden výkon dělali v CA, protože to bylo na úrovni operativního zákroku, podruhé to bylo s přispáním. Dali mi 5+5 (jedna látka na spaní, druhá od bolesti).

  Bře 08, 2009
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  AD: 7. 3. 2009 10:14:56, MARIE JSOU TO TŘI DNY,KDY JSEM TOHLE VYŠETŘENÍ PODSTOUPILA S DVOUDENNÍ HOSPITALIZACÍ V NEMOCNICI,PROSILA O -PŘISPÁNÍ-,NEBYLA JSEM VYSLYŠENA A NA STOLE JSEM JIM BOLESTÍ OMDLELA.STAČILI MI Pacient je dnes zakaznik. Vetsina si na to nezvikla a takhle to dopada. Je potreba se jit domluvit, jak to bude probihat a kdyz nevyhovuje, jit jinam. U nas v nemocnici jsem si vsechno pamatoval, ale nejaka sedace byla. Matka ale tvrdila, nejspis za stejnych podminek, ze ji to strasne bolelo. Mne tedy vubec. Muze to byt na individualni citlivosti. Nicmene nyni jezdim jinam, a tam , nevim co davají, ale mám okno asi 4 hodiny. Primar je tam toho nazoru, ze bez toho je to prasarna.

  Bře 09, 2009
 • Obrázek uživatele marie
  marie (anonym)

  dělat takové vyšetření naživo je sadismus. já mám několik kolonoskopii a vždy v polosedaci. z vyšetření si nepamatuju nic, kdybych neměla v ruce papír, tak ani nevím, že jsem tam byla. nic jsem neplatila, předoperační ani žádné jiné vyšetření před samotným zákrokem mi nedělali. s takovýmhle přístupem zdravotnického personálu můžu chodit každý měsíc na kolonoskopii. je asi třeba se ptát a vyžadovat to, co jde jinde automaticky

  Bře 09, 2009
 • Obrázek uživatele Božena
  Božena (anonym)

  Paní Marie,můžete mi sdělit,v které nemocnici Vám vyšetření dělali,totiž mě to čeká také měla jsem pozitivní test.Předem Vám děkuji za informaci S pozdravem Božena

  Čer 23, 2009
 • Obrázek uživatele kukin
  kukin (anonym)

  podstoupil jsem kolonoskopiji teplicke nemocnici a nemohu si stezovat

  Čer 25, 2009
 • Obrázek uživatele marie pro míšu
  marie pro míšu (anonym)

  Nemocnice Na Homolce Praha. Velice, velice milý personál, všechno v klidu, v pohodě, bez stresu. Jednání úplně super, pacient na prvním místě. Pokud bych musela ještě někdy na gastroskopii nebo kolonoskopii, tak jedině tam. Dělali mi tam obojí, z obojího si nic nepamatuju. Zeť byl v jiné´m zařízení v Praze, dělali mu to naživo obojí a prohlásil, že UŽ NIKDY. Já naopak bych šla kdykoliv,ale zase jen na Homolku.Fakt si nic nepamatuju. Ptejte se, jak vyšetření probíhá, za dotaz to stojí.

  Srp 22, 2009
 • Obrázek uživatele míša pro marii
  míša pro marii (anonym)

  Děkuji Vám mnohokrát za odpověď a dobrý tip. V dnešní době je dost těžké narazit na lékaře, kterému záleží na pocitech pacienta. Už tak jsem vyděšená z problémů, které mám a hlavně z toho co mě čeká. Takže bych velmi ocenila alespoň vstřícný postoj zdravotníků.Mějte se moc hezky. M.

  Srp 22, 2009
 • Obrázek uživatele míša pro marii
  míša pro marii (anonym)

  Paní Marie mám k Vám ještě jednu prosbu. Prosím mohla byste mi napsat jméno lékaře nebo kontakt, na který bych se mohla obrátit? Vyhledala jsem si stránky nemomocnice na Homolce a z jejich informací mi není jasné, kam bych měla směřovat svůj dotaz. Ještě jednou Vám děkuji za ochotu. M.

  Srp 22, 2009
 • Obrázek uživatele Bětka
  Bětka (anonym)

  Míšo, kolonoskpie se provádí například na Karlově náměstí na gastroentrologii, předpokládám , že i na Homolce. Já mám stejné zkušenosti jako Marie s gastroentrol.na Karláku.Mám tam za sebou šest vyšetření během šesti let, za tu dobu mi to prováděli asi tři lékaři a jedna lékařka.Vždy se chovali dobře. Injekce na útlum, jakmile lehnu, usínám a probouzím s ena vytahování šlauchu, tedy o vyšetřní nevím...po zákroku hodinu až dvě na lůžku. Na jaře jsem se ptala kvůli známé, jestli je problém se k nim dostat a odpověď zněla, pokud dostaneme žádost od specialisty nebo obvodního, nemůžeme odmítnout.Takže tudy vede cesta.

  Srp 22, 2009
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Mi to dělali při vědomí a vůbec mě to nebolelo.Znám však pár lidí,kteří to popisovali jako otřesný zážitek a v polovině musel personál vyšetření ukončit.

  Srp 22, 2009
 • Obrázek uživatele marie
  marie (anonym)

  jméno doktora nevím, pamatuju si sestřičku, jak mi dávala na prst skřipec a místo jména v nálezu mám jen podpis. U gastro si pamatuju, jak mi dávali mezi zuby takovou trubičku, abych jim neskousla ten šlauch. Na gastro byla snad doktorka, ale ani to si nepamatuju. Kontakt na ně nemám, objednávala jsem se osobně.

  Srp 22, 2009
 • Obrázek uživatele tom
  tom (anonym)

  Jenom doplním, že stejně bezbolestně to dělají ve fakultce v Hradci Králové. Píchnou vám takový oblbovák, že si maximálně pamatujete pár střípků z vyšetření. Podmínka totiž je, že musí mít tzv. dospávací místnost. Čili jak to psala Marie, do tohoto zařízení klidně i 3x do roka. Vzhledem k tomu, jaké obavy mezi lidmi z tohoto vyšetření panují, každému známému říkám, běž tam, kde to dělají tímto způsobem. Hrdinství je sice pěkná věc, ale pokud to není nutné, tak proč. Ale titulek je totální nesmysl, protože kapsle není primárně určena na tlusté střevo a pokud se tam objeví byť nějaká drobnost, tak kolonoskopii stejně neuniknete.

  Srp 22, 2009
 • Obrázek uživatele marie
  marie (anonym)

  Souhlas s tomem. U kolonoskopie se může lékař vrátit, pokud se mu něco nezdá, vzít vzorek, ošetřit např. polypy. Lačnit se musí u obou, ale kolonoskopie trvá chvíli se srovnání s putováním kapsle. Asi není pravidlo provádět toto vyšetření bezbolestně. Zeť i moje kolegyně byly vyšetřeni po staré způsobu (byla jsem takto vyšetřena asi před 15 a 30 lety, takže mám srovnání) a ani jeden už tam NIKDY nepůjdou. Je to ale špatně, protože když máme smutnou přední příčku v onemocnění rakoviny tlustého střeva, je nutné vědět, že jsme zdraví.

  Srp 23, 2009
 • Obrázek uživatele Kateřina
  Kateřina (anonym)

  Dobrý den.Není divu,že jsme ve vážných onemocněních střev jedni z nejohroženějších zemí,pokud je pro většinu lidí toto vyšetření tolik bolestivé,přesto,že to jde i šetrně !

  Lis 03, 2009
 • Obrázek uživatele špatná zpráva
  špatná zpráva (anonym)

  Bohužel musím konstatovat, že na Homolce už to není, co bývalo. Přístup personálu se změnil, je tam nové vedení, které by zasloužilo vypráskat, protože frustruje zdravotníky a ti si pak vylévají frustrace na pacientech. Na kolonoskopii jsem tam nebyl, ale všiml jsem si změny v celkovém přístupu k pacientovi.

  Lis 03, 2009
 • Obrázek uživatele Mart.
  Mart. (anonym)

  mně dělali kolonoskopii v...Není se čeho bát,vyšetření je bezbolestné,po nějaké injekci usnete a nevíte nic.Přístup sester a lékařů je víc než výborný.Píši o Masarykově onkolog.ústavu v Brně.Před výkonem dostanete instrukce domů,dva dny dietní režim,třetí den jen tekutiny a odpoledne se musí vypít 4l vody s rozpuštěným práškem - to je asi to nejhorší.Vyřešila jsem to tak,že jsem si to rozpustila v půllitru,rychle vypila a půllitrem čisté vody zapila.Po hodině další atd.Člověk se dokonale vyčistí a je mu dobře.Doporučuji všem a opravdu beze strach.

  Pro 10, 2009
 • Obrázek uživatele marie
  marie (anonym)

  dobri,den prasim vas jdu na kolonoskopii,a co tady čtu to je hruza dostala jsem strašny strach poradte mně dekuji,jeste jsem na tom nikdy nebyla,pred 4 roky jsem mněla rakovinu tlusteho streva

  Led 28, 2010
 • Obrázek uživatele majka
  majka (anonym)

  Není se čeho bát,vyšetření je...marto prosim,jdu na kolonoskopii,za 14 dnu mam velky strach,opravdu to neni tak strašne.Taky jdu na masarykovu onkologii v Brne už ted nemužu spát dekuji

  Led 28, 2010
 • Obrázek uživatele miloš
  miloš (anonym)

  celková kolonoskopie bez narkozy je nejhorší můra mého života, to bych se raději vyválel v kopřivách nahý

  Led 28, 2010
 • Obrázek uživatele miloš
  miloš (anonym)

  celková kolonoskopie bez...Jsem již přes deset let diagnostikován na chronický zánět tlustého střeva. Docházel jsem na polikliniku v Kopřivnici k Mudr. Huvarovi a následně k Mudr. Štefkové. Nikdy mi jakékoli tlumení ani narkozu nenabídli a na můj dotaz mi bylo odpovězeno, že to zas taková hrůza není. Zřejmě si to nikdy nezkusili. Se zánětem je i sebemenší plynatost bolestivá a doktor do vás napunpuje několik litrů vzduchu a pak ve vás lomcuje 150 cm dlouhou hadicí, diví se, že vás to bolí.Přitom při mém onemocnění bych měl chodit na kontroly co 3 měsíce. Je toho hodně co bych uděla raději než si nechat nafukovat prdel, při plném vědomí.Pokud znáte gastroeterologa s vstřícným, milým alidským přístupem, prosím pošlete mi vzkaz email: milossmalina@seznam.cz

  Led 28, 2010
 • Obrázek uživatele mosoj
  mosoj (anonym)

  Kolonoskopií jsem prodělal několik, včetně odstraňování polypů v tlustém střevě. Vždy bez jakéhokoliv znecitlivění nebo dokce uspání. Ještě jsem se na to díval na obrazovce.Netvrdím, že je to příjemný zážitek, ale že by se nedalo vydržet ? Problém mají Ti, kteří mají srůsty tlustého střeva, ale tam se potom dáva narkóza.

  Led 28, 2010
 • Obrázek uživatele Kurnik Szopa
  Kurnik Szopa (anonym)

  Kolonoskopií jsem prodělal...mosojovi to můžu potvrdit, pravidelně podstupuju totéž za stejných podmínek se stejným průběhem. Bez obav!

  Led 29, 2010
 • Obrázek uživatele vkk
  vkk (anonym)

  přidávám svůj poznatek a přikláním se plně k názoru Miloše ...kolonoskopické vyšetření mám dnes poprvé za sebou , kdy mi diagnostikovali chronický zánět tlustého střeva a raději bych rodila než postoupila další takové vyšetření .....

  Bře 19, 2010
 • Obrázek uživatele Jan
  Jan (anonym)

  mně dělali kolonoskopii v...Prosím o zaslání informace,kde se provádí vyšetření tlustého střeva v polosedací poloze.Jsem z Klatov.Předem děkuji. vejskal@email.cz

  Dub 15, 2010
 • Obrázek uživatele evik
  evik (anonym)

  prodělala jsem třikrát kolonku,poprve dobré,další dvě šílené-v FN Brno-dr.Novotný,ještě mě nadával,že to nemůže bolet.Přítel šel na kolono v Praze a to se bál po mých zkušenostech,ale ani to necítil.Problém jsem zjistila,koukla jsem se do papírů-tam psali i co pichají a v Praze byly dvě látky na tlumení a já měla jen jednu-ta se zhodovala,ale ta druhá chyběla-tak se šetří na pacientech,svojí rodině by to tak neudělali

  Dub 15, 2010
 • Obrázek uživatele Tom
  Tom (anonym)

  prodělala jsem třikrát...Eviku souhlas, taky jsem v minulosti dostal jenom jednu látku a bylo to v podstatě úplně zbytečné, trošku se mi zatočila hlava, ale bolest jsem cítil stejně. Potom jsem v Hradci Králové dostal ty látky 2 (jedna je na spaní, druhá od bolesti) a nevěděl jsem o ničem.

  Dub 15, 2010
 • Obrázek uživatele Pavla
  Pavla (anonym)

  prodělala jsem třikrát...Eviku, kde Vám to v Praze dělali, že to bylo bezbolestně? Mně to čeká také, ale bojím se. Pavla

  Dub 28, 2010
 • Obrázek uživatele EVA
  EVA (anonym)

  Dobrý den! Píšete, že...Vážení, to buďte rádi, že jste dostali alespoň nějakou injekci. Na mne se sestra podívala a řekla "Vy to vydržíte i bez injekce". Větší bolest jsem nezažila a pak se doktor divil, že jsem celé vyšetření probrečela. Po skončení mi řekl pozor, ať se Vám nezatočí hlava a když jsem řekla, že není po čem, že mi sestra nic nepíchla, tak ani nepíp.Znovu mě to čeká 31.5., takže se už moc těším :-)Jo a bylo to v Praze.

  Kvě 10, 2010
 • Obrázek uživatele liba.hamerova@seznam.cz
  liba.hamerova@s... (anonym)

  Minulý týden jsem podstoupila již druhou kolonoskopii bez injekce v Brně.Pro mě je nejhorší ta příprava před samotnou kolonoskopii a hladovka.Kolonoskopie neni příjemná,ale neni to nic co se nedá vydržet.Tady ty horory co se o kolonoskopii píši nejsou pravdivé.Držím všem palečky co je to teprve kolonoskopie čeká a hlavně žádný strach.

  Kvě 10, 2010
 • Obrázek uživatele EVA
  EVA (anonym)

  Minulý týden jsem...Milá Líbo, věřte, že když budete mít jako pravděpodobně budoucí celiatik podrážděný jak konečník tak střeva neustálou stolicí 5-10 x za den, tak budete ráda, že Vám nějakou injekci poskytnou. A navíc každý člověk má nastavený jiný práh bolestivosti. Pak je taková hladovka oproti vyšetření procházka růžovou zahradou.Třeba jste zrovna výjimka, že Vás to nebolelo nebo jste se tak těšila na jídlo, že jste vyšetření nevnímala. Krásný den.

  Kvě 21, 2010
 • Obrázek uživatele Kája
  Kája (anonym)

  Vážení, to buďte rádi,...Prosím kde V Praze?Asi se kolonoskopii také nevyhnu,jsme objdenána k dr.Kolářovi ..

  Čer 03, 2010
 • Obrázek uživatele mila
  mila (anonym)

  Ja byla na kolonoskopii vcera a dostala jsem injekci (dormicum mg, dolsin 50mg). Cely vykon trval asi 20 min, pamatuju si jen, ze mne sestra pichla injekci a pak mi rekla, at se obleknu a zda mam doprovod. Horsi byla priprava, to piti Fortransu a pak nasledujici den jsem mela zaludek jak na vode a tezko se mi srovnaval. Jinak bolestivost samotneho zakroku nulova. Rozhodne se nebojte o injekci rict, nema cenu se zbytecne trapit.

  Črv 09, 2010

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama