Reklama

Bércové vředy

Ze šetření agentury STEM vyplynulo, že bércovým vředem trpí až 200.000 dospělých. Dvě třetiny se léčí u praktického lékaře, u pětiny trvala léčba čtyři roky a více. Nové přístupy k léčbě umožňují vyléčení vředů, které se nehojily i desítky let.

Bércový vřed je označení pro hluboké poškození kůže. Souvisí s tím, že v nohou špatně proudí krev. Kůže slábne a i malé poškození, třeba po hmyzím bodnutí, končí nehojícím se stroupkem, který se změní v mokvající vřed. S věkem riziko tohoto onemocnění stoupá, častěji jsou postiženy ženy, vliv má i dědičnost.


Až do 90. let minulého století se na bércové vředy dávaly masti a gáza a v řadě nemocnic a ambulancí se to dělá dodnes. Nové speciální krytí, které udržuje v ráně vlhké prostředí, je totiž výrazně dražší. Celkově ale léčba vyjde levněji, protože nemocný se uzdraví za pár měsíců, zatímco dosavadními metodami se léčil, často bez úspěchu, desítky let a zdravotní pojišťovnu to stálo více.


Vysvětlila, že při mokrém krytí obvaz odsaje z povrchu vředu sekret s choroboplodnými zárodky. Krytí urychluje dělení buněk tím, že udržuje prostředí rány vlhké. Léčba je celková, nestačí ošetřit vřed. Stav zhoršuje nadváha, špatná výživa, kouření a nedostatek pohybu. Pro lepší hojení proto radí lékaři užívat selen, magnezium, kalcium či zinek, vypít alespoň dva litry tekutin za den, ovazovat nohy pružnými obinadly, provádět speciální nožní cviky a nejméně dvě hodiny denně odpočívat vleže s podloženýma nohama.


Naďa Myslivcová - ČTK

Reklama
Reklama

Komentáře

coroner (Út, 16. 1. 2007 - 14:01)
V článku bychom neměli přehlédnout větu "Léčba je celková, nestačí ošetřit vřed.".
Bércový vřed z hlediska energetické medicíny představuje náhradní vylučování pokožkou díky energeticky kontrahovaným ledvinám, které logicky neplní správně svoji funkci.
Ledviny se pak snaží svoji energetickou nevyváženost eliminovat na těle v místech, která k nim mají určitý vztah (např. probíhající energetická dráha orgánu).
V tomto případě jde právě o oblast bérců.
Při symptomaticky vyléčeném bércovém vředu dochází zároveň ke ztrátě funkce eliminačního místa pro přetížené ledviny. Eliminace se totiž symptomaticky projevuje právě tím vředem.
Občas tedy může po úspěšně vyléčeném bércovém vředu dojít k selhání ledvin.
Proto je tak důležité se věnovat právě té CELKOVÉ léčbě.
benny2 (Pá, 9. 2. 2007 - 20:02)
souhlas s coronerem, již staří bylináři říkali, že bércový vřed je třetí ledvina ...
Michal (Pá, 9. 2. 2007 - 22:02)
Nesouhlasím s coronerem, bércový vřed se dá bez problému vyléčit jako každou jinou těžko se hojící ránu, ale léčba musí probíhat tak, že se rána musí hojit odpodku a pomalu se postupně zatahovat a zmenšovat,nesmí se najednou zatahnout, protože pak tam zůstane trošku hnisu, který pak spůsobí, že se ten vřed obnoví. Ja už jsem vyléčil bércové vředy,které byli staré deset i více let dokonce již nemohli títo lidé ani chodit a to tím, že ta léčba probíhala tak jak jsem to popsal v úvodu. Vyrábím bylinný extrakt v olivovém oleji nebo masti, který bércové vředy a jiné rány hojí týmto spůsobem. Tato mast nebo olej se aplikuje přímo na postížené místo a protože udržuje ránu stale mastnou nedovolí aby se rána zatahla dřív, než se zahojí, navíc tato mast působí na rány jako bálzam, hojí bezbolestně, takže od začatku léčby přínaší nemocnému úlevu. Mohu poslat každému vzorek na vyskoušení zdarma. Můžete se na mne obratit na tel. č. 596744672, 608431916 nebo mail: sulic"seznam.cz
Boris (Ne, 18. 2. 2007 - 17:02)
Zdravím. Dnes som sa dostal na túto stránku, pretože som hladal niečo ako by sa dali liečiť bercove vredy. Môj otec má 59 rokov a dlhé roky trpí touto nepríjemnou chorobou, kôli ktorej musel aj predčasne odísť do dôchodku. Užíva rôzne lieky cez Detralex a rôzne maste, ale veµmi mu to nepomáha. Ak by niekto mal skúsenosti s týmto ochorením a má vedomosti o tom ako predchádzať tomuto ochoreniu príp. ho úspešne liečiť napíšte prosím na ďakujem rád uvítam rady µudí s týmto ochorení, názory a poznatky
Michal (Ne, 18. 2. 2007 - 18:02)
Pán Boris, predošli príspevok popisuje ako sa postupuje pri líečení bércových vredov i čím to liečím. Na Slovensku som vyliečil bércový vred otcovi páni Roškovej v takom rozsahu, že už nemohol chodiť. Možete sa o tom informovať u pání Ivane Roškovej, Svitavska 20/56, Žiar n/Hronom, tel. č. 456726414.
Eva (Po, 19. 2. 2007 - 04:02)
Doporučuji Aloe Vera Gel užívat vnitřně i zevně,
Alžbeta (Pá, 25. 5. 2007 - 08:05)
môžem vrelo odporučiť masť pána Šuliča,je fantastická,mala som Bercák,čo sa mi hojil rok,teraz za dva týždne je to na nepoznanie,priam nádhera,masťou som si len tak natrela ruky a napíšem Vám,že také som nemala nepamätám keby hladké,jemné,môžem robiť so zemou bez rukavíc čo som pred tým vôbec nemohla
Anna (Čt, 19. 7. 2007 - 10:07)
Čítala som príspevky, ktoré sa týkali liečenia Bercového vredu.Môže doporučiť liečbu pomocou lariev muchy-bzučivky zelenej.Liečba trvá 72 hodín a výsledky sú unikátne.Túto liečbu poznali už austrálski Aborigeni pred vic ako tisícmi rokov.Liečba je povolená už aj na Slovensku Jedným zo štyroch pracovísk, kde rpbia túto terapiu je aj Nemocnica s poliklinikou - chirurgické odd.Mudr. Jáno Drobčo v Lipt. Mikuláši, Ďaµšie sú v Bratislave, Malackách a Svidníku.
Alena (Út, 9. 10. 2007 - 17:10)
Zkusili jsme mast Pana Sulice,bohuzel.
Bercak 5x10 cm nezvladne. Berc.vredy jsou ruzne, podle mne jde ve znacne mire o psychiku cloveka, jak je pri lecbe naladen.
Pokud je neco mastne, vred se horsi, navic hodne boli.
Alena (Út, 9. 10. 2007 - 17:10)
Aloe Vera pri pouzivani muze zpusobit exem a zhorseni vredu, ale stejne funguji cistici bylinne caje.Vred je nemoc zpusobena nevyrovnanou psychikou,clovek v sobe drzi urcitou agresi, navenek rika. Nemam zadnou depresi, nemam bloky. Ale ma.
Jde o cisteni organismu vsemi zpusoby, ovsem nevim jestli uz nekdo prekonal,to uskali, ze pri uzivani bylin nebo aloe se nejprve vsechno v tele vzbouri a zhorsi, pokud bere jeste leky, je to take tezke, protoze vetsinou jde o lidi s cukrovkou a vys.tlakem. Masticky zahoji vred docasne, pak se znova objevi. Na leceni
jsme kdysi pouzili gelove naplaste (Zdravotnicke potreby), ale po dlouhodobem uzivani prisel exem. Olej rakytnik resetlakovy rovnez nezabral. Spray s chlorofylem cisti a urychluje granulaci tkane, bolestivost moc nezmizi.
Upravit stravu, minimalne masa, cistit a cistit.
Michal (St, 10. 10. 2007 - 21:10)
Paní Alena,nevím jestli jste vůbec léčila bércak mojí masti nevím jestli jsem ji Vám posílal, ale pokud jste hojila tak zřejmě ne tak jak doporučují totiž, aby bercak byl stale mastný, to znamená mazat i víckrát denně, táto mast je totiž jedinečná, aplikuje se přímo do rany a okamžitě přínaší úlevu a dal hojí bezbolestně. Ja osobně komu jsem léčil bércak, tak jsem kažámu vyléčil, komu jsem nevyléčil, ať se ozve. sulic"sezmam.cz
Jana Straskrabova (Čt, 9. 7. 2020 - 21:07)
dobry vecer muzete mi prosim poslat vzorek masti na hojeni bercoveho vredu?dekuji
Monika (Út, 23. 10. 2007 - 12:10)
Zdravím všetkých, má niekto skúsenosti s liečbou bercových vredov? Ako sa to lieči? Mojej starej mame zatiaµ nikto nepomohol a má to dosť vo veµkom rozsahu. Prosím pomôžte!!! Píšte na monika.benkova"zoznam.sk
Ďakujem!!!!!
Magda (Pá, 25. 1. 2008 - 22:01)
Dobrý deň,prosím Vás má niekto skúsenosti pri liečbe bercových vredov?Moja matka to má dosť vo veµkom rozsahu.Prosím o informáciu,ako sa to lieči.Kontakt mbrazdilova"zoznam.sk
Lenka (Út, 29. 1. 2008 - 07:01)
Moniko, napsala jsem ti, ale vrací se mi to, napiš mi na alpraha"seznam.cz .
Lucy (Čt, 28. 2. 2008 - 11:02)
Ahojte, chcela by som Vás poprosiť, ak viete nejaké informácie o liečbe bercovho vredu, napíšte na LuciaHettesova"centrum.sk. Moja mama si zlomila pred 3 rokmi nohu. Keď sa jej zrástla, spravil sa jej tam bercov vred. Lieči sa už dlho. A nič nezaberá... tak prosím o pomoc, ĎAKUJEM!!!
Bedik (Út, 1. 4. 2008 - 21:04)
Stačí jen se vyprdět před panem prezidentem
!!!já jsem to zkusil!!!
Bedik (Út, 1. 4. 2008 - 21:04)
Stačí jen se vyprdět před panem prezidentem
!!!já jsem to zkusil!!!
Ludmila (So, 28. 6. 2008 - 10:06)
Práve som doliečila po štyroch mesiacoch manželovi na nohe bercov vred. Tri mesiace nepomáhalo takmer nič kupovala som všetko čo mi kto poradil, stálo to veµa peňazí ale výsledok nebol žiadny. Až teraz mi poradil jeden lekárnik maličký prášok Catrix a ten konečne zabral. Mám tam ma už chrastičku a čakáme až dozrie a konečne odpadne. Vrele odporúčam.
Josef (St, 9. 7. 2008 - 00:07)
Lucy, na vredy je uzasnej Biostimul, i pan doktor koukal, jak rychle se po 6 letech zahojili. Dela to firma Biotherapy.
Josef (St, 9. 7. 2008 - 00:07)
Lucy, na vredy je uzasnej Biostimul, i pan doktor koukal, jak rychle se po 6 letech zahojili. Dela to firma Biotherapy.
Bohumil (St, 9. 7. 2008 - 23:07)
Také vím, jak likvidovat bércové vředy. Je to složitější a časově náročnější. Více mohu konzultovat, pokud mi napíšete na: B.Jaeger"seznam.cz
Tonda (So, 1. 11. 2008 - 13:11)
Dobrý den všem, rád bych se s Vámi podělil o jednu mojí zajímavou zkušenost týkající se právě bércových vředů. Osobně jsem se s tímto onemocněním setkal u jedné mé známé. Je jí 74 let a bércové vředy měla několik let bez výrazného zlepšení i přes snahu lékařů, kteří, pevně věřím, dělali co mohli. Situace byla tak vážná, že se lékaři začali obávat amputace. Pak se ale jeden známý ozval s tím, že zná něco, co by jí mohlo pomoci a tak se to bez váhání zkusilo. Jedná se o 100 % přírodní výrobek od americké firmy Forever Living Products (viz. www.foreverliving.com) s názvem Aloe First. Tato firma se zabývá pouze výrobky z aloe vera. Zkusili jsme tedy Aloe First stříkat přímo do rány, jak nám bylo doporučeno (je to ve formě spreje). Po asi dvou týdnech se začala rána zacelovat a po osmi zcela zahojila! Lékaři nevěřili tomu, že se bércový vřed velikosti dlaně může takto rychle zahojit. Přípravky zmíněné firmy prý používají již hojně lékařské instituce v Brně. Pro případné dotazy mě můžete kontaktovat na e-mailu coreo"centrum.cz
petra (Ne, 30. 11. 2008 - 16:11)
Tento článek je zajímavý.Maminka má vyléčené vředy,ale souží ji bolesti nohy a otoky.Někdy jí hoha zcela znehybní v kotníku,nemůže udělat krok,až po velice opatrné masáži to povolí.Pro bolest nemůže ani v noci spát.Nechce stále užívat neurol,aby si nezvykla.Na kůži od kolene dolů má červené skvrny/mimo jizvy po vředu/.Nevím jak jí pomoct.Lékaři moc nepomohli
Silvia (St, 17. 12. 2008 - 19:12)
Dobrý den, mám 60 rokov a už 4 roky mam bercov vred velkosti 10 koruny na predkoleni.Bola by som rada,keby ste mi poslali vzorku ktorou ste vyliečili bercovy vred otcovi pani rožkovej.Ozvite sa mi prosim
Naďa (Čt, 18. 12. 2008 - 13:12)
Dobrý den, dnes bude na webu www.zilniporadna.cz online diskuse na téma bércových vředů s chirurgem L.Hnátkem. ráda bych zjistila, jaké dotazy budete mít vy. Přeji hezký den. N.S.
Marta (Ne, 15. 2. 2009 - 09:02)
Dobrý de·všetkým.
Kvôli arthróze som imobilná a k tomu sa mi ešte vytvoril nad členkom bércový vred, ktorý už dosť mokvá.Doterajšia liečba liekmi tento postup nezarazila. Bola by som vďačná za dobrú radu ktorá by mi naozaj pomohla. Ďakujem.
marek (So, 11. 7. 2009 - 20:07)
Marta, napište mi: marek.1"centrum.sk, napíšem Vám viacej, dáte sa úplne do poriadku.
Dalibor (Čt, 24. 12. 2009 - 21:12)
na bercové vředy je jen jedna opravdu účinná léčba,poradil ji mému známému jeden moc dobrý léčitel,po týdnu mu zbyla jen jizva jak pětikoruna,je to kopřiva a jitrocel,pokud chcete vědět,jak to aplikovat,napište mi [email protected],není to tajnost,ale rači se vždy sám na ránu podívá a poradí líp,než po internetu.
Michal (Pá, 25. 12. 2009 - 13:12)
To že jitrocel (skorpceľ) vyléčí bercové vředy je teměř 100% jisté, s kopřivou sice skušenosti nemám, ale určitě bude učinná. Ale nejúčinnější je jitrocelový extrakt, který je k dispozici i tsď v zimě, kdy jitrocel neroste.
viera (Po, 5. 7. 2010 - 14:07)
Paní Alena,nevím jestli...prosim vas o vzorku masti na bercov vred dakujem viera
Michal (Po, 5. 7. 2010 - 20:07)
Pani Viera, tak to musím vedieť Vášu adresu, aby som Vám to mohol poslať, ale na Slovensko je poštovné viac ako 120.-Kč.Möj mail je [email protected], tel. +420591127967, +420608431916
Lena (Pá, 9. 7. 2010 - 22:07)
Paní kožní lékařka mi už vyléčila 2 x bercový vřed. První mi léčila mastmi, druhý léčivým krytím (je to taková tlustá naplast). Zrovna teď mám další bercový vřed, vlastně 2 (na bývalém švu po operaci zlomeniny kotníku). Zatím si to zkouším léčit sama. Ten menší už je skoro zahojený, větší se rovněž zmenšuje, tak věřím, že se zahojí. Lečím ho mastí, podobně jako mi p. doktorka léčila ten první. Je to oční mast (optalmoseptonex), kterou denně nebo obden vytlačím trochu do rány, přeložím čtverečkem gázy a přelepím. Pak nohu až po koleno obálím elastickým obinadlem (vždy ráno) a večer shodím. Věřím, že se mi to podaří. Citím se všemi, kdo tím trpí a přeji uzdravení.
Tomas (Pá, 5. 11. 2010 - 19:11)
Pani Viera, tak to musím...Dobry den pan Sulic,

Hladal som na internete rady a odporucenie na liecbu
bercovych vredov a nasiel som prispevok,kde odporucate vasu mast.
Stara mama ma problemy s bercovym vredom, vyskusala uz
vela sposobov liecenia ,ale zatial jej nic nezabera.Chcel by som vas
poprosit,ci by ste nemohli poslat vasu vzorku masti,postovne uhradime.

Vopred dakujem za ochotu.
viera (Út, 9. 11. 2010 - 05:11)
Dobry den pan...Tomas objednajte si od pana Michala urcite to pomože ako mne
Michal (Út, 9. 11. 2010 - 10:11)
Pan Tomas, ja sa na Dokterku tak často nedívam, pošlite mi svoju adresu na moju e-mailovu adresu.
Tomas (Út, 9. 11. 2010 - 14:11)
Ok, napisem vam na mail.
miro (Út, 6. 12. 2011 - 02:12)
moj otec mal na nohe Bercov vred a vyzeralo to dosť škaredo. Otvorená rana ktorá sa nevie sama zahojiť. Lekár mu na to dával rozne masti, špeciálne náplaste a liečil ho antibiotikami ale sa to nezlepšovalo, dokonca sa zdalo že niektoré tkanivá sú už odumreté a že ich bude treba odstrániť chirurgicky. V tom čase som našiel prípravok Olimpiqu Stem Cell. Dá sa to kúpiť v nejakých e shopoch. Prípravok funguje tak že podporuje tvorbu vlastných kmeňových buniek a to už za pár hodín po požití. Keď otec začal brať tieto tablety tak za pár týždňov sa mu rana úplne zahojila. Odvtedy už prešlo 2-3 roky a sa mu to nevrátilo. Určite doporučujem vyskúšať!!!! nie je čo pokaziť
Iveta (St, 7. 12. 2011 - 15:12)
Nesouhlasím s coronerem,...Dobrý deň. Chcela by som poradiť s liečbou bercových vredov. Mama má na pravej nohe bercové vredy, má strašné bolesti, nemôže ani na nohu pristúpiť, nevyspí sa, čo ju to trhá. Natiera to masťami čo jej predpisala kožná doktorka, ale nič nepomáha. Ďakujem za informáciu.
D (St, 7. 12. 2011 - 15:12)
Dobrý deň. Chcela by som...Mě osobně po zkoušení kdečeho pomohly nakonec náplasti-obklady s aktivním uhlíkem a nošení speciálních dvojitých stahovacích podkolenek určených přímo na bércové vředy.Obojí jsem koupila v zdravotnických potřebách,ale dá se i na netu.Jo,a ještě vyplachovat specielním roztokem,to mi poradili taky na ZP.Od započetí léčby byly vředy pryc ani ne za cca 2 měsíce komplet.
D (St, 7. 12. 2011 - 15:12)
Dobrý deň. Chcela by som...A jestě-správně by ti měli poradit,jak s léčbou.Vředy vyzaduji v různém stádiu různou léčbu.Ale ty podkolenky po celou dobu.Jestli jsi z Prahy,ozvi se sem,poradím ZP,kde poradili mě.jinak si najdi např Autraman Ag,to je aktivní uhlík se stříbrem,tím jsem svou úspěšnou léčbu začínala
LM (Po, 9. 1. 2012 - 00:01)
Mám dva bercove vredy 2x3 a 2x2 cm ... u kožnej lekárky sa liečim od leta, keď som začínala, vredy mali plochu každý do 1 cm štvorcového. Veľmi sa bojím, aby sa mi ďalej nezväčšovali, prípadne aby sa mi nevytvorili nové. Mám 55 rokov a kŕčove žily ... tie si zatiaľ operovať nechcem dávať ... ďakujem vám za rady.
D (Po, 9. 1. 2012 - 00:01)
Jak jsem psala výše,poradit se ve zdravotnických potřebách a postupovat podle jejich doporučení.Bercaky v každém svém stádiu chtějí něco jiného.Bolest je to hrozná,sama to pamatuju,tak držím palce.
Danca (St, 18. 1. 2012 - 19:01)
Dobry den. Moja mamina ma na jednej nohe zacinajuci bercov vred. Ma to zacervenane az fialove okolo celej nohy. Ma v tom taku tupu bolest. Poradte mi prosim vas, co jej mam na to davat, aby sa jej to zlepsilo. Nema to otvorene, ale bojim sa, aby sa jej to neotvorilo. Dakujem Danca
LL (Čt, 19. 1. 2012 - 09:01)
Dobry den. Moja mamina ma na...Nezkoušel jsem,ale četl.Problém je v neprokrvení,nevyživení postiženého místa.Psali,masírovat medem.Prokrví se a vyživí pokožka.Já bych to na sobě zkusil.Med by měl být od včelaře a ne sračky z obchoďáku.Nejdůležitější je však soubor názorů a pak si vybrat.V dnešní době je však několik úspěšných metod léčby.Přeji úspěch,bez stresů.
Jana (Čt, 19. 1. 2012 - 14:01)
Moje maninka měla otevřený bércový vřed u holení kosti.Léky příliš nepomáhaly až kdesi vyčetla,že je výborná měsíčková mast. Vyzkoušela a zabíralo to, tak si měsíček lékařský pěstovala na zahrádce a udělala si sama čerstvou mast.Za dva měsíce měla ránu zataženou, třebaže kůžička byla jako blanka tenká.Nesměla se nikde poranit, jinak by to musela absolvovat znova.Vyzkoušejte ráno a večer natřít mastí a převázat obinadlem.Jinak doporučuju užívat OMEGU jako doplněk stravy,ta regeneruje kůži.
Jan@VEDA (St, 25. 4. 2012 - 11:04)
Kdysi jsem vyléčil otci bércák jitrocelem díky inspiraci paní Treben. Rozmačkal jsem umytý list na kaši, přiložil na vřed a ovázal. Druhý den byl vřed uzavřený a zanedlouho se ztratil.
(Předpokládám, že by pomohla také konopná mast, což je nejlepší řešení všech kožních problémů.)
Pro čištění krve ulevte ledvinám - přestaňte jíst potraviny s mnoha éčky, pijte čaj z kopřivy a přesličky.

Hari Hari
Vlastimil (Po, 26. 11. 2012 - 01:11)
Doporučuji Aloe Vera Gel...Souhlasim s pouzivanim hydratacniho kremu s Aloe Vera .
Muj otec 69 let ma dost velky bercovy vred v oblasti kotniku.Otestoval hodne masticek od doktoru,ale zadna nepomahala,spise naopak.
Otestoval snad vse az po Aloe Vera.Jedine co zabralo,bylo prave Aloe Vera (primo vnitrek listu rostliny).
U Aloe Vera pouzival prave jen ten vnitrek rostliny (listu).Je to slizska pruhledna duzina kterou vyrezaval keramickym nozem.Duzinu z listu uchovaval v lednicce a prikladal primo na ranu.Rana se casem zacala stahovat.
Bohuzel shanet stale rostliny Aloe Vera byl problem.Zacal pouzivat hydratacni krem s Aloe Vera (zeleny obal 200ml-Distributor: Palacio) a ucinek je uzasny.
Bercovy vred bude snad minulosti.
Toto neni reklama pro distributora teto masti,ale jen potvrzrni,ze Aloe Vera pusobi priznive na bercove vredy.
Zabralo mi hodne casu hledanim overeneho pripravku na bercove vredy a proto jsem se rozhodl prispet do teto diskuze,abych alespon nekomu ulehcil hledani co pomaha na bercove vredy .Snad si to nekdo i precte.

klidka (Pá, 22. 3. 2013 - 19:03)
Zdravím. Dnes som sa dostal...dnes som sa dostala na túto stránku,lebo ma zaujíma problematika bercoveho vredu,nakoľko máme v rodine toto ochorenie už dlhé roky sa pacient lieči rôznymi masťami a liekmi bez zjavného zlepšenia...Vaša masť ma zaujala,ale neviem či je to ešte stále aktuálne,pretože ste to písal dávno. ak áno prosím reagujte. ďakujem
droserin pomáhá (Po, 25. 3. 2013 - 12:03)
Z mé zkušenosti muzu doporucit krém Droserin. I to Aloe vera je uzasny take me pomaha.
http://www.bercove-vredy.yc.cz/


Reklama