Barvy pomáhají uzdravovat

Barvy hrají v životě každého člověka důležitou roli. Barvy mohou být pro nás oblíbené, neoblíbené a odpuzující. Oblíbené barvy nás mohou uklidňovat nebo aktivizovat. Neoblíbené nás mohou rozrušovat a nebudeme se v jejich blízkosti cítit dobře. U odpuzujících barev vydržíme jen velmi krátkou dobu. Co to je, co v nás vyvolává tyto stavy?

Celý svět, celý vesmír je založen na vibracích. Každá barva vibruje na určité vlnové délce - má určitou frekvenci a každá taková energie působí na své okolí. A právě tyto vibrace v nás vyvolávají různé emoční stavy. Na barvy se ani nemusíme dívat a ony na nás působí svým vlněním. Právě na tom je založeno použití barev v alternativní medicíně.

Někdo se zasměje - copak barva může léčit? Ano může. Její vibrace ovlivňují naše buňky. Každý náš orgán a buňky vibrují na své frekvenci. Nemoc přichází tehdy, když jsou tyto vibrace porušeny. Dá se říct s trochou nadsázky, že každá nemoc má svou barvu. O tom se konec konců můžete přesvědčit sami.

Proveďte si například analýzu barev svého oblečení, co jste kdy nosili, jak jste se v té době cítili a jakou barvu na sebe oblékáte nejraději nyní. Vaše tělo si o ní řekne samo. Samozřejmě, pokud u Vás nepřevažuje podřizování se módnosti se barev. Ono totiž normálně si Vaše tělo o tu barvu řekne samo, aniž si to uvědomujete. V alternativní medicíně používáme barev v celé řadě způsobů léčení.

Ve fytoterapii má každá bylinka svoji barvu a to má také svůj význam. Hodně jasnovidných léčitelů při hledání způsobů léčby vidí nejdříve barvu byliny, respektive jejího květu a až teprve potom se jim zjeví samotná bylina nebo její název. Každý nerost má svoji specifickou barvu a sílu vibrace.

U metody aurosoma je barva výrazným prostředkem.

Měli bychom věnovat také pozornost barvám místností, nábytku a doplňků. Do ložnice bychom neměli dávat červenou, která aktivizuje. Pokud ovšem nemáme speciální ložnici jen na milování, tam by to mělo svůj význam. V ložnici normální bychom měli mít spíše modrou nebo bílou.

Nejvíce chyb ovšem děláme v pokojích našich dětí. Ty pokoje jsou ložnicí, pracovnou a hernou zároveň. Podíváme-li se do těchto ložnic vidíme, že jsou spíše barevně sladěny pro aktivní činnost než-li pro spánek, nebo studium. Koberec pokoje přímo křičí pestrostí barev, stěny jsou do červena a vůbec červená většinou převládá. Pak se divíme, že dítě je roztěkané, že špatně spí apod.

Barvám bychom měli věnovat větší pozornost z hlediska toho k jakému účelu ji chceme použít a jak bude ovlivňovat náš organismus.

Zkuste třeba vybírat tak, že se zaměříte ve vaší mysli na to, k čemu chcete tuto barvu použít a pak dejte nad ní dlaň zhruba do vzdálenosti cca 5 cm. Zkuste přitom prociťovat jak na vás barva působí. Hřeje vás, studí vás, chladí vás, zklidňuje vás? Zkuste to, za nějaký čas se naučíte vždy vybrat správnou barvu.
Zdroj: www.mystery.sk

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama