Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Báječné přírodní léky - Citróny

Citrón je ovoce bohaté na vitamín C, které nám jistě prospěje v pochmurných zimních dnech k povzbuzení imunity proti infekčním onemocněním. Asi většina z nás používá citróny k ochucení čaje, avšak citrony se dají využít i jinými způsoby a jejich účinky bývají někdy skoro zázračné.

Potírání dásní šťávou z citrónu pomáhá zastavit krvácení a zpevnit dásně.

Potírání nehtů kouskem citrónu pomáhá při záděrách, lámání nehtů a bílých skvrnách na nehtech, což většinou svědčí o nedostatku zinku a vápníku v organismu.

Citrónovou šťávou můžete potřít kůži po hmyzím štípnutí nebo včelím bodnutí, při svědění, výskytu akné či některých typů ekzémů.

Vtírání citrónové šťávy do pokožky hlavy pomáhá při infekcích skalpu a padání vlasů.

Citrónová šťáva odstraňuje usazené soli z organismu. Při dně a jiných kloubních potížích se doporučuje každodenní pití zředěné šťávy z citrónů a potírání kostních výrůstků.

Citróny obsahují éterické oleje, které pomáhají rozpouštět žlučové kameny, mají antibakteriální účinky a snižují horečku. Pití citrónové šťávy a její přidávání do rozličných salátů pročisťuje játra i ledviny.

Poněkud zvláštní se může zdát skutečnost, že citrónová šťáva v organismu působí zásaditě a citrón neutralizuje nadměrnou produkci kyseliny solné v žaludku. Tím pádem může být i účinný pomocník při pálení žáhy.

Pravidelné pití naředěné citrónové šťávy zlepšuje trávení, stimuluje produkci žluči, reguluje tělesnou váhu, snižuje vysoký krevní tlak, zlepšuje krevní oběh a působí proti trombóze.

Autor: mk

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele Doktorka
  Doktorka (anonym)

  Lokálně boláčky (nejlépe v ranném stádiu, kdy se teprve začínají dělat) je možno potřít koncetrovanou šťávu přímo z citrónu. K ošetření větší plochy lze použít různé masky do kterých se přidá pár čajových lžiček citrónové šťávy. Na pročištění organismu je také vhodné pít ráno teplou vodu s citrónem (Ovšem v tom případě, pokud nemáte alergii či přecitlivělost na citrusy.)

  Led 06, 2004
 • Obrázek uživatele Mart
  Mart (anonym)

  Dobry den, zaujalo me pouziti stavy z citronu na akce. Pokud ho mam v oblasti obliceje, krku a dekoltu, mam to potirat rovnou z citronu :) a nebo to nejakym zpusobem zredit? Ja jen aby mi to nevyzralo diru do kuze :(( Diky vsem za nazor.

  Led 05, 2004
 • Obrázek uživatele Mart
  Mart (anonym)

  akce = akne :) nejak mi nefungujou prsty po ranu..

  Led 05, 2004
 • Obrázek uživatele Naty
  Naty (anonym)

  Rovnou z citonu!! Tyjo, fakt si dej bacha aby tě to nesežralo!!:-D

  Kvě 21, 2007

Přidat komentář

Reklama

Reklama