Artróza kořenového kloubu palce ruky

Artróza kořenového kloubu palce ruky je poměrně častým onemocněním, které se může objevit již ve středním věku, většinou však ve věku pozdějším. Bývá značně bolestivá a omezuje funkci palce ruky. "Totální náhrada kloubu navrátí indikovanému pacientovi plnou funkčnost a pohyblivost palce ruky při zachování svalové síly," řekla mluvčí Petra Černo Nemocnice Havlíčkův Brod.

Tento druh totální náhrady provádí ortopedické oddělení nemocnice v Havlíčkově Brodě od počátku letošního roku. Podle zástupce primáře ortopedie Lubomíra Trtíka má protéza ve světě dlouhodobě ověřené dobré výsledky a desetiletou tradici používání.


Již 14 pacientů letos podstoupilo na ortopedickém oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod operaci totální náhrady kořenového kloubu palce ruky za využití francouzské protézy typu Maia. Podle mluvčí Petry Černo je používání tohoto druhu protézy v České republice výjimečné.


"Operační zákrok trvá asi 45 minut. Po operaci je nutná zhruba desetidenní sádrová fixace a následná rehabilitace pro navrácení pohyblivosti a funkčnosti palce," uvedla mluvčí.


Operace je plně hrazena zdravotní pojišťovnou, cena samotné náhrady se pohybuje kolem 31.000 korun.


Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (10)

 • Obrázek uživatele Dagmar Šnajdrvindová
  Dagmar Šnajdrvindová (anonym)

  tO ZNAMENÁ,ŽE POKUD BYCH CHTĚLA OPERACI PODSTOUPIT,BUDU MUSET UHRADIT TUTO PROTÉZU V PLNÉ VÝŠI 31 TIS ?

  Lis 20, 2008
 • Obrázek uživatele JANA
  JANA (anonym)

  pokud tuto operaci podstoupim jak dlouho se po zakroku zustava v nemocnici ?

  Lis 20, 2008
 • Obrázek uživatele vld
  vld (anonym)

  BOLESTI KLOUBŮ:Na většinu zde popsaných problémů se nedávno objevily nové,účinnější preparáty.Sám jsem je vyzkoušel.Více soukromě na : aachj1"gmail.com

  Čer 29, 2009
 • Obrázek uživatele hana
  hana (anonym)

  Chtěla bych se zeptat na možnosti léčby artrozy sedlového hloubu ruky

  Pro 04, 2009
 • Obrázek uživatele janakolova
  janakolova (anonym)

  Pokud máte kvůli sportu problémy s klouby, doporučuji Curenzym. Nedám na něj dopustit, hraji dvakrát týdně tenis a při problémech s loktem mi hodně pomohl.

  Kvě 09, 2010
 • Obrázek uživatele pozor
  pozor (anonym)

  POZOR - curenzym je neúčinný! Vyjde levněji, protože to je doplnění potravy nikoliv lék, ale pro doplnění potravy je to poměrně drahé. Například podravka je levnější. Slyšel jsem, že se vydává za lék enzymoterapii, což je velký podvod. Toto doplnění potravy nemůže nahradit lék např. Wobenzym.

  Kvě 12, 2010
 • Obrázek uživatele houdini
  houdini (anonym)

  Mně osobně curenzym pomohl, a vůbec mi nepřišlo, že je to „jen“ doplněk, jsme ráda, že je rostlinný a necpu do sebe chemii. A to nemluvím o tom, že Wobenzym mi způsoboval průjmy!

  Kvě 28, 2010
 • Obrázek uživatele Peter Skuhravy
  Peter Skuhravy (anonym)

  Doplněk stravy Apo-curenzym active + nattokinase uvedený do oběhu po 31. 1. 2012 MUSÍ BÝT STAŽEN z lékáren http://www.obran.cz/doplnek-stravy-apo-curenzym-active-nattokinase-uvedeny-do-obehu-po-31-1-2012-musi-byt-stazen-z-lekaren/2012/07/26/

  Črv 31, 2012
 • Obrázek uživatele Pet.
  Pet. (anonym)

  V naší lékárně dostanete super vánoční balení Wobenzymu i s hodnotným dárkem.

  Pro 03, 2012
 • Obrázek uživatele Marie
  Marie (anonym)

  Na artrozu je nejlepší podpůrná léčba wobenzymem. Vyzkoušela jsem již několik výrobků, ale jediné co nejlépe zafungovalo byl lék Wobenzym. Takže já wobenzym doporučuji!

  Bře 12, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama