Aromaterapií proti demenci

Sladce vonící oleje mohou zmírnit symptomy demence vyskytující se u některých starých lidí. K řešení dalších jejich problémů je účinná i světelná terapie používaná dosud u pacientů trpících tzv. zimní depresí, která souvisí s úbytkem denního světla. O těchto poznatcích informoval v časopisu British Medical Journal profesor psychiatrie Alistair Burns z univerzity v Manchesteru.

Je přesvědčen, že kombinace léků předepisovaná běžně penzistům vykazujícím agresivní či nepředvídatelné chování má nežádoucí vedlejší účinky. Při dlouhodobém užívání tyto přípravky prohlubují úbytek poznávacích funkcí, lidé jsou po nich ospalí a ztrácejí rovnováhu.

Burns místo předepisování léků prováděl se svými pacienty aromaterapii a nechal je čichat extrakty z citrónu a levandule. Poruchy spánku a neklid vymizely, když je vystavil ráno nebo večer světlu o intenzitě 10.000 luxů. Tato metoda se používá i pro léčbu depresí vázaných na nedostatek světla v zimních měsících.

Ačkoli aromaterapie je dlouho známá a je nyní hojně používána jako dodatečná metoda léčby, její účinky nebyly vědecky potvrzeny. Burns ji spolu se světelnou terapií považuje za maximálně bezpečný a účinný prostředek, jak zmírnit problematické projevy lidí trpících demencí.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Doporučuji knihy Johna Virapena - pravda o lécích
    Doporučuji knih... (anonym)

    Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti John Virapen - Nežádoucí účinek: SMRT "Podplatil jsem jednoho švédského profesora, abych urychlil registraci léku Prozac ve Švédsku," říká John Virapen. Tato kniha vypráví pravdivý příběh o korupci, podplácení a podvodech. Napsal ji bývalý ředitel farmaceutického koncernu Eli Lilly & Company Dr. John Virapen, který zná interní praktiky a postupy používané ve farmaceutických gigantech. Za 35 let svého mezinárodního působení odpovídal za marketing několika léčiv. Všechna měla nežádoucí účinky. John Virapen šel s pravdou ven a předkládá vám knihu plnou malých tajemství, o kterých jste se vlastně nikdy neměli dozvědět. http://gnosis9.net/obchod/?john-virapen,257

    Pro 28, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama