Apaton: Nová forma chemoterapie

Badatelé a lékaři z Uro-onkologické kliniky v Akrons Ohio (USA), z katolické Univerzity v Lovani (Belgie) a z Lékařské fakulty v Newcastle-upon-Tyne ve Velké Británii ve svých několikaletých bádáních sledovali vliv vitaminu C samotného a v kombinaci s vitaminem K3 (menadionem) na růst 30 typů rakovinových nádorů ve tkáňových kulturách, u zvířat a posléze v kontrolovaných a schválených klinických zkouškách u lidí.

Zjistili, že kombinace těchto dvou vitaminů v poměru 100:1 je velmi užitečná jako příprava na chemoterapii; zajistí odumírání nádorů v období mezi etapami chemoterapie i po jejím skončení. Kombinaci vitaminu C a K3 nazvali Apaton a tento produkt je od roku 2004 v USA patentován. FDA schválil klinické zkoušky a po první úspěšné klinické studii povolil užití Apatonu pro tera­pii metastáz a nádorů neoperabilní rakoviny močového měchýře v klinických zkouškách. ¨

Bohužel Apaton není dosud dostupný na trhu a autoři nemohou reagovat na desítky žádostí informo­vaných pacientů o jeho dodávku. Mohl by to však být podnět pro výrobce potravinových doplňků. Je zřejmé, že klinické zkoušky v USA vzbudily velikou pozornost a byly opakovány i na jiných klinikách.

- Apaton nemá žádné vedlejší toxické účinky. To je jeho před­nost před všemi dosud užívanými typy chemoterapií. V klinic­kých testech sledovali jeho podávání nejprve po dobu 12 tý­dnů, poté někteří pacienti pokračovali v jeho užívání po dobu dvou let.

- Apaton je levný. To je veliká přednost pro pacienty, kteří ne­mohou platit drahou chemoterapii. Na druhé straně je to urči­tý důvod nezájmu farmaceutických firem.

- Dávkování Apatonu: V klinických zkouškách se užívá vitamin C a vitamin K3 v množství 5000 mg C a 50 mg K3 denně. Apa­ton má formu tobolek (500 mg kyseliny askorbové a 5 mg K3) a podává se každý den v tomto systému: 2 tobolky na počát­ku, pak 1 tobolka každé dvě hodiny k dosažení 6 dávek, před usnutím poslední dvě dávky - celkem deset dávek Apatonu denně.

Autoři tohoto projektu, se kterými jsem se na vědecké konfe­renci osobně setkala, jsou přesvědčeni, že objevili nový, moder­ní způsob chemoterapie, který bude znamenat výrazné zlepšeni kvality života nemocného a výrazné zlevnění léčby rakoviny.

Zdroj: prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc., prof.RNDr. Jiří Patočka. DrSc. - Doba Jedová, nakladatelství Triton

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele Jaroslav
  Jaroslav (anonym)

  Upozorňuji, že RNDr.Anna strunecká, DrSc. Uveřejnila nepravdivé informace, které mohou poškodit zdraví pacientu. Vitamin K3 nazývaný menadion je syntetický vitamin, který je v USA zakázán pro léčbu lidí, neboť je toxický. Je povolen úřadem FDA pouze pro zvířata a to jako přídavek do krmiva. Universita v New Castlu v Anglii o źádném testování přípravku Apaton nic neví.

  Lis 10, 2011
 • Obrázek uživatele Janaz
  Janaz (anonym)

  Anonymný hlupák, MUDr.Strunecká píše pod svojím menom, ty anonym, drístaš, alebo dokonca klameš. Vitamín K sú chinóny - K1, K2 a K3, prvé dva sa tvoria v čreve, K3 s nachádza v potrave, prípadne vyrába. Takže toxická je akurát tak tvoja hlava.

  Srp 28, 2019
 • Obrázek uživatele Janaz
  Janaz (anonym)

  A ešte niečo: stačilo pár minút hľadania a našla som informáciu o uvedenom výskume v renomovanom lekárskom periodiku, v hlavičke, svete div sa, je jeden z autorov z uvedenej univerzity. Takže kto tu uverejňuje nepravdivé informácie? https://www.omicsonline.org/vitamin-c-and-k-combination-causes-enhanced-anticancer-activity-against-rt-bladder-cancer-cells-1948-5956.1000223.php?aid=19597

  Srp 28, 2019

Přidat komentář

Reklama

Reklama