Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Antibiotika nejsou na chřipku!

Antibiotika působí proti bakteriálním infekcím. Chřipka stejně tak jako běžné nachlazení je způsobena viry. Aplikace antibiotik je v takovém případě nadbytečná a nežádoucí, pokud není hrozba přidružené bakteriální infekce. Zbytečné aplikování antibiotik má za následek oslabení imunity a vznik rezistence bakterií na antibiotika.

Antibiotika ničí přirozenou střevní mikroflóru, která je velmi důležitá pro správné využívání živin a imunitní systém. Následné pomnožení kvasinek, plísní a dalších patogenních organismů ve střevech má za následek trávicí potíže, celkové oslabení imunity a rozličné zdravotní potíže - viz. Chronická systémová candidóza. Candidóza je následně příčinou opakujících se virových a bakteriálních infekcí.

Pro léčbu chřipky je nejdůležitější klid na lůžku. Jakákoliv činnost včetně sledování televize vyčerpává tělesnou energii, která je nutná pro boj imunitního systému s infekcí.

Horečka je zdravou reakcí imunitního systému. Při horečce mají buňky imunitního systému vyšší aktivitu a tělo se tak lépe vypořádává s infekcí. Není proto žádoucí ihned tlumit vysoké teploty pomocí léků. Horečku je nutno snižovat, pokud přetrvávají teploty přes 39°C několik dní a pacient je dlouhodobými horečkami velmi fyzicky vyčerpán. Též je nutno horečky snižovat u lidí s onemocněním srdce.K snížení horečky lze využít přírodní přípravek z kůry bílé vrby.

Imunitní systém je vhodné posilňovat vitamíny a přírodními protivirovými prostředky a imunostimulačními prostředky.

Velmi důležitý je dostatečný přísun tekutin - vody, čerstvých ovocných a zeleninových šťáv a čaje.

Pokud není chuť k jídlu, je nevhodné pacienta k jídlu nutit. Jednodenní či dvoudenní půst pomůže pročistit organismus. K jídlu jsou vhodné lehké zeleninové pokrmy a polévky. Je třeba se vyvarovat mléčným výrobkům a sladkostem.

Z přírodních prostředků lze využít pro léčbu chřipky:
Vitamín C - velmi dobré je užívat acerolu, což je přírodní zdroj vitamínu C či vitamíny C s velkým obsahem bioflavonoidů. Pro děti od 3 let je velmi vhodným zdrojem vitamínu C Flavocel.
Echinaceu
Česnek
Olej ze žraločích jater - je velmi vhodný i pro děti
Astragalus
Bioinformační bylinný přípravek Vironal - vhodný pro děti od 3 let

Autor: mk

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (13)

 • Obrázek uživatele Bohumil
  Bohumil (anonym)

  Souhlasím.Chřipce je zapotřebí předcházet zvšováním odolnosti organizmu - imunity.Znám velice účinný produkt působící preventivně.Je-li již organizmus zasažen i represivně.Chcete-li vědět více, ptejte se na:bjaeger"tiscali.cz

  Kvě 27, 2008
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  není to stejný produkt jako inzeruješ na psteoporózu?

  Kvě 27, 2008
 • Obrázek uživatele Láďa
  Láďa (anonym)

  přestan tě kecat nesmysli, u nekterých lidí se prostě antibiotika podat musí, protože i chřipka je nemoc která narušila imunitní systém a při jeho celkové slabosti otvírá brány minimálně pro zánět průdušek, anginu a v nejhorším zánět osrdečnice a poškození srdce. Odhadem, minimálně u jedně čtvrtiny pacientů přejde chřipka v anginu inhed nebo do 14 dnů. Proto nakonec tolik onemocnění srdce v ČR

  Bře 09, 2009
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Ládo,to co jsi řekl je naprostá pitomost. Chřipka v angínu nepřechází:-))Má úplně jiný původ a nemá s chřipkou nic společného.Kde jsi prosím Tě tuto informaci vyhrabal?? A samozřejmě,že atb najsou na chřipku!To není žádná novinka.Atb se podávají na bakteriologické nákazy,ne na virové.A chřipka je virus. Samozřejmě,že pokud se chřipka přechází,může se dát do průdušek,a jakmile vznikne zánět je to už na atb.

  Bře 09, 2009
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Ládo, co to kecáš za blbosti. Chřipka je virový zánět, nesmí se přechodit. Samozřejmě, že když se přechází, tak časem může nasednout bakteriální superinekce a na bakterie jsou nutná antibiotika...

  Bře 10, 2009
 • Obrázek uživatele Luky
  Luky (anonym)

  atb skutečně nejsou na chřipku, ale vzhledem k tomu, že půlka lidí má plno dalších bakterií, třeba plicní chlamydie, tak abt opravdu jakoby tu "chřipku" vyléčí-ono to není náhoda, že s nasazením atb se ty lidi vyléči za pár dní, ale jen tak poležením to trvá třeba deset dní...takže pravda je asi tak někde mezi, ale fakt je, že to většinou zabere, protože chřipka sebou nese i další infekce a náchylnost k nim...

  Bře 10, 2009
 • Obrázek uživatele Ab
  Ab (anonym)

  Jo zaberete to - chřipka trvá kratší dobu, ale za jakou cenu? Nadále oslabená imunita, která umožňuje množení dalších bakterií a plísní a další již třeba i závažnější infekce a onemocnění. Antibiotika by se nikdy na chřipku dávat neměla. Chřipku je potřeba vyležet a vypotit za podpory přírodních prostředků.

  Bře 10, 2009
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Hlavní problém, proč se ATB nemají brát na chřipku je ten, že zbytečně vzniká rezistence na antibiotika! Až pak bude dotyčný opravdu nemocen, tak mu léky, které by dříve zabraly, nezaberou. Proto se o tom stále mluví.

  Bře 10, 2009
 • Obrázek uživatele Honza
  Honza (anonym)

  Chtěl bych vidět toho lékaře, který předepíše na chřipku antibiotika ... vždyť to je naprostá hovadina. http://lekyzlekarny.blogspot.com/2009/08/chripka.html

  Srp 25, 2009
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Chtěl bych vidět toho...Kráva ve Vyškově Danková

  Pro 13, 2010
 • Obrázek uživatele adam
  adam (anonym)

  přestan tě kecat nesmysli,...Přes to co tu pišeš nejsou antibiotika na chřipku. Jak sám uvádíš, jsou na druhotné nemoci, které ohrožují organizmus po jeho oslabení chřipkou. Pokud někdo má opakovaně chřipku, je chyba někde jinde, třeba v životosprávě.

  Pro 13, 2010
 • Obrázek uživatele Blanka
  Blanka (anonym)

  Ahoj, kdo by chtěl zkusit něco alternativního, ale ne ve formě bylinek, dejte šanci Phytoxanu - přírodnímu antibiotiku. Na lehčí nemoci jako chřipku, nachlazení působí skvěle a přitom to není klasické antibiotikum, ale volně prodejný doplněk stravy.

  Srp 26, 2020

Přidat komentář

Reklama

Reklama