Amelie pořádá relaxační pobyty pro lidi s rakovinou a blízké

Prázdninové víkendy s psychoterapií a relaxačními programy v krásném prostředí Brdských vrchů pořádá pro lidi s rakovinou, dlouhodobě nemocné a jejich blízké občanské sdružení Amelie. ČTK to sdělila zakladatelka sdružení a bývalá pacientka Pavla Tichá.

"Je to jedinečná příležitost pro jednotlivce, páry a přátele strávit v pohodlí několik příjemných dnů i v případě, že zdravotní stav některého z účastníků je složitější," řekla. Ubytování je v pavilonu Ligy proti rakovině v areálu Institutu onkologie a rehabilitace Na Pleši. Pavilon je od nemocnice oddělen parkem a ničím ji nepřipomíná.

Na programu jsou výtvarné, divadelní, hudební a improvizační dílny, neverbální cvičení, které pomůže odhalit potřeby duše a těla, ale také seminář o zdravém vaření, jóga a semináře kreslení a zpěvu. Účast v programu je na rozhodnutí každého.

Rakovinou onemocní v Česku každý třetí člověk a každý čtvrtý na ni zemře. Přesto zůstává pro většinu lidí strašákem. Pro nemocného i jeho rodinu znamená sdělení diagnózy šok a dlouhodobou psychickou zátěž. Právě relaxační pobyty s psychoterapií pomáhají lidem tuto těžkou životní situaci zvládat. Psychická kondice a spolupráce pacienta je důležitou součástí léčby a zvyšuje naděje na úspěch.

Léčba rakoviny je v Česku na úrovni srovnatelné s Evropou, problémem bývá péče o psychiku pacienta i jeho rodiny. Lékaři na to nemají čas. Mezeru vyplňují občanská sdružení. Amélie provozuje Linku Amelie s číslem 739 506 912. Volání je bezplatné, v pracovních dnech se volajícímu věnují odborníci i laici, kteří mají zkušenost s překonáváním zákeřné nemoci. Amelie má také dobrovolnický program, hledá v něm a školí dobrovolníky, kteří by měli působit na lůžkových odděleních onkologických klinik.

Pobyt je určen pouze dospělým, platí se 1500 korun za osobu, v ceně je ubytování, plná penze, program a potřebný materiál. Cestu z Mníšku pod Brdy na Pleš a zpět zajistí organizátoři. Více informací a přihlášky na amelie@programamelie.cz nebo telefonicky a SMS linka Amelie 739 506 912, každý všední den od 09:00 do 15:00.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele Nikola
  Nikola (anonym)

  Pokud máte rakovinu zkuste psychokybernetiku. Podvědomí obraz sebe sama je velice důležitý. Jednou jsem četla knihu Uzdrav sám sebe, kde autor popisoval jak se malý chlapec uzdravil pomocí metody zvaná psychokybernetika. V podvědomí si představoval jak bojuje proti indiánům a jak nad nimi vítězí. Tuto aktivitu vyvíjel od rána do večera, prostě pořád podvědomě bojoval, pořád vítězil až rakovinu porazil. Něco o alternativní léčbě jsem našla i na webu www.biolide.cz, konkrétně odkaz placebo, lék budoucnosti. Jinak psychokybernetikou se zabívají také na stránkách www.psychokybernetika.cz, ovšem momentálně jim chybí produkty (mají je v rekonstrujci)

  Čer 29, 2008
 • Obrázek uživatele Marek
  Marek (anonym)

  obdobných výsledků jako u vizualizace dosáhnete také pomocí technologie podprahových sugescí. Této tématice se věnují na stránkách www.zdravamysl.cz, kde je možno si podobný si programy přímo objednat, popř. nechat si jej vytvořit na míru. Osobně jsem vyzkoušel program na spánek...jsem mile překvapen a mohu jen doporučit.

  Říj 22, 2011

Přidat komentář

Reklama

Reklama