Reklama

Alergie a senzitivita

Naše těla jsou zázračně přizpůsobitelná, ale trvá nějaký čas, než se změní. Případy výskytu alergie rychle rostou. Může být předmětem diskuze, zda je to způsobeno vlivem celkového útlumu schopnosti našeho imunitního systému vypořádat se se zvyšující zátěží, které je vystaveno naše tělo jako celek.

To, co diskutabilní není, je, že v minulých letech jsme byli vystaveni stovce nových adititiv, pesticidů, chemikálií, zvýšené radiaci, a to jak přirozené, tak umělé, což vše ovlivňuje nejen nás, ale také naše životní prostředí.

Alergie jsou obvykle spojeny s těmito příznaky: vyrážka, svědění, obtíže s dýcháním, nateklý nos, bolavé oči, bolest hlavy.

Dnešní odborníci z oblasti medicíny zjišťují, že se objevuje mnohem širší okruh problémů včetně artritidy, vysokého krevního tlaku, zažívacích problémů, problémů s chováním, které mohou být někdy způsobeny skrytou alergií, citlivostí na něco nebo nesnášenlivostí něčeho.

Citlivost na určitou stravu může zvláště způsobit širokou škálu fyzických, emocionálních a mentálních problémů, která se projevuje především u dětí hyperaktivitou či takovým jednáním nebo změnou nálady, které často vyústí v nějaké násilné chování. Někteří lidé se stávají závislí na té stravě, na niž jsou citliví. U jiných se objeví poruchy v jídle. Citlivost na jídlo vám může rovněž bránit v hubnutí.

Reklama

Potrava, která obvykle může působit alergii či senzitivní reakce:
káva, kola, čokoláda, černý čaj
rajče, baklažán, brambory, tabák
mléčné výrobky, vajíčka, majonéza
koření
sůl
maso, zvláště červené maso
cukr, všech druhů

Pomocí svalového testu může kineziologie přispět k identifikaci položek, které mohou mít na člověka nepříznivý a zeslabující vliv. Existuje několik způsobů, jak tuto senzibilitu testovat, některé z nich jsou specifické pro systém kineziologie, z něhož vycházejí. Aplikovaná kineziologie a Uzdravující dotek používají několik svalových testů a tam, kde je to možné, umísťují potravu či nápoj během testu do úst. Osoba je nejprve uvedena v rovnováhu, pak je příslušná substance umístěna do jejích úst a poté je testováno několik svalů.

Tyto svaly patří mezi svaly spojené s trávicí funkcí jako například pectoralis major clavicular (žaludek), latissimus dorsi (slezina/pankreas/metabolismus cukru). Jestliže substance způsobuje zablokování jednoho či více svalů, ukazuje to, že tato substance danou osobu v tomto okamžiku a na tomto místě nepříznivě ovlivňuje. A proto vypuštění této potravy na několik týdnů může obecně zlepšit zdraví a dobrou pohodu člověka.

Je-li to nezbytné, kineziolog provádí další testy, aby se rozhodlo, zda se jedná o citlivost či o alergii. Někdy je problémem množství - malý kousek jablka nevadí, ale celé jablko už ano. Kineziologie se vždy dívá na člověka jako na celek a bude tedy schopna odhalit, zda jde o problém v oblasti zažívací, nebo zda se jedná o stravu samotnou nebo dokonce o naprogramovanou reakci. Někteří lidé jsou vnitřně přesvědčeni, že jsou alergičtí na vše.

Reklama

Komentáře

Luky (St, 1. 8. 2018 - 11:08)
Vse o alergiich na nasem blogu -- https://www.slimming.cz/alergie-1/
Reklama