
Alergie. Toto slovo se v posledních letech skloňuje snad ve všech pádech v ordinacích, čekárnách, ve školách, v mateřských školách a domácnostech. Je velmi málo rodin, kde mohou říci: u nás nikdo alergií netrpí.
Nejhorší ovšem je, že rodiče doslova programují svoje děti tím, že jím říkají na co jsou alergičtí. Dítě se automaticky podle toho začne chovat a samo Vám hned hlásí: já jsem alergik. Vyžaduje od svého okolí, aby respektovalo jeho sníženou funkci. Jeho podvědomí řídí jeho tělo a chování. Funguje to dokonale.
Když si s Vámi někdo neví rady, řekne Vám, že jste alergik. Alergenů jsou již několikastránkové seznamy. Ale co je příčinou alergií? To, že mám problémy, když kvetou jívy, je již jen reakce mého organismu nebo lépe řečeno reakce některého orgánu. Většinou dojde ke snížení funkce některého orgánu nebo k jeho atypickému podráždění, což vyvolá reakci na kterou nejsme normálně připraveni.
Kde tedy hledat příčiny alergií? Nedávno byla jedna známá u oční lékařky a ta jí s radostí oznámila, že má krásně kropenaté oči, že to ještě neviděla a zrak že má v pořádku. Když jsem se podíval pomocí diagnostické lupy oné paní do očí, viděl jsem spoustu záznamů na celé řadě orgánů.
Smutné je to, že oční lékařka nezná základy irisdiagnostiky. Pokud by je znala, pak by ihned doporučila té paní interní vyšetření. Bolest bývá průvodním jevem nemoci, ale většinou to, co nás bolí, není příčinou našich problémů. Zdroj našich problémů velmi tiše a záludně ovlivňuje naši nemoc. Irisdiagnostiku u nás používají bohužel většinou léčitelé. Je to velká škoda, poněvadž záznam na duhovce oka naprosto věrně kopíruje problém orgánu.
Někdo se asi zeptá a jak ta nemoc v oku vypadá. Jsou to skvrny, flíčky, čárky apod. Mají různé zabarvení. Nejhůře se hledají problémy v hnědých očích. Naopak nejlépe v modrých, šedých a zelených očích. Já vždycky na svých přednáškách říkám, dívejte se jeden druhému do očí. Chvíli pro lásku a chvíli pro zdraví. Pokud v očích vašeho blízkého uvidíte nějaké skvrny, neváhejte a sdělte mu výsledek Vašeho pozorování s tím, aby se nechal vyšetřit. Na alergii musíme jít především přes poruchu orgánů. Znovu opakuji, že Vás většinou nebolí.
Samozřejmě, že asi nebudete vyléčeni za týden. Někdo má představu, že když pije týden bylinné čaje, tak by se to mělo přece již projevit. Bylinky nefungují jako prášky. Bylinky dolaďují Vaše buňky a harmonizují celý organismus. U alopatik se bohužel stává, že vám mohou poškodit některý jiný orgán. Máte to sice napsáno v odstavečku kontraindikací, ale toť vše. Kdyby se u některé bylinky zjistilo, že může poškodit některý orgán určitě by byla označena za závadnou, jedovatou a byla by zakázána.
K nejčastějším příčinám alergií patří porucha plic, jater a sliznic. Pokožka a sliznice slouží jako signální soustava, že něco není v pořádku. Může se stát, že při léčení se náš stav ještě zhorší. My se většinou lekneme, vysadíme léčbu a začneme na naši pokožku nanášet různé masti. A tím vlastně zatlačujeme příčinu našich problémů zpátky do naší tělesné schránky. Nemoci tohoto typu mívají většinou bouřlivý vývoj. To znamená, že nejdříve se problémy ještě prohloubí, poněvadž orgán se začíná čistit, a potom se stav začne pomalu zlepšovat.
Pokud ještě neumíte hledat v oku, nečekejte až se to naučíte a u svých blízkých, kteří trpí alergií zkuste udělat diagnózu pomocí reflexní terapie. Ta má obrovskou výhodu v tom, že mačkáním ihned můžete provádět léčebnou terapii. Alergie je naším vnitřním problémem a ne venkovním. Nějak jsme ty priority obrátili.
Ing. Josef Schrötter, Praha
Zdroj: www.mystery.sk
Komentáře (8)
- odpovědět
Dub 26, 2006- odpovědět
Lis 28, 2006- odpovědět
Lis 12, 2007- odpovědět
Bře 30, 2008- odpovědět
Dub 20, 2008- odpovědět
Led 19, 2011- odpovědět
Črv 18, 2021- odpovědět
Črv 18, 2021Přidat komentář