Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Akupresura při zvonění v uších

Bolesti a potíže, které mají souvislost s nervy, se nechají často akupresurou minimálně zmírnit. Jelikož tinnitus – pískání v uších též poukazuje většinou na neurologický aspekt, může tato jemná masážní technika pomoci.

Dávejte prosím při aplikaci pozor na to, že akupresura se vždy provádí krouživým pohybem a většinou pouze lehkým tlakem.

Účinné použití akupresury při zvonění či šelestu v uších.

1.       Tiskněte nejprve po dobu 7 sekund vaším ukazováčkem prohlubeň nad horním rtem, přímo pod nosem. Potom následuje středněsilný tlak na konec kořene nosu vedle obočí, rovněž po dobu 7 sekund. Opakujte několikrát denně.

2.       Následující akupresura podporuje prokrvení v uších. Chytněte obě uši mezi palcem a ukazováčkem v místě kde začíná horní ušní chrupavka. Pohybujte následně vašimi prsty podél celého ucha, přičemž oběma prsty masírujte okraje ušních chrupavek. Přibližně po 1 minutě byste se měli dostat na ušní lalůček a opět pokračovat během jedné minuty na horní okraj.

3.       Poté držte 7 sekund stisknutý bod, kde je spojený ušní lalůček s obličejem, pak dalších 7 sekund přímo před ušním boltcem (je zde cítit lehká prohlubeň) a nakonec ještě 7 sekund na začátku horního okraje ušní chrupavky (i zde je cítit prohlubeň). Nejpozději po 3 minutách začnete pociťovat, jak jsou vaše uši teplé a dobře prokrvené.

4.       Opakujte tuto akupresuru minimálně 4x denně.

Zdroj:  Dr. Zittlau, Dr. Hriegisch, D. Heinke – Domácí prostředky

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (6)

 • Obrázek uživatele j.h
  j.h (anonym)

  uz 3 roky mam piskani v levem uchu

  Led 19, 2012
 • Obrázek uživatele Dalibor
  Dalibor (anonym)

  uz 3 roky mam piskani v levem...Pokud Vás to zajímá?znám člověka,který léčí technikou SUJOKU,je to taková lepší akupresůra,hlavně to mám vyzkoušené na sobě i když v jiném zdavotním problému.

  Led 19, 2012
 • Obrázek uživatele j.h
  j.h (anonym)

  Pokud Vás to zajímá?znám... V nemocnici mi zjistily ze tam mam zuzenou cevku a mam se stim naucit zit:((

  Říj 30, 2012
 • Obrázek uživatele magdalenka
  magdalenka (anonym)

  Pokud Vás to zajímá?znám...Prosím o kontakt na techniku SUJOKU. Děkuji.

  Říj 18, 2015
 • Obrázek uživatele Jan
  Jan (anonym)

  Dejte si do vyhledavače SU JOK a dozvíte se víc. Sudoku to není....

  Říj 18, 2015

Přidat komentář

Reklama

Reklama