Ajurvédská léčba padání vlasů

Ajurvéda - nejstarší medicína na světě - má časem prověřené receptury, které pomáhají zbrzdit vypadávání vlasů a podpořit jejich zdravý růst. Receptury se vždy opírají o silné působení bylin.

Ajurvédská kosmetická firma Shahnaz Herbals doporučuje při padání vlasů vtírat každý den do pokožky hlavy Bylinné vlasové tonikum Shatone. Jedná se o zázračnou starobylou recepturu. Působí proti padání vlasů, tvorbě lupů a předčasnému šedivění. Podporuje růst vlasů a jejich hustotu. Jde o speciální přípravek pro znovuoživení vlasů, jenž poskytuje vlasům přirozený lesk. Pravidelné používání zpevňuje jemné vlasy s roztřepenými konečky a dodává vlasům výživu.

Shatone se nanáší přímo na pokožku hlavy, nejlépe každé ráno. Jemně konečky prstů se vmasírovává kruhovými pohyby po dobu několika sekund. Tonikum se nesmývá a nechává se působit. Přípravek není mastný a po chvíli se odpaří. Zanechává příjemnou vůni. Jedno balení vydrží na dva až tři měsíce pravidelného používání.

Aktivní složky Bylinného vlasového tonika Shatone jsou:

 • Amla (Emblica officinal) - působí proti padání a šedivění vlasů, posiluje a zpevňuje vlasy.
 • Harar (Terminalia chebula) - čistí pokožku hlavy a zabraňuje tvorbě lupů.
 • Bahera (Terminalia belerica) - stimuluje růst vlasů a zabraňuje předčasnému šedivění.
 • Jatamansi (Nardostachys jatamansi - Nard) - podporuje růst vlasů a pomáhá uchovat přirozenou barvu.
 • Bilva (Aegle marmelos) - má protizánětlivé účinky.

  Pro zintenzivnění výživy vlasových kořínků se dále doporučuje jedenkrát týdně používat Bylinný prostředek pro podporu růstu vlasů Shacare. Jedná se o práškovou směs bylin, která se míchá s domácími prostředky prospěšnými pro zdravý růst vlasů: vajíčka, citrónová šťáva a pro suché vlasy i jogurt. Vzniklá kaše se nanáší na pokožku hlavy a na vlasy a nechává se přibližně 1 hodinu působit. Jedno dvousetgramové balení vydrží dle délky vlasů cca na 50 až 100 aplikací.

  Bylinný prostředek pro podporu růstu vlasů Shacare obsahuje:

 • Shikakai (Acacia concinna) - má silný čistící účinek na pokožku hlavy, avšak nenarušuje přirozenou rovnováhu kůže.
 • Amlu (Emblica officinalis) - obnovuje rovnováhu kyselin a zásad na povrchu kůže. Zpevňuje strukturu vlasů, dodává jim lesk a oživuje je.
 • Nimbu - Nimbový strom (Azadirachta indica) patří mezi přírodní antibiotika. Po staletí je používán na léčbu infekcí kůže a skalpu. Má silný prokrvující a detoxikační účinek.
 • Mátu (Menta arvensis) - zvyšuje prokrvení a tím pádem i výživu vlasových kořínků.
 • Santál (Santalum album) působící proti infekcím skalpu.
 • Gotu colu (Centella asiatova) - která zlepšuje prokrvení a výživu vlasových kořínků.
 • Bilvu (Aegle marmelos)- má protizánětlivé účinky.

  Přípravky firmy Shahnaz Herbals naleznete na www.s-h.cz nebo je můžete zakoupit v prodejně 001shop.cz , Krakovská 22, Praha 1, tel. 296 230 202

 • Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
  Diskuze ke článku
  Přidat komentář

  Komentáře (3)

  • Obrázek uživatele JANA VRABLOVA
   JANA VRABLOVA (anonym)

   POTREBUJI NAJIT PRICINU PADANI VLASU PAK MOHU KOUPIT NEJAKY PRIPRAVEK MUZETE MI PORADIT NA KOHO SE OBRATIT V TETO SITUACI?

   Feb 20, 2012
  • Obrázek uživatele vlasy
   vlasy (anonym)

   POTREBUJI NAJIT PRICINU...také jsem stále hledala příčinu a nic.ale objednala jsem se Královské Vinohrady Praha kožní oddělení--zabývají se problematikou vlasů!NEMOCI VLASU!Je to jediné pracoviště kvalitní v republice tam vás vyšetří a pod mikroskopickým rozborem přesně určí oč jde a proč a nasadí léčbu! informace naleznete i na internetu a nebo na těchto stránkách pod názvem alopecia areata první návštěva ale stojí300kč ale myslím že to stojí za to se nechat vyšetřit jsou špičkoví! přejí pevné nervy a hlavně štěstí a vlasy!

   Feb 20, 2012
  • Obrázek uživatele vlasy
   vlasy (anonym)

   také jsem stále hledala...ještě upřesním VLASOVÉ CENTRUM KRÁLOVSKÉ VINOHRADY PRAHA je to na kožním oddělení pavilOn F

   Feb 20, 2012

  Přidat komentář

  Reklama

  Reklama