8 přírodních prostředků proti bolesti hlavy

Bolest hlavy je bolest, kterou téměř každý zažije alespoň jednou v životě. naálsedující přírodní prostředky vám mohou pomoci vypořádat se s bolestí hlavy.

Několik faktorů životního stylu, které mohou způsobit bolesti hlavy:

Alkohol
Určité potraviny
Nedostatek spánku
Špatné držení těla
Vynechané jídlo
Stres
Dehydratace

8 přírodních prostředků proti bolesti hlavy:

Vrbová kůra
Vrbová kůra je známá jako přírodní alternativa k aspirinu. Z vrbové kůry byl  aspirin původně vyráběn. Obsahuje bolest tlumící sloučeninu salicin a je jednou z nejčastějších přírodních prostředků proti bolesti hlavy.

Citrón
Čerstvá citronová šťáva s čajem je jedním z nejlepších léků na bolesti hlavy. Citronová kůra je také velmi užitečná. Rozdrťte citronovou kůru do jemné pasty a aplikujte ji na čelo.

Zázvorový čaj
Rozdrťte zázvor a přidejte ho do vroucí vody. Tento domácí čaj snižuje zánět za přibližně stejnou dobu jako aspirin. Je používán po staletí v Asii k léčbě řady nemocí.

Kopretina řimbaba
Jeden z nejstarších bylinných prostředků proti migréně. Tato rostlina může být použita v mnoha podobách včetně čaje nebo dokonce ji lze jíst syrovou. Obsahuje silnou chemickou látku zvanou parthenolid, která byla spojena s odvrácením migrény.

Hřebíček
Hřebíček lze použít k zmírnění rytmické bolesti hlavy vzhledem k jeho ochlazující a protibolestivé vlastnosti. Rozdrťte jemně pár zrnek a dejte je do sáčku nebo do čistého kapesníku. Nadechujte se vůně drcených hřebíčků vždy, když máte bolesti hlavy, až se dostaví úleva od bolesti.

Levandulový olej
Levandulový olej je skvělý lék na zmírnění bolesti hlavy. Jednoduše vonící uklidňující vůně levandulového esenciálního oleje pomáhá, takže si můžete jen dát pár kapek na kapesníček a inhalovat. Můžete také přidat 2 kapky levandulového oleje na dva šálky vařící vody a inhalovat páry.

Kofein
Kofein je dvousečný meč. Pokud jste příliš závislí na více šálcích kávy denně (nebo dokonce častých dávkách některých léků proti bolesti hlavy obsahujících kofein), budete pravděpodobně zažívat bolest hlavy, když hladina kofeinu začne klesat. Nicméně v malých dávkách může kofein pomáhat snížit bolest.

Hořčík
Když se užívá každý den, může hořčík pomoci snížit frekvenci migrény. Minerál pomáhá zklidnit nervy, které bývají při migréně přestimulované. Některé studie zjistily, že osoby trpící migrénou mají tendenci k nedostatku hořčíku.

http://www.healthy-holistic-living.com

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související články: 

Komentáře (17)

 • Obrázek uživatele Sarah
  Sarah (anonym)

  Já teda citron konzumuju poměrně dosti, ale bolestmi hlavy trpím stále :-( Zkusím to ale na to čelo

  Led 26, 2016
 • Obrázek uživatele Klára
  Klára (anonym)

  Pro mě je zdroj vitamínů hlíva ústřičná s rakytníkovým olejem. V těchto potravinách je těch super látek spousta.

  Led 26, 2016
 • Obrázek uživatele Melody
  Melody (anonym)

  Pro mě je zdroj vitamínů...To máte zřejmě z terezia company, my od nich máme rakytníček. Je to dobré pro děti, taky jim to pomáhá srovnat životosprávu. Je v tom spousta látek, co jinde nenajdete

  Led 26, 2016
 • Obrázek uživatele Macek
  Macek (anonym)

  A co to mačkání rukou? To přece taky pomáhá. Při akutní bolesti si prostě zmáčknete to místo mezi palcem a dlaní. Znáte to ne?

  Led 27, 2016
 • Obrázek uživatele známe a vůbec
  známe a vůbec (anonym)

  A co to mačkání rukou? To...nepomáhá

  Led 27, 2016
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  To máte zřejmě z terezia...Rakytníček je super, máme to doma taky. Děti si to vyžádaly kvůli obrázku čtyřlístku. Ani nevím co to všechno umí, ale stačí mi, že je to zdravé :-)

  Led 27, 2016
 • Obrázek uživatele Melody
  Melody (anonym)

  Rakytníček je super, máme...A máte hrušku nebo višeň? Naše děti hrušku nejedly, tak dáváme višeň :-)

  Led 27, 2016
 • Obrázek uživatele Machová
  Machová (anonym)

  Rakytníček je super, máme...Umí to toho spoustu. Posiluje obranyschopnost, metabolismus, činnost srdce, trávicí trakt, snižuje únavu a pomáhá zdravé pokožce. Máme ho doma taky :)

  Led 28, 2016
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  A máte hrušku nebo višeň?...U nás je to přesně naopak. Ale je pravda, že jsme ani višeň nezkoušeli, možná by chutnala taky :-)

  Led 28, 2016
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  A máte hrušku nebo višeň?...U nás je to přesně naopak. Ale je pravda, že jsme ani višeň nezkoušeli, možná by chutnala taky :-)

  Led 28, 2016
 • Obrázek uživatele Bela
  Bela (anonym)

  U nás je to přesně naopak....Kolik toho rakytníčku dáváte? Se skoro bojim aby mi to děti nejedli jak antiperle

  Led 29, 2016
 • Obrázek uživatele někomu
  někomu (anonym)

  Kolik toho rakytníčku...chutná rakytník s medem

  Led 29, 2016
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Kolik toho rakytníčku...No u těch višňových a hruškových se doporučuje dvakrát denně jeden bonbon. Rozžvýkat. Pak mají ten čtyřlístek a tam je to třikrát denně

  Led 29, 2016
 • Obrázek uživatele Renata
  Renata (anonym)

  Umí to toho spoustu....A ja jeste doplnim, ze ma vitaminy B1, B2, B6, C, E, K1 a F a flavonoidy

  Led 29, 2016
 • Obrázek uživatele Tereza
  Tereza (anonym)

  No článek sice pěknej, ale záleží hodně z čeho ta bolest je, pokud je to důsledek křeční páteře tak olejčeky a vůně nepomůžou, dobrým začátkem je kvalitní anatomický polštář http://www.matrace-best.cz/cs/eshop/doplnky-k-postelim/anatomicky-polstar/anatomicky-polstar-visco-star-hard.html zkvalitní spánek a uleví bolesti, kvalitní matrace taky důležitý faktor, dostatek spánku bez elektroniky v pokoji a v nepodlední řadě cvičení a rehabilitace :)

  Feb 27, 2016
 • Obrázek uživatele uf
  uf (anonym)

  No článek sice pěknej, ale...zase stupidní reklama...

  Feb 27, 2016
 • Obrázek uživatele danielka
  danielka (anonym)

  Já jsem se na https://ideaclub.cz/media/jak-se-zbavit-bolesti-hlavy dočetla, že je hlavně důležité snažit se bolestem hlavy nějak předcáhzet. Migrény mají dost často totiž nějaký spouštěč a to třeba dehydrataci. V takovém případě pak stačí dodržovat pravidelný pitný režim.

  Črv 27, 2019

Přidat komentář

Reklama

Reklama