7 zdravotních potíží, které mohou být příčinou demence

Sharp again (www.sharpagain.org) je nezisková organizace, která vznikla v roce 2012, aby vzdělávala laickou a lékařskou veřejnost o reverzibilních příčinách demence.

Zde je sedm oblastí, které tato organizace navrhuje dát vyšetřit před přijetím diagnózy demence nebo Alzheimerovy choroba. Tyto zdravotní stavy mohou způsobit ztrátu paměti a demenci, ale mohou být odstraněny a s nimi i demence:

1. Nutriční nerovnováha a nedostatky.

Nedostatky omega 3 kyselin, vitaminu B12, vitaminu C, hořčíku, selenu, probiotik a dalších živin často vyvolávají symptomy Alzheimerovy choroby a demence.

Vyvážená dieta ve středomořském stylu je spojena s nižším úbytkem kognitivních funkcí. Je také spojena s nižším rizikem Alzheimerovy choroby.

Studie také ukazují, že nízké hladiny vitaminu D jsou spojeny s Alzheimerovou chorobou. Nízká hladina kyseliny listové (vitamin B9) může také vést k úbytku kognitivních funkcí.

Přidávání kokosového oleje do stravy může zachránit mozek před Alzheimerovou chorobou. A o kurkumě je známo, že zvýšuje pracovní paměť po jediné dávce.

2. Umělé potravinářské barvy, příchutě a sladidla.

Umělé přísady všeho druhu mohou způsobit příznaky demence.

Studie ukazují, že umělé sladidlo aspartam zhoršuje kognitivní funkce a vede ke ztrátě paměti.

3. Předepisování léků s vedlejšími účinky.

Léky, zejména léky proti bolesti a psychotropní látky, mohou vážně narušit poznání.

Statiny jsou obzvláště škodlivé. V jedné studii na University of California v San Diegu 90 procent pacientů, kteří přestali užívat statiny, hlásilo zlepšení kognitivních problémů během několika týdnů. U některých pacientů byla zrušena diagnózoa demence nebo Alzheimerovy choroby.

Další studie ukázala, že lék na spaní Ambien zvyšuje riziko demence u starších pacientů.

4. Záněty s nízkou infekčností, plísně, potravinové alergie a lymská borelióza.

Zánět je snaha těla zbavit se toxického prvku nebo organismu, a proto se vyskytuje v mnoha různých situacích a to i u kořenových kanálků nebo infekcí močových cest.

Studie naznačují, že duševní poruchy jsou výsledkem zánětu nervů.

5. Stres a stagnace / nečinnost.

Stres zvyšuje hladiny kortizolu, což vede k zánětu a k hormonální nerovnováze, kognitivním poruchách, zvýšení hladiny cukru v krvi, vysokému krevnímu tlaku, zpoždění hojení a k náchylnosti k nemocem.

Tělesné samoléčebné mechanismy jsou závislé na nerušeném toku lymfy, krve a jiných tekutin, z nichž všechny jsou podporovány cvičením. Nečinnost naopak umožňuje odumírání buněk a blokády namáhající celý systém a narušující hojení.

Jedna studie ukázala, že u pacientů mladších než 65 let  41% diagnóz demence nebylo správných. Nesprávná diagnóza byla nejčastěji u pacientů s depresí nebo zneužívajících alkohol.

6. Porucha štítné žlázy a jiné hormonální nerovnováhy.

Mnoho lidí s diagnózou Alzheimerovy choroby nebo demence mají pouze nízkou hladinu T3 hormonů štítné žlázy. Nicméně, standardní testy štítné žlázy si nevšímají hladiny T3 a Synthroid (T4) nepomůže. Odhaduje se, že 10 až 15% všech obyvatel v domovech důchodců má nízké T3.

7. Otrava rtutí a dalšími těžkými kovy.

Takzvané stříbrné amalgámové výplně obsahují 50 procent rtuti a rtuť není ani stabilní, ani inertní. Prochází přes hematoencefalickou bariéru a ničí neurony. Odstranění těchto výplní je nebezpečné, pokud se neprovádí bezpečné protokoly ohledně rtuti.

Roční očkování proti chřipce jsou dalším zdrojem těchto toxinů. Výzkum ukazuje, že lidé, kteří se nechali očkovat na chřipku po dobu pěti po sobě jdoucích let, měli kvůli hromadění rtuti a hliníku z vakcín 10krát nebo o 1000 % vyšší riziko vzniku Alzheimerovy choroby než lidé, kteří měli jen jedno nebo dvě očkovaní proti chřipce.

Většina lékařů nejsou experti na tyto příčiny demence nebo nevědí, jak s nimi zacházet. Sharp again buduje lékařský poradní sbor a databázi odborníků (léčitelů, naturopatů,lékařů celostní medicíny), kteří jsou obeznámeni s těmito oblastmi.

Zdroj: Greenmedinfo

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související články: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama