7 strategií pro přirozenou prevenci a podporu léčby nádorů na mozku

Váš mozek je nejdůležitější orgán v těle, který ovládá všechny složitější akce včetně schopnosti učit se, mluvit, hýbat se, přemýšlet a ovládat své emoce. Dojde-li k maligní růstu buněk, často napadne rychle okolní zdravé mozkové tkáně.

Primární nástroj pro prevenci mozkových nádorů máte pod vaší kontrolou - váš životní styl. Učinění zdravé volby, pokud jde o zdravou stravu, cvičení, omezení karcinogenů ve vašm prostředí a snížení stresu, může účinně snížit riziko vzniku mozkového nádoru.

Zde je 7 strategií pro přirozenou prevenci a podporu léčby nádorů na mozku:

Spánek - Dostatečné množství spánku denně je rozhodující pro přežití a zdraví vašeho mozku.

Vdechování éterického oleje kadidlovníku (essencial oil of frankincence) - Kadidlo je aromatická pryskyřice získaná ze stromu Boswellia. Hlavní složka - kyselina boswellianová je nejdůležitější složkou kadidla. Kadidlo a éterický olej kadidlovník má silný protizánětlivý účinek. Cvičení, stres redukční techniky jako je jóga, meditace a dechová cvičení mohou snížit stres. Při provádění těchto postupů vdechování kadidlova pomoci zmírnit zánět v mozku. Jednou z hlavních příčin úmrtí v souvislosti s mozkovými nádory je zánětlivý otok na mozku. Když byl kadidlový extrakt podáván pacientům před chirurgickým zákrokem, snížil se otok a hromadění tekutiny v průběhu a po ukončení léčby. Pacienti také vykazovali menší příznaky poškození mozku.

Hyperbarická kyslíková terapie - Příjem hyperbarické oxygenoterapie (HBOT) Léčba začínající v mladém věku může snížit riziko rakoviny mozku. HBOT může také zlepšit kognitivní funkce u přeživších mozkový nádor.

Strava bohatá na živiny působící proti rakovině (obsažené především v tmavě zelené listové zelenině, kurkumě, zázvoru, oreganu, bazalce, tymiánu a zeleném čaji) je zásadní pro prevenci a léčbu mozkových nádorů.

Ketogenní dieta - Ketogenní dieta snižuje oxidační stres a zánět mozku a vypíná výživu nádoru.
Glukóza je zdrojem energie pro zdravé mozkové buňky, ale bohužel zároveň i pro rakovinné buňky, které bez ní nedokáží přežít. Nádory mozku, na rozdíl od zdravých buněk mozku, nedokážou metabolizovat ketony produkováné v lidském těle při metabolickém stavu ketózy,.
Ketony jsou proto vynikajícím zdrojem energie pro neurony. Ketony jsou vyráběny v těle za podmínek nízkého obsahu cukru- glukózy. Konzumace stravy obsahující dostatečné množství bílkovin, zdravé tuky a nízké množství sacharidů vyvolává tvorbu ketonů a může vyhladovět maligní růst buněk.

Omezení kalorií - dietní omezení, včetně půstu, je léčebná metoda s podobnými anti-karcinogenními vlastnostmi jako ketogenní dieta.

Omezení expozice mobilním zařízením - používání mobilního telefonu zvedá riziko mozkových nádorů a přímo koreluje s věkem (mladí lidé absorbují více záření) a trváním použití.

Zdroj: https://thetruthaboutcancer.com/preventing-brain-tumors/

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související články: 

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele !
    ! (anonym)

    Příčina rakoviny není známá, tak se to svede na "životní styl". Na rakovinu však umírali lidé již v pravěku, jak o tom svědčí různé archeologické nálezy koster.

    Kvě 25, 2017

Přidat komentář

Reklama

Reklama