7 příznaků srdečního infarktu u žen

Příznaky infarktu myokardu se liší u mužů a žen. Odborníci tvrdí, že příznaky infarktu objevující se u mužů nejsou vždy zobrazeny u žen. Je důležité pochopit příznaky srdečního infarktu u žen, protože se mohou přihodit kdykoliv.

Zde je 7 příznaků srdečního infarktu u žen:

Nevysvětlitelná únava
Více než 70% žen trpí extrémní únavou, než dostanou infarkt. Najednou se cítí vyčerpané, a to i po malých úkolech jako je vstávání z křesla či  chůze do kuchyně. Objevuje se také chřipce podobná vyčerpanost. Tato únava se liší od chronické únavy, která je způsobena hormonální nerovnováhou.

Potíže se spánkem
Pokud se vám nedaří usnout, může to znamenat infarkt. Je těžké odhalit toto znamení,protože může být způsobeno mnoha jinýmy důvody. Pokud si všimnete jakýchkoli nevysvětlitelných příčin nebo déletrvající poruchy spánku, může to být pro vás varování před infarktem. Jedna studie zjistila, že téměř polovina žen, které měly srdeční záchvat, zažily předem poruchy spánku.

Bolest
Pokud jste se setkaly s mírnou bolestí v čelisti, zádech, ramenou, krku nebo uchu, mohly to být příznaky srdečního infarktu. Ženy obvykle nemají pocit znecitlivění v hrudníku a ramenou jako muži, ale mohou mít pocit těsnosti podél jejich čelisti, která jde dolů na krk. Tyto mírné bolesti se mohou rozšířit až na ramena směrem k levé straně. Tlak v hrudní a horní části zad jsou také příznaky srdečního infarktu u žen.

Dech
Ztížené dlouhé a hluboké nádechy jsou špatné znamení. Více než polovina žen trpí dušností před infarktem. Shledávají, že je těžké mluvit z neschopnosti zachytit kyslík. To je jeden z nejčastějších brzkých příznaků infarktu u žen.

Zažívací potíže nebo nevolnost
Závratě nebo nevolnost jsou častá znamení před infarktem u ženy. Mohou mít zažívací potíže nebo zvracení krátce před jejich srdeční infarktem. Šance zažít gastrointestinální problémy se zdvojnásobuje u žen před infarktem.

Úzkost a stres
Ženy často cítí úzkost a stres před infarktem. Úzkost je běžnýn znakem infarktu u žen, více než 30% žen zažije tento symptom. Několika ženami byla popisována jako pocit blížící se zkázy.

Náhlé pocení
Náhlé pocení bez zjevného důvodu není dobré znamení a může být ukazatelem srdečního záchvatu. Více než 40% žen  cítí závrať a polije je studený pot před infarktem. Měly byste zavolat na 155, pokud se u vás objeví náhlé točení hlavy či závratě.  Tyto příznaky by se neměly brát na lehkou váhu.

Okamžitě informujte svého lékaře, pokud zpozorujete některý z výše uvedených příznaků u vás nebo u někoho jiného.
Zdroj: positivemed

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související články: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama