6 rychlých a jednoduchých způsobů, jak podpořit svůj imunitní systém

Váš imunitní systém tvrdě pracuje každý den, aby vás udržel zdravé. Zde je šest jednoduchých způsobů, jak dát vaší imunitě okamžitou a účinnou podporu.

Procházky v přírodě

“ Když chodíme do lesa nebo do parku , naše hladina bílých krvinek se zvýší a také se snižuje naše tepová frekvence, krevní tlak a hladina stresového hormonu kortizolu , “ řekl Dr. Aaron Michelfelder, profesor rodinné medicíny na Loyola University v Chicagu Stritch School of Medicine .

Výzkum v Japonsku ukázal, že chůze v blízkosti zeleně by mohla pomoci v boji s rakovinou. Rostliny uvolňují chemické sloučeniny zvané fytoncidy, které je chrání před hmyzem a hnilobou. Pokud osoba dýchá tyto chemikálie, hladina NK buněk v jeho těle se zvyšuje. Tyto buňky jsou součástí imunitní odpovědi na rakovinu.

Odstranění rafinovaných cukrů ze stravy

Výzkum ukázal, že jen 30 minut po požití cukru, může imunitní funkce člověka klesnout až o 50 % .

Jíst příliš mnoho cukru má nepříznivý vliv na onemocněním srdce, onemocnění žlučníku, vředy, kolitidu, přejídání, obezitu, změny nálady a návykového chování jako je například alkoholismus.

Pozitivní emoce

Výzkum ukázal, že depresivní jedinci mají slabší imunitní funkce, zatímco ti jedinci, kteří jsou šťastní a optimističtí mají silnější imunitu, lepší celkové fyzické zdraví a lepší mentální funkce. Obecně řečeno pozitivní emoční stavy zvyšují imunitní funkce. Například  hra, láska, víra, naděje a sebepřijetí podporuje rovnováhu imunitního systému.

Mnohé studie naznačují, že negativní emoce mohou potlačit imunitní funkce. Smutek, úmrtí, deprese, strach a panika prokazatelně snížují imunitu. Stres a úzkost zvýšují uvolňování kortikosteroidů z nadledvin, které tlumí imunitní funkce.

Proto je ve vašem nejlepším zájmu dívat se na život pozitivně, relaxovat , distancovat se od negativity a najít pomoc při řešení přetrvávajících negativních emocionálních problémů.

Smích
Výzkum ukázal, že smích může posílit imunitní funkce  a dokonce snížit zánět . Sledujte komedie, čtěte vtipy a bavte se .

Trávit čas s podporujícími lidmi

Studie ukázaly, že podpůrné sociální vztahy zlepšují zdraví včetně posílení imunity. Na druhé straně izolace a osamělost potlačujeí funkce imunitního systému. Dokonce i objetí zlepšuje imunitu. Je důležité trávit čas s rodinou, přáteli a v podpůrných skupinách .

Rozjímání - meditace
Bylo prokázáno, že meditace pomáhají vytvářet příznivé účinky jak v mozku tak i v imunitním systému .

Zdroj: http://www.naturalnews.com
 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (2)

  • Obrázek uživatele Kristýna
    Kristýna

    Můžete jen udělat něco pro své zdraví - koupí a užíváním juice z kustovnice čínské (goji). GOJI ORIGINAL 100% juice je přírodní, nezahušťovaná a ničím neupravovaná, živá tekutina bez jakýchkoliv přídavných látek lisovaná z výběrových plodů kustovnice čínské, které jsou skutečným elixírem mládí, zdraví a krásy.

    Dub 14, 2015

Přidat komentář

Reklama

Reklama