6 jednoduchých způsobů, jak předcházet rakovině

Rakovina se za posledních 100 let výrazně rozšířila díky naší dietě a životnímu stylu. Naštěstí se jí můžeme snažit předejít.

1. Odstranění zpracovaných potravin - Zpracované sacharidy a cukry jsou palivo pro rakovinu. Cukry živí rakovinné buňky a v podstatě jim pomáhajím růst. Odstranění těchto potravin zaručuje, že nemáte pro rakovinu přátelské prostředí, čekající na příchod rakovinných buněk. Přinejmenším se vyhněte všem zpracovaným cukrům a potravinám a nahraďte je cukrem z přírodního ovoce.

2. Cvičení - podle Dr. Mercoly můžete cvičením snížit riziko rakoviny a zlepšit výsledky léčby rakoviny. Jděte ven a choďte na slunci, udělejte si nějaký silový trénink a zlepšete rovnováhu a flexibilitu s jógou. Cvičení venku je obzvláště výhodné.

3. Zvýšení vitaminu D - pokud budete cvičit na slunci, budete vytvářet přírodní vitamín D pro funkci imunitního systému a okamžitě snižovat vaše riziko rakoviny. Nepodceňujte spojení mezi vitaminem D a snížováním rizika rakoviny.

4. Optimalizace základní spotřeby tuků - moderní západní strava má nadbytek omega-6 tuků a nedostatek omega-3. Normalizujte svůj poměr omega 3 a omega 6 mastných kyselin tím, že snížíte svou spotřebu omega-6 omezeným používáním zpracovaných rostlinných olejů.

5. Minimalizovat vystavení radiaci - můžete minimalizovat riziko ozáření jednoduše tím, že budete méně používat telefon. Používejte hlasitý odposlech, když se můžete vyhnout držení mobilního telefonu u hlavy. Nikdy nechoďte spát s telefonem vedle sebe na polštáři.  Také omeztet expozici lékařskými skeny včetně rtg-paprsků a CT vyšetření.

6. Dopřát si spoustu spánku a snížit stres - Rakovině se daří v orgánech, které jsou nevyvážené či jinak nezdravé. Odpočatý člověk bez stresu je přirozeně zdravější člověk. Ujistěte se, že jste získali dostatek spánku a děláte vše, co můžete dělat,  abyste odstranili to, co bylo nazváno matkou všech nemocí - stres.

Přečtěte si více http://www.trueactivist.com/6-simple-ways-to-reduce-your-risk-of-cancer/

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související články: 

Komentáře (13)

 • Obrázek uživatele p.
  p. (anonym)

  Takže slunce zase ano? No, hned mi ta doporučení, nechodit na slunce a chránit se přišla zcestná.

  Říj 23, 2013
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Dobrá prevence rakoviny je také hodit si mašli.

  Říj 23, 2013
 • Obrázek uživatele merunka88
  merunka88 (anonym)

  Já bych poradila doplňovat látku B17, která je nejvíce obsažena v meruňkových jádrech. Meruňky jsou ale dost drahé a sezónní ovoce, proto B17 beru formou tablet B17 therapy, kde stačí jen 1 tableta denně.

  Říj 12, 2016
 • Obrázek uživatele no
  no (anonym)

  Já bych poradila doplňovat...Asi ti nedochází, že těch jader se jí 3-5, takže proti té drahotě, co nabízíš, je to velice levné.

  Říj 12, 2016
 • Obrázek uživatele tonndas
  tonndas (anonym)

  Podle mě B17 therapy není drahé. Cena je dostupná a je super že máme možnost tímto způsobem předcházet rakovině. Záleží na každém pro co se rozhodne, ale jako za mě rozhodně B17 therapy.

  Lis 22, 2016
 • Obrázek uživatele annas
  annas (anonym)

  Podle mě B17 therapy není...A plácám a plácám a plácám....

  Lis 22, 2016
 • Obrázek uživatele kamilka01
  kamilka01 (anonym)

  Ja taky souhlasim s tabletkama B17 therapy od výrobce Maxivitalis. Podíl lecive latky velky, cena nizka. Co vis si prat!

  Pro 22, 2016
 • Obrázek uživatele kamilka01-dodatek
  kamilka01-dodatek (anonym)

  A terapeutický účinek žádný.

  Pro 24, 2016
 • Obrázek uživatele irca
  irca (anonym)

  Ja taky souhlasim s...ja muzu taky jen souhlasit s B17 therapy. koupila jsem je mamince jako prevenci, jelikož mame v rodine rakovinu a beru je s ni :) a denní davka je hodne vysoka ;)

  Bře 16, 2017
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Jelikož příčina rakoviny (resp. různých rakovin) není známá, je popis jakékoliv prevence pouhou spekulací.

  Bře 17, 2017
 • Obrázek uživatele Karel
  Karel (anonym)

  Jelikož příčina rakoviny...Ale ony jsou příčiny známé - v některých případech (menšina) je to abnormálně vysoké vystavení vysoce karcinogenní látce - radonu, benzpyrenu, radioaktivnímu záření atd. a v ostatních případech to je duševní blokovaný konflikt plus nezdravý životní styl a nedostatek protitakovinných látek ve stravě (to se může týkat i různých vyznavačů diet, vegetariánětví...). Genetika může hrát roli ve vyšším skolonu k rakovině, ale není rozhodující.

  Bře 18, 2017
 • Obrázek uživatele M.
  M. (anonym)

  Ale ony jsou příčiny...Takže souhlasíš s tím potravinovým doplňkem, kterému tady dělají reklamu?

  Bře 18, 2017
 • Obrázek uživatele Karel
  Karel (anonym)

  Takže souhlasíš s tím...Jako prevence může pomoci, ale určitě nebude všespásný. U léčby neexistuje jeden zázračný přípravek, ale je třeba přistupovat vždy komplexně. Nakonec hlavní životní změnu musí udělat pacient - kromě úpravy stravy je třeba často změnit práci, vztahy, doplňovat mnoho živin ne pouze B17...Jinak B17 je i v různých semínkách, takže když třeba rozkoušete semínka v domácím jablku, tak určitě nějakou B17 taky dostanete. Lidé jedi nepřirozenou, upravovanou stravu, nemají dostatek pohybu na slunci, aby zíkali D3 a proto nemají dostatek živin proti rakovině. Dřív lidi pravidelně jedli borůvky, maliny, ostružiny natrhné v lese, které též obsahují různé látky s prokazatelným protirakovinným účinkem. Kdo to dnes jí? Další protirakovinová bylina je pampeliška (kořen, listy), kterou lidé bohužel masivně likvidují rondupem, který je karcinogenní. Oddálení od přirozeného života, od přírody, je hlavním problémem lidí - podepisuje se to na psychice a následně i na zdraví.

  Bře 18, 2017

Přidat komentář

Reklama

Reklama