3 příčiny rozvoje alergií

Alergie je v dnešní době skutečně jakási novodobá pohroma. Ať už jde o různé potravinové, pylové nebo jiné typy přecitlivělosti organismu na různé externí podněty prostředí, alergie jsou jednoznačně v populaci na rapidním vzestupu. Bohužel se její nepříjemné symptomy projevují stále více už i v ranném věku.

1. První příčinou je kontinuální vyčerpávání síly nadledvinek díky nadměrnému chronickému stresu a používání nejrůznějších stimulantů (káva, čaj, alkohol, nikotin atd ...). Daná skutečnost má za následek slabší tvorbu protizánětlivých hormonu = kortizolu, což zákonitě ústí do neschopnosti organismu poprat se s nějakým zánětem, který se následně stává buď chronickým nebo nepřiměřeně intenzivním.

2. V psychosomatické rovině je za obrovským výskytem alergií neúměrně “nebezpečná“ doba, v níž žijeme. Co tím myslím? Už se sice nehoníme obuškem v pralese, dokonce ani války nezuří v každé zemi, ale svět a život se stal pro jedince prostě příliš “komplikovaným a nepřehledným“. Způsobuje to v lidech nejistotu, neschopnost předvídat budoucnost, úzkost, jednoduše řečeno neustálý pocit potřeby být v pozoru a střehu před nějakým “rizikem“. Daná skutečnost způsobuje, že si psychicky vytváříme obrovské množství podprahových asociací na různé i domnělé “nebezpečí“, stáváme se nadměrně precitivelými psychicky, zákonitě tak i tělesně.

3. Třetí rovina je propojena s toxicitou organismu, obzvláště našich jater. Daný orgán paradoxně nevykazuje vážnější patologii, dokud funguje správně alespoň na 40%. Bohužel celková toxicita organismu a nadměrný příjem především rafinovaných sacharidů ve stravě opět jen způsobuje nežádoucí přecitlivělost a vznik zánětů orgánů.

Zaměříte-li se na odstranění těchto tří příčin, máte tak velkou šanci udržet se v dobré zdravotní kondici.

Přihláška na kurzy Akademie integrální zdravovědy v Bratislavě v Praze pro rok 2015 ZDE: http://webnode.us8.list-manage1.com/track/click?u=beb5e0f644c5d66180bcae... .

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související články: 

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele Jarda
  Jarda (anonym)

  Těšil jsem se na něco zajímavého. Bod 2 je jasný. To ostatní vede jen k výsledku, reklama pro firmu. Žádné rady, žádná pomoc, i když obojí existuje!

  Bře 18, 2015
 • Obrázek uživatele Hanka
  Hanka (anonym)

  Těšil jsem se na něco...Jaká reklama pro firmu a pro jakou? - bod 1 - oslabení nadledvinek - jak je posilnit je třeba v souvisejícím článku. Bod 3. - oslabení jater - zase způsobů jejich posilnění je mnoho - viz. související články nebo články na jiných webech -dnes se toho dá najít hodně- já třeba pravidelně jím mladé listy pampelišky, květy sedmikrásek a semena z ostropestřece marijánského. Měla jsem alergii na jablka a nyní již několik let jsem bez problému.

  Říj 11, 2016
 • Obrázek uživatele Luky
  Luky (anonym)

  O alergiich a pricinach rozvoje vime naprosto vsechno a taky vam poradime, jak projevy zmirnit a jak se vyhybat vsem alergenum.. 1. dil zacina zde -- https://www.slimming.cz/alergie-1/

  Srp 01, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama