13 přírodních pomocníků pro boj s infekcí.

Příroda nám dává plno bylinek a látek, které mají protibakteriální, protiviorvé, protiplísňové či protiparazitární účinky a působí jako přírodní antibiotika. Zde uvádíme 13 nejpoužívanějších.

1. Oregánový olej - Jedná se o jedno z nejlepších bylinných antibiotik. V Georgetown University Medical Center testovali oregánový olej in vitro na stafylokokové bakterie. Zjistili, že i malé množství bylo stejně účinné jako standardní antibiotika. Také Journal of Medicine publikoval studii, kde oregánový olej ukázal výrazné antibakteriální vlastnosti proti 5 druhům škodlivých bakterií, zejména e.coli.
Oregánový olej má dvě aktivní složky- karavakrol a thymol. Dr. Axe říká na svých internetových stránkách, že karvakrol zmenšuje množství bakteriálních infekcí, plísňových infekcí, parazity, viry, záněty, candidu a nádory.

2. Extrakt z olivových listů je velmi oblíbené bylinné antibiotikum.
Zatímco některé studie ukazují, že nemá být alternativou širokospektrým antibiotikům, tak vykazuj eaktivitu proti škodlivým žaludečním bakteriím, jakož i na antibiotika odolné MRSA.
Působí také proti virům a plísním.

3. Stroužky česneku - Velmi bohaté na antioxidanty. Jednou z dobře známých aktivních složek česneku je allicin, který lze nalézt v čerstvě drceném česneku. Avšak i jiné části jsou důležité v součinnosti pro produkci příznivých účinků česnekuVýzkum říká: Mnohé studie potvrzují antimikrobiální vlastnosti česneku. Jedna studie ukázala, že česnek zvyšuje účinek antibiotika gentamicinu a dokonce neguje jeho negativní účinky na ledviny. Další studie ukázala, že česnek zkracuje nachlazení. University of Maryland radí, že česnek může posílit imunitní systém.
Česnek působí také proti plísním a virům.

4. Vitamin C - Když tělo má vysoký obsah vitaminu C, odolnost organismu se zvyšuje. Jsou-li přítomny nemoci a stres, jsou vyčerpané hladiny vitaminu C. Pro více informací o vitaminu C, navštívte peakenergy.com nebo hledejte videa s Dr. Thomas Levy . kerý  mluví o vitamínu C na YouTube.

5. Echinacea - antibakteriální; působí na dýchací, trávicí a urogenitální trakt. Vynikající proti bolesti v krku.

6. Manukový med - antibakteriální, vynikající pro rány a MRSA (methicilin-rezistentní zlatý stafylokok.).

7. Včelí propolis - antibiotikum, protizánětlivý a protivirový; působí na respirační infekce.

8. Koloidní stříbro - antibiotikum; působí na onemocnění horních cest dýchacích a bolest zůbů. Koloidní stříbro prokazuje účinnost proti  více než 600 různým patogenním kmenům, zatímco většina běžných antibiotik je účinná pouze proti několika málo kmenům. Lze použít také v uchu a při infekcích dutin.

9. Tea tree olej - olejíček z austrajslého čajovníku - zevní antibiotikum; účinné proti kvasinkám, plísním a bakteriálním infekcím.

10. Extrakt z grapefruitových jadérek - širokospektrální antibiotikum, fungicid, antivirové a antiparazitární;

11. Koenzym Q10 - prospěšný pri infekcích horních cest dýchacích, bronchitidě, CHOPN - chronické obstrukční plicní onemocnění.

12. Bromelain - prospěšný při infekci horních cest dýchacích, bronchitidě a zánětu dutin.

13. Šťáva z celých listů aloe vera - Gel rostliny Aloe vera byl znám pro své hojivé účinky po staletí. Prakticky každý má povědomí o gelu Aloe vera jako léčebného prostředku na popáleniny, záněty kůže, akné, vředy na nohách u diabetiků, povrchové rány, gastrointestinální vředy a zácpu. Ve vyšších koncentracích (60, 80 a 90 procent) může extrakt z celolistové Aloe vera zničit mnoho škodlivých baktérií včetně streptokoků, stafylokoků, klebsiel, e.coli, candidy albicans a dalších. Nemoci spojené s těmito baktériemi jsou v naší době jedny z nejčastějších a nejvíce fatálních.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
 

Uvědomte si, že tento článek je pro informační účely a pokud máte podezření, že máte nějaký druh infekce, měli byste se poradit se svým lékařem, abyste se ujistili, že infekce je léčena vhodným způsobem. Pokud jste používali některé z výše uvedených prostředků a vaše příznaky nelepší nebo se zhoršují, okamžitě vyhledejte lékařského profesionála.

http://www.healthy-holistic-living.com/

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 
Související články: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama