
Třicet let výzkumu ukazuje 10 z nejlepších potravinových fytonutrientů, které poskytují ochranu a dokonce i léčbu příčiny většiny typů nádorů.
Nový lékařský model se rychle rozvíjí v souladu se starověkou moudrosti. Klade si za cíl udeřit na příčinu onemocnění a vyřešit ji trvale. Někteří nazývají tento směr v léčbě rakoviny jako “funkční medicína“. Tento vysoce racionální přístup zahrnuje zacílení na kmenové buňky rakoviny (CSCS) u kořene malignity rakoviny.
Zpráva byla zveřejněné v časopise International Journal of Molecular Sciences s názvem “Fytonutrienty jako Inovační léčebné nástroje proti rakovinným kmenových buňkám“, která hodnotila důkazy pro to, jak přírodní látky obsažené v různých potravinách a koření působí na CSCS. (Stáhněte si recenzi na http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4519921/pdf/ijms-16-15727.pdf.)
Podle přezkoumání literatury na toto téma za posledních 30 let, bylo prokázáno, že nejúčinnější chemopreventivní dietní přípravky proti CSCS jsou následující fytonutrienty:
Epigallokatechin-3-gallát (EGCG): v extraktu ze zeleného čaje
Kurkumin: Primární polyfenol v kořenu kurkumy
Resveratrol: fytonutrient nalezený v hroznech, arašídech a křídlatce japonské
Lykopen: červený karotenoid nacházející se v melounu, růžovém grepu, a rajčatech
Výtažky z granátového jablka
Luteolin: flavonoid nalezený v papric a různých druzích zeleniny
Genistein: fytochemikálie nalezená v sóji, červeném jetelu a kávě
Piperin: fytochemikálie nalezené v černém pepři
Beta-karoten: Oranžový karotenoid nacházející se v různé zelenině
Sulforafan: siřičité fytochemikálie nalezená v brukvovité zelenině
Výzkumníci popsaly, že fytochemikálie se mohou selektivně zaměřit na CSCS jako “milník ve zdokonalení léčby rakoviny, protože syntetické protinádorové látky, které se v současné době používají jsou často vysoce toxické pro zdravé orgány a oslabují imunitní systém pacienta.“
Rovněž poukázali na to, že fytochemikálie nebo extrakty uvedené výše, vzhledem k jejich “nízké úrovni toxicity u normálních buněk, mohou být použity v kombinaci s jinými fytochemikáliemi, přinášejíc silné synergické účinky.“
V budoucnu bude klíčové najít způsob, jak spojit tyto fytonutrienty do “velmi aktivních koktejlů“ pro řešení problému časté rezinstence rakovinových kmenových buněk na léčbu.
Autoři dospěli k závěru, “že užívání fytochemikálií může být správnou terapeutickou strategií pro vymýcení rakoviny prostřednictvím zničení rakovinných kmenových buněk (CSCS)“
Zdroj: Sayer Ji - Wake-up world
Přidat komentář