Zásady pročišťování organismu

24.6.2002 00:00
Zdraví

Základem přírodní a celostní léčby chronických onemocnění je vždy pročištění organismu. Přípravků a metod, které podporují detoxikaci je široký výběr. Ať si člověk vybere jakýkoliv způsob, počišťování má vždy určité společné rysy a pravidla.

Velký význam pro detoxikaci organismu má voda. Voda tvoří 60 % našeho organismu, je nepostradatelná pro chemické procesy v organismu a je důležitým rozpouštědlem. Zvýšený příjem čisté, neperlivé vody pomáhá odstraňovat přes ledviny toxické látky z organismu. Příjem tekutin byste měli zvyšovat postupně. Pokud běžně pijete velmi málo a náhle byste zvýšili příjem vody více než o litr, mohlo by to být zátěží pro vaše ledviny a krevní oběh. Je třeba též během detoxikace omezit nápoje, které z těla vodu odvádějí - kofeinové nápoje a alkohol.

Hlavními detoxikačními orgány organismu jsou ledviny, játra, střeva a kůže. Proto často při zahájení očisty dochází k zvýšené produkci moče (může mít i jinou barvu a zápach), stolice (vyskytují se i průjmy), k objevení vyrážek na kůži (zejména u lidí, kteří mají konstituční predispozici k čistění přes kůži či mají oslabená játra či ledviny). Další průvodní projevy detoxikace mohou být únava, zapáchající pot,výtok, rýma,zvýšená teplota, bolest hlavy. Tyto potíže většinou bývají přechodné a pokud máte jakékoliv pochybnosti o jejich příčině, měli byste se poradit s odborníkem.

Během pročišťování organismu je žádoucí organismus dále nezanášet. Vynechání nebo alespoň omezení konzumace uzenin, červeného masa, bílého pečiva, mléčných výrobků, cukru, sladkostí, příliš slaných jídel, konzerv, nadměrného množství soli, instantních výrobků, alkoholu, kávy, černého čaje, kupovaných džusů a slazených nápojů je ku prospěchu celého očistného procesu.

Detoxikace organismu vyžaduje určitý čas. Čím více a čím déle se člověk zanášel, tím déle bude trvat než se pročistí. Uvádí se přibližné orientační pravidlo, že kolik let je člověku, tolik měsíců je potřeba se pročišťovat. To samozřejmě neznamená, že byste měli několik měsíců držet půst či si dělat pravidelně klystýry. Metody a prostředky je vhodné střídat. Co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému.

Autor: mk

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Drzim pust 1x tydne 40 hodin citim se skvele. Doporucuji pro udrzeni vahy, ne...
Kockofil  |  13.8.2011 16:03

Na www.pust.cz jsou přesné a jasné návody včetně přesného vymezení...
Jana  |  13.8.2011 16:03

Take bych to rada zkusila, ale mam od narozeni nemocne ledviny. Nijak me to...
Pavlina  |  13.8.2011 16:04

Preferuji upravu jidelnicku, a to celozivotne.Myslim,ze vetsina zen nedrzi...
Lenny  |  13.8.2011 16:05

Pokud máš něco s ledvinama,tak pozor na to.
Kamil  |  13.8.2011 16:06

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *