Vyskakování ramenního kloubu zabrání jednoduchá operace

14.2.2007 00:00
Zdraví

Nestabilitu ramenního kloubu lze velmi rychle a účinně řešit. Během miniinvazivního zákroku se do kloubu umístí speciální kotvička, která dokáže přichytit odtrženou část svalu nebo šlachy a zajistit opět správné napětí mezi vazy. ČTK to sdělila Markéta Ostřížková z agentury AMI Communications.

Kotvička je vyrobena ze vstřebatelného materiálu a navíc speciálně konstruována tak, že její upevnění k tkáním může ortoped provádět bez nutnosti vázání fixačních uzlíků. Celá operace s použitím kotviček trvá asi 30 minut. Do domácího ošetřování může být pacient propuštěn ještě týž den.

Poranění ramenního kloubu a poškození až natržení okolních vazivových struktur patří mezi úrazy, které často postihují hokejisty, cyklisty, fotbalisty, atlety nebo hráče míčových her.

Takzvaná nestabilita ramene se podle Ostřížkové v poslední době stává novým pojmem v medicíně. Jde o nadměrnou pohyblivost ramenního kloubu, lidově vyskakování ramene, které není způsobeno poškozením samotné kloubní hlavice a jamky, ale narušením vazivových struktur. Ramenní svaly a šlachy za normálních okolností brání nadměrnému pohybu kloubu. Pokud je jejich stabilizační funkce narušena, vypadává hlavice kloubu, což vede k poškozování měkkých tkání ramene.

Zdroj: ČTK

Související produkty

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Dobry den, nevite, ve ktere nemocnici v CR se tento zakrok provadi?
Phil  |  17.2.2007 17:28

Na vyskakování ramenního kloubu vám může pomoci Dornova...
Dana  |  23.2.2007 12:17

Operaci jsem abslovoval ve Fakultní nemocnici Brno,operoval Dr.Vališ.
Sysel  |  7.3.2009 09:35

Dobrý den... včera jsem podstoupil laparoskopický zákrok a zjistilo se,...
RedEvil  |  18.6.2009 12:31

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *