Výhody pro dárce krve

17.7.2013 00:01
Zdraví

Bez krve a z ní vyrobených přípravků by se řada oborů ve zdravotnictví při léčbě nemocných neobešla. Klienti VZP, kteří jsou bezpříspěvkovými dárci krve, mohou proto využít zajímavé výhody, které VZP nabízí.

Mají například možnost získat zdarma cestovní pojištění léčebných výloh v délce 35 dnů ročně od Pojišťovny VZP, a. s. Mohou u ní také pro opakované krátkodobé pobyty v zahraničí uzavřít roční cestovní pojištění léčebných výloh za speciální zvýhodněnou sazbu. A pokud se stanou členy Klubu pevného zdraví VZP ČR, budou moci využívat další nabízené výhody a slevy u smluvních partnerů. 

Navíc od VZP dárci dostanou v kreditním programu Zdravý život za dárcovství krve 2 000 bodů, což představuje 1 000 Kč pro příspěvek na očkování nebo pohybovou aktivitu. Další body do celkového nejvyššího možného počtu 3 000 bodů snadno získají za absolvování preventivních prohlídek, onkologického screeningu nebo za pravidelné sportování. Bonusových až 500 Kč teď ještě mohou čerpat díky mimořádné letní akci platné do 31. 7. 2013. Podrobné informace o nabízených benefitech jsou na adrese www.vzp.cz/darci-krve

Zvýhodnění a poděkování bezpříspěvkovým dárcům náleží i s ohledem na to, že bezúplatné dárcovství krve je jedním ze způsobů, jak lze minimalizovat rizika spojená s krevní transfuzí. Je prokázáno, že finanční motivace k odběru zvyšuje riziko, že dárce neuvede informace, které by mohly vést k jeho vyloučení z dárcovství. 

Mgr. Oldřich Tichý

vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí 

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Na webu www.ProDarce.cz můžete najít další výhody pro dobrovolné...
ProDarce.cz  |  8.10.2013 18:40

Další výhodou pro dárce krve je, že když onemocní, tak jim naše...
!  |  9.10.2013 08:12

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *