Třetí čakra

8.4.2000 00:00
Zdraví

Všechny čakry od pasu dolů obsahují energii, která vás činí spokojené ve vašem vnějším světě: první čakra ovládá váš vztah ke skupině nebo společenství, druhá určuje, v jakém jste vztahu s ostatními v rámci skupiny, a třetí čakra řídí váš vztah k vám samotným. Jsou to vaše centra přežití.

Lidské tělo pohledem Caroline Myss - Třetí čakra

Orgány: břicho, žaludek, střeva, játra, žlučník, ledviny, slinivka břišní, nadledvinkové žlázy, slezina, střední část páteře a zad.
Mentální a emoční témata: důvěra, strach a zastrašování, sebeúcta, sebedůvěra, starost o druhé, odpovědnost za svá rozhodnutí, citlivost ke kritice, osobní čest.

Rozvíjení vztahu se sebou zahrnuje vytváření osobních hranic, které jsou nedílnou součástí při budování sebeúcty. Osobní hranice vám dovolují dosáhnout vašich životních cílů, aniž byste museli manipulovat ostatními.

Využití energie třetí čakry vám také umožňuje žít se souhlasem vás samotných spíše, než se souhlasem ostatních, a přivádí vás do styku s vaší intuicí potřebnou pro přežití.

U dospělých přináší nedostatek osobní síly bezpočet nejistot a vnitřních krizí, od neschopnosti věřit druhým k neschopnosti věřit sobě či ke ztrátě schopnosti reagovat na své vlastní emoční potřeby. Vzorce strachu a zlosti, které ukazují, že člověk trpí velkým nedostatkem osobní síly, jsou tyto:
Strach ze zastrašování, jenž vám zabraňuje navázat vztahy nebo se dostat do situací, které jsou založeny na rovnosti.
Strach z převzetí odpovědnosti za sebe, své potřeby, své závazky, svou finanční situaci a za své názory, postoje a vlastní chování.
Nelibost nad tím, když musíte převzít odpovědnost za druhého, který je buď emočně neschopný nebo sám odmítá převzít za sebe odpovědnost. Pocit nelibosti roste, když člověk také cítí, že je neschopný apelovat na svého nezodpovědného a nespolehlivého partnera, a zůstává tak v neudržitelné situaci skrze negativní volbu tento stav neřešit.
Strach, který pramení z přesvědčení, že nejste schopni ve svém vlastním životě činit rozhodnutí. Zlost, která se objevuje, když je vaše vlastní síla volby znesvěcena, násilně omezena nebo rušena druhými. Zlost, která se objevuje, když má člověk pocit, že je opomíjen nebo přehlížen. To se často stává lidem, kteří si rozvíjejí vzorec trvalého dávání druhým, zatímco si odepírají své vlastní potřeby, protože mají strach, že nebudou milováni. Strach z kritiky nebo potřeba kritizovat ostatní z pocitu, že máte navrch. Zlost a frustrace, které pramení z neschopnosti osvobodit se z toho, že jste ovládáni očekáváním druhých.
Vzorec vylévání si zlosti na "bezbranných a nevinných obětech", což se děje při nedostatečné osobní odvaze, která je nutná k odhalení zdroje svého hněvu či zlosti. Strach z neúspěchu.
Je velice důležité poznamenat, že kvalita našeho zdraví není ovlivňována pouze našimi strachy a pocity zlosti, ale také tím, jak jsou naše životy a naše chování těmito negativními vzorci ovlivňováno. Uvolňování zlosti nevhodnými a nepřiměřenými způsoby, takovými, jako skrze dítě, zneužívání svého životního partnera, užívání drog či nadměrné pití alkoholu, podporuje smrtelný cyklus viny, sebenenávisti a ztráty sebeúcty. Člověk nemůže udržet své zdraví, je-li vyčerpáván svou sebenenávistí. V lidském životě nemůže být vytvořeno nic kladného, je-li člověk vnitřně zahanben svým chováním.

Nejběžnější tělesné poruchy, které jsou tvořeny skrze energii těchto jednotlivých negativních vzorců, jsou artritida, vředy a všechny další podobné žaludeční potíže, problémy se střevy, s tlustým střevem a jejich rakovina, zánět a rakovina slinivky břišní, cukrovka, problémy s ledvinami (mohou být ovlivněny i druhou čakrou), potíže s játry včetně žloutenky, problémy se žlučníkem, poruchy nadledvinkových žláz, chronické nebo akutní poruchy trávení, anorexie a bulimie, pocity na zvracení, chřipka.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Také jsem se ve článku našel. Tělo nekompromisně ukatuje co nefunguje,...
Robert  |  21.1.2006 19:44

Ahojky...Nedá mi nenapsat pár řádků.Mám crohn.chorobu zjištěnou v 18...
Kamila  |  13.6.2006 23:45

asi je to jen trosilinku blizko a přeptejte se kdyžtak na účinky čaje...
michal  |  31.7.2006 18:58

Já mám radu, jíst prášky tak jak určil lékař a navíc chodím na...
Marcela  |  11.10.2008 00:26

Jestli chcete posilovat čakry tak si kupte čakrovou sadu od aura-somy nabo...
Katka  |  6.3.2015 18:56

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *