Trend v estetické medicíně? Omlazení pomocí vlastní krve.

23.5.2011 00:00
Zdraví

Komerční sdělení:Možná to zní spíš jako titulek nějaké scifi nebo hororu, ale ve skutečnosti se jedná opravdu o jednu z nejmodernějších, nejprogresivnějších a navíc velmi přirozených metod současné estetické medicíny - a titulku navzdory prakticky bezbolestnou. Jde o tzv. plazma terapii, tedy využití PRP - plazmy bohaté na trombocyty neboli krevní destičky.

„Trombocyty obsahují obrovské množství buněčných růstových faktorů. Ty aktivují kmenové buňky, a tím oživují a regenerují buňky pokožky, zvláště vazivové a cévní. Logicky tedy i vyhlazují vrásky, a tím pleť viditelně omlazují,“ vysvětluje MUDr. Tereza Gabryšová, dermatoložka Kliniky GHC.
Aplikace krevní plazmy se na Klinice GHC provádí třemi různými způsoby: povrchově pomocí krému, jemnými vpichy do horních vrstev kůže (tzv. mezoterapie) nebo do hloubky, kdy se kůže naruší například frakčním laserem a teprve pak se plazma aplikuje.
Hlavní výhodou metody je, že tělo nemusí přijímat žádné umělé látky a materiály, u kterých hrozí vždy riziko následné komplikace nebo kontaminace. Naopak. Protože PRP je zároveň zdrojem základních růstových faktorů, kopíruje tento postup vlastně procesy hojení těla samotného, jak je můžeme pozorovat třeba u poranění kůže. Protože pacient přijímá látky z vlastního těla, nehrozí přenos žádného onemocnění nebo alergie.
Metoda není nijak složitá a její aplikace netrvá dlouho: klientce se odebere krev, která se nechá ve speciálním zařízení přímo na sále odstředit. Krevní plazmu pak lékař smíchá s patentovanou gelovou látkou, kalciem gluconikem, aktivátorem a výživou pro krevní destičky, a aplikuje ji tenkou jehlou do pokožky.
Po zákroku může být kůže lehce zarudlá, ale to po několika hodinách vymizí. Platí jedno jediné omezení: po dobu asi 24 hodin kůži nemýt vodou, ale pouze pravidelně ošetřovat krémem s plazmou.
„Plazma terapii doporučujeme i klientkám s alergií a velmi citlivou kůží,“ říká MUDr. Tereza Gabryšová. „Naopak ji nedoporučujeme lidem s hemofilií, se záněty kůže a těžšími formami akné,“ dodává.
Výsledek není okamžitý a na efekt si musíte nějaký čas počkat, obvykle několik týdnů. - No ale není to krásné? Zatímco ostatní stárnou, vy mládnete. A na rozdíl od mnoha jiných metod je výsledek trvalý.

Plazma terapii zavedla do své nabídky jako první v ČR Klinika GHC Praha. Další informace naleznete zde.

Přidat komentář

 
* *