Tradiční čínská medicína proti chřipce

4.3.2003 00:00
Zdraví

K léčení chřipky a nemocí z nachlazení může být s úspěchem využita i tradiční čínská medicína. Vedle čajů, obkladů z bylinek a akupunktury doporučují čínští lékaři především správně jíst.

"Už v sedmém století našeho letopočtu věděli čínští lékaři, že léky mají být nasazeny až tehdy, když předchozí léčba stravou nepřinesla efekt," řekla dnes ČTK psycholožka Marcela Slavíčková z Kliniky tradiční čínské medicíny.

Nachlazený nebo chřipkou nemocný člověk by měl především očistit své tělo zevnitř, a usnadnit tak vlastní práci organismu při zvládání choroby. "Pro tento efekt je třeba vynechat nebo snížit konzumaci pšenice a řepného cukru. Tyto potraviny totiž enormně zahleňují a jejich omezení prospěje okamžitě každému," uvedla Slavíčková. Lidé by se tedy měli vyhnout nadměrné konzumaci moučných výrobků - například pečivu a knedlíkům. Sladit by pak měli raději medem nebo přírodním cukrem.

Čínští lékaři také doporučují jíst jen čerstvou stravu. Vylučují průmyslově připravené pokrmy - instantní, polotovary a konzervy.

Chřipková epidemie už sužuje všechny kraje České republiky. V minulých dnech bylo 3260 nemocných na 100.000 lidí.

Martina Vašíčková - ČTK

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Nedavno som sa docital, ze vsetky velke chripkove epidemie maju svoj pociatok...
gogojogo  |  5.3.2003 17:00

hold se blíží konec světa
papaja  |  26.11.2009 20:29

na prasečí chřipku, neboť zvíře prase je velmi blízké zvířeti...
Pozor  |  26.11.2009 20:54

a nektere "epidemie" chripky maji zase svuj puvod v laboratori a...
chripkama to zacina  |  9.7.2010 23:37

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *