Svaly a klouby bez bolesti

10.12.2010 00:00
Zdraví

Organický křemík, výtažek z vrby, harpagofytu, kadidlovníku, kurkumy, glukosamin, chondroitin sulfát či éterické oleje mohou být při zevním použití pomocníky pro ztuhlé, unavené či bolavé svaly a klouby.

Pro rychlou pomoc pro sportovce je ideální Flexosil rapid krém, který má rychlý nástup účinku. Svaly mírně prohřeje a zklidní případnou bolestivost. Organický křemík tělo potřebuje k tvorbě kolagenových a elastinových vláken v kloubních chrupavkách. Pomáhá při ústupu bolesti. Ěterické oleje tymián, levandule, libavka, pepř, skořice, hřebíček, eukalyptus, heřmánek římský, máta, saturejka, kajeput, majoránka, kadidlovník prokrvují svaly a pomáhají zmírnit bolestivost po námaze. Chondroitinsulfát má poskytovat úlevu při bolestech kloubů.

Flexosil gel forte je vhodný k pravidelnému použivání při ztuhlosti a bolestivosti svalů a pro uchování pružných kloubů. Organický křemík tělo potřebuje k tvorbě kolagenových a elastinových vláken v kloubních chrupavkách. Pomáhá při ústupu bolesti. Přeslička je přírodním zdrojem křemíku. Herpagofyt (čertův spár) pomáhá ulevovat při bolestech svalů a zad. Napomáhá při obnově pohyblivosti kloubů. Má protizánětlivé a protirevmatické vlastnosti. Snižuje bolest a zánět a tím zlepšuje pohyblivost kloubů. Výluh z vrby a kadidlovníku (boswellie) pomáhá proti bolesti svalů a zad. Podobně jako aspirin působí protizánětlivě. Kurkuma zmírňuje bolest a ztuhlost. Glukosamin má poskytovat úlevu bolestivým kloubům.

Ajurvédská směs éterických olejů Blue balm - modrý balzám poskytuje úlevu při svalové bolesti, podvrknutí, poštípání hmyzem, bolesti hlavy a při ucpání dýchacích cest. Mentolový éterický olej pomáhá proti bolesti hlavy, zánětům, artritidě. Borovice ulevuje při rýmě, svalové bolesti a revmatismu. Ajowan uvolňuje svalové spasmy. Eukalyptus a kafrový étericý olej ulevují při bolesti hlavy, rýmě, revmatismu a artritidě.

Autor: mk

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Bolí vás záda?Máte bolesti a potíže s pohybovím aparátem?Vstupte do...
BezBolesti.eu  |  15.2.2011 21:29

Ty pipino, kolikrát si sem budeš tu dealeřinu cpát?
g  |  16.4.2014 08:53

Já si na klouby dávám bahenní zábaly, moc to nestojí a hlavně pomáhá...
Lída  |  29.5.2014 16:43

Mě pomohl na klouby Enzycol. Není na něho taková masitá reklama všude...
Květa  |  28.11.2014 21:04

Už nejsem nejmladší a jediné, co mi dosud pomohlo na klouby je kolagen....
Lenka Rozsívalová  |  16.12.2016 12:55

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *