Strategie boje proti plísňovým onemocněním

15.11.2001 00:00
Zdraví

V posledních letech se velmi rozmáhají plísňová onemocnění. Mnoho žen trpí opakovanými gynekologickými záněty kvasinkového původu. Plno lidí si stěžuje na rozličné chronické potíže, jejichž původ může být právě v pomnožení plísní v organismu.

Při výskytu plísně je vždy nutno věnovat pozornost celému organismu. Ve většině případů totiž nejde pouze o lokální výskyt plísní, ale o jejich pomnožení v trávicím traktu, krvi i dalších orgánech. Příznaky mohou být rozličné od svědění pochvy a konečníku, nadýmání, průjmů, výtoků, poruch trávení, chronické únavy, bolestí hlavy, přes výskyt plísňových onemocnění po těle až po častější zánětlivá onemocnění a alergie- viz články: Projevy kvasinke u dospělých a Projevy kvasinek u dětí.

Příčinou stále zvyšujícího počtu plísňových onemocnění je nadměrná spotřeba antibiotik, hormonální léčba, nevhodná rafinovaná strava s nadměrným množství jednoduchých cukrů, stres, mycí prostředky obsahující dráždivé tenzidy a celkové oslabení imunitního systému.

Nejčastějším původcem plísňových onemocnění je kvasinka Candida albicans, která se vyskytuje v malém množství i u zdravých jedinců v symbióze s dalšími mikroorganismy. Pokud je však rovnováha narušena (např. antibiotickou léčbou) a není opět obnovena (např. probiotiky - viz. článek Lactobacilus acidophilus pro záchranu přirozené střevní mikroflóry), dochází k jejímu masivnímu pomnožení ve střevech, odkud se může množit do močopohlavního systému, krve i dalších orgánů.

Léčba plísňových onemocnění musí být vždy kompletní a zahrnovat celkovou protiplísňovou léčbu, lokální protiplísňovou léčbu, úpravu životosprávy (často nutno dočasně držet protikvasinkovou dietu),celkové posilňování imunitního systému, posilnění funkce jater (velmi zatěžovány produkty metabolismu plísní), obnovu střevní, popř. poševní mikroflóry probiotiky a vyloučení dráždivých chemických mycích prostředků. Pro zdárnou léčbu je nutno tyto všechny zásady léčby dodržovat současně! Viz. candidoza

Autor: mk

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Přečetla jsem si poslední příspěvky a myslím,že vaše příčina je...
Jana  |  19.1.2012 14:49

Přečetla jsem si poslední příspěvky a myslím,že vaše příčina je...
Jana  |  19.1.2012 14:49

Vidim tu mnozstvi zdrav.problemu. ted jsou plisn.a kvasin.onemoc. dost na...
veronika  |  6.6.2013 09:01

doktoři především nemají rádi,když jim pacient navrhuje,co by měli...
veroniko  |  6.6.2013 20:54

Bez ohledu na to, co to vlastne je, je dobre se pred nima chranit a to diky...
Monika  |  30.1.2018 11:13

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *