Spánková apnoe - možné příčiny

1.4.2008 00:00
Zdraví

Protože je dýchání ovlivňováno úrovní kyselosti krve, jež souvisí s kvalitou vzduchu, měli by postižení nejdříve pátrat po škodlivinách ve vzduchu. Takovými škodlivinami může být například cigaretový kouř.

Další velmi škodlivou látkou je vanad, který se do vzduchu dostává při úniku plynu z potrubí. Problémem je, že jej člověk nezaregistruje. Je nutné si provést vlastní testy, neboť plynárny Vám ve čtyřech případech z pěti poskytnou nesprávné informace. Zajistěte si změření úniku plynu u některé z větších stavebních firem, které mají většinou mnohem citlivější měřící přístroje. Popřípadě se obraťte na hygienickou stanici. Vzduch může být znečištěn také únikem PVC z nově položené podlahové krytiny. Ze záclon a některých kusů nábytku se zase může uvolňovat arzén. Pozor také na azbest ze sušiček prádla, skelný prach, formaldehyd a freony.

U dospělých, kteří trpí apnoe, dochází k otékání hrdla, které nemusí být nutně bolestivé. To brání hladkému dýchání. Člověk dělá hluboké nádechy, aby doplnil chybějící kyslík a snížil obsah oxidu uhličitého v těle.

Natékání krku je běžnou alergickou reakcí. Právě možné alergii byste se měli věnovat hned na druhém místě po kvalitě vzduchu. Problémem mohou být reakce na některé léky. Může k nim docházet i u malých dětí, jejichž matka je kojí a užívá při tom daný lék. Může jít také o reakci na některé látky obsažené v potravinách a o nedostatek vitamínu C.

Další možností je infekce. Otékání hrdla může být způsobeno mnoha bakteriemi a viry. Signálem je v tomto případě zrudnutí. Krk Vás přitom vůbec nemusí bolet. Zničte všechny bakterie a viry pomocí zapperu a snažte se přijít na to, proč máte v krku sníženou imunitu. Příčinou snížené imunity v hrdle může být přítomnost kovů nebo jejich časté používání.

Pokud v noci chrápete, máte krk zcela jistě nateklý a nemusí jít ani o apnoe. Pátrejte po všech třech možných příčinách. Mezi příčiny těchto potíží je možno počítat i nadváhu a obezitu. Dělejte cokoli, nenechávejte věci svému osudu. Zbavujte se škodlivých věcí kolem sebe tak dlouho, než přijdete na to, co Vaše noční problémy způsobuje.

Zdroj: Hulda Regehr Clark - Revoluce v léčení nemocí, nakladatelství Fontána

Související produkty

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Narkolepsie, spánková apnoe aj. nleznete na webu www.biolide.cz
Petr  |  29.6.2008 22:48

Jako osoba trpící těžkou spánkovou apnoe jsem si s nadšením přečetl...
Karel  |  26.10.2008 10:37

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *