Šelesty v uších - tinnitus

Šelesty v uších - tinnitus

9.12.2003 00:00  |  Zdraví

Zvonění, hučení, pískání či tepání v uších může být příznakem ušní choroby či celkového onemocnění. Při onemocnění vnějšího a středního ucha jde většinou o hluboké tóny (hučení , bzučení), při onemocnění vnitřního ucha o tóny vysoké (pískání, syčení). V následujícím článku uvedeme nejčastější příčiny ušních šelestů.... celý článek

Komentářů: 300 | Poslední komentář: 9.4.2018 20:52

Komentáře

reagovat 21.12.2003 12:44 - Jana

Mam maminku a te huci v usich uz sedm let. Nevite jaky zpusob lecby je nadejny uzdravit se. Je mi ji moc lito a nevim, jak ji muzu pomoct. Dekuji za odpoved. janicka"vegan.cz

reagovat 31.8.2005 15:44 - ivana

Mám sestru, ktorej bola diagnostikovaná obojstranná otoskleróza. V súčasnej dobe je po obojstrannej stapedoplastike. Chcela by som sa informovať o možnostiach ďalšieho postupu choroby z hµadiska možnosti založenia rodiny.

Ďakujem ivana.krizanova"st.sk

reagovat 29.9.2005 16:25 - Pavel

Od útlého mládí vnímám pískání v uších. Nyní mi je 42 let, a vím, o čem se zmiňuji, ačkoliv se setkávám s nepochopením u lékařů.

Pískání se liší

- lokalizací (v pravém či levém uchu)
- intenzitou (slabé až velmi silné),
- tónem (od hlubokého po velmi vysoký),
- délkou (krátké na zlomek sekundy až celodenní - zejména vysoké tóny),
- doprovodnými projevy (zvýšená nervozita při vysokých tónech v levém uchu, pocity blaženosti při hlubokých tónech v pravém uchu.

Stresující to je z hlediska nedostatečného, lépe řečeno dohadujícího rozlišování subjektu vysílajícího signál vůči mé osobě. To proto, že nehraje roli vzdálenost vysílající osoby (momentálně o mě smýšlející kladně či záporně). Může to být osoba sedící vedle, stejně jako někdo na jiném kontinentu.

Alespoň já tedy vnímám tinnitus (pokud to tak lze v mém případě nazvat) spíše jako dar přírody k rozlišování nálad a postojů ostatních lidí vůči mé osobě. Někteří lidé z mého okolí, ti citlivější, při upozornění a vysvětlení na fungování pískání v uších začali toto u sebe vnímat a pozorovat, ačkoli je dříve nenapadlo se tím jakkoli zabývat.

Citliví lidé to nemají snadné v tomto civilizačně materiálním světě, který se ke všemu, co si neumí logicky či jinak materiálně vysvětlit, staví odmítavě.
Bohužel, alespoň v mém případě se to týká i lékařů, kterým jsem se proto se svými "potížemi" přestal svěřovat.

reagovat 11.10.2005 18:13 - bety

Mám již přes 8 roků vysoký frekveční tén v uších,odeznívá to v celé hlavě.Jakékoliv prášky i jiné doplnky jsou absolutně nečinné. Nevím proč u nás se tímto problémem lékařství moc nezajímá a žádná rada jen - musíte s tímto naučit žít,jenže to se řekne tomu,kdo to sám nezažil. Je někdo kdo by poradil jak léčí a čím ?? Děkuji

reagovat 4.12.2005 14:54 - PE

něco o otoskleróze můžete najít tady:
http://erbak.com/orl/modules.php?name=News&file=article&sid=17

reagovat 12.12.2005 10:09 - Bímová

Můj přítel má problémy s ušima a nemůžu ho
přinutit,aby si došel k odbornému lékaři.
Je mu 42 let,poslední dobou se mu zhoršuje
sluch a má otvory do uší nateklé a skoro
už neprůchodné,nevím si rady.

reagovat 7.3.2006 00:29 - radim hajek

Pane- cihar ,prosim pokud si prectete tento vzkaz.Byl byste tak laskav a napsal mi vas email.Citim veci podobne jako vy,a chtel bych si s vama vymenit par vet.Muj email-d.ar"seznam.cz

diky---radim...

reagovat 13.3.2006 12:48 - Iscare

Nejnovější metoda léčby ušních šelestů.

Nenechte tinnitus, aby řídil Váš život.

Jako první země v evropě Vám naše klinické

centrum nabízí naprosto unikátní léčbu systémem

Tinnitus Phase Out.

Pro více informací kontaktujte naši bezplatnou linku

800 100 962

www.iscare.cz

Iscare - Lighthouse, Jankovcova 1569/2c

reagovat 25.6.2006 11:30 - Jirka Šámal

Mám úplně asi podobný problém.Zpočátku asi tak před půl rokem občas,ale teď jsem asi v podo¨bném stádiu.Beru různé prášky ale nic nezabírá,je to k zbláznění,jestli na něco příjdeta tak mi prosím vás dejte vědět,nebo dám vědět já.Je mi 44 let ale s tímto problémem si nevím absolutně rady.Předem děkuji.

reagovat 29.7.2006 17:11 - Martina

dnes mi odrána nesnesitelně píská v uchu, jsem z toho nanervy a začala mě i bolet hlava. Načež jsem se od svého dědy dozvěděla, že on to má také a často a že mu pomůže namočit vatu francovkou a strčit si ji do ucha. Pravděpodobně to prokrví vnitřní ucho. Za zkoušku člověk nic nedá :-)

reagovat 5.10.2006 15:02 - andrea

mám podobný problém při jistých zvucích mi šramotí v uchu jsem z toho nesvá a nevím co se děje?

reagovat 5.10.2006 15:21 - Marcela

Moje zkušenost je taková, že problém souvisí se zablokovanou krční páteří (přechází až v bolest hlavy),nebo zablokovanou 6.čakrou. Pomáhám svým klientům pomocí Reiki,nebo vyčištěním čaker.

reagovat 30.11.2006 22:03 - Jaromír

Vážení a milí šelestáři,

chci se s vámi podělit o své zkušenosti s tinitem. Jsou to asi dva měsíce, co mě v mých 34 letech postihlo velmi nemilé a do té doby pro mě naprosto nepředstavitelné překvapení. V levém uchu jsem začal slyšet neodbytný hukot a šum, který měl v průběhu dne různou intenzitu a v noci mi nedával spát. Dost mě to vyděsilo, jsem totiž hudebník a tak jsem začal domýšlet různé (a hrůzné) možné důsledky takové abnormality. Čím více jsem na tento problém myslel, tím to bylo samozřejmě horší a destabilizovalo to můj zdravý psychický stav.

Nicméně, rozhodl jsem se nepodlehnout trudomyslnosti a pracovat na svém zdraví. Z jídelníčku jsem zcela vyloučil kávu, alkohol a vzdal se požitku jaký přinášejí tabákové výrobky. Na pročištění organismu užívám každé ráno výtažek z aloe vera a na radu zkušených matadorů ušního šelestu rovněž výtažek z ginko biloby (zázračný přípravek, koupíte ho v každé lékárně. Roztahuje cévy, což je podle mého soudu častá příčina těchto obtíží, a napomáhá právě problémům s tinitem). Navíc každé ráno cvičím vynikající soubor cviků, které snad nemohou nikomu ublížit

reagovat 17.4.2007 17:25 - Helena 34

Trpím ušními šelesty už 4 rokem.Příčnou je u

mě nedoléčená chřipka a to že jsem šla pozdě k doktorovi, který mě měsíc léčil než jsem přešla k jinému, který u mě objevil zánět a pomohl mi od celkové únavy.Léky ani žádné cvičení mi nepomáhají.Špatně se mi usíná.Usínám u zapnuté televize.Pokud někdo o něčem víte co by mi mohlo šumění aspoň trochu zmírnit tak mi dejte vědět.

reagovat 17.4.2007 17:28 - Helena 34

Trpím ušními šelesty už 4 rokem.Příčnou je u

mě nedoléčená chřipka a to že jsem šla pozdě k doktorovi, který mě měsíc léčil než jsem přešla k jinému, který u mě objevil zánět a pomohl mi od celkové únavy.Léky ani žádné cvičení mi nepomáhají.Špatně se mi usíná.Usínám u zapnuté televize.Pokud někdo o něčem víte co by mi mohlo šumění aspoň trochu zmírnit tak mi dejte vědět.

reagovat 11.6.2007 20:46 - Radim, 21

Dobrý den,

mám také problém se sluchem, levé ucho mi zkresluje zvuk. Zní to asi jako reproduktor s protrženou membránou. Jsem milovník hudby a tohle mi opravdu vadí. Byl jsem u doktora a ten prý nic nenormálního ve zvukovodu nenašel a doporučil mi cucat bonbony - nepomohlo. Můžete mi někdo pomoci?

reagovat 7.9.2007 22:42 - katka

nevím, jestli mám zrovna ten šelest.. ale už asi 3 týdny mám problém s jedním uchem. Občas v něm jakoby vnímám tep, nezaléhá, nebolí, jen je to nepříjemný. Napřed to trvalo vpodstatě asi 3 dny, teď se to vrací tak 1-2x do týdne, třeba jen na chvilinku, zrovna teď už to ale mám asi tři hodiny. Není to v kuse, třeba cítím pár tepů a chvíli nic.

Na ušní jsem líná si dojít, když se to nezhoršuje ani nebolí. Znáte to někdo? Když to začlo, neplavala jsem, ani jsem nahlas neposlouchala přehrávač.

reagovat 22.10.2007 23:08 - Pekra

Mám ten samý problem co Helena 34.

Doktorka na ORL mi řekla , že se s tím

musím naučit žít.Trvá to už 5 let.Nekdy víc

někdy miň , 24 hodin v kuse.

reagovat 26.10.2007 18:24 - Monika

Mam to Petro taky ,24 hodin v kuse,trvá to už 3 roky.

reagovat 9.11.2007 09:03 - Věra

jsem již opravdu starší, několik let se snažím zvyknout si na to, že stále slyším svůj tep, ve dne v noci, při jeho poruchách, jsme vyplašená, o každé arytmii, kterou běžně nikdo nevnímá, vím. Chodim na ušní, beru gingio, ještě jsem brala i jiné léky, protože zároveň ztrácím sluch, měla jsem vyšetření hlavy, nic, krčních tepen nic, nazváno tinitus, ale paní dr. na neurologii mi vysvětlila, že se to stává, že toi není žádný tinitus, že se spíše jedná o to, že vedle sluchovodu mám nyní v těsné blízskosti tepnu a proto vnímám každý tep, je to ale doslova "na palici".

reagovat 14.11.2007 15:16 - marcy

Pískání v uších může pocházet od páteře a ačkoliv se to nezdá,tak od ledvin.

reagovat 14.11.2007 15:17 - marcy

Pískání v uších může pocházet od páteře a ačkoliv se to nezdá,tak od ledvin.

reagovat 15.11.2007 13:22 - Janka

Neví se příčina, doktoři nevědé co s tím. doporučují se dokonce homeopatika a psychoterapie, tak to zkuste.

reagovat 12.12.2007 09:51 - Luboš

Ledviny?To slyším ponejprv.Víte o tom někdo něco blíže?

Tento příspěvek jsem nedávno poslal na téma Tinitus:

Vážení přátelé,dovolte mi,abych i já přispěl malou troškou do společného mlýna.Pískání v uchu mám již 18 let.Naše paní doktorka/velice rád bych ji jmenoval/mi zanedbala zánět vnitřního ucha,přestože jsem ji upozorňoval,že mi je hodně zle.A ono to se mnou seklo.Nemocnice,kapačky,prášky.Uvažování o tom,že takto se nedá žít.Sahnout si v zoufalství na život?Ozdravnou a silnou sprchu jsem dostal od jedné sestry na audiu na Karlově náměstí.Řekla mi:Pojďte se podívat do 2. patra.Tam jsou mladí lidé s rakovinou.Seberou jim oko,patro,kus nosu.A všichni chtějí žít.A vaše hučení je proti tomu legrace.Dal jsem té dobré ženě za pravdu.Ať mi hučení políbí ...

Opravdu je to o tom,že se člověk nesmí nechat udolat tou potvorou a vydržet.Především psychycky.Takže poslechněte tu paní a ignorujte tinitus.Život je přeci hezký.A jsou na tom lidi hůř....................................

reagovat 8.1.2008 21:04 - rrrrr

byl jsem na ušním s šuměním a praskáním v uších-tam mi řekli že je to slabý zánět, poté jsem byl na kontrole a vše prý v poho, ale není to v poho...nemůže to mít nějakou souvislost s léky na crohnovu chorobu(mám ji asi čtvrt roku) které mají poměrně spoustu nežádoucích účinků?...Díky

reagovat 19.1.2008 12:49 - Jan Vesely

Tinitus může vzniknout ze změn v postavení krčních obratlů, po zranění, dysfunkcí některého ze svalů v pletenci ramenním a z mnoha dalších příčin. Jednoduchá diagnostika to může potvrdit. Postižený si zkusí

reagovat 25.10.2008 14:58 - Ulf

Zadne leceni - pouze business... Maskovani jinym zvukem - ciste komercni cinnost - doporucuji neztracet tim cas a penize...

reagovat 6.2.2009 17:16 - Winterlag

Mám tento problém krátce - 14 dní, u doktora jsem byl, po důkladné prohlídce mi předepsal Cinarizin Lek 25mg - po několikadenním užívání to nepřináší zatím výrazný posun k lepšímu. Asi jako každý, u koho to náhle začalo a nepřerušovaně trvá, to vyvolává myšlenky příčin, co bylo těsně předtím, než se daná situace objevila. Nikdy jsem nekouřil ani nepil alkohol, nechodil na diskotéky ani se dlouhodobě nezdržoval v místech nadměrného hluku, a když už se taková situace naskytla, měl jsem vždy kvalitní zacpávky do uší, skrze ně pronikal jen značně zeslabený hlubší tón. I přes tato opatření to mám, a tak tuším, že příčina nemusí být zdaleka jen "hluková", ale má to zcela jiný důvod - kupříkladu v játrech, ledvinách, blokáda páteře apod., kdoví.

Jedná se sice o dost značný kravál (hlavně při usínání) typu vysokofrekvenčního monotónního "parazvuku", ale doufám, že pokud to přetrvá, naučím se to brát jako součást svého života. Ovšem budu muset oželet ty chvíle v přírodě, kdy jsem vnímal letmé zvuky větví a trávy opírajícího se větru...

reagovat 8.2.2009 04:38 - Pavel

Tinnitus je dnes nevylecitelny. Nikdo nezna jeho mechanismus a jak

vznika. Ja jsem napr. uplne zdravy muz stredni generace, nikdy jsem

nebyl exposed zadnym tem vnejsim vlivuv, ktere snad ovlivnuji jeho

vznik. Je to neprijemne, hlavne vecer a pred spanim, ale da se s tim

zit. A nenechte si namluvit, ze nejake prirodni prostredky nebo

masaze vam pomohou. Absolutni blaboly, jen z Vas vytahnou Kcs!

Podivejte se na Wikipedia english version, je tam dlouhy list lidi

co s tim ziji. A spousta z nich ma penez ze nevi co s nimi a mohla

by si dovolit jakoukoli lecbu, bohuzel zatim zadna neexistyje!

dovolit jakoukoli lecbu

reagovat 27.3.2009 22:05 - Josef

Syčení jsem míval vždy při zvýšené teplotě. Při poklesu teploty odeznělo. Po jedné chřipce už neodeznělo.

reagovat 28.3.2009 14:53 - Jitka

Jediné řešení je pátrat po příčině...když se odstraní tak někdy zmizí i tinnitus. Mě začal po braní silných atb, nějak se asi rozhodilo to zvířecí klima v těle, na orl nic nezjistili, trvalo to několik měsíců syčení i praskání, pak jsem začala pít různý byliny apod a přestalo to...ale když mám chřipku, jdu někam zakalit a třeba kouřím-občasně, tak se to rozjede, ale po uzdravení to zas mizí-naštěstí, protože mě to tak štvalo, že jsem nebyla schopná se učit atd, dlouhodobě je to fakt na zešílení.

reagovat 16.4.2009 08:20 - pavla

ja jsem v přechodu,po hysterektomii,pul roku mi klepe v uchu,,prodělala jsem spoustu vyšetření,ne neurologii mi řekli,že si s tím ušní lékaře nevědí rady.mám období kdy mi to přestane,ale vždycky se to vrátí.asi se budu muset s tim naučit žít.

reagovat 14.6.2009 01:37 - Aneta

Zdravim, jaksi jsem se v tech charakteristikach nezvladla najit, stava se mi, kdyz jsem unavena, ze mi zacne v uchu tak jakoby opakovane svistit, jako kdyz ve vzduchu clovek prudce mavne prutem, nevim, jak to jinak popsat:) ale stupnuje se to a je to celkem neprijemny, musim se zvednout a narovnat, coz nebejva uplne ono kdyz chce clovek usnout, mam pocit, že to nejak souvisi s krevnim tlakem, kterej mam ale docela nizkej

reagovat 26.9.2009 17:34 - matoa

hele tinnitus nejlip resi pocitacovy software tinnitus masker pro. Nastavite si tam presne ten zvuk, ktery prekryje vas tinnitus a jste max v pohode:) treba takovy cikády jsou uplne tutovka)) doporucuju vsem:)
kdyby chtel nekdo info tak djmatoa"gmail.com

reagovat 28.9.2009 17:37 - Klair

Ovlivňuje tinnitus nějak hudební sluch?

reagovat 26.10.2009 22:43 - Hučení v uších

asi rok a něco tam začalo hučení v uších...někdy zalehlo po měsicí odlehlo...v posledních týdnech ale šelesty byly pravidelné každý den...pak slyšela jsem i štěkaní psů když žádné neštěkaly...včera uplně jsem neslyšela nic...jenom tlukot srdce v uších a štěkot psů...dneska po návštěvě úšního a vyčištění úší velkou jehlou z vodou šelesty zmizly a neslyším ani štěkot psů...ale slyším extrémně moc až to vadí...snad se to znormalizuje časem...

reagovat 8.11.2009 21:47 - Rasputin

Dobrý den.. Je mi 17 let a tinitus mám už co snad pamatuji. ale teprve až před měsícem to dospělo do takové fáze že jsem si večer v tichu připadal jako u orchestru..
Neurolog mi udělal vyšetření, nasadil Betaserg.. bezvýsledně..

Tinitus je mnohdy způsoben pokud jste dlouhodobě vystaveni nějakému monotonimu zvuku (pokud máte dobrý sluch tak uslyšíte vysoký tón u zdroje PC). Já u PC trávím mnoho času.. snad co pamatuju :-D..
Mozek vezme ten zvuk jako něco důležitého a když jste v tichu tak si ho sám vytváří.. TO JE TINITUS !!!

A teď dobře poslouchejte.. dal mi takovouto radu...
ZLO SE MUSÍ VYHNAT ZLEM....

Řekl mi ať poslouchám nejlépe 24H denně hudbu.. mozek zapomene na šelest stejně jako na škaredou vzpomínku..
Já po týdnu slavím úspěch ještě musím aspoň 3 vydržet..

zkuste to hodně štěstí..

reagovat 9.11.2009 00:02 - Rada

Hele, mě na Tinitus pomáha hořčík...vyzkoušej..

reagovat 9.12.2009 00:45 - jolana

Hele, mě na Tinitus pomáha...

Já mám taky pocit, že po tom hořčíku to mám slabší. Konkrétně po MagneB6.

reagovat 9.12.2009 19:12 - Beata

Já mám takovou zkušenost- když jedu autem dlouhou cestu, tak mi přestane večer dunět v uchu. Jakmile jsem v domě, tak slyším vítr i když není. Tak vyhánět hudbou? Já jsem cellistka hodně hraju a nepomáhá mi to.

reagovat 15.1.2010 15:25 - K. Sládková

Mám také hučení v uších, slyším celý orchestr. Také špatně slyším, poraďte nějakého lékaře na tuto nemoc 

reagovat 16.1.2010 06:20 - dana

Asi ušní

reagovat 16.1.2010 10:10 - ays

ORL udělá audiogram a pak nastaví léčbu, kromě toho neurolog a rehabilitace krční páteře, žádný hluk, nechat ucho odpočinout. výsledky jsou slabé, ale co nám zbývá.

reagovat 21.5.2010 15:34 - Pavla

jsem již opravdu starší,...

Veruško, taky jsem měla poruchu, že jsem slyšelasvůj tep, i jak se mi přelévá krev, někdy to trvalo déle,někdy krátce, pomohl mi obstrik přímo do krku pod ucho. Je to trochu bolestivé jako jehla, ale pomohlo, už mám přes rok klid. P.

reagovat 21.5.2010 16:02 - Pavla

Mam maminku a te huci v usich...

Nazdárek, tinitus u někoho odezní někdo se ho nezbaví po celý život,všechny věkové skupiny. Hodně příčin, léky žádné, narozdí od nemoci nebolí, ale člověk nemá chvíli klid, neslyší ticho. Vyzkoušeli jsme téměř vše i Kliniku v Kar.nemocnici Praha, kde se na to specializují, kde mamka(má to 5 let) podstoupila infuze,ale trochu pomohly. Prý to má souvislost se stresem a vnitřním strachem, je způsobené psychikou, ale jen v některých případech. Já jsem tím onemocněla také po magnetické desce na páteř,prodělala jsem zánět pánve, po rehabilitacích paradox(prý se to tím léčí, ale nevím zda-li mi to nějaké jiné frekvence nezpůsobily), ale teď po 4 měs. je to o 90% lepší, zažila jsem si stresy, přitom jsem psy odolná, možná je to taky psy původu. Teda hodně jsem z toho ze začátku vyšilovala a doktorka mi předepsala Citalec na panickou poruchu a po 4 měs.měla jsem obě uši různé zvyk, šumy, děs, na ušním jsem byla a sluk o.k.nevěděla si se mnou rady a neurolog mi řekl, že je to poruch mozku a odezní to. Nyní jsem z toho venku mám zbytek jen 10%, ale každé hlasité zvuky, to hned podpoří. Ale věřím, že to dovede otrávit a pěkně ničit kvalitu života, každý to má v jiné sluchové frekvenci a výšce, jinou hlasitost. Jinak, jak jsem psala příčin je mnoho,součástí růz.nemocí, psy původ, pak blokace svalové, někdo špatné prokrvení, někdo to dostane po autohavárii z prožitého trauma, někdo může mít i jako nepř.účinky z léku. Dle činské medicíny je to blokace ledvin nebo jater, kde je nashromážen stres a strach, na krční záležitost bych doporučila masážní vakuový zvoneček, moc si ho lidé chválí, prokrví svaly na krku a cvičit pak Ginko na prokrvení i když člověk není cvok prý se májí vyzkoušet psychofarmaka. Taky prý existuje knížka 100 otázek o tinitu nebo tak nějak se to jmenuje. Tak přeji všem brzké uzdravení. P.

reagovat 29.6.2010 22:09 - Já to

měla ležela jsem stím v nemocnici dali mi tyden kapačky , každy den jednu a mam pokoj na ušním .

reagovat 9.9.2010 19:28 - Terka

ahoj, je mi 30, mam tinnitus od 13ti let po proražení ušního bubínku, vůbec mi nevadil. před 6ti měsíci se mi rozjelo hučení v levém uchu pak vysoké pískání v hlavě a k tomu takové jako slabé vysoké zvonění v obou uších a pocity "zahlušení" v odpoledních hodinách, jako bych strávila celý den na rockovém koncertu. byla jsem z toho hodně špatná, ORL uplně ok, neurologie ok, krev ok, beru betahistin a hučení v levém uchu přešlo, jinak mi stále hvízdá, ševelí, zvoní a žiju. někdy mi to fakt vadí, ael víceméně se to dá, občas mi začne pískat vysoký ton v uchu a uplně se děsím, že mi to zůstane, ale za chvíli to přejde. tak si říkám, at to zůstane, jak to je, však si na to člověk zvykne.

mrkněte na

http://www.gong.cz/tinnitus/

zajímavé čtení, diskuse, rady, odborníci, semináře.

reagovat 9.9.2010 21:59 - Mirek

Mám prokázáné.Šelesty a další tzv.pazvuky v uších jsou způsobené přetížením organismu.Chce to ubrat.(pokud to jde)

reagovat 23.9.2010 19:38 - janina

Veruško, taky jsem měla...

pavlo, prosím jaký obstřik, kde vám ho udělali? mám taky občas tepavý šelest, děkuji Jana

reagovat 3.10.2010 11:35 - Romana

měla ležela jsem stím v...

Ahoj,já sem s tím byla taky na vyšetření na ušním a zítra mám jít ještě na audiometrické a tymp.vyšetření také na ušní,když tam bude nález,měla bych jít na kapačky,ale mám z nich ztrach,slyšela jsem,že někomu je po nich špatně,jak si je snášela ty? Může se na ně docházet nebo se pči nich musí ležet v nemocnici?

reagovat 3.10.2010 15:58 - tonik

něco o otoskleróze můžete...

Bohužel, uvedený odkaz říká, že tato stránka neexistuje

reagovat 8.11.2010 16:17 - Martina

Bohužel, uvedený odkaz...

Měsíc mě píská v uchu, dá se říc že už jsem se s tím smíříla, dnes jsem byla u druhého ORL, protože první ORL me vypláchla uši , udělala audio, a tim to pro ni zkončilo. Můj obvodní lékař mě předepsla betahistin, když jsem byla na neurologii tak jsem se ptala jestli místo betahistinu můžu brát ginko bilobu, tak řekl že ano že to má stejný účinek, ale dnes jsem byla jak v jiříkově vidění, koplení vyšetření ORL, zjistil že vše je v pořádku a pp je narušení vnitřní ucho nbo nerv,ale hlavně měn vysvětli že mám brát betahistin a né ginko bilobu, a taky na noc aspoň 14 dní lexaurin. Já to mám pp ze stresu, lotos jsem ho měla na rozdávání, a i když jsem teď v pohodě tak chce abych večer klidněji spala a léky účinkovali. Pak dám vědet veřím že bude zase dobře.

reagovat 1.12.2010 15:52 - Honza

Zdravím, mě začal tinitus před loňským létem. První den jsem se vzbudil a všiml si jemného několikatonového pískotu v pravem uchu. Odpoledne jsem si proto sel lehnout s tím, že se z toho jen potřebuju vyspat. Cele odpoledne jsem ani nezabral jelikoz me to velmi vadilo. Večer bylo též problematické usnout. dalsi dny to melo pokracovani a pro me bylo velice obtizny usnout,,pokud jsem se vzbudil ve 3 rano nemel jsem uz sanci usnout,po tydnu jsem tedy zacal brat dyazepam, reknu vam, spal sem vzdy do peti minut, ovsem tinitus trval.Pres leto jsem chodil na ORL a podobne prohlidky,a na nic se neprislo, bral jsem mnoho ruznych oblbovaku,ale jen proto abych se vyspal, po cca 2 mesicich jsem prisel na to, ze nemohu byt stale sjetej,a proto jsem prestal brat miho hlavniho kamarada-dyazepam, ktery je mimo jine prej navykovej.Bohuzel tinitus se zhorsoval.Navic spani se nedalo rict spani.V kazde chvili, kdy jsem usinal a dostavalo se moje vědomi do spanku,tesne pred usnutim tinitus zesilel a zbudil mne.jako kdybych vzdy tesne pred usnutim dostal nakej sok,nebo jako kdyby nekdo pustil na plny pecky sirénu,pokazdy kdyz me to zbudilo tinitus opet zeslabl na svou běžnou hlasitost.ovsem takto se to opakovalo porad dokola,a ja myslel,ze skutecne zešílím, pozdeji se k tomu pridali i zablesky světel..takze jsem prakticky nemel sanci dostat se do fazi spanku REM ani NREM, a byl jsem za chvili velmi vycerpan,navic jsem zjistil ze tinitus je jiz oboustranny(vlevo trochu min)sel jsem tedy na neuro,kde mi napsali antidepresiva...diky nim sem byl v pohode pul roku..bral jsem jeste mnoho lekuu..tinitus mam porad 24hodin dene,obcas mne v noci tesne pred usnutim probouzi zesileni tinitu,nekdy i s zrakovym doprovodem bilyho zablesku,obcas slysim silneji tiche zvuky(tikot hodin)neprisel jsem na zadnou metodu ani zpusob jak se tohoto onemocneni zbavit..jako vychodisko jsem si rikal ze je brat leky,ktery mi sice pomuzou se vyspat,ovsem pres den nejsem schopnej kvalitne pracovat,proste neni cesty ven

reagovat 1.12.2010 15:55 - honzor

Zdravím, mě začal tinitus před loňským létem. První den jsem se vzbudil a všiml si jemného několikatonového pískotu v pravem uchu. Odpoledne jsem si proto sel lehnout s tím, že se z toho jen potřebuju vyspat. Cele odpoledne jsem ani nezabral jelikoz me to velmi vadilo. Večer bylo též problematické usnout. dalsi dny to melo pokracovani a pro me bylo velice obtizny usnout,,pokud jsem se vzbudil ve 3 rano nemel jsem uz sanci usnout,po tydnu jsem tedy zacal brat dyazepam, reknu vam, spal sem vzdy do peti minut, ovsem tinitus trval.Pres leto jsem chodil na ORL a podobne prohlidky,a na nic se neprislo, bral jsem mnoho ruznych oblbovaku,ale jen proto abych se vyspal, po cca 2 mesicich jsem prisel na to, ze nemohu byt stale sjetej,a proto jsem prestal brat miho hlavniho kamarada-dyazepam, ktery je mimo jine prej navykovej.Bohuzel tinitus se zhorsoval.Navic spani se nedalo rict spani.V kazde chvili, kdy jsem usinal a dostavalo se moje vědomi do spanku,tesne pred usnutim tinitus zesilel a zbudil mne.jako kdybych vzdy tesne pred usnutim dostal nakej sok,nebo jako kdyby nekdo pustil na plny pecky sirénu,pokazdy kdyz me to zbudilo tinitus opet zeslabl na svou běžnou hlasitost.ovsem takto se to opakovalo porad dokola,a ja myslel,ze skutecne zešílím, pozdeji se k tomu pridali i zablesky světel..takze jsem prakticky nemel sanci dostat se do fazi spanku REM ani NREM, a byl jsem za chvili velmi vycerpan,navic jsem zjistil ze tinitus je jiz oboustranny(vlevo trochu min)sel jsem tedy na neuro,kde mi napsali antidepresiva...diky nim sem byl v pohode pul roku..bral jsem jeste mnoho lekuu..tinitus mam porad 24hodin dene,obcas mne v noci tesne pred usnutim probouzi zesileni tinitu,nekdy i s zrakovym doprovodem bilyho zablesku,obcas slysim silneji tiche zvuky(tikot hodin)neprisel jsem na zadnou metodu ani zpusob jak se tohoto onemocneni zbavit..jako vychodisko jsem si rikal ze je brat leky,ktery mi sice pomuzou se vyspat,ovsem pres den nejsem schopnej kvalitne pracovat,proste neni cesty ven

reagovat 1.12.2010 15:55 - Honzor

Zdravím, mě začal tinitus před loňským létem. První den jsem se vzbudil a všiml si jemného několikatonového pískotu v pravem uchu. Odpoledne jsem si proto sel lehnout s tím, že se z toho jen potřebuju vyspat. Cele odpoledne jsem ani nezabral jelikoz me to velmi vadilo. Večer bylo též problematické usnout. dalsi dny to melo pokracovani a pro me bylo velice obtizny usnout,,pokud jsem se vzbudil ve 3 rano nemel jsem uz sanci usnout,po tydnu jsem tedy zacal brat dyazepam, reknu vam, spal sem vzdy do peti minut, ovsem tinitus trval.Pres leto jsem chodil na ORL a podobne prohlidky,a na nic se neprislo, bral jsem mnoho ruznych oblbovaku,ale jen proto abych se vyspal, po cca 2 mesicich jsem prisel na to, ze nemohu byt stale sjetej,a proto jsem prestal brat miho hlavniho kamarada-dyazepam, ktery je mimo jine prej navykovej.Bohuzel tinitus se zhorsoval.Navic spani se nedalo rict spani.V kazde chvili, kdy jsem usinal a dostavalo se moje vědomi do spanku,tesne pred usnutim tinitus zesilel a zbudil mne.jako kdybych vzdy tesne pred usnutim dostal nakej sok,nebo jako kdyby nekdo pustil na plny pecky sirénu,pokazdy kdyz me to zbudilo tinitus opet zeslabl na svou běžnou hlasitost.ovsem takto se to opakovalo porad dokola,a ja myslel,ze skutecne zešílím, pozdeji se k tomu pridali i zablesky světel..takze jsem prakticky nemel sanci dostat se do fazi spanku REM ani NREM, a byl jsem za chvili velmi vycerpan,navic jsem zjistil ze tinitus je jiz oboustranny(vlevo trochu min)sel jsem tedy na neuro,kde mi napsali antidepresiva...diky nim sem byl v pohode pul roku..bral jsem jeste mnoho lekuu..tinitus mam porad 24hodin dene,obcas mne v noci tesne pred usnutim probouzi zesileni tinitu,nekdy i s zrakovym doprovodem bilyho zablesku,obcas slysim silneji tiche zvuky(tikot hodin)neprisel jsem na zadnou metodu ani zpusob jak se tohoto onemocneni zbavit..jako vychodisko jsem si rikal ze je brat leky,ktery mi sice pomuzou se vyspat,ovsem pres den nejsem schopnej kvalitne pracovat,proste neni cesty ven

reagovat 1.12.2010 15:56 - honzor

Zdravím, mě začal tinitus před loňským létem. První den jsem se vzbudil a všiml si jemného několikatonového pískotu v pravem uchu. Odpoledne jsem si proto sel lehnout s tím, že se z toho jen potřebuju vyspat. Cele odpoledne jsem ani nezabral jelikoz me to velmi vadilo. Večer bylo též problematické usnout. dalsi dny to melo pokracovani a pro me bylo velice obtizny usnout,,pokud jsem se vzbudil ve 3 rano nemel jsem uz sanci usnout,po tydnu jsem tedy zacal brat dyazepam, reknu vam, spal sem vzdy do peti minut, ovsem tinitus trval.Pres leto jsem chodil na ORL a podobne prohlidky,a na nic se neprislo, bral jsem mnoho ruznych oblbovaku,ale jen proto abych se vyspal, po cca 2 mesicich jsem prisel na to, ze nemohu byt stale sjetej,a proto jsem prestal brat miho hlavniho kamarada-dyazepam, ktery je mimo jine prej navykovej.Bohuzel tinitus se zhorsoval.Navic spani se nedalo rict spani.V kazde chvili, kdy jsem usinal a dostavalo se moje vědomi do spanku,tesne pred usnutim tinitus zesilel a zbudil mne.jako kdybych vzdy tesne pred usnutim dostal nakej sok,nebo jako kdyby nekdo pustil na plny pecky sirénu,pokazdy kdyz me to zbudilo tinitus opet zeslabl na svou běžnou hlasitost.ovsem takto se to opakovalo porad dokola,a ja myslel,ze skutecne zešílím, pozdeji se k tomu pridali i zablesky světel..takze jsem prakticky nemel sanci dostat se do fazi spanku REM ani NREM, a byl jsem za chvili velmi vycerpan,navic jsem zjistil ze tinitus je jiz oboustranny(vlevo trochu min)sel jsem tedy na neuro,kde mi napsali antidepresiva...diky nim sem byl v pohode pul roku..bral jsem jeste mnoho lekuu..tinitus mam porad 24hodin dene,obcas mne v noci tesne pred usnutim probouzi zesileni tinitu,nekdy i s zrakovym doprovodem bilyho zablesku,obcas slysim silneji tiche zvuky(tikot hodin)neprisel jsem na zadnou metodu ani zpusob jak se tohoto onemocneni zbavit..jako vychodisko jsem si rikal ze je brat leky,ktery mi sice pomuzou se vyspat,ovsem pres den nejsem schopnej kvalitne pracovat,proste neni cesty ven

reagovat 7.12.2010 14:23 - vasek

Chci se zeptat byl jsem na ušním a doktor mi řekl ať 20x až 30x denně zacpat nos vyfouknout jím a zase pustit. Co si otom myslíte ?

reagovat 17.12.2010 21:59 - Pavel

Zdravím, mám problém před pár dny jsem asi hodinu brousil flexou, když sem skončil měl sem trochu zalehlé uši což je normální při takovedle práci ale k tomu mě ještě začlo zvonit v uších je to takovej strašně nepřijemnej pisklavej zvuk už tři dny v kuse nemužu ani pořádně spát..Myslíte že by to mohl být právě tinnitus nebo jsem si jen něco poškodil a dalo by se to léčit? Děkuji za odpoved...

reagovat 25.12.2010 11:11 - lb

Zkoušeli jste někdo pít...

Máte ten čaj vyzkoušený? Nebo někdo z okolí?

reagovat 5.1.2011 11:58 - Lukáš

mám podobný problém při...

Já to mám taky.

reagovat 5.1.2011 13:47 - Pavla

Dobrý den,
Už rok se léčím s pískáním v uchu.Když jsem se po neúspěšných lékařských radách začala smiřovat s tím,že to nemusí nikdy přestat ,tak se mi to začalo zhoršovat.Celodenní pískání mám v pravém uchu,vysoké tóny.Začala mě bolet hlava cca 3 krát týdně .Pořád bych spala.A to jsem nikdy nemusela tolik spát a hlava mě snad nikdy nebolela.Kolikrát se nemůžu ani zvednout z postele jak se mi motá hlava a jsem slabá.O náladovosti ani nemluvím.Už nevím co s tím.Prosím o pomoc

reagovat 8.1.2011 20:53 - Pavel

Zdravím všechny. Protože můj otec trpí tinnitem, tak jsem se tím začal trochu zabývat a zjistil jsem,že metod léčby a odborníků z ORL na tinnitus v ČR tady moc není. Asi nejsou ani moc žádné studie a výzkumy. Tak si tak říkám, nestálo by třeba za to, oslovit nějakého doktora,(bohužel mě nenapadá nikdo jiný, než Doc. MUDr. Aleš Hahn, Dr. med., CSc., který je dost známý, že se tímhle zabývá) a nezkusit vytvořit nějaký projekt, který by se třeba pacienty spolufinancoval?

reagovat 16.1.2011 17:18 - Rea

To nepomůže nikdy, zbytečné je to brát. mám svoje zkušenosti. Tinitus je nadosmrti.

reagovat 16.1.2011 19:44 - jarmila

Dobrý den,
Už rok se...

Dobrý večer mohu vam nabídnout zajímavy doplnek který vám určitě pomuže napíši vam přes email . určitě odpovímpěkný večer Jarmila

reagovat 16.1.2011 19:46 - jarmila

Dobrý večer mohu vam...

muj email:mandy08@centrum.cz omlouvam se zapoměla sem napsat sůj email .Jarmila

reagovat 19.1.2011 06:10 - pavel

Dobrý večer mohu vam...

a kolikpak stojí takový zajímavý doplněk, který určitě pomůže? Vyřešila jste problém medicíny, to je na nobelovu cenu. Z tohodle vydělávání na nemocnejch lidech se mi dělá opravdu zle.

reagovat 19.1.2011 06:22 - souhlas

a kolikpak stojí takový...

To je pravda. Další podomní prodejce, kterým se dnes říká dealeři. A jsou na to pyšní. Kdyby někdo věděl, jak tinnitus vyléčit, tak by byl jeden z nejbohatších v Čechách. A netoulal by se po doktorce a nelovil oběti. Že, Jarmilo-mandy?

reagovat 4.2.2011 19:06 - marie

S tinitem se už peru cca rok,objevil se mi
v levem uchu po chřipce,zkoušela jsem různé léky,které mi lékařka napsala,ale bez účinku,
po 3 měsícíchjsem začala užívat čínskou medicinu MUDr.Hofmana,pískání se mi ztlumilo
a není tak výrazné,ale nyní skoro po roce se
změnilo ve zvonění,které je také nepříjemné,
ale je snesitelnější.Mám vyzkoušeno,že zvuk v uchu zvýrazní káva,čokoláda,sýr,proto to vynechávám.Nyníse ale u mne začala projevovat nespavost a dlouho nemohu usnout.Myslím,že se s tím musíme vyrovnat,,
tinitus je pořád s vámi,což ví každý kdo jej má.Okolí to neví,nečekejte ptoto ohledy.Zdravím všechny s tinitem.

reagovat 16.2.2011 11:11 - Zdenek

Zdravim všechny a chci ze zeptat jakou máte zkušenost s akupunkturou a zdali můžete někoho doporučit v brně. díky moc

reagovat 18.2.2011 16:23 - Petr

Nevíte někdo, za jak dlouho...

Ahoj, já jsem bral betaserc skoro rok a třičtvrtě a nezabral mi, tak jsem ho přestal brát.Každopádně stím nepřestávej, doktor mi říkal, že u mladých lidí je větší pravděpodobnost že se to zlepší.Betaserc podporuje prokrvování takže ti to nijak nemůže oblížit.držim palec oři léčbě. Mně už píská dva roky a jeto fakt hrozný.Tak stim bojuj dokud to máš takhle krátce.A kdyby náhodou jsi přišel-a na to jak stim skoncovat tak to prosím zveřejni. bedeme určitě všichni rádi.zdrary Petr

reagovat 23.2.2011 08:38 - Lucie

Ahoj všem,ne že bych to komukoliv přála ale jak čtu tak jsem trochu ráda že v tom nejsem sama.Od malička mi uších jemně učelo a až před třemi lety jsem to začala léčit u lékaře,ale myslím si že mi těmi prášky,kapky a mastičkami spůsobyl pískání a hučení v uších,jsem z toho nešťastná až mívám deprese :-( Může mi někdo poradit co a jak dělat či používat?byla bych moooooooc vděčná.Primař mi říkal že se s tím musím naučit žít jako člověk mez nohy...nechci se nechat jen tak odbýt ale bojovat za svůj klid v životě!!!JÁKÁ KOLIV RADA BUDU MOOOC RÁDA.Muj mail-Ninuska83@seznam.cz

reagovat 5.3.2011 16:59 - Zdena

Ahoj,je mi 54,tinnitus mám přesně rok a nic nezabírá. Tak se s tím učím žít.V časopise jsem našla na zvonění v uších Fytofontana Aurecon Ring stop, cca v lékárnách za 180 kč. Nemáte s tím někdo zkušenost??Nebude to gingo biloba v jiném? Díky.

reagovat 6.3.2011 19:42 - o.

Ahoj všem. Bojuju s touhle potvorou už 5 let. Dost to odčerpává životní energii, ale nedá se nic dělat, musíme s tím žít :).

Nebylo by ale špatné si navzájem tu energii zase dodat, takže pokud je to někdo z Brna a okolí okolo 25, kdo by občas něco podnikl (sport, výlety, kultura, ...) nebo si prostě jen zašel popovídat, pište na ondra743@seznam.cz

reagovat 15.3.2011 16:51 - Ejki

Čaute, už jste někdo slyšel o tomto: http://www.novinky.cz/zena/zdravi/222284-jak-se-zbavit-piskani-a-huceni-v-usich.html ? Je to asi čerstvá věc, nic víc než tenhle článek na Novinkách jsem o tom na netu zatím nenašla. Docela by mě zajímalo jak dopadlo to testování a pokud dopadlo pozitivně, kdy by se tahle léčba začala používat v praxi.. nebo tohle: http://www.pro-audio.cz/tinnitus/ - poslední odstavec Aktuálně. Nemá s tím někdo zkušenosti? Já sama mám tinnitus cca 3 roky, občas jsem tak zabraná životem, že jej dovedu týdny nevnímat, ale z toho mě myšlenka na něj pronásleduje na každým kroku a mám pocit, že se mi hlava z toho vysokýho tónu roztříští na milion kusů.. Začalo mi to po rockovým koncertě (pár týdnů předtím jsem si nechala propíchnout ucho na místě, který, jak jsem později zjistila, zvyšuje intenzitu smyslového vnímání, takže můj mozek tolik decibelů neustál a obdaroval mě tímto úžasným neutišujícím dárečkem), hudbu miluju a celkově hlučných nočních akcí se nedokážu vzdát - a zkuste to se v 18 letech smířit s vetřelcem v hlavě a zbytek svého života s ním trávit na sedačce v obýváku.. Kdyby mi však někdo zaručil, že ještě někdy budu moci zajít do přírody a "slyšet" ticho, byla bych schopna i slíbit, že už v životě na žádný koncert nezajdu...

reagovat 28.3.2011 21:40 - Marian

Pomohl někomu Betaserc na...

Já beru Betaserc 8, 2x denně už 4 roky a musím říci, že mi to dost pomáhá. Šelest se utlumil a už se mi stalo, že ráno chvilku úplně odezněl. Tinitus mám 5 let. Držím pěsti ať ti to také pomůže, je to velice nepříjemné.

reagovat 29.3.2011 07:59 - jarmila

Mám již přes 8 roků...

Dobry den , nejsem léčitell ale mohu poradit jak utišit a utlumit nepříjemné zvuky .Jsem proškoleý distributor a nabízím lidem řešení jejich zdravotních problémů .-proto je potřeba odstranit příčinu jinak se to nespraví a tak to je se všemi zdravotními problémy . Mohu nabídnout bylinné produkty z kterých si udělate kapky jak do uší ,nosu .Jsou velice dobré a bez chemie .Taky sem brala Betaserc a pomohlo to na chvíli ale nechci brat pořad prašky tak beru ted kapky a jsem spokojena ?? S pozdravem Jarmila

reagovat 29.3.2011 08:17 - josef

Mám tinitus asi 12 let a ti permoníci v uších utuchají po 6tém rumu.

reagovat 8.4.2011 13:25 - IGNACIUS

Jak se zbavit pískání a hučení v uších

Pískání či hučení v uchu rozhodně nepatří mezi oblíbené stavy. Čas od času to jistě zažil každý, jsou ale i tací jedinci, kteří pískáním v uších trpí pravidelně. Jistě by vám řekli, že by kolikrát udělali cokoli, aby se toho zbavili. Možná budou moci vyzkoušet nový způsob, s kterým nyní přišli britští odborníci - pronikavou hudbou.

Jak sami vědci tvrdí, možná našli způsob, jak nadobro udělat z pískání v uších problém minulosti. Jak dokládají, jen v Británii trpí těmito opakovanými stavy stovky až tisíce Britů.

Při úspěšných testech na krysách byli schopni zastavit otravné pískání v uších, a to stimulací nervů na krku (vagus nerv) malou elektrodou, přičemž testovaným subjektům do uší zároveň hrála pronikavá hudba.

Technika, která podle odborníků "restartuje" mozek, bude podle serveru Daily Mail během několika měsíců připravena k testování na lidech.

Pískání nebo hučení může postihovat jedno či obě uši a je nejčastěji popisováno jako pronikavý zvonivý či pištivý zvuk, ale také chrastění, pípání nebo návalovité hučení.

Většinou se tento stav projeví po vystavení osoby velkému hluku, který ničí buňky ve vnitřním uchu, které přenášejí zvukové signály do mozku. Vědci se domnívají, že se při takovém stavu mozek snaží nahradit poškozené buňky a proto začne vysílat domnělé zvuky. Dalšími příčinami tohoto stavu může být také zranění či přirozené stárnutí.
Restartování mozku

"Na rozdíl od jiných metod se nesnažíme tento problém nijak maskovat," uvedl vedoucí studie doktor Michael Kilgard. "Naše metoda jednoduše při stavu pískání v uších přeladí mozek opět do stavu, kdy pískání přestane. Při stimulaci nervů jsou totiž vypouštěny chemikálie, které dokáží změnit mozkové obvody.

Stejná stimulace proběhne při testování lidských pacientů na terapeutických sezeních v rozmezí několika týdnů.


http://www.novinky.cz/zena/zdravi/222284-jak-se-zbavit-piskani-a-huceni-v-usich.html

reagovat 3.5.2011 11:05 - Zdena

Já Betaserc taky beru a musím říct, že mi pomohl. Jenže plánujeme další dítě, tak jsem ho vysadila, ovšem nevím jestli jsem schopna vydržet 9 měs bez prášků, už ted se to nedá vydržet. Objednala jsem se na Bowenovu masáž a One brain metodu. Jsem zvědavá. Byla jsem na ORL - CT, BERA vyšetření, UZ MMT v normě, pouze trochu ucpané dutiny - prý to s tím ale stejně nesouvisí, a problémy s krční páteří, ještě prý doplníme magnet. resonanci, ale i tam myslím, že nic nenajdou. Vždy když jsem byla na neurologii, moje skvělá dr. mi nějak opravila kosti a svaly a ulevilo se mi, tak věřím, že problém bude tam a možná i stres tomu nedodá. Snažím se cvičit na krční páteř, zkusím ty masáže, protože v těhotenství je jakákoliv medikace vyloučená vč. gingka. Ještě jsem na netu našla lék Quatro klas, ale pokud nepomáhají léky od dr. těžko pomůže toto. Mně ty léky naštěstí pomáhají, jen je ted nemohu brát. V noci je to nejhorší, spím se špunty v uších, přijde mi to mnohem snesitělnější, nebudím se tolikrát tím hučákem. Přijde mi že jak se trohu roztáhne ten ušní zvukovod, že to pomůže. Jinak nevím nic a o ničem. Zkusím tu bowenovu masáž a pokud to nezabere, psychiatrie je jistá:-).
Přeji všem krásný a plnohodnotný spánek bez šumů a pískání!!!
Byla bych ráda, kdyby sem mohl každý napsat, co bere, co všechno zkusil a co dělá, aby se těch hučáků zbavil.

reagovat 9.5.2011 00:11 - Martina Svatošová

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit, zda-li byste si našli pár minut k vyplnění tohoto dotazníku, který je důležitou součástí mojí diplomové práce týkající se dopadu tinnitu na život člověka. Sama tinnitem trpím několik let a ve svojí práci jsem se chtěla zaměřit na podobné zkušenosti lidí s tinnitem. Třeba zrovna Vaše zkušenosti přispějí k ucelenějšímu obrazu o této (ne zcela probádané) problematice. Dotazník je ke stažení na adrese: http://mikisek.zaridi.to/dotaznik.doc , vyplněný dotazník je pak třeba zaslat na e-mailovou adresu, zřízenou přímo k tomuto účelu: dotaznikkdp@seznam.cz .

Děkuji za pomoc.

Martina Svatošová

reagovat 18.6.2011 18:59 - Robert

Zdravím všechny. Nevím, zda to má něco společného s tinnitem, ale cca před dvěma týdny mi to začalo. Zkuste si představit, když proti vám fouká vítr ve vyšší poloze nebo když jedete na kole. Tak takový zvuk mám v uších, ale jenom při chůzi a rychlých pohybech. Když něco dělám, jako by ten vzduchový vír kolem mě narážel na moje ucho. Zní to, jasko když vítr profukuje pod dveřmi. V klidu je vše v pořádku, žádné pískání, zalehlé ucho, nic. Ale stačí třeba vstát a jít a slyším to. Když někam jdu, mám sluchátka v uších a poslouchám MP3. Jedině tak to totiž neslyším. Nebolí to, ale je to vážně nepříjemné. Nemá někdo z vás podobné nebo stejné zkušenosti? Myslím, že slyším normálně, i když mě manželka často upozorňuje, že mluvím nahlas. Já ale ten pocit nemám. Děkuji moc za radu.

reagovat 9.8.2011 20:55 - zdena

prosím prosímmám dotaz,delší dobu mám problém s oběma ušima,zalehlé mám obě a tlak v uších až do bojesti,tinitus mám už víc než deset let,beru AD ,TRPÍM PANICKOU PORUCHOU. DĚKUJU PŘEDEM

reagovat 10.8.2011 18:53 - Mirek

Zdravím.Je to noční můra.Beru betahistin a nic moc.Manželka má citalec ta má trošičku pohov.Co pomáha hřebík?Kdo ví už to tady bylo naučte se s tím žít,ale ono to nejde.Vysvětlit,že v noci kdy je ticho a já ve spánku slyším téct vodu,bubny,zvony ve dne se mi zdá že měm okolí málo slyší a tak řvu,je to téměř neřešitelné.

reagovat 20.8.2011 23:13 - Ondra

Ahoj! Po příchodu z hlučnějšího prostředí do klidného (z ulice, z restaurace) nebo po vypnutí zdroje zvuku v jinak tichém prostředí (po holení se holicím strojkem ap., po poslechu hudby ve sluchátkách) slýchám nejčastěji v obou uších (v levém někdy intenzivněji) takové pískání, které však do minuty opět odezní. Jednou jsem dělal takový pokus s jedním sluchátkem a náhodou jsem zjistil, že po vypnutí zdroje zvuku přicházejícího ze sluchátka do pravého ucha slyším chvíli pískot v levém uchu. A funguje to i obráceně. Vůbec nevím, jak si mám tenhle jev vysvětlit. Za předpokladu, že by příčina byla v mozku (což se mi nezdá pravděpodobné), je možné, že by sluchová centra v něm byla nějak zkřížená? A vůbec, je mezi vámi někdo, komu taky po příchodu z hlučnějšího prostředí takhle chvíli píská? Stává se mi, že stejný druh pískotu mívám i ráno, postupně během hodiny odchází, někdy přicházívá jen tak a zase odeznívá. Co je toho příčinou, máte někdo aspoň tušení? Za vaše reakce předem velmi děkuju.

reagovat 21.8.2011 08:33 - Ondro

Sluchátka a z nich vycházející hlasitá hudba.

reagovat 21.8.2011 11:46 - Ondra

Ahoj! Po příchodu z...

Jen dodávám, nejde samozřejmě o nijak hlasité zvuky, ale o zvuky běžného dne (tekoucí voda z kohoutku, pračka, myčka apod.) nebo o zvuky nepřekračující hranici udávanou již jako škodlivou pro sluch.

reagovat 21.8.2011 11:56 - Ondro

Jen lékař by mohl na ty tvé problémy pomoci.Ono si s tímhle nelze pohrávat - v uších je i centrum rovnováhy těla takby mohlo být i hůř.

reagovat 21.8.2011 21:22 - Ondra

Jen lékař by mohl na ty...

Lékaři nevědí, lépe řečeno se tím ani nechtějí zabývat, myslím konkrétně tímto mým případem; a to navzdory skutečnosti, že patřím mezi pacienty, kteří dokážou poměrně dobře popsat svůj stav a jsou schopni s nimi konstruktivně pátrat po příčině.

reagovat 22.8.2011 15:47 - adam

Hučení a pískání v uších-nejspíš je na vině krční páteř.

reagovat 8.9.2011 09:08 - Titnitus

Zvonění v uších (tinitus)

Zvonění v uších je pocit, že slyšíte zvuk, který je pro ostatní neslyšitelný. Je to subjektivní - a často velmi nepříjemný - zvukový zážitek. Zvonění v uších často provází poškození sluchu.

Zvonění v uších může být vnímáno jako všechny druhy zvuku, jako hučivý nebo zvonivý zvuk nebo bílý šum. Zvonění v uších může měnit intenzitu nebo být konstantní nebo periodické. Zvonění v uších je běžnější u lidí nad 40 let věku než u mladších lidí.

Zvonění v uších může být velmi nepříjemné a vyústit do problémů s koncentrací a se spánkem.

Typické příčiny zvonění v uších

Poškození sluchu

Onemocnění ucha

Nahromadění ušního mazu

Cizí předměty ve zvukovodu

Stres

Únava

Vysoký krevní tlak

Nadměrné užívání určitých drog, např. léků proti bolesti s kyselinou acetylsalicylovou.

Zvonění v uších a poškození sluchu

Zvonění v uších bylo podrobeno mnohým výzkumům, avšak přesná příčina – nebo lék – nebyly zatím nalezeny.

Mnohé z faktorů způsobujících poškození sluchu, jako je hluk, rovněž způsobují zvonění v uších.

Léčba zvonění v uších

Jestliže má člověk zvonění v uších kvůli ušnímu mazu, stresu nebo vysokému krevnímu tlaku, bude léčen pro tento problém. Neexistuje však lék na zvonění v uších, pokud nelze najít vnější příčinu.

Existují následující možnosti léčby:

Dobře seřízené sluchadlo může často u lidí s nedoslýchavostí omezit zvonění v uších.

Maskovač tinitu, což je elektronický přístroj navržený k tomu, aby byl umístěn v uchu a vydával zvuk, který zcela nebo částečně skryje přítomnost zvonění.

Pomoc od speciálně vyškolených lidí, např. specialistů, psychologů, atd., kteří mohou pacienty s chronickým zvoněním v uších naučit s tímto zvukem žít – a snad se časem naučit ho ignorovat.

reagovat 8.9.2011 09:09 - Titnitus

http://www.widex.cz

reagovat 8.9.2011 14:48 - Kasandra

Hučení a pískání v...

Vím velmi dobře jaké utrpení přináší šelest v uších,nebot tato hrůza mě trápí několik let a poslední dobou je to neúnosné,obzvlášť v noci,kdy mi v levém uchu hodně silně ťuká rychlá morseovka.Je to něco šíleného!Včetně hvízdání a pískání.Beru prášky na spaní jen abych toto zaspala.Doktoři jen krčí rameny,ale nikdo vám nepomůže.

reagovat 20.9.2011 19:35 - KD

jen jestli to neni sonda... tech nemoci bude par, ikdyz to vypada na milion druhu.. hahaha

reagovat 12.10.2011 16:59 - Taly-G

tinnitus mám od svých cca 12 let, teď je mi přes 40 ... trpěla jsem na angíny, párkrát jsem měla zánět středního ucha. pak mi vytrhli mandle a já měla několik let pokoj. kolem 12 roku jsem onemocněla chřipkou, a po ní mi zůstalo šumění v uších - popisovala jsem to "jako když na záchodě natéká voda do nádržky". měsíc jsem chodila na injekce ATP. už mě to nebavilo, tak jsem řekla, že je to ok. ale nebylo. prostě jsem se s tím naučila žít. časem se přidalo šumění tepu. po prvních "pařbách" jsem hodiny nemohla usnout, protože mi v uších šumělo jako uprostřed sedmi moří. čili - spouštěč: alkohol ve větším množství, cigaretka, ponocování, hlasitá hudba. na audiu mi naměřili, že mám 100% sluch.
před pár dny mi najednou zničehonic zalehlo v uchu. šla jsem na uší, doktor mi vyndal zátku a poslal mě opět (asi tak po 35 letech ...) na audio. ukázalo se, že se mi rozvíjí nedoslýchavost.
přitom mám naopak pocit, že některé tóny slyším, aniž je slyší ostatní (pc, tiskárna, lednice) a lítám po bytě, abych to vypnula. hluboké tóny /techno souseda/ mi zase rozechvívají celé tělo. při velké intenzitě /koncert/ z nich mívám i arytmii.

o tinnitu jsem ušnímu ani neřekla, vím, že to nemají rádi, protože neznají řešení. vždycky se mi vybaví Petr Janda, ten prý zásadně svůj tinnitus kurýruje permanentním hlukem, který to překryje - nejvíc hudbou

když zatnu čelist či zuby, slyším své pískání a šumění výrazněji nebo v jiném tónu - takže NENÍ neskutečné, naopak, je možno si s ním pěkně pohrávat.

zdar všem, kteří trpí podobně.

občas mám tendenci trochu si zavařit sluchátka, zvlášť při sportu. to je to vyhánění čerta ďáblem :)

reagovat 9.11.2011 17:53 - Josef

Dobrý den, prosím potřeboval bych poradit. Mám tinnitus při normoakuzi. Mám ho asi tak 2 roky. Když spodní čelist vysunu dopředu, tak pískání přestane,a když ji zase vrátím, zase začne. Když zatnu zuby, tak to zesílí, ještě když ležím v klidu v posteli, na zádech, tak je to také v pořádku. Chtěl bych od vás poradit, od čeho vy si myslíte, že by to mohlo být?

reagovat 21.11.2011 08:03 - Jarka

Zdravim všechny a chci ze...

akupunktura mě nepomohla .je to jen tahání peněz z lidí

reagovat 22.11.2011 15:41 - Bohouš

Něco pro Taly...ahoj, jsem na tom stejně, trpím tímto šuměním a různými pazvuky asi 15 let...jak to píšeš správně, mám úplně stejné zkušenosti, mám to jen na levém uchu, ale je to nepříjemné, šumění se projevuje s bušením srdce intenzitou atd...kdysi jsem prodělala nějakou léčbu a nic...naučila jsem se s tím žít, ztráta sluchu 46% na levém uchu, sem tam se člověk lehce motá, zvuky přichází z jiných stran, nedají se rozlišit, ale žít se s tím dá...musí se člověk zaměřit prostě na něco jiného...z alternativního hlediska to souvisí s ledvinami...takže tak nějak na vysvětlení a soucit s těmi kdo to znaj...

reagovat 22.11.2011 21:54 - Na

Jsou kapaky , je třeba jít do nemocnice a kapaky to spraví , měla jsem to dostala jsem 7 kapaček a je pokoj , je mi 53 let

reagovat 10.1.2012 22:59 - Jiří

Už od malička mám takový problém, u některých vyšších tónů mi začne jakoby škrčet v uších(spíše v levém uchu), dalo by se to přirovnat k tomu když nestíhají reproduktory a chrčí už v nich. Je to i u reči když má někdo hrozně intenzivní hlas a nebo když je nahlas muzika, ale jen při těch vyšších tónech, u hlubokých zvuků žádný problém nemám. Ale třeba takové bouchání kladiva atd. to je taky hrůza pro mě . Občas i na diskotékách mi chrčelo sem tam v uších když tam byly nepříjemné vysoké tóny . Ale nedělá to stále, je to třeba jen uvedu příklad jednou z pěti.. Někdy problém nemám a někdy zase mi tam tak chrčí hrozně jen třeba když na mě mluví víc nahlas člověk s intenzivním hlasem. A je to nepříjemné dost. Zjistil jsem že nejvíc se to projevuje když jsem nachlazený a mám ucpaný nos, To je to vždy horší. Ale já celkem na ucpaný nos trpí , tak mě napadlo zda to nemůže mít spojitost s tím nosem. A nebo zda mám prostě citlivější sluch než ostatní? Před pár lety jsme chodil dlouho s tím po doktorech, byl jsem na mnoha vyšetření a i kapačkách ale podle testů a doktorů mám sluch naprosto v pořádku.

reagovat 18.2.2012 21:48 - aimee

zajímavé teorie :) mě začalo pískat v uchu po návštěvě rockového koncertu...pak to přešlo a teď jsem byla po nějaké době na dalším a začlo to znovu a s větší intenzitou...je to opravdu nepříjemné...snad to přejde...čtu tady že se leckdo setkal s nepochopením i ze strany lékařů...ono dokud to člověk sám nezažije tak neví jak nepříjemné to může být...já jsem dokonce slyšela že tinnitus může být příčinou sebevražd pač lidé už neví kam před tím zvukem utéct...v každém případě jsem ráda že v tom nejsem sama :)

reagovat 20.2.2012 17:39 - Jiří

zajímavé teorie :) mě...

No koncerty jsou hodně nebezpečné na tohle. Už bylo i pár lidí co při návštěvě diskotéky, nebo koncertu ohluchlo. Každý má jinak citlivý sluch.. Ale na diskotékách a koncertech je hladina hluku hrozně vysoká a nenávratně každému člověku poškozuje sluch. Hluk nad 85 decibelů už je pro ucho zátěž a začíná ničit sluchové buňky. A na takovém koncertu máte hluk hodně přes 100 decibelů a diskotéky rovněž. Dnes hodně mladých lidí má poškozen sluch a ani si to neuvědomuje jelikož je trend mít vše moc nahlas. Já za mlada také dost chodil na diskotéky a vadilo mi celkem jak to tam řve. ted se tomu vyhýbám, za to abych měl být za pár let hluchý mi to nestojí. Hudbu mám moc rád a nedovedu si představit, že bych neměl slyšet.

reagovat 26.3.2012 18:24 - Martin

Zdravím spoludiskutující.
Můj příspěvek se týká nepříjemného sluchového jevu, s kterým možná někdo z vás má nebo měl nějaké zkušenosti.
Už čtvrtý den pociťuju změněné slyšení na levé ucho. HLUBOKÉ TÓNY SLYŠÍM SILNĚ DUNIVĚ (např. v dálce jedoucí auta, chůzi osoby, chod různých přístrojů, dokonce i při psaní na klávesnici slyším cvakání tlačítek se zesílením hlubokých tónů). K tomu je přidružená mírná autofonie (slyším zesíleně vlastní hlas). Příčinu jsem nezjistil. Je to velmi svízelné, stav se nelepší. Mám obavu, že by mohlo jít o něco vážného.
Výsledky audio- i tympanometrického vyšetření jsou v normě. Jsem celkově zdráv: rýmu nemám, alergií, tinnitem ani závratěmi netrpím, krční páteř mám v pořádku, hektický život nevedu. Je mi 27 let a jsem nekuřák.
ORL specialista dnes nevyjádřil žádnou domněnku, na co by nepříjemné příznaky jako dunivé slyšení hlubokých zvuků a autofonie mohly poukazovat. Vašich případných zkušeností, názorů a rad si budu velmi cenit.

reagovat 22.4.2012 04:35 - Zu

jsem již opravdu starší,...

jen abys věděla, ty opravdu starší a hrozně chytrá Věrko: to, o čem ti paní doktorka řekla, že to není tinnitus, no tak to tinnitus je! tinnitus totiž souhrně označuje ty sluchové vjemy, pro které neexistuje žádný zvukový zdroj vně tvého těla! a dále se tinnitus dělí na dva typy a to subjektivní (který slyší jen a pouze pacient) a objktivní (který je způsoben zdrojem skutečného zvuku v blízkosti zvukovodu), čímž trpíš i ty, takže si uvědom, že to tinnitus JE, nešiř kolem sebe MYLNÁ tvrzení a vzkaž paní neuroložce, ať už raději žádné OTOrhinolaryngoLOGICKÉ diagnózy nestanovuje...

reagovat 22.4.2012 05:10 - Zu

Ahoj! Po příchodu z...

Ondro........
když jsem si četla tvůj příspěvěk, tak mi moje protuberantia mentalis spadla do mé fossy jugularis! hele, když tě to netrápí, ale spíš udivuje nebo zajímá, tak s tím nechoď za doktorem, což je praktik, kterému sdělíš symptomy svého zdravotního problému a ten potom stanovuje diagnózu a následně léčbu... ale ty zdravotní problém, co by tě jakkoli omezoval, nemáš, tak nehledej praktické řešení, nýbrž teoretické osvětlení - radím návštěvu fyziologa...

reagovat 25.4.2012 11:48 - Jan@VEDA

Zajímavé akademické pojednání o tinnitu zmiňující historicky uváděný vliv subtilních entit:
http://www.stevenconnor.com/auscultations/

zkušenosti lidí s tímto vlivem:
http://www.unexplained-mysteries.com/

Hari Hari

reagovat 8.5.2012 23:41 - Honza

Taky už mám tinnitus , dost nepříjemný. neustále slyším zvuk brzdícího vlaku. Příčinou je pravděpodobně velmi hlučná práce Motorová pila, drtič větví, řezání a vrtání kamene. Bohužel jsem neinvestoval do chráničů s komunikační soupravou, tak jsem to schytal často naplno. Teď mi docela vadí dříve vyhladávané ticho a pořád si něco poslouchám se sluchátek. Vyzkoušel jsem na doporučení sluchadla pro střední ztráty a je to docela příjemná změna, ale má to smysl jen na obě uši, což přijde dost draho. Máte s tím někdo nějakou zkušenost?

reagovat 8.6.2012 13:23 - Peter

Dobry den, podivejte se na stranky http://www.tinnitus.org/, mne tato metoda uplne pomohla. Kdyz budete chcit vic info ozvete se na pstudenik@hotmail.com
Peter

reagovat 8.6.2012 13:29 - Lecta tinnitu - TRT

Dobry den, mne uplne pomohla metoda popsana na teto strance www.tinnitus.org, takto leci v CR 2-3 doktori. Jesli rozumite anglicky urcite si to prectete. Kdyz budete chcit info ozvete se na pstudenik@hotmail.com

reagovat 25.7.2012 20:48 - Michal Sedlák (michalsedlak@email.cz)

Po odeznění tubárního kataru (4/2012, medikace: Clarinase repetabs, Nasonex, Nasivin) jsem začal postupně v P uchu zaznamenávat brum (v anglických online diskuzích označován jako low-pitched rumbling in ear, v německých Brummen, Brummton).
Tento brum (o kmitočtu cca 60 Hz) připomíná zvuk motoru běžícího na volnoběh u osobního vozu stojícího pod zavřeným oknem. Brum je vnímatelný též tělesně (patrně dochází k mikropohybům ušního bubínku). Brum vykazuje pauzy při horizontálním potřesení hlavy. Při obturaci zvukovodu (např. konečkem článku prstu) brum úplně zaniká a při zpětném zprůchodnění zvukovodu ve zlomku sekundy opět „naskakuje“. (Nejedná se tedy o tinnitus v klasickém pojetí!) Některé zvuky (voda proudící z kohoutku, napouštění rezervoáru toalety, provozní zvuk klimatizačního zařízení) brum zesilují. Jiné zvuky (lidská promluva, provozní zvuk lednice) jej však „vypínají“. Ojediněle nastávají několikahodinové až několikadenní přestávky, kdy se brum úplně odmlčí. Odeznívání brumu, jakož i jeho nástup je vždy charakterizováno brumem intermitentní povahy (připomínajícím Morseovku). Jedná se o subjektivně velmi vyčerpávající příznak.
Na základě informací ze zahraničních lékařských online poraden a odborných článků usuzuji, že se jedná o spazmus napínače bubínku (spasmus m. tensor tympani).
Čte-li tento příspěvek někdo, kdo je stižen stejným problémem, nechť dá o sobě vědět.

reagovat 18.10.2012 21:07 - Vilém z Mostů

Vážení přátelé, přečetl jsem pár příspěvků a zjistil jsem, že nejsem sám, který trpí touto nemocí, která se nedá vyléčit. V roce 1974 jsem onemocněl zánětem levého středního ucha, který jsem léčil asi dva měsíce a po léčbě jsem zjistil, že mi v tom nemocném uchu hučí jako by někdo z kotle vypouštěl páru. Ihned jsem navštívil ušního lékaře a ten mě začal léčit ale nic mi nepomohlo. Odborný lékař mi sdělil, že trpím tinnitem a že se s nemocí budu muset smířit. Pak jsem se zaměřil i na zahraniční články a tam jsem také zjistil, že se tinnitus nedá vyléčit. Kupoval jsem různé prostředky s obsahem ginkobiloby a také jsem pobral pár infuzí a výsledek je do dnešního dne nulový ale musím podotknout, že se s tím dá žít. Dnes je mi 67 roků a dobře znám ten pocit jak ležíte v posteli a nejde usnout a ten stísněný pocit kdy se dostanete do prostředí ticha, prostě trpite. Vyřešil jsem to tím způsobem, že jsem milovníkem hudby, tak jsem si pořídil mp3, kterou nosím u sebe a poslouchám hudbu přes den i v noci a pomáhá mi to. Je to jediný prostředek, který mi to syčení páry zklidni. To je moje zkušenost za těch 38 roků.

reagovat 4.11.2012 10:51 - Kateřina Petrášová

Dobrý den, v rámci své diplomové práce na téma Terapie tinnitu, provádím výzkum pomocí anonymního dotazníku. Byla bych Vám velice vděčná, kdybyste věnovali 3-4 minuty svého času a vyplnili krátký jednoduchý dotazník a přispěli tak Vašimi zkušenostmi, postřehy a radami, které mohou pomoci dalším osobám, které rovněž pociťují tinnitus. Kdo by měl zájem o poskytnutí výsledků výzkumu, napište mi na konec dotazníku Váš email a já Vám je po dokončení své diplomové práce ráda pošlu.
Odkaz: http://goo.gl/XSEzx
Mockrát Vám děkuji za spolupráci
Kateřina Petrášová

reagovat 4.11.2012 21:40 - jak na to

potíže jsou způsoben zanesenými cévkami v uchu.Doporučuji 2 týdenní hladovku, výsledkem udete potěšeni

reagovat 4.12.2012 12:58 - ondra

dnes mi odrána nesnesitelně...

To je obrovský omyl, že za zkoušku člověk nic nedá. Já zkusil na bolest hlavy Ibalgin rapid 400 a od té doby mám potíže s trávicím traktem. Všechno si pečlivě rozvažte, nikam nespěchejte, nepanikařte -to po nás chce tahle zkurvená doba. ALE KAŽDÝ MÁ SVŮJ VLASTNÍ RYTMUS!!!

reagovat 4.12.2012 18:58 - Dalibor

Jasně Ondro,ibalgin moc ubližuje žaludku a celkově trávení,ibalgin moc špatná věc,ostatně každá chemie je pro tělo špatná,ale pokud použít prášek od bolesti,tak aspon nalgesin,ten je k tělu a hlavně k zažívání daleko šetrnější.

reagovat 3.1.2013 22:23 - roman

Zdravím, mě začal tinitus...

ahoj nemoc tinnitus mam již pěkne dlouho syčeni piskani v ušich zavratě někdy před očima se mi objevi pruhledne rohovite fleky ktere trvaji dlouho než zmizi po zmizeni nasleduje boleni hlavy ato v temeni časti unava a tlak v očich a zvíší semi tlak na ktery se lečim mam vysoky taky si nevim rady jestli mi muženekdo poradit pomoct prosim napište na email.rodina.bak1@seznam.cz

reagovat 7.1.2013 10:11 - Zdena

To je obrovský omyl, že za...

Ondro,já na bolest hlavy používám Aulin,jelikož Dinyl,který mi velmi dobře zabíral přestali vyrábět. Je na předpis ale asi ne moc vhodný pro dlouhodobou léčbu bolest. Více si najdi na googlu.

reagovat 7.1.2013 10:14 - Zdena

ahoj nemoc tinnitus mam již...

Pro Roman: minulou sobotu jsem na ČT 24 zkoukla reportáž o laserech a jeden z nich používají tuším v některé pražské nemocnici na léčbu tinnitu. Pořad se jmenoval TEP...

reagovat 15.1.2013 10:43 - Lucie

Dobrý den je to asi tak pul roku zpátky co jsem byla na ušním levé ucho me profukuje zní to jak vítr sice to nebolí ale kolikrát uz je me to neprijemny ale rekly me ze mam inhalovat heřmanek dneska jsem to teda udělala po prví a nic a divný na tom je ze kdyz se otocim jakoby na levou stranu dozadu neprofukuje to uz to trva jak dlouho a nevim co s tím na usnim me rekly jen o tom hermanku a ze tam nic nevidí ... už nevím co s tím

reagovat 27.1.2013 12:54 - Mejla

Dobrý den,

dnes jsem spustil web (prozatím spíše diskuzní fórum), který se věnuje tématu TINNITUS. V případě zájmu o více informací o tinnitu, mrkněte na adresu itinnitus.cz

Mejla

reagovat 6.2.2013 11:02 - Karel

Zdravím, mě začal tinitus...

Mám to od 17 let,stále se to zhoršuje,rada,žít s tím.Co jsem slyšel ,prý věda zaspala.nic nedělali.

reagovat 6.2.2013 13:26 - Dalibor

Karle občas se stane,že toto nebo pískání způsobí krční,máš i s tímto potíže?

reagovat 6.2.2013 14:55 - Dita

mám problémy s krční páteří a stím spojené pískání v uších,pokud se páteř dá do klidu,tak pískot a hukot odezní,ale jakmile je více zatížena,opět se potíže vrací,mám to vyzkoušeno,navíc to může být i určitými léky a to je dokázané.

reagovat 6.2.2013 15:44 - Dalibor

mám problémy s krční...

A chtěla by ses toho zbavit,předcházet tomu,nebo aspon aby to přešlo hned,když budeš chtít?jde o speciální cviky,který krční páteř udržíš v rozhýbaném stavu.

reagovat 7.2.2013 19:37 - Jaroslav Rabas

Dobrý den,
prosím vás, je vůbec reálná šance se zbavit trvalého šelestu - pískání vysokého tónu? Jsem po těžkém úrazu hlavy při autonehodě 5/2010 a od té doby mám tento nepříjemný šelest. Odpovědi či rady typu maskování radiem neuznávám. Bral jsem různé léky a poslední šance byla infuze, ale ani to vůbec nepomohlo. Máte někdo za sebou úspěšnou léčbu? Takto se žít nedá. Moc děkuji za odpovědi nejlépe na email: jaroslav.rabas@seznam.cz

reagovat 7.2.2013 21:11 - Aneta

Ahoj,

koukni na web kupi.cz: http://www.kupi.cz?u=48ge7

Najdeš tam slevy a akce v obchodech přehledně na jednom místě.

Navíc můžeš sbírat body, za které získáš poukázky na nákup.

Vyzkoušej to taky! Tady je odkaz: http://www.kupi.cz?u=48ge7

reagovat 9.2.2013 20:03 - Lenka

Mě píská v obou uších už 4 roky a to je mi 16 ...Divím se že sem to tak dlouho zvládala.Ale poslední dobou je to horší a horší a už nevim co mám dělat kdyby někdo věděl o nějakém léku prosím poradte :(

reagovat 10.2.2013 19:17 - Jana

Lenka: A byla jsi na vyšetření u lékaře? na ORL? na magnetické rezonanci? Nejdřív se musí zjistit přesná příčina, až pak se s tím dá něco dělat.

reagovat 25.2.2013 11:31 - lucka

Mě píská v obou uších...

Ahojda mě je 27 let a před 2 lety mě diagnostikovali oboustranou otosklerozu, taky mě hučí a neustále píská v uších přez 3 roky a ještě mě k tomu přibyla nespavost, snažím se, aby mi udělali magnetickou rezonanci, ale zatím bez úspěchu.

reagovat 27.2.2013 22:42 - ondra

podle mych zkusenosti aj co sem se docetl,ma tinnitus uplne kazdy,jako ze piskani v usich,prece nemuzete slyset absolutni ticho,problem nastava po te co si jej zacnete vsimat,a dostanete jej z podvedomi do vedomi,berte to tak ze je to normalni a ono se to uklidni.kazdyho kazdyho koho sem se zeptal,si toho zacal vsimat a rikal ze nikdy pred tim si toho nevsimal.me to zacalo po te co sem sel na preventivni prohlidku a doktorka me vystrasila.tak ze psychika hraje velkou roli.

reagovat 4.3.2013 11:55 - Ladislav

Mám tinnitus asi dvacet let. Nejdřív v jednom, pak obou uších. Prošel jsem všemi existujícími lékařskými procedurami, jak v ČR, tak v Německu. Nic nepomohlo. Co mohu doporučit,je: Naučit se s tím žít a co nejméně vnímat ty protivné zvuky.

reagovat 13.3.2013 11:10 - Vlastik

taky se k vam přidam,asi před měsici mne začlo šileně hučet v ušich a do rana jsem nickromě piskani neslyšel,navštivil jsem lekaře,ležel jsem na kapačkach anic nepomohlo,nyni jsem byl na MR a je 100%hluchota na jednom a 80%hluchota na druhem ,takže nic neslyšim jen šuměni,piskani.Jsem z toho uplně vyřizenej,nemam praci a nyni mne nikdo neveme,nebot taky toho moc neumim,doktorka mne řekla že mam narok na čid ale ten jsem nedostal,zhroutil jsem se uplně a skončil v rukou psychiatra,tedka jsem pod lekama tak je mne vše jedno i to,že nemam penize,že nemam co jist,nedostanu ani socialni davky a ani nemam nikoho kdo by mne pomohl nebot jsem sam,takže nevim co bude dal-asi budu doma ležet a pomalu čekat až umřu hlady a vyčerpanim,kdyby mne dali aspon 4000kč duchodu tak bych měl na elektriku a jidlo a tak mne za měsic odpoji ale to asi tak dlouho nevydržim prosim o radu co dal diky

reagovat 26.3.2013 20:22 - betty

Mám tinnitus asi dvacet let....

Ac je to neuveritelne, manzelovi piskalo a sumelo v usich cca 10let bylo to nesnesitelne. Nyni znama zkousela vylecit bolest hlavy a pri te prilezitosti zkusila isumeni v usich. A svete div se, zabralo to a uleva byla maximalni. Nezabiraly zadne leky ani lekari. Nyni ma klid a je po piskani.

reagovat 27.3.2013 07:13 - Viola

Vlastiku,že Vám nepřiznali duchod:? to je divny,ja mam 90% a 67%,šuměni,pískaní a čid 1 stupně mne dali,taky jsem nebyla v tu dobu zaměstnaná,nemám školy,takže se i to počítá,že stim uplatněním je to horši. Zkoušel jste odvolání? Já bych to hnala dal,znám tolik lidi co by ho neměli mit,ale maji,pracuji na plné uvazky,ještě chodí na fušky,ale čid maji a my špatně slyšicí by jsme ho měli mit automaticky,kdo vás zaměstná -jedině když jste sam na sebe a nebo sedite někde v tichu,ale všichni nemáme tu možnost,zkuste vše a nedejte se.Nyni když jste na tom špatně po psychicke stránce,tak se ještě to připočte,držim palce

reagovat 27.3.2013 19:02 - matej

jsem lidička zoufalej,myslel jsem si že s naslouchadly budu lip slyšet,ale nic moc. 100% je na 100% a 76% je na 63% a k tomu šilene šuměni a piskani. A navic to pry neni ani k žadosti o duchod,Tak nevim nemate zkušenoti?

reagovat 29.3.2013 10:29 - Mejla

Ahoj tinnitáří a šelestáři,

zhruba od začátku února letošního roku vytváříme na našem webu komunitu lidí s tinnitem. Už nás tam pár je, v jednotlivých sekcích zveřejňujeme mimo jiné i novinky v oblasti výzkumu tinnitu a různých studií - informací už je tam celkem dost. Pokud se tedy chcete o tinnitu dozvědět více či jen pokecat s lidmi o problémech s tinnitem spojených, navštivte náš web http://www.itinnitus.cz a zaregistrujte se.

Mějte se a hlavu vzhůru, jednou na to něco najdou! (a zdá se, že se to už blíží)

reagovat 31.3.2013 18:10 - Zlata

Před 10 dny jsem byla u zubařky,vrtala mi plombu a čistila zubní kámen. Dvě hodiny nato mě začalo bolet v uších, silný tlak, který posléze přešel do hukotu. Tlak a hukot v uších vnímám 24 hodin denně a jen tiše doufám,že to časem přejde. Pomáhá jen poslech hudby nebo natolik intenzivní činnost, že to tak nevnímám.

reagovat 20.4.2013 08:33 - marcela

Mám také hučení v...

ahojky všem!

Můžu říct že mě pomohla moje paní,doktorka
dal mi injekci Oxantil, jinak beru TANAKAN,ENELBIN.Tet je mi fakt o mnoho lépé.

reagovat 5.5.2013 08:40 - milan

dobrý den před dvěma dny sem dostal pěstí na ucho od té doby na něj neslyšim a šumí mi v něm,začala mi vytejkat voda a hnis,co se mi stim stalo?děkuji

reagovat 13.5.2013 08:41 - Mili

No ja to mám o od dubna letošního roku jsem rada ze v tom nejsem sama ted chodím do hbo komory aspon tam to nejde slyšet

reagovat 25.5.2013 18:25 - Daša

Dobrý den,
chtěla bych poprosit jedince s ušními šelesty o vyplnění následujícího dotazníku, který je anonymní a bude sloužit výhradně jako podklad k mé závěrečné práci.

http://www.survio.com/survey/d/F3U7B3Z6G0T4T1N4A

Mockrát Vám děkuji za spolupráci.

Daša C.

reagovat 4.6.2013 14:11 - \RM

Mám již přes 8 roků...

skuste myolastan

reagovat 4.6.2013 14:16 - RM

Jsou kapaky , je třeba jít...

jaky kapky prosim nazev moc di

reagovat 4.7.2013 21:26 - vlastecka

Hele, mě na Tinitus pomáha...

A kolik toho hořčíku denně berete???

reagovat 31.7.2013 14:39 - PETR

Moje zkušenost je taková,...

Ahoj,vcera jsem se vratil z nemocnice.V nedeli rano se mi zacala motat hlava mel jsem prujem a zvracel a mel sem neprijemny pocit huceni v levem uchu pred osmi lety to bylo v pravem uchu a ty same priznaky.Doktori nic poradne vlastne nezjistili beru leky pod nazvem BETASERC .Na MRI MOZKU A PATERE A ORL OK TAK NEVIM

reagovat 5.9.2013 06:35 - Jana

Mám stejný problém, skoro tři týdny :).Hledám kamarádku či kamaráda, kteří mají ten problém taky. Můžete mě kontaktovat na Mail: janaadrianatomasova@seznam.cz Rada pro tinitáře: Život je krásný i s tinitem, pokud nejde o život jde o h... :D

reagovat 5.9.2013 17:30 - Jana

Mám podobné problémy a diagnozu-Menierův syndrom.

reagovat 8.9.2013 11:13 - Jana

Pískání v uších může...

Mám taky tinnitus a slyšela jsem také, že příčinou může být problém s ledvinami

reagovat 22.9.2013 14:42 - Petra

Mě píská v obou uších...

Mě na tinitus pomohly antidepresiva

reagovat 14.10.2013 12:44 - Jana

dokument - http://www.youtube.com/watch?v=38LADbRfego

reagovat 21.10.2013 14:55 - Mgr.Alena Krejčová

Dobrý den, přečela jsem si o Vašich problémech, protože mám stejné.Zalehlé uši, jedno už 20 let a druhé se pomalu přidává.Kromě toho mám tinitus a někdy je to opravdu k zbláznění.Poraďte mi, co s tím.Doktor mi řekl, že je o vada a že se s tím nedá nic dělat.Děkuji za odpověď.

reagovat 11.11.2013 16:15 - eva Dvorakova

Mám již přes 8 roků...

Nechte se vysetrit, zda nemate parazity, po 1. tablete Vermoxu mi tep v uchu a zvuk v hlave zmizel.

reagovat 11.11.2013 16:18 - eva Dvorakova

Moje zkušenost je taková,...

Nechte je vysetrit, zda nemaji parazity, po 1. tablete Vermoxu mi tep v uchu a zvuk v hlave zmizel.

reagovat 11.11.2013 16:19 - eva Dvorakova

Trpím ušními šelesty už...

Nechte se vysetrit, zda nemate parazity, po 1. tablete Vermoxu mi problemy zmizely.

reagovat 11.11.2013 16:21 - Eva Dvorakova

jsem již opravdu starší,...

Nechte se vysetrit, zda nemate parazity, po 1. tablete Vermoxu problemy zmizely.

reagovat 11.11.2013 16:25 - Eva Dvorakova

ja jsem v přechodu,po...

Nechte se vysetrit, zda nemate parazity, po 1. tablete Vermoxu problemy zmizely.

reagovat 28.12.2013 19:30 - Neni dulezite

Ahoj,nevim co to je,jestli to resit,ale nekdy slycham tlukot sveho srdce,nekdy to zni normalne a nekdy jako by rychleji,kdy jsou to 4 udery misto 2,slychala jsem to uz v detstvi,pak to nacas "utichlo",ted se mi to vraci,nekdy cely den,nekdy jen kratce,v posl.14 dnech hlavne v noci,nekdy jako bych to slysela i ve spanku(zni to divne,ale nevim jak to popsat),dvakrat mne to i probudilo,navic posledni dobou to zni obcas jako bubnovani,to je asi nejlepsi prirovnani,pricemz to bubnovani je to vzdy jen strasne kratce,pak je to zas ok,je to hlavne v noci nebo kdyz je kolem ticho,krom toho nekdy jako by to bylo takove vzdalene duneni,ale nekdy jako by nekdo bubnoval vedle mne,vzdy se to ale rytmicky podoba(muj problem ma rytmus,to je bomba,co;-)),treba vcera:ulehnu,zavru oci,chci usnout,kolem ticho a najednou bouchani,jako kdyby vedle me nekdo stal a hral,az mne to polekalo,vylitla jsem a ono ticho.A pritom vim ze to neni zadny skutecny zvuk zvenci. Treba bych to ani neresila,ale mam od mala problem s bolesti hlavy,doktori mi nikdy nic nezjistili a kdyz se mi toto deje,a to nejen to bubno
vani,ale i ten tlukot srdce,takto nekdy boli jeste vic,doslova jako bych mela krec v hlave,je to hnusny i kdyz to hned odezni.Nechci vypadat jako idiot,mozna bych to mohla popsat lip,snad mne pochopite.Kdyz to po sobe ctu pripadam si ze blbnu,ale je to tak jak pisu.

reagovat 5.1.2014 03:57 - Marcel Pl.

Dobrý den, mám asi rok problém s pravým uchem . A to takový, že při poslechu výrazných tonů jako ze sluchátek nebo radio v autě nebo ruch v restauraci kde je hodně lidí mi jakoby drnčí v tom uchu nebo třeba vibruje. Slyším sice dobře ale je to doprovázené tímto ruchem. Jestli má někdo podobný problém tomu mému, budu rád za názor nebo radu. Díky

reagovat 28.2.2014 12:30 - Ema

Vážení a milí...

Mně pomáhá na noc Paralen.
Mám tinnitus v levém uchu (šum vysokých tónů) něco přes 2 roky. Začalo to tím, že jsem přecházela nachlazení a začalo mne nesnesitelně bolet levé ucho. Použila jsem lidový prostředek: do ucha vatu na jednom konci namočenou do Francovky, z venkovní strany musí být suchá. Do rána bolest přešla, zůstalo zvonění. Tím jsem se ale nevyléčila, měla jsem pak 3x opakovaně angínu. Zůstal celkem snesitelný šum, v poslední době mě ale trápí večer, kdy nemohu usnout. Vyzkoušela jsem všechno možné. Alkohol "šláftruňk" to jenom zhorší. Pomáhá mi Paralen. Obyčejně stačí jen jeden a spím krásně až do rána. Ten šum se opravdu sníží. Tinnitus má různé příčiny, u mne je to asi následek infekčního onemocnění, možná se najde někdo, komu Paralen taky pomůže.

reagovat 29.3.2014 06:14 - Karel

Dobrý den, mám asi rok...

Mněl jsem ůplně stejný problém ráno jsem vstal a měl sem pocit že někdo dole v kuchyni váří v papiňáku ale rodiče kupují http://www.energy.sk/cz/menu_x360x.asp a asi do 5 min to přestalo je to úžasné :-) .

reagovat 14.4.2014 15:33 - lida

Chci se zeptat jestlu je to taky tinitus,kdyz mi ted zaclo zvonit. V usich pri vysokych tonech,to znamena ze vse je ok ale jak treba zakrici moje dite nebo ja mluvim a zvysim hlas tak mi tak zvoni v usich jak kdyz jede tramvaj nebo jak kdyz muj mobil zvoni.dekuji za odpoved

reagovat 10.5.2014 21:12 - luca

Mela jsem tinnitus pred 12 lety jako nasledek zanetu ucha, vysoky ultrazvukovy ton, projizdelo mi to celou hlavou, neslo spat, jist, myslet na nic jineho. Byla jsem uplne na dne, mnoho dni bez spanku, zhubla jsem temer 10 behem 2 tydnu, jen jsem lezela v posteli a brecela. Pak me matka zavedla k psychiatrovi, predepsan Seropram a Rivotril na noc. Krome toho uzivani leku z ORL, Tanakan a Tebokan a jeste neco dalsiho. Dale masaze krcni patere a hlavy. Uleva prisla cca po 3-4 tydnech, ale jeste asi pul roku jsem ton obcas slysela. Je to hodne zalezitost psychiky, navyknout si "naladit" ucho na jine zvuky zvenci a vytesnit to piskani. Mne hodne pomohli cvrckove pred domem, u zvuku cikad se fakt dobre usina:-). A taky rodina. Od te doby se mi to jiz nevratilo, ale prozila hsem v zivote leccos a toto povazuju rozhodne za nejhorsi. Ale da se s tim bojovat, nepropadejte beznadeji:-).

reagovat 11.5.2014 09:56 - Karol

Taky mám silné piskání v ušich už asi dva roky,je to děs,po psychice jsem na tom uplně vyřizeny,beru prašky,ale nic to nepomáhá,k tomu jsem přestal nějak doslychavat,takže nyni mam nslouchadlo,neslyšim na 50%,praci jsem musel vyměnit za jinou za par korun,lekař mne doporučeje ID,foriatr mne řikal,že na nedoslychavost nespadam na invaliditu,ale tinnitus s psychikou to pry je zavažne. Nevite,zdali mam to zkusit? Děkuji

reagovat 15.5.2014 08:10 - jana

na tinitus jestli mate problemy s psychikou,invaliditu 1 stupně dostanete

reagovat 11.6.2014 19:49 - kaatja

na tinitus jestli mate...

Ahoj tinitem trpim uz 20let! Nekdy je to horsi, nekdy jsou zvuky mene slyset. Nevim, jestli po dvou porodech pnebo po anginach (antibiotikach) se mi sluch i tinitus zhorsil. Sluch za 4roky o 20% (P54%, L65%) a k tinitu se pridal poradnej hucak v hlave! Mela bych se vratit do prace, ale prodavacku a jednat s lidma nemuzu, pres ten hucak proste neslysim! Prevazne pri huceni (stres, nervozita, nevyspani to zhorsuje) odeziram! Kdybych nemela deti nevim, jak by to dopadlo :-( je to fakt na bednu...jak je to s invalidnim duchodem na tinitus? Diky a drzte se a nevzdavdjte se...

reagovat 12.6.2014 09:18 - radus

Ahoj tinitem trpim uz 20let!...

Já mam taky šilene hučeni j sem nedoslychavy,100% a 50% s naslouchadlem,takže samotna nedoslychavost na to invalidita neni i když neslyšim na jedno ucho vůbec a stim druhym to neni taká žadna vyhra když je vic lidi tak naslouchadlo mne dělá problemy,ale diky jemu trochu slyšim.Dovedlo mne to až k psychiatrovi a take k hospitalizaci na lužkovem odděleni.Invaliditi jsem dostal 1 stupně,na deprese,tinitus a nedoslychavost vše je to pry propojeno,ale kdy mne budou opět zvat to nevim.Kolik je tobě let?Mne 40 takže do duchodu moooc daleko

reagovat 22.7.2014 16:02 - kaatja

Já mam taky šilene hučeni ...

Taky to zkusim na ten tinnitus. Co jsi mel vse za vysetreni? Ja mam papiry z foniatrie, mag.rezonance, jdu k neurologovi a asi teda mam jit jeste k psychologovi? Nekdy uz fakt kricim, at mi to huceni nekdo vypne! Ted uz to huci temer porad! :-/ mne je o 6let min nez tobe, takze do duchodu jeste dal! Ach jo, byla bych radsi, kdyby to huceni nekdo "vypnul"!!!

reagovat 22.7.2014 17:00 - Lyra

Taky to zkusim na ten...

A jaký nález od těch doktorů máš?

reagovat 22.7.2014 17:52 - kaatja

A jaký nález od těch...

Jen od foniatra zmereny tinnitus a nedoslychavost na prave 54% a leve 65% jinak nic, ten hucak nikdo nemeril, kazdy krci rameny. Uvidim u neurologa... Jak dlouho trva vyrizeni inv.duchodu? Zhruba? Jeste zajdu k psychologovi s tim hucenim se ani poradne nevyspim! :-/ Chci si zkusit zazadat, prinejhorsim mi zadost zamitnou :-/

reagovat 22.7.2014 22:35 - kaatja

Já mam taky šilene hučeni ...

Radus a mas i prukaz ZTP? Nebo na ten nemas narok? Pokud mas invalidni duchod jsi bran jako osoba zdravotne postizena?

reagovat 23.7.2014 10:26 - radus

Radus a mas i prukaz ZTP?...

prukaz ZTP nemam,ale požadal jsem si o něho,chtěl jsem ho k vuli autu,ale nedostal jsem ho.A to už udavaš procenta co neslyšiš s naslouchadlem? U posudkove se to řeši až s naslouchadlem ja jsem bez naslouchadla na to slyšíci ucho 84%.Ale zkus tu psychinu,ale tam se musiš lečit aspon rok,tak mne to bylo řečeno,ale zkusit to mužeš,držim palce

reagovat 24.7.2014 11:00 - kaatja

prukaz ZTP nemam,ale požadal...

S naslouchadlem mi nikdo ztraty nemeril...Na tu psych.zajdu, vcera jsem byla v obchode, na urade a u nas zvonila pani a par telefonatu a z nervu jsem byla totalne vyklepana a pomalu brecela! Kazdemu jsem minimalnne dvakrat opakovala, OMLOUVALA se, ze spatne slysim a ze ji m nerozumim. Dve slova max.veta se snazili a pak uz jsem se musela stejne porad ptat co a ztracela jsem se. Jsem pak mela takovou depku :-/ asi to znas, kdyz reknes, ze spatne slysis, tak na tebe rvou a nebo se s tebou radsi vubec nebavej! :-/

reagovat 24.7.2014 11:06 - kaatja

prukaz ZTP nemam,ale požadal...

Jo a ZTP, jsem vygooglila, je pry jen pro ty, co jsou imobilni, nemuzou chodit, nemuzou chodit bez berli atd... Pro nas ostatni bude od 1.1.2015 asi prukaz OZZ (osoba zdravotne znevyhodnena) a nejspis jedine, co ma za vyhodu tento prukaz, ze zamestnavatel na tebe dostava prispevky a ulevy na danich i pokud nemas invalidni duchod...

reagovat 19.8.2014 08:14 - Mejla

Zdravím,

dnes byl spuštěn nový web, který obsahuje komplexní informace o tinnitu na jednom místě. Zvu Vás tedy na adresu http://www.itinnitus.cz - staňte se součástí naší komunity, sledujte novinky okolo nových metod léčby tinnitu, zaregistrujte se do diskuzního fóra nebo doražte na některý z pravidelných srazů, zkrátka nebuďte v tom sami!

Mějte se a těšíme se na Vás!

reagovat 25.8.2014 22:43 - Franta

Mam maminku a te huci v usich...

Bude mi 15 let a někdy to mám večer když je ticho a trošku s toho blázním je to hrozné ale přejde to.

reagovat 21.9.2014 18:05 - Pavel

Dobrý den,

mám také...

Dobrý den, mám naprosto totožný problém, alespoň dle Vašeho popisu, mlho se zeptat, jak to u vás vypadá nyní, zda-li jste s doktory na něco přišli? Děkuji, Pavel Hurt
hurtp(at)seznam.cz

reagovat 22.9.2014 16:12 - Terka

Já slýchám v uších zvláště když ulehnu, bušní srdce. Ani obvodní, ani endokrinolog ani ušní
neví čím to je a dívají se na mne skoro jak na exota. Poslední rada je zkusit prý zkusit kardiologa. Takže buší dál, už nikam nejdu...

reagovat 22.9.2014 16:13 - Terka

Já slýchám v uších...

oprava: bušení

reagovat 19.11.2014 20:15 - terka 2

Já slýchám v uších...

já slyším také bušení tepu v uchu ale k doktorovi nepůjdu. naučila jsem se s tím žít. mám to většinou při přetažení, stresu nebo když si dám alkohol. je to hlavně psychická záležitost. jo bejt dokonala to po třicítce nelze :-)

reagovat 20.11.2014 08:39 - nena93

Terko,já tohle měla asi rok. Bylo to hrozné,nemohla jsem ani usnout. Stalo se mi to po smrti mého syna. Je to psychické, taky mi nikdo nevěřil jak je to hrozné. Postupně po práškách to odeznělo...

reagovat 16.12.2014 14:51 - Nikol

Zdravím, taky trpím tinnitem. V levém občas chvění/tepání a do toho zvonění. Když se přetáhnu tak i hučení. V pravém morseovka.Vnímám obojí hlavně v noci, ale levé otravuje občas i přes den. Zatím to mám měsíc a půl a dělám co mohu - pociťuji zhoršení hlavně po rehabilitacích - což je prý i v podstatě dobrý signál. Co jsem vysledovala - horší psychický stav znamená zhoršení tinnitu. Základ je se dobře obrnit a vys...se na ten zvuk a neosvojovat si ho, i když je to těžké. A dále vytrvat v hledání příčiny - rehabilitace, orl, neurolog..hledat lidi co se o to zajímají, jinak tu příčinu nenajdete. A všichni víme že se neléčí tinnitus ale jeho příčina...co se těžko hledá. Držím všem palce a nevzdávejte se!

reagovat 17.12.2014 08:45 - Milan

Taky trpim tinitusem asi dva roky-po nahle ztratě sluchu-je to děs,špatně slyšim a k tomu ten tinitus-je to na blazinec a to jemne 40roku a budu muset s timžit buhvi jak dlouho

reagovat 25.12.2014 10:43 - Ušařka

Terko,já tohle měla asi...

Dobrý den,
mám stejný problém, po velkém psychickém vypětí a následném kolapsu se u mne dostavil tinnitus. Paní Neno93, mohla bych se Vás zeptat, po jakém typu prášků Vám tinntius odezněl? Děkuji velmi za komentář.

reagovat 26.12.2014 09:46 - hanka

Taky trpim tinitusem asi dva...

to je mne tě lito

reagovat 5.1.2015 19:25 - Jirka

Zdravím, taky trpím...

Ahoj Nikol
O vyprávění tinitus je toho mnoho.Každý si tady stěžuje o následcích na pár měsíců nebo i pouze dní.Mě se to drží už 20let po autonehodě se zlomeninou spodiny lebeční,přežil jsem prý jen zázrakem,ale hučení v uchu s různou frekvencí je strašné . Dříve to v hlučném prostředí bylo ok , ale teď je to nesnesitelné po delší dobu . Poslední lékaře ORL tak jak to s ránou přišlo tak to i odejde . Nepomáhalo nic dlouhou dobu a asi nic nepomůže u nás v ČR.
Držte se Všichni s tímto problémem....

reagovat 18.1.2015 15:11 - marie

Trpím ušními šelesty už...

Přeně mám stejný problém,s rozdílem,že zvoně-
ní mámjiž 5 rok.Také jsem prodělala chřipku,
léčenou měsíc a výsledek je pískání a zvonění
v levém uchu.Neberu už na to nic a snažím se
s tím žít.Nejlepe je mi venku,špatně usínám
a brzy se budím,vím proto o čem je řeč.
Léčeníje stejně na nic,proto vydržte a snažte
se na to zvyknout.Marie.

reagovat 24.1.2015 23:22 - Milan Matlak

Mám již přes 8 roků...

Nevím jak byvh ti to měl říct , je to frekvence...tvé mysly , která se tě snaží propojit , jak z realitou , tak se se svou myslí...a scelím vesmírem..tvé vnitřní Já je tvuj pruvodce, tak naslouchej...Odpověd ti vtomto okamžiku nikdo nedá .Nashlouchej jen sám sobě.Ps:X let už to prožívám

reagovat 6.2.2015 12:22 - Pavel Hurt

Už od malička mám takový...

Dobrý den, má naprosto totožný problém jako vy, Jiří, můžete mi prosím sdělit, jaké to má u vás pokračování? Jak jste postupoval s léčbou? děkuji, Pavel Hurt

reagovat 22.2.2015 11:19 - kamila

dobry den ,posledni pul rok mam šelest v ušich nevim jak to popsat jak kdybych je měla zalehle ale někdy mně to přejde spiše je to když si večer lehnu.Nevim jestli to stim souvisi ale při jidle mam křec na leve straně krku přijd mně to jako kdyby se mi zvětšila mandle pak to odezni ,je to velmi nepřijemne.

reagovat 8.3.2015 19:56 - Marta

zdravím, já měla pískání v levém uchu 8 měsíců, vyzkoušené ORL, betahistin, EEG, vše bez výsledku.
Nyní jsem nastoupila do lázní v Bludov - Šumperk, se zaměřením na krční páteř, to byla poslední naděje. Po 4 návštěvách vysazeny léky a já jsem opět šťastná a funguji jako normální člověk. Bez pískání po 8 měsících. Super stav!!!Dokončím lázně, kde mám předepsáno 10 návštěv a vím,že se kdykoliv mám na koho obrátit a se super výsledkem.Držím všem pěstičky:-)

reagovat 8.3.2015 19:58 - Marta

dobry den ,posledni pul rok...

Kami, vyzkoušej masáž krční páteře, několik dnů po sobě

reagovat 20.4.2015 10:43 - Bohuna

Dobrý den, také jsem tímto onemocněním trpěla, vlastně pořad trpím, ale s mnohem nižšší frekvenci...nejsem po úraze, přišlo to po nepotvrzenem zánětu mozku. Vím, ze se tady s tímto onemocněním potýká mnoho lidí. Chtela bych udělat takový průzkum co vlastně my všichni s touto chorobou mame společného. Dala jsem se dohromady díky speciálním cvikům a chtela bych zkusit pomoci, každému, alespoň to zkusit, kdo tímto onemocněním trpí. Kdo by měl zájem kontaktujte mne na bohunv@seznam.cz. Když nic jiného, rada si s Vámi vyměníš poznatky.

reagovat 5.7.2015 22:44 - kelvals

on

reagovat 5.7.2015 23:21 - kevals

BOHUŽEL I MĚ POSTIHNULO PÍSKÁNÍ V HLAVĚ,ZAČALO TO PŘED 1O LETY,ZNIČEHO NIC,NEJDŘÍV NENÁPADNÉ - MÍRNÉ HUČENÍ,KTERÉ SE POSTUPNĚ MINIATURNĚ ZHORŠOVALO AŽ DO DNEŠNÍHO NESNESITELNÉHO STAVU,KDY UŽ MI V HLAVĚ STRAŠLIVĚ A DOSLOVA HUČÍ A PRASKÁ.PRODĚLAL JSEM MNOHO VYŠ. MR-CT A POD.BEZ EFEKTU. MĚL JSEM TO ŠTĚSTÍ,ŽE JSEM POZNAL BEZVADNOU ŽENU ,SE KTEROU JSME VYCHOV. 2 KLUKY ,PRACOVAL JAKO LESNÍK ,MILOVAL PŘÍRODU A PŘEDEVŠÍM SVOJÍ RODINU-DÍKY TOMU VŠEMU JSEM O VŠE PŘIŠEL VE VŠEM MĚ PODPOROVALA,MĚLA MĚ NESMÍRNĚ RÁDA, DNES MĚ NENÁVIDÍ-MÁM HROZNÉ PROBLÉMY,KTERÉ MI ZNIČILY ŽIVOT A JÁ FAKT NEVÍM JAK DÁL.NIKDY BYCH NEVĚŘIL,ŽE I TOHLE SE MUŽE STÁT ,ŽIVOT JE PŘITOM TAK KRÁSNÝ,ŠKODA,ŽE MI NIKDO NEDOKÁZAL POMOCI,PŘITOM SI MYSLÍM,ŽE POMOCI BY ŠLO

reagovat 6.7.2015 08:54 - RENY

Ahoj,nevim co to je,jestli to...

Já mám zcela totéž asi 6 měsíců,vzniklo to po operaci střeva pro záněty. Ještě máte problémy? jestli se vše zlepšilo, napíšete mi, prosím, po čem? Děkuji. Ren.

reagovat 6.7.2015 14:04 - sl

Já mám zcela totéž asi 6...

ahoj Reny , ani jednu fteřinu po dobu deseti let nemám pokoj,zpočát. s tím šlo normálně žít,uběhlo 10 let a dnes mi doslova hučí celá hlava a navíc se přidalo praskání v cel.hlavě .nevím jak dál,fakt nevím , vyzkoušel jsem všechny možnosti, zničilo mi to život do základu,přišel o rodinu,práci prostě o vše- k tomu stačilo v uvoz.banální pískáná v uchu či hlavě,všechno hezké je pryč,přitom si uvědomuji jedineč.života ,je potřeba mít v něm trochu štěstí , já ho neměl - ahoj sl

reagovat 11.7.2015 09:21 - dede

Na pískání v uších stačí rozžvýkat deně několik lístků jitrocele kopinatého a vše rozžvýkané polknout, do týdne máte v uších ticho. Za různé léky-přípravky jsem vyházel spousty peněz a výsledek žádný. Zadejte si do vyhledavače jitrocel kopinatý a dozvíte se více.

reagovat 11.7.2015 15:26 - Ivana

Každý tady mluví o šelestu v uších, který trvá 3 roky nebo 10 let po nějaké operaci atd. Mě je víc jak 53 let, ale šelest v obou uších mám již od dětství. Začala jsem ho vnímat již od školních let. Slyším ho neustále ať je den nebo před usnutí v noci. Celý život mám nadměrný maz, který mě lochtá, takže se stále drbu na uších. Zkusila jsem zajít na ORL a tam mi jen propláchli uši s tím, že už budu v pořádku a já se toho šelestu nikdy nezbavila. Musela jsem se s tím naučit žít.

reagovat 17.7.2015 23:09 - MO

moje šumění v uších začalo, když mi zalehlo v uchu a dr. ORL mi udělal proplach ucha. Snažil jsem se to léčit, bral jsem infuze na rozšíření cév, byl jsem v přetlakové kabině vojenské stíhačky, nic nepomohlo. Taže to šumění slyším již 40 let, rezignoval jsem. Přes den to ujde (v ruchu života a práce si to neuvědomuji), večer to je horší. Mám slabší slyšitelnost na 1 ucho, normálně to není handikep, ale když je v pozadí hluk (hudba, řeč, autobus apod.) mám sakra problém něco slyšet. Teď jsem objevil na netu a objednal přípravek Tinnitus Stop, 60 tb. mě stálo 1 880,- kč, ale co člověk nedá aby se toho zbavil, alespoň částečně. Tak uvidíme.

reagovat 18.7.2015 19:26 - Rezignoval jsem

Všechny ty tablety obsahují ginkgo bilobu ( strom jinan ), je i na pŕedpis jmenuje se Tanakan, nevyhazujte peníze, ani toto nepomáhá.

reagovat 18.7.2015 21:22 - Heda

moje šumění v uších...

Prosím, má někdo zkušenosti s tabletami
tinnitus stop?

reagovat 19.7.2015 19:22 - Bert

Hedo jen ty nejhorší nepomáhá to.

reagovat 29.7.2015 10:26 - Mirek

Chtěl jsem si koupit tablety tinnitus stop a ted čtu že jsou bez efektu.Ani se moc nedivím.Mě píská v levém uchu asi deset let bez přestávky pískavým tonem.Pokud jsem v oráci kde je poměrně hluk tak to nevnímám a nebo na zahrádce s kamarádama a při usínání jsem si na to docela zvykl.Ale dal bych všechno za to ,kdybych to neměl.Člověk si asi zvykne na všechno.

reagovat 30.7.2015 12:58 - Jana

Tinnitus Stop je podvod! Beru to už měsíc a tinnitus se mi akorát tak zhoršil.

reagovat 8.8.2015 12:23 - Peter

Dobry den, vylecil jsem si tinnitus .. www.beztinnitu.cz

reagovat 9.8.2015 00:15 - njn

Dobry den, vylecil jsem si...

Neexistuje žádný univerzální návod
na pohodový život s tinnitem.
Tinnitus je problém jako každý jiný. S
problémem je nutné bojovat, snažit
se jej pokud možno odstranit a
pokud to nelze, je potřeba se s
problémem naučit žít tak, aby se
člověk s tinnitem zbytečně netrápil
myšlenkami o tom, co mohl v životě
udělat lépe apod.. Za každých
okolností je nejdůležitější myslet
pozitivně a uvědomovat si, že „jaký si
to uděláš, takový to máš“! Tak se dá
žít s tinnitem…
Užitečné odkazy:
Alba s terapeutickou hudbou – pod
tímto odkazem si můžete zdarma
stáhnout 3 profesionálně nahraná
alba s terapeutickou hudbou
Sound mixer (ata.org) – pomocí
tohoto programu si můžete namíchat
a stáhnout maskovací zvuky na
tinnitus
SimplyNoise.com – free generátor
šumu (white noise, pink noise, brown
noise) – vyzkoušejte také aplikaci
SimplyRain (generátor zvuků deště a
bouřky)
Maskovací zvuky v mp3 – na této
stránce jsou volně ke stažení
maskovací zvuky na tinnitus ve
formátu mp3

reagovat 9.8.2015 00:23 - Všímejte si, které činnosti nebo potraviny ovlivňují váš tinnitus........heureka!

Tinnitus Stop je podvod! Beru...

Život s tinnitem by se v ideálním
případě neměl jakkoli lišit od života
bez něj, tzn. především snažit se
tinnitus co možná nejvíce potlačit,
neposlouchat jej, nemyslet na něj –
snažte se svůj tinnitus co nejvíce
habituovat (zvyknout si na něj). Je to
samozřejmě těžké, ale v případě, že
se tinnitus nedaří odstranit či
zredukovat některými z dostupných
léčebných prostředků a postupů , nic
jiného pacientovi vlastně ani
nezbývá. Určitě kvůli tinnitu
nepřestávejte se svými oblíbenými
činnostmi jako je např. hra na
hudební nástroj – chraňte ovšem
vždy dostatečně svůj sluch!
Nenechte tinnitus řídit vám život!
Snažte se s ním naopak žít v
symbióze a doufejte, že jednoho dne
třeba odejde stejně spontánně, jako
kdysi přišel.
Život s tinnitem může být někdy
opravdu těžký. Často ovšem může
hodně pomoci zvolení určitých
léčebných postupů a návyků. Zde je
několik jednoduchých rad, které vám
mohou pomoci vyrovnat se s
tinnitem:
Nepanikařte! Tinnitus obvykle není
příznakem vážné choroby či
celkově špatného zdravotního
stavu.
Přemýšlejte! Zvuk, který slyšíte,
může být ve skutečnosti vytvářen
nějakým běžným procesem ve
vašem těle.
Najděte si takového ORL lékaře,
který se zajímá o tinnitus a jeho
léčbu a nebagatelizuje tento
problém.
Konzultujte s lékaři užívání léků
(na předpis, volně prodejných,
vitaminů či doplňků stravy) a
jejich možné interakce – i tak lze
najít příčinu svého tinnitu. Např.
aspirin a jeho nadměrné užívání
může zhoršit tinnitus – to samé
platí u některých antibiotik.
Neztrácejte naději, pokud vám
lékař či kdokoli jiný tvrdí, že jste
beznadějný případ a tinnitu už se
nikdy nezbavíte. Čeští lékaři
většinou vědí o tinnitu a
probíhajících výzkumech a
studiích jen velmi málo.
Všímejte si, které činnosti nebo
potraviny ovlivňují váš tinnitus.
Sledujte aktuální dění okolo
tinnitu – probíhající výzkumy,
studie a jejich průběžné výsledky
apod.. Mohou vám v tom pomoci
i články, které uveřejňujeme na
hlavní stránce webu.
Zamyslete se! Vznik tinnitu může
znamenat i to, že jste si prošli
nějakou náročnou změnou např. v
oblasti psychiky, emocionální či
fyzické roviny apod.. Je třeba se
zamyslet, kde se mohla stát
chyba, která vedla k výše
uvedeným okolnostem a třeba i
vzniku tinnitu. Zároveň se ale
neutápějte v jakémkoli
sebeobviňování – nemůžete za
svůj tinnitus!
Pokuste se vyhýbat stresu a
pocitům úzkosti – obojí stimuluje
citlivý sluchový systém a zesiluje
vnímání tinnitu.
Dávejte pozor na to, co jíte a
pijete. Pokuste se co nejvíce
eliminovat možné zdroje
zhoršování tinnitu jako např.
cukry, umělá sladidla, glutamáty,
příliš soli (sůl omezuje proudění
krve a to i v uších – nadměrná
konzumace může zhoršit tinnitus),
různé doplňky stravy
(nepřestávejte užívat léky a
doplňky, které vám předepsal váš
lékař! Je třeba s ním vše
konzultovat.). Vyhněte se také
užívání stimulantů nervové
činnosti – včetně kávy (kofeinu),
alkoholu a cigaret (nikotinu) –
kouření může způsobit vysoký
krevní tlak a zhoršit tak tinnitus.
Nevzdávejte léčbu tinnitu hned na
začátku. Někdy se zlepšení může
projevit až po poměrně dlouhé
době. Je tedy třeba trpělivosti,
vytrvalosti a především neztrácet
naději a víru.
Vyhněte se situacím, které mohou
poškodit váš sluch (nadměrný
hluk) a chraňte své uši před
zraněním a možnými riziky v
zaměstnání. Používejte ochranné
pomůcky (špunty do uší,
sluchátka…), pokud je to možné.
Nevytvářejte si o svém tinnitu
zbytečně negativní prognózy
budoucnosti. Neříkejte si věty jako
„Tohle se nikdy nezlepší.“
Naopak! Jedině vírou v lepší
budnoucnost se vám podaří
takovou budoucnost vytvořit.
Snažte se najít ve svém okolí lidi
se stejným problémem. Mluvte
spolu o tinnitu a zkušenostech s
ním. Zároveň se snažte lidem ve
svém okolí co možná
nejjednodušeji a nejsrozumitelněji
popsat, co je to tinnitus a jak vám
s ním třeba mohou pomoci (např.
nastavením přijatelné hlasitosti
rádia v práci apod.). Většina lidí
nechápe tinnitus a jeho
závažnost, dokud jím sami netrpí
a někdy proto bývá velmi těžké
upozorňovat na problém, o němž
je tak nízké obecné povědomí.
Dostatečně odpočívejte a vyhněte
se tak únavě.
Spěte s hlavou podepřenou ve
zvýšené poloze. To lze obvykle
provést za pomoci jednoho nebo
dvou extra polštářů. Snižíte tím
překrvení hlavy a tinnitus tak bude
méně zřetelný. Pozor ovšem na
krční páteř!
Uvědomte si, že tinnitus je při
usínání obvykle zřetelnější než
přes den – je to tím, že v
místnosti je ticho. Každý
sebemenší hluk v místnosti jako
např. tikající hodiny nebo potichu
hrající rádio pomáhá maskovat
tinnitus a činí jej snesitelnějším.
V případě úzkostných stavů a
nespavosti se nestyďte navštívit
psychiatra! Předepíše vám šetrné
léky. Pacientům s tinnitem to
může velice pomoci!
Používejte masker (hudba ve
sluchátkách apod.) pokud cítíte,
že je pro vás užitečný. Někteří
lidé preferují naslouchátko, které
zesiluje okolní hluk a tím vlastně
zastává funkci maskeru.
Některým lidem se uleví i za
pomoci alternativních metod
terapie. Konzultace a poradenství
mohou být u tinnitu velmi
prospěšné, zvláště tehdy pokud
se lidé obávají, že tinnitus je
příznakem vážného onemocnění
jako např. nádoru na mozku
apod. Někteří lidé rovněž mají
strach z toho, že trpí duševní
nemocí, protože hluk je „v jejich
hlavě“. Právě rady a podpora od
odborníka pomáhají zbavit se
pocitů úzkosti, které tinnitus
zhoršují.
Sledujte i naše diskuzní fórum ,
kde uživatelé často debatují o
jednotlivých látkách či
potravinách, které zhoršují nebo
zlepšují vnímání jejich tinnitu.

reagovat 24.8.2015 11:58 - Olda

Tinnitus Stop je podvod! Beru...

Mám stejnou zkušenost. Využíval jsem 60 tablet, čili jeden celý měsíc, ale pomoc žádná. Pán, který mi při prodeji volal, se na stejném čísle neozývá, hraje jenom hudba ( vydržel jsem poslouchat 5 minut ). Myslím, že je to podvod.
Podám trestní oznámení.

reagovat 25.8.2015 17:47 - Liborda

Tinnitus Stop je podvod! Beru...

Svatá pravda. Ja si žiju s tinntusem 15 let. Již dlouhou dobu neberu nic, všechno je bezvýsledné. S vědomím neúspšchu jsem si taky koupil .... Stop a výsledek se dostavil. Stále NIC.

reagovat 12.9.2015 13:08 - Marcela

Zdravím.Je to noční...

Dobrý den, mám to samé... :( a je mi 22 let. Budu bojovat za to, abych se vyléčila.. S tímhle se nenaučím žít..Oni nepochopí, že se to prostě nedá vydržet...

reagovat 12.9.2015 16:01 - Medik

Marcelo, nikdo ti neporadí, MUSÍŠ se s tím naučit žít. Nikdo tě nevyléčí. Vyzkoušíš kapačky, Tanakan, laser, budeš kupovat za hrozný prachy čínské byliny. A nic se nezmění. Bojuj na jiném poli, tady si zvykni a šetŕi si sluch. Je to následek walkmanů, diskoték a pod.

reagovat 21.9.2015 16:27 - Marcela

Marcelo, nikdo ti neporadí,...

Jak se mám naučit žít s takovými zvuky? na jedné straně tůtání a pískání a na druhé straně hučení a do toho také tůtání.... To se nedá vydržet a bohužel ani zamaskovat... Beru Betahistin 24mg 3x1, Tebokan 2x1 a od psychiatra Lyrica 150 3x1. Nic nepomáhá :( spíše mi příjde, že se to horší...

reagovat 21.9.2015 21:47 - Marcelo

Na to není lék.

reagovat 22.9.2015 08:16 - Marcela

Na to není lék.

Tak mi jen vysvětlete, jak je možné, že se z jedné strany dostane na druhou a kde v mozku tedy vzniká? Lék určitě vyneleznou, jen je otázkou kdy, musí zjistit v jaké části vzniká.

reagovat 22.9.2015 09:50 - Pořád dokola

Příčina nemusí být v mozku. Ucho je složitý orgán. Neztrácej čas tady a nauč se s tím žít. Když se tím budeš pořád zabývat,zvuky se zesílí. Jsi dement?

reagovat 22.9.2015 10:32 - Marcela

Příčina nemusí být v...

Nejsem, ale ty asi jo, když urážíš lidi, který ani neznáš. Já prostě nevěřím, že to u mě nemá příčinu, kdyby mi tam pískalo nebo šumělo, jako většině vám tady, tak to pro mě bude taky ok, ale když tam mám tohle a nemůžu ani pořádně spát, tak s tím se prostě nenaučím žít.

reagovat 22.9.2015 10:34 - Marcela

Nejsem, ale ty asi jo, když...

Navíc, mě je je 22 let, takže to fakt nechci vzdát. Nejsem srab, kterej řekne, jo tak joo páni doktoři, já se s tím teda naučím žít. Ani náhodou, někde to vzniká, tak to tak někde musí logicky zanikat ;)

reagovat 22.9.2015 11:35 - No no

Neurážejte se. Víš kolik nemocí vzniká a ná je člověk celý život? Nejdi s tinitem sama.

reagovat 22.9.2015 12:36 - Marcela

Neurážejte se. Víš kolik...

Ty třeba tinnitus máš? To by mě docela zajímalo a kolik ti je? Já se neurážím, ale také nemám v povaze urážet lidi, kteří jsou ochotni a schopni pro své zdraví udělat vše, až bude veškerá alternativa vyčerpána, tak se s tím budu muset naučit žít, ale sám doktor mi říkal, že uši mám vyšetřené, takže to bude někde v hlavě, teď jen zjistit kde a jak to ovlivnit.

reagovat 22.9.2015 12:39 - Marcela

Ty třeba tinnitus máš? To...

navíc tinnitus není nemoc, je to symptom.

reagovat 22.9.2015 18:57 - Med

Když už sis o tom syndromu ne symptomu přečetla, tak jen 1% zhoršuje významně kvalitu života.

reagovat 22.9.2015 19:06 - Marcela

Když už sis o tom syndromu...

Tak mě to teda život zhoršuje maximálně... :(

reagovat 23.9.2015 07:12 - Jan

To věřím, nemělas chodit na techno party . Je to z hluku a bude vas přibývat. Já to mám taky, ale už jsem se smířil.

reagovat 23.9.2015 08:52 - Marcela

Já na takový akce ale nechodím, mě to vzniklo po zánětu středního ucha, propíchli mi bubínek, začalo mi tam jen lehce šumět, nasadili mi infuze, pak ale prášky - kortikoidy a pak se to změnilo ve zvuk, který začal postupem času přibývat, nyní je už i v druhém uchu. Ještě před tím jsem měla 2x antibiotika, takže si myslím, že je to možná všechno jen z prášků, tak jsem dnes vše vysadila a uvidíme. Z čeho to máte vy? A kolik vám je let? Jaké zvuky máte?

reagovat 23.9.2015 09:43 - Marcela

berete antidepresiva?

reagovat 26.9.2015 18:37 - Marcela

Nechcete si někdo s tinnitem prosim psat? Možná by to pak bylo snesitelnější .... :( Prosím.... Když tak marcelaegrtova@seznam.cz

reagovat 2.10.2015 08:42 - Veví

Zkuste metodu EFT, prý pomáhá. Já ji zkoušela z účinek byl poměrně silný.

reagovat 2.10.2015 09:02 - Dík

Co je to?

reagovat 11.10.2015 09:32 - magdalenka

Zkuste metodu EFT, prý...

Kde jste cvičila a jaký to mělo efekt?

reagovat 11.10.2015 09:35 - magdalenka

Kde jste cvičila a jaký to...

Nemáte někdo zkušenosti s prací MUDr. Jana Miklánka z Prahy nebo z pobytu na ORL Královské Vinohrady. Co na to tinitus?

reagovat 11.10.2015 11:38 - magdalenka

Nemáte někdo zkušenosti s...

Nenašel by se tu alespoň jeden optimista a dobrou zkušeností se zvládáním nemoci. Jsem na úplném začátku.

reagovat 11.10.2015 18:58 - Klid

Nemusí se to zhoršovat. Nemyslete na to pořád a hlavně cvičte cviky na uvolnění krční páteře a masírujte si ušní boltce.

reagovat 13.10.2015 22:20 - Zdena Přitasil

Ahoj všem,ne že bych to...

Tinnitus Stop je to jen podvod jak se tomu říka šmejdi manžel si to objednal nestojí to za nic je to ještě horší.Já jsem se lečila na klimice v Praze na to není žádný lek lekaři nemaji žádný lek a nevěději si rady a vy jste jen podvodníci a tahate z lidí peníze děkuji

reagovat 15.10.2015 16:57 - magdalenka

Nejnovější metoda léčby...

Nic takového neexistuje, pokud to tedy někdy vůbec byla pravda.

reagovat 15.10.2015 17:36 - ZVUK.FREKVENCE

Na NET jsem umístil soubory s frekvencemi od 200 Hz do 12000 Hz. Jsou na této internetové adrese: http://tinnitus.wz.cz/wpXXXX.wav

Za symboly XXXX je třeba dosadit frekvenci, kterou požadujeme přehrát. Je možné přehrávat frekvence v rozsahu 200 Hz až 9000 Hz po kroku 100 Hz, dále pro frekvence 9500 Hz , 10000 Hz a 11000 Hz. Pro vyvolání tónu o frekvenci 2500 Hz (a konstantní délce 20 sec) bude adresa vypadat takto: http://tinnitus.wz.cz/wp2500.wav

Můj vybraný tón byl před pěti lety některý z rozsahu 4800 Hz až 5200 Hz. Nyní mi vyhovuje jiný, okolo 6000 Hz.

http://kareljanuska.blog.idnes.cz/c/454789/muj-boj-s-tinnitem-ii.html

reagovat 22.11.2015 23:12 - jakub

Mam maminku a te huci v usich...

viridt mamince ad si necha napsat enelbin ja to mel taky a prestaloí mi to po te co sem tyto psaky bral

reagovat 28.12.2015 13:13 - Anna32

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli je mož né aby tinnitus měla moje 14ti letá dcera? Má problémy s krční páteří, ale cvičí a je to lepší a lepší. Jenže prý se dnes ráno (28.12.) probudila a začlo jí v levém uchu hučet a to bez přestávky. Nic jiného to nedělá, nebolí atd. Jen to hučí. Nevíte někdo co s tím, a co to pravděpodobně způsobilo? Děkuji za případné odpovědi.

reagovat 28.12.2015 17:39 - Dalibor

Dobrý den, ráda bych se...

Pokud dceři cvičení pomáhá,chce to cvičit dál a třeba i nějaké jiné cviky.To hučení může zase způsobovat ta páteř,jednoduše se zase něco pohlo a sříplo jiný nerv,což se při cvičení na krční páteř stává.Velmi rád ukážu moc dobré cviky,které sám cvičím,nebo se mrkněte na www.jemnydotek.cz,jde o paní Urlichovou,která je něco jako lepší fyzioterapeut.Mám s ní jen ty nejlepší zkušenosti,má své techniky,která na rehabkách neznají.

reagovat 28.12.2015 22:50 - Petr

Šelesty v uších už u sebe pozoruji několik let, po zánětu zvukovodu, postupně v obou uších, který mne trápil dost dlouho se situace myslím dost zhoršila.
Někdy je to silnější, jindy to ani neslyším.
Navíc při každém polknutí mi v uších vždy zapraská.
Problémy s tímto jsem měl už v dětství, několikrát jsem měl zánět středního ucha.
Zatím to nijak neřeším, v práci ani v životě mi to nijak nevadí.
Myslím, že určitě se na tom podílí i vyšší věk. Je mi 46 let, takže už jaksi tělo je trochu optřebované a nemá smysl v tom hledat mouchy.
Holt stárneme a mladí už nebudem :-)

reagovat 29.12.2015 20:55 - Jarmi

Je možné vyzkoušet rezonanci zvuku hlasivek při zavřených ústech - výdech nosem. Je vhodné měnit výšku tonu. Vibrace uvolnují průtok krve. Je to cvik z jogy, se slůvkem oomm se začíná hlubokým tonem a otevřenými ústy. Zvyšujícím se tonem se zavírají ústa a vibrace přecházejí do nosu. Používám to hlavně večer, stačí 2-3 min někdy více. Když prstem zakryjete ucho, cítíte silnou vibraci.

reagovat 29.12.2015 21:00 - Jarmi

Ještě doplněk. Na některé potíže pomáhá čerstvá štáva z netřesku střešního, nejlépe rozdrtit v porcelánovém stojánku na vajíčka, vymáčknout a přímo nakapat do ucha.

reagovat 16.1.2016 10:57 - gariana@seznam.cz

Dobry den.
Me zkusenosti.
Mam piskani v uchu uz asi 2.rok.Zacalo to zedne na den,ze sekundy.Prvni dny jsem sok,bal jsem se co se deje.Lekar mi totiz dallek na tlak,sylnejsi a po mesici uzivani tehto leku me zacelo piskani.Prosel jsem VSEMOZNOU lecbu na ORL.Spise se vse zhorsilo.Mam velmi zpatne zkusenosti s lekari.Zkusyl jsemi lecitele,homeopaty a podobne.I ty,co jsem vydel v TV poradech.Tahaji jen z lydi penize a stav se opet zhorsil.Je mozne,ze je to ume i stres.Snazim se najit DOBREHO psychologa.Nekdy,kdyz mam pohodu se zvuk zmensi.Je to zle,moc zle.Preji vsem uzdraveni.Pokuzme se nevzdavat se.Lada.

reagovat 16.1.2016 14:17 - Jan

Nic na to není než se s tím naučit žít.

reagovat 16.1.2016 14:42 - Dalibor

Nic na to není než se s...

To není pravda,pokud jde o pískání způsobené skříplím nervem v krční páteři,jde to vyléčit a docela snadno.

reagovat 3.2.2016 09:48 - Jana

Zdravím,já mám problém,že když se předkloním,rychle se postavím nebo protáhnu,tak mi zažne šumět,svištět nebo nevím jak to nazvat.Prostě slyším proudit krev. Když to začne,tak se zastavím,narovnám a za chviličku to přestane. Někdy to je i s tlakem v hlavě. Třeba,když rychle vyběhnu schody. Mám orl vyyšetření,eeg,ct,utz krčních tepen a vše ok.

reagovat 4.2.2016 18:36 - Jana

Nikdo nemá stejný problém?

reagovat 4.2.2016 20:01 - Neboj

To nic není, to je stáŕím. Po 50 normální.

reagovat 4.2.2016 20:33 - Jana

To nic není, to je...

Hmm,akorát,že mám 31 :-(

reagovat 25.3.2016 15:33 - Jana

pavlo, prosím jaký...

Je u vás něco nového? Mám stejný problém...

reagovat 25.3.2016 18:54 - V.

Hmm,akorát,že mám 31 :-(

Je to úplně normální. Nesledujte se tolik

reagovat 21.4.2016 06:54 - Petr

Dobrý den.Hučení v uchu ,nemají s tím něco společného nějaké výzkumy na lidích nebo mimozemšťani?

reagovat 21.4.2016 08:01 - filothea

Hmm,akorát,že mám 31 :-(

Ahoj.zkusze akupunkturu.Je to stagnave energie na draze,myslim,jater.Docela uspesna metoda.Kdo nezazil huceni a piskani v usich,nevi,o cem rec.Je to velce neprijemna vec,ale samozrejme,zvyknout se da na vsechno.zdravim.filothea

reagovat 21.4.2016 17:45 - Petr

Zdravím,já mám...

Já teda nevím, ale proč tedy tento nijak běžný prudký pohyb provádíte?
Po předklonu a prudkém postavení jsou takovéto příznaky ve vašem věku snad normální, čemu se divíte?
Někomu se třeba přitom zatočí hlava. To je způsobeno mimo jiné např. chvilkovým odkrvením mozku.
Už holt nejste dítě.

reagovat 26.4.2016 06:51 - Jana

Já teda nevím, ale proč...

Nejsou to prudké pohyby,ale běžné pohyby. Stačí se pro něco ohnout nebo teď sedím u pc,otočím hlavu do prava a začne a dám hlvu zpátky a přestane.

reagovat 26.4.2016 23:37 - Franta

Já teda nevím, ale proč...

já to mám taky a nejsem žádný stařík, už ve dvaceti se mě stalo že jsem se ohnul pro něco, narvnal se a zamotala se hlava.Po čtyřicítce je to horší, někdy stojím a točí se mě celé okolí. někdy seohnu 10x a nic, a nejednou se mě motá hlava, stačí že se ohnu jen abych zvedl kbelík, při mytí auta a pod. Přitom cvičím, jezdím na kole,

reagovat 27.4.2016 15:36 - Jana

já to mám taky a nejsem...

Mi se ale hlava netočí...

reagovat 10.5.2016 19:58 - Pavel

po více jak šesti letech více méně marných pokusů (ušní lékař, infůze, masáže, léčitel, různé medikamenty, čínká medicína atd.) se tinitu zbavit konečně zlepšení. Nevím jestli to není vtloukání klín klínem ale funguje to a to je hlavní. Za ten pocit usínat a nic neslyšet to stálo. Metoda je to tak trošku extravagantní ale mě pomohla

reagovat 11.5.2016 10:03 - Jarmila

po více jak šesti letech...

Pavle, když se Vám podařilo šelestu zbavit, podělte se, prosím, o zázračnou metodu. Děkuji.

reagovat 11.5.2016 19:34 - Pavel

Pavle, když se Vám...

nejedná se zázrak ani nic nadpřirozeného. můžu popsat do pošty a55@seznam.cz

reagovat 11.5.2016 20:28 - Pavle

nejedná se zázrak ani nic...

Proč to nenapíšete tady? Lidé když mají zdravotní potíže často čtou příspěvky i několik let staré.
Mně osobně sice šelesty zatím moc nevadí, i když chvílemi kvůli nim nic neslyším, ale určitě se najdou lidé kterým v budoucnu vaše rada pomůže.

reagovat 1.6.2016 03:37 - Michal

Ahoj, v levém uchu mi čas od času zahučí takovým zvonovým dutým tónem, v pravém uchu mi čas od času dost hlasitě píská, vše trvá řádově 5 vteřin. Občasná šelest a dlouhodobější tišší šumění, nebo pískání je u mě samozřejmostí, dokonce, když se soustředím, dokážu měnit intenzitu šumu který slyším, může přejít až v celkem hlasité šustivé pískání, nebo ho vrátím do původního, téměř neslyšného šumu. Ale zpět k těm prvním dvěma zvukům. Jsou tak odlišné od všeho co jsem popisoval dál, že mi to přijde skoro jak .. smysl. skoro to až vypadá jako .. taková bio-notifikace :-D Hm ? :)

reagovat 3.6.2016 07:53 - Zdena

Dobry den , nejsem léčitell...

Jarmilo, prosím jaké kapky bereš na tinnitus?

reagovat 10.7.2016 17:48 - Alena

Pěkný den , po Angíně, kterou jsem měla cca 14 dní , jsme cítila zalehlé ucho, to mi přešlo, ale naopak se mi zdá, že v tichu slyším pískání....dr říkal, že to všechno souvisí s nachlazením, já už se cítím ale zdravá....

reagovat 10.7.2016 20:34 - Jana

Proč to nenapíšete tady?...

Bylo by dobré, pokud někomu něco pomůže, aby pomohl ostatním, nebo aspoň dal nějakou naději, zvláště když víme, jak je to někdy hrozné. Mně začal v jednom uchu zvuk co vydává cvrček, protože s tím uchem mám letité problémy/dříve hlavně zaléhání/ myslela jsem, že budu zase na uším kukat, nebo mi to dr. propláchne, ne, tentokrát je to prý "cévní" to je všechno co jsem se dozvěděla a dostala recept na Tebokan a Vertimed, ten v lékárně neměli, ta mi dali Betahistin. Nejhorší je to v noci, docela pomůže to ucho ucpat ušním špuntem. Ale je to fakt mazec!

reagovat 24.7.2016 20:31 - Mates

Nepomáhá Nic. Snad jen trochu ACRN, která dokáže chvilkově tinnitus zmírnit. Vyzkoušel jsem HBO, infuze, akupunktura, rehabilitaci- magnetoterapii, bazén, masáže měkké techniky, shiatsu, ohnivé baňkování a efekt spíše žádný. Částečné zmírnění po infuzícha nyní opět zhoršení. Jsem už zoufalý. Nic mne nebaví, u ničeho nevydržím, lítostivost, a fakt že nám "postiženým" nedokáže nikdo pomoc....

reagovat 25.7.2016 20:15 - Iva

Nepomáhá Nic. Snad jen...

Já mám v uchu zvuk cvrčka, pomáhá mi na to Betahistin, ale u mě je to cévního původu, manžel to má po spackané operaci ušního bubínku, pořád zvuky v hlavě a tomu to nepomohlo, u každého je to jiné, ale je to vždycky hrozné.

reagovat 31.8.2016 17:36 - Ondra

Jinak já mám tinnitus cca měsíc. Je spojený se smíšenou nedoslýchavostí (vysoké tony). Pomáhá mi ticho, pri kterém se to postupně během dní zlepšuje. Nosím téměř celý den špunt v jednom uchu. Pokud ho nemám a uslyším hlasitější zvuk o podobné frekvenci, tak se to znatelně zhorší. A hlasitější znamená třeba i vrznuti židle o dlažbu. Další benefit špuntů je, že s ním to vnímám trochu jinak a hlavně když si ho pak vydám,tak to díky slyšení okolních zvuků vnímám méně = subjektivní zlepšení.

reagovat 2.9.2016 22:15 - Lucie

Dobrý den pískání v uší mám už nějaký rok, a musim říct že se to dost zhoršilo a nemůžu kvůli tomu ani spát.. Byla jsem na ušním tam mě poslaly na MR, EEG, neurologii a sono krku a nikde nic nezjistily, chodila jsem i na infuze nic. brala jsem nějaké prášky co mi předepsal ušní a taky nezabraly.Jsou nějaké prášky nebo něco co by na to pomohlo?

reagovat 20.10.2016 12:19 - Jana

https://www.facebook.com/groups/904079546369135/
Skupina na facebooku o tinitus

reagovat 20.10.2016 18:59 - Věra Michalicová

zde je odkaz na vyléčené tinitusy : http://www.medicelo.cz/news/bechterev-polyneuropatie-tinitus-kauza-pana-ing-r-k/ a ještě zde :http://www.medicelo.cz/news/deprese-alergie-chronicka-ryma-huceni-v-usich-bolesti-celistnich-kloubu/

reagovat 21.10.2016 07:05 - Je to tak

Nic vám nepomůže , bohužel.

reagovat 9.1.2017 09:41 - Marcela

Na pískání v uších...

Čerstvé lístky jitrocele nebo sušené a kde to seženu?Diky za odpověď

reagovat 9.1.2017 20:02 - wer

Jitrocel je plevel a v létě roste po celé naší zahradě... na tinitus že by pomáhal? jste normální? Na to nepomáhá nic! leda blázinec.

reagovat 18.2.2017 20:59 - Honza

Tinnitus Stop je podvod! Beru...

"POZOR" je to jen podvod. WWW stranka + muj pripevek vzdy zmizi. Honza

reagovat 19.2.2017 12:21 - verona

Souhlasím,kdyby ten zázrak fungoval, byla by za to nobelovka. akorát to zázračně vycucne lidem peníze z kapsy :-(
Taky můj příspěvek smažete, žeano pane admin :-)

reagovat 10.3.2017 10:53 - Pavlíček Josef

POZOR,jedná se o podvod!!!!!

Žádné z uvedených jmén např.Radek Rašík a ještě další kteří jsou i s fotografií uvedeny na stánkách nabízející tablety na "Tinnitus" nejsou uvedeny v registru lékařů Lékařské komory.Na internetových stránkách je možné jména ověřit.V Praze není uvedená ani žádná soukromá klinika těchto podnikatelů.

reagovat 15.3.2017 09:53 - Peter

Dobrý den,
taky jsem trpěl tinnitem a sám si prošel touto cestou plnou beznaděje a zoufalství. Nakonec jsem cestu k úplnému vyléčení našel a o mém vyléčení jsem napsal knihu. Taky jse připravil webové stránky, kde shrnuji základní doporučení, kontakt na lékaře placené pojišťovnou a pod. Více na www.beztinnitu.cz

reagovat 2.4.2017 21:17 - stefaton

Zdravím,

je mi čtyřicet a už je to více než rok, co jsem začal mít po větším nachlazení problémy s šelestem v uších v noci, který se posléze rozvinul v chronický pravostranný tinnitus. Dlouho jsem se těšil na tento okamžik, ač jsem nevěřil, že nastane, až budu moci o tom napsat, ale teď vím, že čas uzrál a že o tom mohu bez obav psát a hlavně – popsat svoji CESTU K VYLÉČENÍ! Jde o moji osobní zkušenost, kterou nehodlám předkládat za univerzální recept. Ale snad něco z toho pomůže jiným.
První důležitá věc, která zapříčinila v mém případě rozvoj tinnitu, byli NECITLIVÍ ZDRAVOTNÍCI. Často nedokážou odhadnout psychický stav pacienta, v jakém za nimi přichází. Specialista ORL mi řekl, když už nevěděl co se mnou, abych šel na psychiatrii (v čemž měl nakonec pravdu). Sestra mi při audio vyšetření říkala: "Hlavně na to nemyslete, Jinak se TOHO NIKDY NEZBAVÍTE!“ Opravdu skvělá motivace a povzbuzení!
Za druhé jsem se dočetl na internetu, že nejlepší na tinnitus je si pouštět hudbu, usínat při puštěném rádiu a vyhýbat se tichým místům. Není hloupější rada! O to víc jsem si upevňoval strach z ticha. Prášky na spaní nebo Neurol jsou vzhledem k dlouhodobé povaze problému neefektivní a vzniká nebezpečí vzniku závislosti na ně. Blbý nápad také bylo číst články o diagnostice tinnitu, sledovat dokumenty o lidech trpících tinnitem (jeden takový s Michalem Pavlíčkem mě na čas rozložil).
První naděje mi svitla, když jsem o svém problému hovořil s duchovním mistrem. Jeho rada byla prostá, ale v té době pro mě naprosto děsivá – otevři se tomu zvuku, neboj se ho a naslouchej, co ti tím chce tělo sdělit. Nejspíš jde o nevyřešenou úzkost, strach a nespokojenost. Taky mi poradil, abych s tím neobcházel mnoho různých specialistů, ani se o tom kromě blízkých nikomu ze známých nesvěřoval – každý bude radit něco jiného a ve výsledku z toho bude totální zmatek. Byly to hrozné stavy – nemohl jsem mít sluchátko telefonu u ucha, zalehlé ucho, bolely mě ostré zvuky při uklízení skleniček do skříně, přes den náhlé návaly pískotu…. pak panika a strach.
Mohu říci, že po osobních rozhovorech s učitelem jsem zažil na pár dní uvolnění, ale pak jsem do toho opět spadl. Nemohl jsem se vyspat a zoufal jsem, že se toho již nikdy nezbavím, že se to zhorší, že se z toho zblázním a že umřu na totální vyčerpání z nevyspání. Přesto denně každé ráno JSEM MEDITOVAL 25 MINUT V TICHU, také cvičil speciální hathajógu na tinnitus a dechová cvičení. Doporučuji: http://www.stylecraze.com/articles/yoga-asanas-to-cure-tinnitus-hearing-problems/
Začal jsem chodit taky na psychoterapii a odhaloval v sobě hluboce zakořeněné úzkosti a strachy, které s tímto problémem byly do značné míry spojené. V mém případě tak tinnitus byl SOMATICKOU PORUCHOU SPOJENOU S ÚZKOSTÍ. Velkou duchovní vzpruhou mi v nejtěžších chvílích byly myšlenky Eckharta Tolleho (kniha Moc přítomného okamžiku, také jeho videa na youtube), později také velkou úlevu mi přinesly psychologické knížky Deset tváří úzkosti od Hanse Morschitzky a Sigrid Sator (Portál 2014) a Nadměrné obavy o zdraví od Jana Práška (Portál 2004).
Nejhorší pro mě zůstávalo uvolnit se v tichu vleže na zádech a hlavně v noci v posteli. Vloni v létě, po 3 měsících výskytu prvních obtíží přicházely světlé okamžiky přes den a já jsem jel v naději na úplné vyléčení na meditační seminář, ale tam se problém úzkosti a tinnitu projevil ještě ve větší intenzitě, takže čtyři noci jsem nebyl schopen usnout. Až teď chápu, co mi tehdy říkal duchovní učitel, totiž, že v tichu a soustředění se vyplavují z hloubky mentální obrazce a nabývají na intenzitě – byl to intenzivní očistný proces. Uvědomoval jsem si postupně a začal i tomu věřit, že celý problém s tinnitem byl podmíněný moji labilní psychikou, která jej přivolávala.
Výborné je plavání, tai-čchi a sauna na uvolnění psychiky, také pobyt v přírodě a vyhýbání se „nezdravým aktivitám a myšlenkám“. V srpnu jsem měl občasné výkyvy, nakonec jsem tomu zase propadl a bylo to natolik nezvládnutelné, že jsem na psychiatrickou pohotovost do Bohnic. Jen na okraj, jak jsem o tom s psychiatričkou začal mluvit, problém zmizel… Předepsala mi pro případ úzkosti malé dávky chlorprothixenu – ty skutečně zabíraly a taky mi vysvětlila mechanismus úzkosti s tím, že možností řešení jsou také antidepresiva. Moc se mi do toho nechtělo, ale návraty tinnitu hrůzy s tím spojené mě nakonec přivedly k tomu, že lepší brát AD než nespat a přes den být v napětí. Po dvou měsících braní Elicea 10 mg problém prakticky zmizel, denně jsem trénoval AUTOGENNÍ TRÉNINK (15 min., doporučuji http://www.psyx.cz/), abych se nebál pískotu i v tichu. Tinnitus a napětí v uších povolilo nakonec i během noci a když se někdy něco v uchu objeví, tak zůstávám v klidu a hlavně – spím v klidu.
VYLÉČENÍ Z TINNITU BERU JAKO KOMPLEXNÍ CESTU TĚLESNÉHO, DUŠEVNÍHO A DUCHOVNÍHO UZDRAVENÍ. Eliceu zatím beru jako profylaktikum proti úzkostem dál. Přeji všem, kteří trpí podobným problémem, uzdravení.

stefaton@centrum.czreagovat 5.4.2017 18:06 - Slavěna

Se zájmem jsem si přečetla váš obsáhlý výklad. Je to tak. Přeji hodně pohody, která však přichází také ještě po dobré a tvořivé práci .

reagovat 26.4.2017 10:03 - Peter Studeník

Dobrý den, mně se podařilo tinnitus úplně vyléčit a napsal jsem o tom knihu - Výléčil jsem si tinnitus. Více můžete najít na www.beztinnitu.cz. Všem držím moc palce, Peter Studeník

reagovat 4.7.2017 13:40 -

reagovat 18.7.2017 20:34 - Jerry

Dobrý den,ráda se podělím o svou zkušenost.Tinnitem trpím asi dva roky.Hučení v uchu,jako když se dělají v blízkosti zemní práce s různou intenzitou celý den i noc.Před rokem vyš.na ORL bez nálezu,léčba infuzemi bez efektu,na neurologii bez pořádného vyšetření odeslána Rhb krční páteře-také nic.Takže řečeno-Naučte se s tím žít....nakonec úplně kvůli něčemu jinému letos nasazeny antidepresiva escitalopram a já si uvědomuji,že hučení je bud slabé,nebo mám i poit,že i skoro žádné.Velká úleva-po dvou letech si užívám ticho...a to byly dny,kdy,jak se říká,třískla bych hlavou o zed..tak taková je má zkušenost s ad a s možností jejich působení na tinnitus

reagovat 12.9.2017 09:42 - Milana Svobodová e-mail alumex @email.cz

Veruško, taky jsem měla...

Pavlinko vás příspěvek k sumění v uších a léčba obstříkem pod ucho je zajimavy, zvlášt, kdyz byl účinný. Mužete mi prozradit lékaře, ktety ten zákrok provedl. Díky Svobodová

reagovat 17.11.2017 18:34 - kaji

Moje zkušenost je taková,...

paní Marcelo, mám stejné problémy, šelest, pískání v levém uchu + noční závratě. Co myslíte, můžete mi pomoci. Jsem po CMP a beru navíc spousty léky.
Děkuji Kaji

reagovat 25.11.2017 21:08 - Michal

Zdravím, mě začal tinitus...

Presne jako Já a už z toho blaznim

reagovat 2.12.2017 09:43 - Přikrylová Pavla

Trpím ušními šelesty už...

Já mám šelest v uších také. Hlavně když je ticho je to děsné. Pomáhají mi sluchátka do uší při sledování televize a s tím usínám.

reagovat 26.1.2018 07:28 - lub

Zdravím,

je mi čtyřicet...

ste tam?

reagovat 21.3.2018 01:14 - Kb

jsem již opravdu starší,...

Měl jsem totéž, slyšel jsem i více tělesných zvuku. U mě to byla díra (dehiscence) v kosti mezi vnitřním uchem a mozkem, popsáno to je nejvíc v cizině pod názvem SCDS. Dá se to operovat.

reagovat 21.3.2018 01:26 - Asi

Měl jsem totéž, slyšel...

záleží na tom, jestli to u nás umí někdo objevit. A díru v kosti asi nebudeme mít všichni, které tinitus trápí

reagovat 1.4.2018 07:19 - petrh

Zdravím všechny, je mi 24 let a tinitus mám něco málo přes měsíc. Chtěl bych Vás trochu povzbudit. První 3 dny, co jsem ho registroval mě příliš netrápil, teprve když jsem si zadal do vyhledávače, co by to mohlo být a vyskočily na mě příšernosti typu, jak se polovina lidí zblázní atd., tak jsem se doslova zhrozil. Hned jsem letěl na ORL, výplach ucha, nasazení léků...samozřejmě nic nezabralo. Najednou jsem ho začal vnímat daleko intenzivněji než ze začátku. Kdyby však neexistoval internet a já se šel s tímto problémem svěřit lékařce a první informace, která by se ke mně dostala by bylo např, že to má každý druhý a že to absolutně nic není, tak bych to vůbec neřešil. Např. budhisté jsou dokonce vděční, když tento stav mají a radují se z toho. Důležité je vědět, že tinitus je VŽDY velice tichý zvuk - tedy to, že ho někdo vnímá jako velice silný zvuk je v prvé řadě dáno stresem a psychikou. Pokud se na něj budete neustále soustředit a nervovat se, tak je jasné, že ho budete slyšet silněji. Intenzita vnímání je zkrátka naprosto subjektivní a závisí na tom, jak moc si ho Váš mozek všímá. Po čtení různých příspěvků už jsem vzdal obíhání lekářů, léčitelů atd. atd. Stejně je to zbytečné. Čím víc jich budete obíhat, tím více na to budete myslet a stresovat se tím. Jediné co ještě zkusím je rehabilitace, neboť mám dosti zatuhlý krk, a to je to poslední, co udělám. Jediná rada je dle mého opravdu si zvyknout. Já se třeba snažím si tento zvuk oblíbit. Můj tinitus se neustále mění - občas slyším zvonečky, pak cvrčky, o chvíli později zase šumění. Nevychází to z ucha, ale přímo z hlavy. Zkuste k němu přistoupit trochu víc pozitivně a sami uvidíte, že to není zas tak hrozné. Třeba mně se skutečně někdy ty zvuky dokonce líbí. Hlavu vzhůru, není to nic strašného! Myslím si, že to je v prvé řadě o tom, jak se k tinitu postavíte.

Mějte hezký den,

Petr

reagovat 1.4.2018 12:47 - Šumák

Časem se to zhoršuje, ale nezbývá nic, než se s tím naučit žít.

reagovat 9.4.2018 20:51 - Eva

Zdravím, mě začal tinitus...

Honzo, jen by me zajimalo, jestli se neco zlepsilo. Ted je rok 2018. Vas prispevek je z roku 2010. Mam totiz uplne, uplne stejne priznaky. Usnout proste nejde. Kdyz clovek usina, tinnitus ho okamzite uvadi zpet do reality. Uz nevim, jak dal. Mam velmi vysoky piskot kombinovany s cikadami a jeste vrzanim a bouchanim. Zkratka ucinena hruza. Ve dne je to velmi neprijemne, ale sotva se odebiram vecer do loznice, pripadam si jako bych vchazela do mucici komory. Bez spanku se proste neda existovat. Take mi predepsali ruzna antidepresiva, pilule na spani. Nic nepomaha. Vyzkousela jsem snad veskerou alternativni lecbu. Jedine co pomuze je Benzos, ale ten opravdu nechci brat. Navic pouze pomuze na hodinku ci dve spanku nad ranem. Velmi rada bych se dozvedela, jak na tom dnes jste.
Diky, Eva

reagovat 9.4.2018 20:52 - Eva

Honzo, jen by me zajimalo, jestli se neco zlepsilo. Ted je rok 2018. Vas prispevek je z roku 2010. Mam totiz uplne, uplne stejne priznaky. Usnout proste nejde. Kdyz clovek usina, tinnitus ho okamzite uvadi zpet do reality. Uz nevim, jak dal. Mam velmi vysoky piskot kombinovany s cikadami a jeste vrzanim a bouchanim. Zkratka ucinena hruza. Ve dne je to velmi neprijemne, ale sotva se odebiram vecer do loznice, pripadam si jako bych vchazela do mucici komory. Bez spanku se proste neda existovat. Take mi predepsali ruzna antidepresiva, pilule na spani. Nic nepomaha. Vyzkousela jsem snad veskerou alternativni lecbu. Jedine co pomuze je Benzos, ale ten opravdu nechci brat. Navic pouze pomuze na hodinku ci dve spanku nad ranem. Velmi rada bych se dozvedela, jak na tom dnes jste.
Diky, Eva

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

záleží na tom, jestli to u nás umí někdo objevit. A díru v kosti asi...
Asi  |  21.3.2018 01:26

Zdravím všechny, je mi 24 let a tinitus mám něco málo přes měsíc....
petrh  |  1.4.2018 07:19

Časem se to zhoršuje, ale nezbývá nic, než se s tím naučit žít.
Šumák  |  1.4.2018 12:47

Honzo, jen by me zajimalo, jestli se neco zlepsilo. Ted je rok 2018. Vas...
Eva  |  9.4.2018 20:51

Honzo, jen by me zajimalo, jestli se neco zlepsilo. Ted je rok 2018. Vas...
Eva  |  9.4.2018 20:52

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *