Rakovina prsu

28.4.2009 00:00
Zdraví

Bezmoc a beznaděj jsou důležitými faktory u velkého nebezpečí: rakoviny.

Někteří vědci zjistili ?typ často postižený rakovinou?, což označuje člověka neprojevujícího žádné negativní pocity. ?Milého? člověka, který nikdy není nepříjemný k ostatním, omlouvá se za všechno, dokonce i za svou nemoc, postihne rakovina spíše než osobu vyjadřující své pocity (trvalá zlost určitě není zdravá; jde též o chronickou nerovnováhu a přispívá k srdečnímu onemocnění). U žen zachovávajících vždy klid, např. když jim lékař sdělí, že je nutné odstranit bulku v prsu, se vyskytuje rakovina častěji než u žen, které ponechají průchod svým pocitům z nebezpečí, které přináší život ohrožující onemocnění.


Přítomné jsou samozřejmě další vlivy: vyšší riziko rakoviny prsu se vyskytuje u žen s dřívějším začátkem menstruace, u bezdětných do 30 let věku, s výskytem rakoviny v rodině nebo konzumujících nadměrné množství tuku. Přejídání patří též k rizikům, zvláště v přeměně velkého množství jídla v amu.

Škodliviny v zevním prostředí hrají roli ?u žen, které prodělaly biopsii s podezřením na nádor prsu a u žen s rakovinou prsu se v tukové tkáni prsu našlo o 50 % vyšší množství karcinogenních chemických látek, než u žen s nezhoubným nádorem prsu.? (Lonsdorf et al. ? viz Literatura).


Tkáně poškozují elektrická a magnetická pole, umělé světlo (krysy vystavené nadměrnému umělému osvětlení postihuje častěji rakovina prsních žláz a u slepých žen se vyskytuje rakovina prsu méně než v průměru).

Na vině je i oblečení: jedna studie zjistila u žen, které nosí podprsenku téměř 24 hodin, častější výskyt rakoviny než u nosících podprsenku 12
hodin denně. Oproti těmto ženám se rakovina prsu vyskytovala v menším počtu případů u žen, nosících podprsenku maximálně 6 hodin denně.


Ženy postižené rakovinou prsu odhodlané bojovat s nepřízní osudu přežívají ty, které se s ?osudem? smířily. Jen bojovat s nemocí ovšem nestačí. Je nutné se naučit žít zdravě, přimknout se k přírodě, schopné působit uzdravující silou.


Smích léčí, prodlužuje život a tím přijímáte vše s menší vážností. Berete-li chorobu příliš vážně, vystavujete se většímu nebezpečí,
než pokud berete vážně sama sebe.

Ájurvéda léčí všechny nemoci jako vetřelce, kteří napadnou, přemohou a v některých případech ovládnou svého hostitele. Se snižující
se vírou klesá imunita
a kolem vás čekají nemoci na svou příležitost. Někteří nemocní vytvoří ze své nemoci reálnou, bezpečnou a logickou věc. Hluboko uvnitř se bojí nejistoty v relaxaci, pocitech, smutku a nutnosti čelit skutečnému životu. Přimykají se ke své chorobě a odmítají se obrátit k přírodě. Tyto pacienty lze obtížně léčit.


Bylinná léčba tvoří součást terapie. Některé ájurvédské byliny jako Triphala, Neem, Brahmi, Noni, Amalaki a speciální směs
LKC odstraňují toxiny z těla.


V některých případech však žena s pozitivním myšlením bývá příliš zahlcena toxiny po dlouhou dobu a není schopna plně spolupracovat při léčení. Tyto ženy potřebují radikální léčbu chirurgickou, chemoterapii nebo ozařování. To vše patří též k životu a stanou-li se realitou, buďte rozumné. Posilujte tělo před a po léčbě a zajistěte si dobrého onkologa, který sleduje novinky ? například to, že máte dvakrát větší pravděpodobnost
přežít chirurgický zákrok u rakoviny prsu provedený v druhé polovině menstruačního cyklu s nízkou hladinou estrogenu (po ovulaci a před menstruací) než v první polovi ně cyklu s vysokou hladinou estrogenu.
Najděte odborníka, který respektuje život, ?modlí se? za pacienty a zná hodnotu víry a naděje (vědecky prokázaný účinek víry popisuje například dr. Larry Dossey.


dr. Robert Erwin Svoboda
Jeden z největších odborníků na východní medicínu, americký lékař přijede na březnový seminář do Prahy (více informací na www.ayurveda.cz).

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Holky a ženský, to vás upřímně lituju, protože si žádná toto...
Jenda  |  29.4.2015 13:43

Moc děkujeme za sova která podpoří boj s touto nemocí. Zvláště si...
Jendo  |  29.4.2015 16:37

Ale to víš, že jó. Ženská je jedna z nejlepších a z nejhezčích...
Jenda  |  29.4.2015 17:24

Jendo,úplně s tebou souhlasím. Jenže je to tak jak je. O prsa ani tak...
Sára  |  29.4.2015 20:16

Drahá Karin,na rakovinu je MOŘE Fungujících ALTERNATIV... Osobně...
Avatár Krshna  |  24.2.2018 15:31

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *