Rady vědců pro boj se stresem

31.10.2001 00:00
Zdraví

Stres pomáhá lidem mobilizovat se k překonávání náročných situací, například v nějakém duelu, ale i při předjíždění v autě. Zvýšená činnost neuronů má však po výkonu pominout, a pokud se tak nestává, vyvolá to po nějaké době zpravidla i vážné zdravotní problémy.

Uvedli belgičtí vědci v místním tisku. Člověk by měl zvažovat změnu životního stylu nebo navštívit lékaře, pokud například trpí dlouhodobě nespavostí, anebo naopak potřebou stále spát, nezájmem o sex, podrážděností, svalovým napětím, bolením hlavy, žaludečními problémy, špatnou koncentrací, výpadky paměti, různými vyrážkami nebo zvýšeným počtem infekčních onemocnění vinou snížení imunity.

Vědci proti negativním dopadům stresu především doporučují procházky v lese, odbourání zášti, dobře snídat a obědvat, přehodnotit jídelníček, fyzický pohyb, dobře spát, souložit, hovořit s lidmi, nenadávat, nepřetěžovat se, změnit dekorace v práci a v bytě, vyhledávat světlo, zakřičet si bez svědků z plných plic, praktikovat automasáž a naučit se relaxovat.

Zdroj: ČTK

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

zkurve
Richard Hronec  |  18.1.2013 09:14

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *