Projekt Doktor nonstop

21.2.2007 00:00
Zdraví

Projekt Doktor nonstop by měl podle jeho tvůrců vyplnit mezeru na trhu zdravotních služeb. Lidé, kteří do něj vstoupí, budou mít 24 hodin denně možnost poradit se po telefonu o svých zdravotních obtížích a přivolat si lékaře domů. Za to zaplatí ročně 4200 korun, řekl novinářům ředitel projektu Rudolf Foglar.

"Je to na hraně zákona, jestli si lidé platí za péči, kterou jim hradí zdravotní pojišťovny," řekl ČTK místopředseda Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost Milan Kudyn. Připomněl, že pediatři nabízejí rodičům, že za 2000 korun ročně budou nepřetržitě na telefonu a přijedou jejich dítě ošetřit. Péči vykazují zdravotní pojišťovně, poplatek je za nadstandard, že jsou kdykoli k dispozici, zdůraznil Kudyn.

Mluvčí ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt ČTK řekl, že kdo nepřetržitou službu nabízí, nemůže chtít peníze za nic, co je hrazeno ze zdravotního pojištění. Platit prý lze za trvalou dostupnost péče, ale ne za péči samotnou. "Když je někdo ochoten službu nabízet a lidé ji chtějí a mají na to peníze, nevidím na tom nic špatného," dodal.

Foglar vysvětlil, že pečují o pacienty, kteří se sami přihlásili a souhlasí s poplatkem. Smlouvu se zdravotními pojišťovnami nemají a nežádají od nich ani, aby jim péči proplatily. "Lékaři nemají pro tuto službu smlouvu s pojišťovnou, ošetření tak je určitou formou nadstandardu," řekl.

Lékařská soukromá pohotovostní služba inzeruje svoji nabídku na www.doktornonstop.cz. Upozorňuje, že v případě ohrožení života je nutno volat záchrannou službu, pohotovostní služba ji nenahrazuje.

Projekt se zatím ověřuje v Praze, do půl roku se rozšíří i do krajů. Podle oslovených lékařů by měla větší dopad v oblastech, kde jsou se zajištěním pohotovostí problémy. V hlavním městě jsou pohotovosti na poliklinikách a ve velkých nemocnicích. V krajích ji obvykle přes den zajišťuje tamní záchranka a v noci nemocnice, v řadě míst ale i soukromé praxe.

Naďa Myslivcová - ČTK

Související články

Lékaři a pacienti spolu neumí komunikovat

12.9.2003 00:00

Bozi v bílém

19.6.2002 00:00

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Můžeš mi napsat, kolik to stojí?
Skrblík.  |  10.9.2007 09:18

To by mě taky zajímalo kolik to stojí a ještě jsem z Havířova kde se...
Věra  |  10.9.2007 11:40

Viz. www.doktornonstop.cz - je to zcela soukromá zdravotní služba, bez...
Paul  |  10.9.2007 13:05

Dík hned kouknu na web
Věra  |  10.9.2007 13:29

Dobrý den jaká mast je nejlepší na impetigo?děkuji
Simona  |  23.8.2011 19:24

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *