Proč na únavu užívat ženšen, když si mohu dát kávu?

20.8.2002 00:00
Zdraví

Ženšen nemá pouze stimulační a povzbuzující účinky. Je to v podstatě posilující lék. Je založen na jiné bázi než kofein. Kofein nás sice probere a povzbudí, ale jakmile přestane působit, jsme daleko unavenější a vyčerpanější.

Ženšen zvyšuje vitalitu a aktivitu a zároveň je přínosem pro naše zdraví. Kofein ve skutečnosti nedodává energii ani nepůsobí proti stresu a vyčerpanosti. Je to pouze "rychlá pomoc", která si své vybere hned, jakmile přestane účinkovat.

Ženšen nabízí víc než jen okamžité překonání únavy. Napomáhá organismu překonat každodenní stres. Nejedna vědecká studie potvrzuje, že ženšen chrání naše tělo před negativními účinky stresu. Pokud žijete v neustálém stresu nebo jste na sebe příliš tvrdí a neuděláte si čas na odpočinek, může dlouhodobý tlak okolností způsobit zvýšení krevního tlaku a cholesterolu v krvi, snížit odolnost organismu a všeobecně poškodit vaše zdraví. Ženšen zabraňuje těmto negativním změnám. Udržuje vnitřní rovnováhu organismu, zvyšuje jeho imunitu a chrání jej před poškozením, jehož příčinou je právě stres.

Autor: Stehen Fulder, PhD - O ženšenu - nakladatelství Pragma

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Pouze Korejský ženšen má jméno Panax ginseng (nikoli zmíněný P....
ing. Martin Čop  |  16.2.2007 12:59

Dealeři tu chyběli.
Gong  |  16.2.2007 13:33

Dealeři tu chyběli.
Gong  |  16.2.2007 13:33

Na únavu se dá doporučit pohyb, správné cvičení, pobyt na čerstvém...
Kamila  |  24.8.2010 08:45

Zensen je prvni rade skvely pro podporu erekce, protoze stimuluje prokrveni...
Makiavelli  |  31.8.2018 10:58

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *