Pro správnou funkci zraku jsou klíčové živiny

24.6.2014 00:01
Zdraví

Oči jsou citlivý a důležitý orgán, který denně vystavujeme škodlivým vlivům - slunci, prachu, suchému vzduchu, dlouhé práci s počítačem, čtení anebo řízení automobilu. Na kvalitě zraku se podepisuje i postupující věk. Péči o něj bychom proto neměli podceňovat.

 

Řešte situaci dřív, než bude pozdě. Rychlost stárnutí zraku můžete ovlivnit.

Zrak je extrémně citlivý na přísun důležitých látek, které udržují jeho funkce v požadované kvalitě.

Karotenoidy

Na prvním místě bychom měli naši pozornost zaměřit na lutein a zeaxanthin. Jedná se o přírodní karotenoidy, které naleznete ve žluté skvrně, malé části sítnice zodpovědné za centrální vidění. Dalším významným karotenoidem je vitamin A, který přímo zodpovídá za zachování normálního stavu zraku. Částečně dokážeme tyto látky získat z potravy, jejich spotřeba však s věkem roste a proto je velmi vhodné je doplňovat i z jiných zdrojů.

Omega-3 vícenenasycené mastné kyseliny (DHA a EPA)

Omega-3 vícenenasycené mastné kyseliny (DHA a EPA) jsou rovněž klíčové pro funkci očí a jsou přímo koncentrovány v buňkách oka. Kyselina dokosahexaenová (DHA) totiž přispívá k udržení normálního vidění. Příznivého účinku se dosáhne při přívodu 250 mg DHA denně.

Antioxidanty

Vitamin C, zinek a selen jsou možná často spojovány s imunitou, ale svou nezastupitelnou úlohu mají i v rámci péče o zrak, jsou to totiž antioxidanty a přispívají k ochraně buněk před oxidačním poškozením. Zinek navíc přispívá k udržování normálního zraku a rozpoznávacích funkcí.

Ginkgo biloba

Nejnovější výzkumy odhalily další přínosnou látku pro náš zrak. Tuto však nedokážeme přijmout v potravě, jedná se o extrakt Ginkgo biloby, jenž díky svým účinkům podporuje periferní krevní oběh a vyživuje sítnici oka, což je pro oči zvláště užitečné. Extrakt Ginkgo biloby je vhodné dodat tělu pomocí kvalitního doplňku stravy z lékárny.

Péče přímo na míru

Všechny tyto 4 kategorie důležitých látek v sobě kombinuje unikátní doplněk stravy prémiové řady Da Vinci Academia OCUTEIN® GINKGO Lutein 15 mg. Jedná se o jedinou oční výživu s touto propracovanou kombinací živin, které si tělo nedokáže vytvořit samo a je proto nutné je přijímat z potravy. OCUTEIN® GINKGO Lutein 15 mg naleznete ve své lékárně nebo na eshopu www.zlekarny.cz .

Chcete-li o svůj zrak dobře pečovat, vsaďte na OCUTEIN® GINKGO Lutein 15 mg. Taková péče se Vám zúročí. Více informací naleznete na www.ocutein.cz .

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Odstraňte tu pitomou reklamu, vždyť si ani kvůli ní nemůžu přečíst...
sakra  |  24.6.2014 16:09

Stejně to jsou jenom kecy aby se kupovaly doplňky stravy, všechno je...
xxx  |  24.6.2014 23:02

Stejně to jsou jenom kecy aby se kupovaly doplňky stravy, všechno je......
xy  |  25.6.2014 07:21

Stačilo říct které potraviny jsou důležité a mají se konzumovat a né...
Romek  |  28.6.2014 15:44

dnes při globalisaci vyrábí kde kdo kde co,nehledí se na jakost,jen když...
neutrál  |  29.6.2014 09:21

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *