Přírodní prostředky proti stresu

6.12.2007 00:00
Zdraví

Zbavují podrážděnosti, nervozity, pomáhají zklidnit psychiku, zvýšit odolnost proti stresu a navodit spánek. Neovlivňují přitom negativně bdělost a schopnost koncentrace. Nejsou návykové.

Bylinky:

Extrakt z ovesných klíčků - dokonale uvolňuje ve stresových situacích - zbavuje trémy, odstraňuje stavy úzkosti - odstraňuje některé poruchy spánku - pomáhá při celkové vyčerpanosti, má zklidňující účinek . Ideální pro studenty a manažery. Extrakt z ovesných klíčků obsahuje přípravek Avenamax.

Meduňka lékařská - Éterické oleje obsažené v meduňce, jsou jedinečným prostředkem k léčení neuróz, depresí, nespavosti a bolestí hlavy a mají uklidňující účinek už ve velmi nízkých dávkách. Není tedy divu, že díky těmto vlastnostem byla Melissa officinalis ve středověku široce využívána k "posílení srdce a povzbuzení ducha". Jsou známé také její spasmolytické vlastnosti a blahodárný vliv na trávení.

Levandule - Uklidňuje, pomáhá navodit spánek, snižuje vysoký krevní tlak.

Meduňka lékařská v kombinaci s levandulí společně s vitamíny B je součástí přípravku Pax+

Ashwagandha - indický ženšen - Ashwagandha zvyšuje toleranci k rozličným stresorům (např. mentálním, fyzickým či vlivům životního prostředí). Mnoho studií prokázalo, že ashwagandha je účinnější adaptogen na stres než ženšen. Navíc posiluje imunitní systém a působí proti únavě. Více informací o ashwagandhe naleznete zde

Mučenka jedlá - působí jako vynikající sedativum při neurastenii, při poruchách spánku, předrážděnosti a nervových poruchách.

Hloh jednosemenný - posiluje pravidelnou srdeční činnost, má antiarytmický a antineurotický účinek; používá se při poruchách nervové soustavy a při poruchách spánku.

Kozlík lékařský - sedativum, používá se při poruchách spojených s nervovým vypětím, při potížích s usínáním, při bolestech nervových zakončení v oblasti žaludku a trávícího traktu.

Mučenka, hloh a kozlík společně s vitamíny skupiny B jsou součástí přípravku Passilat

Korejský ženšen
Zvyšuje mozkovou aktivitu, zpomaluje stárnutí. Podporuje asimilaci vitamínů, tím zvyšuje jejich účinnost. Doporučuje se při rekonvalescenci, má antioxidační účinky, zlepšuje koncentraci, zmírňuje stres, snižuje únavu, zlepšuje náladu, je pokládán za afrodiziakum. Příznivě působí na oběhový systém ? podporuje srdeční činnost, snižuje krevní tlak, hladinu nežádoucího cholesterolu.

Sibiřský ženšen - eleuterokok
Má pozitivní vliv na imunitní systém, zvyšuje fyzickou i mentální výkonnost a reprodukční kapacitu mužů. Pomáhá vypořádat se organismu se stresem

Korejský a sibiřský ženšen společně s americkým ženšenem, kyselinou alfa lipoovou, koenzymem Q 10, vitamínem B3 a B12 jsou součástí unikátního přípravku Gold specifics Energy modulátor

 

Vitamíny a minerály:

Doplnění vitamínů a minerálů při stresu je nezbytné, jelikož stres zvyšuje jejich spotřebu organismem a snižuje hladinu vitamínů a minerálů v krvi, čímž se opět zvyšuje náchylnost organismu podléhat stresovým situacím.

Vitamíny skupiny B jsou nepostradatelné pro správné fungování nervové soustavy, zvládání stresu a pro klidný spánek. Jako potravinový doplněk jsou užitečné pro každý lidský organismus, nepostradatelné pak pro sportovce, manažery a studenty.

Vitamín C významný protistresový vitamín. Napomáhá k produkci protistresových hormonů.

Vysoké dávky vitamínů B společně s vitamínem C naleznete v přípravku Super B+C komplex

Koenzym Q 10 - Zvyšuje fyzickou i psychickou kondici. Pomáhá při přepracovanosti a stresu. Rozličně silné koenzymy Q 10 včetně nové unikátní formy Nano Q10 naleznete zde.

Hořčík - Podílí se na udržení dobrého psychického stavu. Nervový systém zklidňuje zejména v kombinaci s vitamínem B6.

 

Bachova květinová terapie:

Častokrát se nacházíme v náročných obdobích života - stres, pracovní přetížení, změna způsobu života, nejistota, deprese z nenaplnění svých předsevzetí, strach před zkouškou? V těchto stavech pomáhají esence vyrovnat a uklidnit naši psychiku dřív, než se emocionální diskrepance projeví v těle jako fyzická nemoc. Přehled všech preparátů naleznete na www.001shop.cz

Rescue Remedy - Krizová esence je směs pěti květů, kterou dr. Bach vytvořil ke zvládnutí napjatých situací. Krizová esence pomáhá bezprostředně čelit situacím, které vyžadují zvláštní pozornost a angažovanost (důležitá návštěva lékaře, náročná diskuse, pracovní porada... ). Rescue remedy je možno zakoupit ve formě kapek 10 ml, 20ml či spreje.


Související produkty

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

dobrý den,tak tohleto je stoprocentně přírodní spíše zelenina Tyto...
seane  |  23.11.2010 11:50

OJ ty reklamo blábolů!!! proč zakládáš nesmyslné rubriky!!?
kuku  |  23.11.2010 12:00

tady je nesmyslných rubrik a ledacos přežije, přírodní prostředky...
neta  |  23.11.2010 12:49

Aho už par lrt skouším ruzné vytamíny a doplnky stravy za 14 let sem...
Dr.Pavlína K  |  18.7.2012 14:03

Dávám 100% za přípravky od Qe zde je odkaz http://www.qelife.cz/
JAnina  |  12.1.2013 04:03

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *